Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

rzeznix, jakie dokladnie kosci Kingstona kupiles?

 

Mam takiego samego Hyundaia i chcialem dokupic KVR667D2S5/1024, zeby miec Dual i tak troche sie waham...

 

dokładnie tego kingstona kupiłem i lipa. Lepiej chyba poszukać na allegro kości hynixa. Swojego czasu widziałem takie po jakieś 70 pln i teraz żałuje że ich nie kupiłem, ale z drugiej strony kingstony dostałem pod choinkę :wink: więc nie będę psioczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś często wsadza coś i wyjmuje z portu USB to polecam użytkować te po prawej stronie przy CD

 

są one na oddzielnej płytce scalonej i pewnie można to wymienić

 

te z lewej strony są wlutowane w płytę gł.

 

a wszystko przez to, że zaczęło mnie zastanawiac czemu jedne w środku na języczku mają dziurki a 2 nie. Myślałem, że to ON i ONA :oops: :wink: B-) ale manual wszystko wyjasnił :lol:

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tego kingstona kupiłem i lipa. Lepiej chyba poszukać na allegro kości hynixa. Swojego czasu widziałem takie po jakieś 70 pln i teraz żałuje że ich nie kupiłem, ale z drugiej strony kingstony dostałem pod choinkę :wink: więc nie będę psioczył.

A gdzie je kupiłeś?

 

Z tego co googlałem, to w większości przypadków działają w dualu te kingstony z oryginalnymi modułami od HP, ale w Twoim przypadku i jednego Czecha - nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo kingston ma jedno oznaczenie dla kości jedno i dwustronnych o tych samych pozostałych parametrach. Ja miałem w stacjonarce taki przypadek że 2 kingstony o identycznych oznaczeniach nie współpracowały ze sobą WCALE! Jedna kość była dwustronna a druga jednostronna... pojedynczo każda działała poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@n kwadrat

jak pisałem wcześniej nie kupiłem tylko dostałem pod choinke, ale z tego co mi wiadomo to mikołaj kupił w sklepie apollo w krakowie.

Jak myślicie na singlu będe miał duży ubytek wydajności? bo nie wiem czy wogóle jest sens się takimi rzeczami przejmować. Mam 2 gb ramu, co jest na dzień dzisiejszy pod XP-kiem aż za dużo (IMO).

Edytowane przez rzeznix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem i zainstalowałem ostatnio pamięci Kingstona 2 Gb i wszystko działa aż miło. A dodam ze wcześniej :D Jeśli ktoś sie zastanawia to nie ma obaw Tak tylko chciałem sie podzielić wrażeniami :wink:

Pozdro

Bless

Edytowane przez koli28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję jeszcze napisać jakiego koloru choinki mieliście w tym roku

 

zawsze tak było i będzie, że jednostronne nie będą w dualu pracowaly z prostej przyczyny innej struktury kości i adresowania

 

nie bedziesz miał wielkiego spadku wydajności bo turion demonem szybkości nie jest i w obliczeniach prognozy pogody udzialu nie bierze

 

jeśli to ma Cię uspokoić to możemy przeprowadzić testy programem, który sobie wybierzesz(pcmark04? everest? itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja BIOSu z 12 grudnia 2007r. Jeżeli chciałby ktoś pobrać to znajduję sie na oficjalnej stronie HP (www.hp.pl)

Ja znalazłem tylko z 10 grudnia i z tego co widzę to nie wnosi ona nic szczególnego.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka 10 grudzień

Gdzie można zobaczyć jakie zmiany wnosi? jest jakaś lista zmian?

