Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za pomoc, udało się rozwiązać problem (przypadkowo). Chciałem pokazać koledze, że niezależnie jak instaluje sterowniki klawisz nie działa, a tu nagle zaświecił się. I po ponownym zainstalowaniu Windowsa także działał :)

 

Mimo wszystko Hp powinno zapewnić sterowniki na dodatkowej płytce do laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie scratchproof to nie znanny mi nic

ja jestem na etapie ogladania postow i szukania czegos ale z tego co rozumiem

to mam zainstalowac jakies sterowniki

jezeli tak czy to sa te co podal AK-105 (http://h20000www2.hpcom cos tam)

i jezeli tak, to ktore mam zainstalowac ? wszystkie czy jakies specjalne

sorrki ale jestem noga w tym temacie

burns jak mozesz to daj jakas wskazowke

pozdro

dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że @beryl to twój kolega, albo Ty pod innym nickiem ?

 

Nie, nie muszę. Pisząc kolega miałem na myśli kolegę z klatki.

 

@beryl: tak jak napisał AK : ściągasz ze strony HP, po instalacji systemu instalujesz sterowniki w kolejności podanej na stronach 1-10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdro wszedlem na strone hp ktora podal AK-105 i cos skaszanilem

sciagnelem pierwszy sterownik od boisu i przy restarcie komp nie moze sie zalaczyc gasnie i ponownie sie wlacza i gasnie nic nie moge zrobic zatrzymac tego procesu, bo nawet nie dochodzi do biosa

chba cos jest nie tak

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

pomocy

co mam robic ?????????????????????????

 

 

juz wiem co nie tak zrobilem

wgralem nie ten sterownik co trza i siadl mi

poprostu nieprzeczytalem do konca co instaluje

i wgralem HPQFlash for HP Notebook System BIOS (68YTT) - Microsoft Windows/Vista-Based

i to co moglem zrobic to odlaczyc baterie od mego notebooka oraz zglosic do HP suport moj problem

no i oczywiscie czekac

ale moze ktos z was ma jakies inne pomysly ?????

moze da sie cos przywrocic do poprzedniego stanu?

pozdrawiam

beryl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie nic zrobic! chyba, ze zaskoczy wersja ROMPaq for HP Notebook System BIOS (68YTT) - FreeDOS Bootable Media instalowana z plyty

powiedz mi kolego, jesli nie radzisz sobie ze sterownikami to po co brales sie za bios?

co większosc ludzi sobie mysli, ze zawsze chce miec najnowszy bios - ze to tuning czy co - bo ja nie kumam

po 1 w specyfikacji biosu podane jest co zmienia, po 2 aktualizuje sie go jak sie ma z czyms problem

jezeli np zostalo dodane tylko wsparcie dla modemu HSDPA, FIRMY XXX, MODEL 9999 to kto z Was to ma

ludzie-czytac i jeszcze raz czytac, bo pozniej skutki sa jak wyzej

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beryl: Powinieneś najpierw ściągnąć wszystkie podane sterowniki, a dopiero później instalować. Bios uaktualniałem, ale nie miałem takich problemów, może wyłączyłeś komputer w tym czasie??

 

Natomiast ja mam pytanie co do Catalyst Control Center. Od czasu do czasu po restarcie spowodowanym jakąś instalacją pojawia się komunikat, że nie mam uprawnień, aby coś zmieniać. Nie tworzyłem innych profili. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że czasem dzieją się dziwne rzeczy z portami USB po hibernacji. Testowałem hibernacje na Linuksie i Windowsie. Efekt jest podobny. Gdy uruchomiłem komputer po hibernacji z Linuksa od początku ruszałem myszą, żeby sprawdzić, czy odbiornik działa (mysz bezprzewodowa) - nic z tego, ani na etapie BIOSu, ani Linuksa nie było widać myszy. Przepiąłem ją do drugiego portu po prawej, dalej nic, do portu po lewej też nic. lsusb pokazało info, że porty USB straciły napięcie. W końcu mysz zaskoczyła ale chyba nie z powodu, że ją wyłączyłem i włączyłem ponownie bo przecież system wykrywa odbiornik a nie nadajnik. Następnie sprawdziłem czy tak samo będzie po hibernacji z Windows. Komputer od startu również nie dawał napięcia na USB bo dioda odbiornika się nie świeciła mimo poruszania myszą. Wypiąłem odbiornik i podłączyłem od nowa. Mysz została wykryta. Jest to dość dziwne bo nie występuje zawsze i nie wiem czy winny jest BIOS czy coś innego. Zaobserwowaliście coś takiego u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie...