Tam gdzieś jest zakładka FIXES. Tam masz wszystko napisane. Akurat w tym biosie jest tylko:

- Fixes issue where a pre-execution environment (PXE) boot cannot boot from specific servers.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnosnie fingerprinta czy moge za jego pomoca zabezpieczyc np foldery ? (windows) bo z tego co narazie zauwazylem to jest "tylko" mozliwosc wykorzystania go przy logowaniu do systemu -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników, którzy dołożyli/wymienili sobie pamięć i mają działający dual. Czy akceleracja 3D przyspieszyła po tej operacji. U mnie jest ~1100 fps w glxgears i 4280 punktów w 3D Mark 2001 SE. Nie wiem czy jest sens ładować kasę w pamięć bo 1 GB mi wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników, którzy dołożyli/wymienili sobie pamięć i mają działający dual. Czy akceleracja 3D przyspieszyła po tej operacji. U mnie jest ~1100 fps w glxgears i 4280 punktów w 3D Mark 2001 SE. Nie wiem czy jest sens ładować kasę w pamięć bo 1 GB mi wystarcza.

Jeżeli ci wystarcza to nie wymieniaj. Przyrost wydajności w 3D będzie niewielki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie lapka

raczej nie kabla

a na pewno kabla z telewizorem!!!

ja się niestety nie znam na wszystkim

ale np jak miałem pierwszą PS2 ściagniętą z Niemiec - to musiałem kupować specjalny kabel z taką kostką, żeby obraz był kolorowy.

miałem również kartę MX2 która podawała biało-czarny obraz

kwestia leży gdzieś na przetważaniu sygnału NTSC a prostych telewizorach

ja swojego sprawdzałem na dwóch 29' Philipsach i jest OK - ale podejrzewam, że one mają bardziej rozbudowane tunery

mówiłem Ci - przejdź się do elektronicznego SpecCable, albo naprawy RTV i Ci powiedzą w czym rzecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety pojawil sie problem w moim hp-ku :(.. zawiesza sie przy dotykaniu panelu dotykowego (regulacja glosnosci)

hmm wypunktuje ocb bedzie wygodniej ;P

-system dziala normalnie az do momentu uzywania panelu dotykowego lub po dluzszym uzytkowaniu nie wiadomo czemu ma takie same objawy poprostu przestaje dzialac tzn tak naprawde dziala ale nic nie mozna robic bo ani tab ani kursory ani myszka nie dziala (myszka dziala otyle ,ze mozna nia poruszac ale klikac juz nie da rady)

-zainstalowalem nowy fix do tego panelu (wyszedl pod koniec 2007roku) i nic to nie poprawilo

-sprawdzalem jak to dziala w trybie awaryjnym a tam jeszcze gorzej bo przy wyborze usera ani mycha ani klawiatura nie dziala ... nic, nawet nie dotykajac panelu troche to dziwne bo klaw i mysz sa na dwoch roznych magistralach wiec zaczynam sie zastanawiac czy to moze byc problem sprzetowy a nie w samym os-ie "troche" to dziwne ,ze w normalnym trybie dziala o jako tako (wkoncu pisze do was z tego hp-ka) dopoki nie dotkne panelu tzn czasami sam tez sie zawiesza bez powodu moge z kims rozmawiac na ircu i po chwili zwiech nic nie moge robic a w awaryjnym mam tak na dziendobry ... macie jakies sugestie / pomysly ? pozniej jeszcze odpalem pod tym jakies liveCD i zobacze jak to dziala aczkolwiek watpie zeby byla roznica ;/ a tak btw jak cos to dzialam na WindowsXP pro

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie, dawno mnie tutaj nie było. Mam pytanie co do tych dziwnych zwiechów (czarna matryca, brak reakcji) dalej występuje u was ta przypadłość? u mnie pewien czas było ok, ale ostatnio kilka razy się zdarza, najczęściej podczas rozmowy na skype, że lapek się zawiesi, matryca robi się ciemna i trzeba wyłączyć go przyciskiem zasilania. Zastanawiam się co mi może kolidować. Dzwoniłem do serwisu to nic o takich rzeczach im było nie wiadomo. Ściągnąłem sterowniki Omega ATI o raz jakieś optymalizację AMD do procesora ale to dalej nie pomogło. Dzisiaj jeszcze przeinstalowałem skype z wersji OnetSkype na Skype, ale wątpie, żeby to coś zmieniło. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa-trzy miesiące temu wysłałem do HP zgłoszenie przedłużenia gwary. dzisiaj otrzymałem potwierdzenie listem poleconym, że moja gwara została rozszerzona w sumie do 2 lat! osby które mówiły, że bla bla bla na ten model nic nie przysluguje były w błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AK-105 zrobilem reinstalke ale niestety nic to nie pomoglo o dziwo po pelnym sformatowaniu dysku i zainstalowaniu systemu + sterow wszystko wrocilo do normy , na szczescie nie doszlo do wysylki sprzetu ;)