czego Wy wymagacie od hibernacji, było o tym jak ona działa, że nie jest środkiem docelowym i nawet w Vista nie udało się tego zrobić, żeby ukryć jej powolność

USB sprawdziłem na bezprzewodowej myszy E5 za 30 zł i nic takiego sie nie dzieje

 

Poza tym nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że porty USB można sobie SPALIĆ i dodatkowo rozwalić przez Ciągłe kilkukrotne wkładanie np kikuta od myszy czy innych bajerów. Przez to nie uznaje w laptopie stosowania innego wskaźnika niż wbudowanego, Logitecha Nano, Myszy Blue. Wszystko co mechaniczne prędzej czy później wysiada od zmęczenia materiału i tak jest z USB. kto nie wierzy proponuję zajrzec do tematu o nx6110, poczytac o penach czy innych bajerach.

 

przez to polecałem USB od strony nagrywarki bo są na dodatkowej płytce, a tamte są wlutowane w płytę gł.

 

I SKOŃCZCIE TEŻ JUŻ Z TYM SŁOWEM BIOS bo mdli B-)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie...

czego Wy wymagacie od hibernacji, było o tym jak ona działa, że nie jest środkiem docelowym i nawet w Vista nie udało się tego zrobić, żeby ukryć jej powolność

Jakoś nie zauważyłem, żeby hibernacja działała wolno. Może jeśli się włoży 4 GB RAMu to działa wolno ale nie z 1 GB.

 

USB sprawdziłem na bezprzewodowej myszy E5 za 30 zł i nic takiego sie nie dzieje

"USB Legacy Support" masz oczywiście włączone w BIOSie??

 

Poza tym nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że porty USB można sobie SPALIĆ i dodatkowo rozwalić przez Ciągłe kilkukrotne wkładanie np kikuta od myszy czy innych bajerów. Przez to nie uznaje w laptopie stosowania innego wskaźnika niż wbudowanego, Logitecha Nano, Myszy Blue. Wszystko co mechaniczne prędzej czy później wysiada od zmęczenia materiału i tak jest z USB. kto nie wierzy proponuję zajrzec do tematu o nx6110, poczytac o penach czy innych bajerach.

A gniazdo LAN?? Idę na uczelnie to albo korzystam z WiFi albo wkładam kabel. Kończą się zajęcia to go wyjmuje i co poradzę na zmęczenie materiału. Spalić USB to chyba można ale jakimś urządzeniem o dużym poborze mocy jak jakieś głupie gadżety a'la grzałka do czegoś tam na USB. Odbiornik do myszy USB za dużo prądu raczej nie ciągnie, raczej mniej niż zwykła mysz optyczna na kablu.

 

przez to polecałem USB od strony nagrywarki bo są na dodatkowej płytce, a tamte są wlutowane w płytę gł.

To i używam tych po prawej ale jak ktoś ma wariant 6715 z mocniejszym CPU, to nie ma chyba wyboru bo te 2 porty pochodzą raczej z płyty głównej a nie ze śledzia.

 

I SKOŃCZCIE TEŻ JUŻ Z TYM SŁOWEM BIOS bo mdli B-)

Na forum HP jest dużo postów o tym jak po zaktualizowaniu BIOSu 6715 nie wstał. Nie wiem czy jest to spowodowane tym, że użytkownicy wgrywają nie ten BIOS, robią to źle lub oprogramowanie HP zawiera błędy nie potrafi poprawnie uaktualnić BIOSu. Wiem jedno: kiedyś rozmawiałem z kolesiem, który pracował w serwisie i powiedział mi (chodziło wtedy o płytę MSI), że od flashowania to oni mają oddzielną firmę bo nie można sobie wgrać BIOSu jakiego się chce. Biorą pod uwagę nie tylko model płyty ale także numer seryjny i nie wiem co jeszcze. Dlatego BIOSu najlepiej nie ruszać a jeśli już rzeczywiście jest potrzeba uaktualnienia, to iść z tym do serwisu bo oni prędzej będą wiedzieć, jaką wersję można wgrać. W każdym razie jak sami spieprzą, to nie będą później nam wciskać kitu, że nie potrafimy flashować i podobne bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Viście hibernacja została wybrana przez Billa jako standardowe wyłączenie komputera - to miałem na myśli

 

USB można spalić przez niewłaściwe wpychanie urządzenia po omacku i w jakiś sposób można zewrzeć styki/metalową obudowę - Polak potrafi ;-)

 

Bios wgralem na ryzyk/fizyk i nic się nie wywaliło, ale zgodzę się, że jest to operacja podnosząca adrenalinę. Przede wszystkim serwisy flaszują układy eprom w programatorach seryjnie bez skladania i uruchamiania komputera. Jeżeli ma się identyczne dwie płyty to jedna może posłużyć jako programator - uruchamiamy jedną pod dosem i wyciągamy kostkę biosu na wlączonym komputerze a następnie wkladamy z walniętej płyty i zaczynamy flashować. Bios jest ładowany w całości przy starcie. Operacja jednak wymaga również stalowych nerwów i przy laptopie jest raczej trudno wykonalna - chyba domyślacie sie z jakiego powodu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tym USB to w grę wchodzą chyba tylko dwa scenariusze:

a) uszkodzona płyta główna

b) błąd w BIOSie a konkretnie w "USB Legacy Support"

 

Dzisiaj najpierw korzystałem z Linuksa na touchpadzie (zasilanie z akumulatora). Po kilku godzinach w domu podłączyłem mysz i uruchomiłem XP (zasilanie z akumulatora). W żadnym porcie USB nie było napięcia. Sprawdziłem to także drugą myszą optyczną z kablem. Napięcia nie było nawet przy uruchamianiu na poziomie BIOSu, więc to nawet nie jest wina XP ani Linuksa. Tylko gdyby płyta była zepsuta, to raczej by napięcia nie było cały czas (również po resecie). Z BIOSem też nic nie zrobię bo nie ma wersji nowszej niż F.07, czyli tej, którą mam wgraną. Wyłączyłem jeszcze na próbę "USB Legacy support" - nie będzie możliwości odpalenia systemu z pendrive'a ale przynajmniej sprawdzę, czy ma to jakiś wpływ na brak napięcia na portach USB. Raczej to nic nie da bo już chyba kiedyś się tak bawiłem. Nie wiem co jeszcze w BIOSie mogę zmienić, może "LAN Power Saving" na disable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tym USB to w grę wchodzą chyba tylko dwa scenariusze:

a) uszkodzona płyta główna

b) błąd w BIOSie a konkretnie w "USB Legacy Support"

 

Dzisiaj najpierw korzystałem z Linuksa na touchpadzie (zasilanie z akumulatora). Po kilku godzinach w domu podłączyłem mysz i uruchomiłem XP (zasilanie z akumulatora). W żadnym porcie USB nie było napięcia. Sprawdziłem to także drugą myszą optyczną z kablem. Napięcia nie było nawet przy uruchamianiu na poziomie BIOSu, więc to nawet nie jest wina XP ani Linuksa. Tylko gdyby płyta była zepsuta, to raczej by napięcia nie było cały czas (również po resecie). Z BIOSem też nic nie zrobię bo nie ma wersji nowszej niż F.07, czyli tej, którą mam wgraną. Wyłączyłem jeszcze na próbę "USB Legacy support" - nie będzie możliwości odpalenia systemu z pendrive'a ale przynajmniej sprawdzę, czy ma to jakiś wpływ na brak napięcia na portach USB. Raczej to nic nie da bo już chyba kiedyś się tak bawiłem. Nie wiem co jeszcze w BIOSie mogę zmienić, może "LAN Power Saving" na disable.

Przywróć ustawienia domyślne. Jak nie pomoże to wysyłaj do serwisu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo trafilem na te forum z googla. Mam karte ati x1250 i korzysta ona na moim lapku hp compaq 6715s z pamieci dedykowanej z RAMu. Mam dwie kosci po 1GB kazda i chcialbym przydzielic jej wiecej ramu zeby miala np 256 albo 512mb a nie standardowe 128. Potrafi mi ktos udzielic pomocy?