owcaxxl wydaje mi sie ,ze to wina samego systemu niestety notebook ten dziala troche kijowo z WinXP (a z tego co mi sie wydaje to masz ten oto system ? ) z tego co slyszalem to ludzie ktorzy uzywaja Viste nie maja takich problemow ... czy nawet userzy ktorzy uzywaja jakichs systemy z *nixow

Edytowane przez q666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc sterownikow dostarczanych przez ATI mnie powala. Zawsze uzywalem ukladow NVIDII wiec poczatkowo myslalem, ze ATI robi takie gowniane sterowniki tylko dla Linuksa. Na sterownikach dostarczonych z preinstalowanym XP w Serious Sam doswiadczylem razacych bledow (piach nie wygladal jak piach tylko jak roznokolorowe wzorki - sterownik OpenGL, Direct3D - kompletna masakra i sieczka). Zainstalowalem pakiet sterownikow ze strony HP. Bardzo aktualne sterowniki z czerwca 2007 ale za to podpisane. Serious Sam zaczal wygladac przyzwoicie. Chcialem jednak zainstalowac najnowsze sterowniki ATI. Te pobrane ze strony ATI nie instaluja sie, bo "Nie znaleziono obslugowanego systemu lub urzadzenia." i takie tam brednie. Jak sie okazuje programisci ATI sami nie wiedza jaki sprzet jest obslugiwany przez ich sterowniki. Musialem w pliku inf recznie dopisac linijke:

 

"ATI Radeon Xpress 1250 Series " = ati2mtag_RS690, PCI\VEN_1002&DEV_791F&SUBSYS_30C2103C

Reszta oprogramowania sie rzecz jasna nie zaktualizowala ale przynajmniej wybralem sterownik z grudnia 2007. Okazalo sie, ze nie byl to dobry wybor bo w Q3A pojawily sie te same problemy co na Linuksie. Tak jest sterownik z konca roku 2007 ma problemy z gra z 1999 roku. Ilustracje ponizej:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Ostatecznie wrocilem wiec do sterownikow ze strony HP. Mozliwe, ze uzycie sterownikow Omega jest dobrym pomyslem. Odnosze nieodparte wrazenie, ze na sterownikach czerwcowych od HP rowniez nie wszystko dziala poprawnie:

 

Dołączona grafika

Wol idzie po scianie bramy.

(Powered by ATI and HP)

 

Co z tego, ze ATI produkuje uklady, ktore powiedzmy sa w stanie konkurowac z NVIDIA, jesli nie potrafi napisac do nich dobrych sterownikow. Zenujace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdźcie w menadżerze urządzeń

Wybierzcie z menu widok opcję "pokaż ukryte urządzenia" i zobaczcie czy macie w inne urządzenia Keyboard_Filter_01

nie wiem dlaczego sie klawiatura nie zainstalowała. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdźcie w menadżerze urządzeń

Wybierzcie z menu widok opcję "pokaż ukryte urządzenia" i zobaczcie czy macie w inne urządzenia Keyboard_Filter_01

nie wiem dlaczego sie klawiatura nie zainstalowała. Pozdrawiam

No też mam ten Keyboard_Filter_01. To w ogóle potrzebne do czegoś? :wink: Mi tam klawiatura działa.

 

PS:Jeszcze mam "Serial" z wykrzyknikiem. Co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...