 

EDIT

 

No to lipa bo wolalbym miec na stale w viscie przyporzadkowane wiecej niz 128. Dzieki za pomoc

Edytowane przez JustMe1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall:

no i po wszystkim

no nie do konca

po samodzielnym zniszczeniu biosa skontaktowalem sie z supportem hp

po opisaniu moich wyczynow oraz o tym ze przestal dzialac

przyslali mi (ona) instrukcje

polegala ona na rozebraniu prawie calego compaq ale nic niewskoralem

wiec odpisalem ze nie pomoglo

odpisali (on) ze niestety musze sie skontaktowac z lokalnym oddzialem i oddac kompa do ich service

przyznam ze wszystko trwalo 4 dzionki

od momentu zabrania przez kuriera notebooka do jego dostarczenia no i wszystko za free

ale problem pozostal z paskiem dotykowym nadal

ale tym razem juz nie bede sie pytal jak mam to uczynic, wybiore najprostrza droge tzn ponownie sie skontaktuje z support hp

pozdro

beryl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Jestem zainteresowany kupnem laptopa HP 6715b. W poszukiwaniu recenzji i opinii na jego temat trafiłem tutaj na to forum. Mam zatem pytanie, może sie wydawać głupie, bo rozumiem, że większość z Was kupiła te laptopy (HP 6715b) nie bez powodu :).

 

Czy polecacie wybór HP 6715b, a konkretnie znalazłem taką ofertę: http://x-kom.pl/index.php?show_prod=20965&...spl=33&_ih=

 

Co sądzicie o powyższym laptopie, a może w przedziale cenowym, nie więcej niż 2500, znajdę coś lepszego ?

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Jestem zainteresowany kupnem laptopa HP 6715b. W poszukiwaniu recenzji i opinii na jego temat trafiłem tutaj na to forum. Mam zatem pytanie, może sie wydawać głupie, bo rozumiem, że większość z Was kupiła te laptopy (HP 6715b) nie bez powodu :).

 

Czy polecacie wybór HP 6715b, a konkretnie znalazłem taką ofertę: http://x-kom.pl/index.php?show_prod=20965&...spl=33&_ih=

 

Co sądzicie o powyższym laptopie, a może w przedziale cenowym, nie więcej niż 2500, znajdę coś lepszego ?

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

 

Podsumowując to co zostało napisane na 28 stronach tego tematu mogę Ci napisać tylko jedno:

 

NIE ZNAJDZIESZ :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele laptopów za kwotę trochę wyższą, jednak osobiście uważam że ten mimo niskiej ceny jest jednym z lepszych. Sam używam swojego od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Ostatnio korzystam z niego wręcz ekstremalnie i nie mam nic do zarzucenia.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując to co zostało napisane na 28 stronach tego tematu mogę Ci napisać tylko jedno:

 

NIE ZNAJDZIESZ

Jest wiele laptopów za kwotę trochę wyższą, jednak osobiście uważam że ten mimo niskiej ceny jest jednym z lepszych. Sam używam swojego od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Ostatnio korzystam z niego wręcz ekstremalnie i nie mam nic do zarzucenia.

hehe .. tak też myślałem, ale chciałem się upewnić :)

 

Jeszcze jedno mnie intryguje, co lepsze 2x512MB RAM czy 1x1024MB ?

Dlaczego pytam, wyczytałem gdzieś że jak ten procek ma dwie kosci ramu to pracuje wydajniej, bo używa dual channel, czy czegoś takiego. Natomiast jak jest jedna kosć to wydajność nie jest na tyle wysoka.

 

Do tego dochodzi kwestia pamięci karty graficznej. Jest to pamięć współdzielona, prawda. Wynika z tego, że jej wielkość jest zależna od ilości pamięci RAM. Jaki wpływ na to ma wybór pomiędzy dwiema kośćmi, a jedną? Czy ilość pamięci przeznaczonej dla karty graficznej da się ustawiać, zmieniać ?

 

Jakie są mozliwości wymiany podzespołów, tzn co można wymienic na lepsze po jakimś czasie (RAM, grafika, dysk, procek .. ?)

Edytowane przez Janek_mkl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałeś tematu uważnie!!! lub w ogóle - włkujemy te same pytania 120raz

 

lepsze 1 x 1gb(masz jeden port wolny) ponieważ drugą kostkę gigową kupisz sobie za 60zł za jakiś czas

2 x 512 to większe koszty w przyszłości bo wyrzucić trzeba dwie

to co słyszałeś nazywa się przeplotem i daje jakieś 20% wzrostu wydajności dla samej pamięci i może z jakieś 5% dla całego laptopa - czyli tyle co kot napłakał - ważniejsza jest ilość(czytaj 2gb) niż w ilu i jakich kościach - to przynajmniej zauważysz

 

o karcie graficznej piszę 5 postów wyżej - nie ma zadnych możliwości sterowania tym a ilość dostępnej znajduje się w tabeli w instrukcji serwisowej - link gdzieś w środku i zależy od ilości posiadanego ramu - przy 2gb dla XP128 a dla Vista podobno aż do 512 ale jeszcze nigdy tyle nie widziałem

 

i skończcie już z tymi liczbami Ram dla karty graficznej bo to bzdury z internetu o których naczytaliście się przy topowych kartach graficznych - tutaj nie ma to znaczenia bo karta nie nadaje się do grania i czy miałaby 64 czy 1024 ;) będzie działała tak samo. Na oko to ona odpowiada mi MX440 więc chyba łatwo sobie wyobrazić jej moc ;)

 

Nic nie wymienisz - czytaj nie będzie się to opłacało - wiele też przy takich wymianach nie zyskasz - używasz go z dobre 3 -5lat i oddajesz mlodszemu bratu, sprzedajesz za 700zł na Allegro, robisz maszyne do pisania, tacę do herbaty - pomysłów może być setki - ale Ty dobrze się zastanów nim pójdziesz do sklepu, po co Ci laptop, komputer i do czego ma służyć

 

ten nadaje się dla studenta, który dużo pije i nie ma czasu na gry a czasem musi zaliczyć jakąś sesję, oddać pracę

chociaż nazywany jest biznesowym i służy np dla ludzi organizujących szkolenia, prezentacje, przedstawicieli handlowych itd.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty dobrze się zastanów nim pójdziesz do sklepu, po co Ci laptop, komputer i do czego ma służyć

 

ten nadaje się dla studenta, który dużo pije i nie ma czasu na gry a czasem musi zaliczyć jakąś sesję, oddać pracę

chociaż nazywany jest biznesowym i służy np dla ludzi organizujących szkolenia, prezentacje, przedstawicieli handlowych itd.

Do projektowania, programowania, pracy, czasem muzyka, film jak nie ma pc pod ręką.

Chyba żaden laptop nie jest dobry do gier.

Edytowane przez Janek_mkl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wczoraj miałem taki pomysł, że zainstaluje na XPku Notebook Hardware Control, czyli w skrócie NHC. Jak się okazało był to pomysł głupi i odradzam używanie NHC. Nie wiem czy NHC koliduje z SP3 do XP ale temperaturkę CPU podbił mi do 75C. Nie wiem czym można wykręcić taką temperaturę bo największe co miałem to ok. 65C, więc zgaduje, że NHC ingeruje w napięcia mimo tego, że program w wersji, którą zainstalowałem nie posiada w interfejsie niczego do regulacji napięć. Procesora to od razu nie zabiło bo dla tego modelu Tdie wynosi chyba 95C ale płytka może się sypnie w najbliższym czasie albo trochę później. Na forum AMD napisali, że dopóki temperatura jest poniżej 80-85C nic się nie powinno stać ale to chyba głupie pieprzenie. Napisałem na forum NHC co sądzę o tym bublu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspominałem już o tym tutaj, że NHC i RM Clock nie współpracują poprawnie z tym modelem, więc Ameryki nie odkryłeś :oops:

 

tak jak piszesz - buble - z baterii nic więcej nie wycisną a przez to, że stwarzają problemy i podnoszą temperaturę ciszy też nie uświadczymy

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem a mianowicie nieraz po zamknięciu klapy laptopa a następnie otwarciu ekran lapka pozostaje czarny i komputer nie reaguje na ruch myszki czy też kliknięcie jakiegoś klawisza. Jedynie jak wcisne na chwilkę ten wystający guziczek odpowiedzialny za wygaśnięcie matrycy to normalnie wszystko się pokazuje, czyli pulpit itd. Wie ktos może czym to jest spowodowane? Pozdrawiam i dzięki za jakieś pomysły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz ustawione dla pokrywy - domyślam się, że nie rób nic(chyba najlepsze rozwiązanie - wyłącza się tylko matryca) - a skąd to się bierze? tego nie wiedzą najstarsi górale, walczyło tutaj i w innych modelach HP kilka osób i jedyny słuszny wniosek, że jest to jakiś błąd Windowsa/sterownika

 

ale oczywiście jest to objaw występujący raz na jakiś czas. jeżeli masz za każdym razem to proponuje przeinstalować windę - jeżeli nie pomoże, to proponuję dokładnie przyjrzeć się cyckowi czy nie jest uszkodzony

 

a może masz ustawione dla pokrywy - stan wstrzymania? wtedy budzisz go przyciskiem power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...