Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

Analfabetyzm, lenistwo i brak kultury będzie tępiony

Przecież to tak jak wpaść w gości w gumakach od gnoju i ubraniu ze stajni B-)

Ostatnio w ELLE widzialem gumowce za 400 zl :D W takich chyba mozna w gosci :-)

Edytowane przez Pixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o sterownik... proponuje nie linczować ludzi za takie wypowiedzi ponieważ nie wszyscy muszą się znać na komputerach. Jestem przekonany, że wielu ludzi nawet nie słyszało o czymś takim jak driver/sterownik i nie ma pojęcia co to jest.

 

@user53

i jak komputer reaguje na naciśnięcie klawisza "F10" podczas startu? Czy wyświetla jakieś komunikaty o błędzie?

Jak już wcześniej napisałem wystarczy poprawić swój post i ewentualnie przeprosić za pomyłkę.

Tak niewiele wystarczy by żyć w atmosferze spokoju oraz wzajemnego poszanowania... :wink:

 

OK. Koniec OT. Na jednego "spartaczonego" posta nabijamy 10 które autora tego posta poprawiają i pouczają ...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Koniec OT. Na jednego "spartaczonego" posta nabijamy 10 które autora tego posta poprawiają i pouczają ...

 

Pozdrawiam.

I przez te "puste" posty coraz dłużej trwa droga dogrzebania się do interesujących postów. Pozwolę sobie zrobić listę sterowników.

DLA Windows XP Professional 32-bit

 

BIOS

HPQFlash for HP Notebook System BIOS (68YTT) - Microsoft Windows/Vista-Based 1.1 MB

ROM Image for HP Notebook System BIOS (68YTT) Remote ROM Flash - SSM Compliant 0.81 MB

ROMPaq for HP Notebook System BIOS (68YTT) - FreeDOS Bootable Media 2.7 MB

Driver - Audio

ADI SoundMAX High-Definition (HD) Audio Driver for Microsoft Windows XP 6.9 MB

Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio (sp33867) 54.3 MB

Driver - Graphics

Video Driver and Display Manager for ATI RS690 Chipset 97.7 MB

Driver - Keyboard, Mouse and Input Devices

Synaptics Touchpad 24.3 MB

ROMPaq for HP Notebook Button Board Firmware - FreeDOS Bootable Media 2.5 MB

AuthenTec Fingerprint Driver 7.3 MB

HP Quick Launch Buttons 6.30 18.1 MB

HP Quick Launch Buttons 6.20 A 14 MB

Driver - Modem

Modem Driver Installer for Microsoft Windows XP (32-bit) 5.7 MB

Driver - Network

HP WWAN Broadband Wireless Drivers 2.0.16.0 13 MB

HP WWAN Broadband Wireless Client Managers - Cingular 6.0.6.0 26.1 MB

Ethernet Drivers 16 MB

Software Support for HP Integrated Module with Bluetooth Wireless Technology 94.7 MB

Broadcom Wireless LAN Driver 6.10 A 4.3 MB

Driver - Printer

HP Universal PostScript Print Driver 16.5 MB

Driver - Storage

SCR3xx PCMCIA Smart Card Reader Driver 1.7 MB

Firmware

HP hs2300 HSDPA Firmware Update (Vodafone/Cingular) 8.9 MB - raczej nie dla Polski

Operating System - Enhancements and QFEs

AMD Processor Update for Microsoft Windows XP 3 MB

Essential System Updates for Microsoft Windows XP (Service Pack 2) 43.8 MB

Software - Multimedia

InterVideo WinDVD Player 30.1 MB

InterVideo WinDVD Player 36 MB

Software - Security

Drive Encryption for HP ProtectTools 15 MB

Embedded Security for HP ProtectTools 75.3 MB

Java Card Security for HP ProtectTools 17.2 MB

Device Access Manager for HP ProtectTools 15.5 MB

HP ProtectTools Security Suite 95.4 MB

Software - Solutions

HP WWAN Broadband Wireless Client Manager - Verizon 19.2 MB

HP WWAN Broadband Wireless Client Manager - Verizon 19.2 MB

HP Backup and Recovery Partition Patch 0.37 MB

HP Accessories Product Tour 10 MB

Help and Support Center 6.2 MB

HP 3D DriveGuard for Microsoft Windows XP 3.3 MB

LightScribe Host Software 3.1 MB

HP Software Update 2.6 MB

Broadcom Wireless Utility 40.5 MB

Software - System Management

HP Backup and Recovery Manager for Microsoft Windows XP 233 MB

System Default Settings 3.3 MB

 

 

@Burns : instalować sterowniki wg. kolejności podanej na stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bossssze, ale vista to tragedia - chyba trzeba będzie przejść na linuxa

 

nie pamiętam już jak robiłem w XP ale w viście, którą zainstalowałem wczoraj na próbę poleciałem w kolejności jakiej są na stronie.

 

tzn. zacząłem od sterów grafy, żeby było ładnie pięknie a następnie jak leci nawet bez ponownego uruchamiania, żeby nie tracić czasu i wszystko działą az miło

 

ale jednak 2 wywaliły komunikat, że coś tam najpierw

 

tyczyło się to właśnie sieciówki i jakiegoś z systemu zabezpieczeń

 

czyli twoje pytanie nie jest rozwiązaniem

 

proponuję nazwać je tak jak na stronie - następnie wyszukaj broadcom i wriless - przerzuć z tymi podanymi słowami do jednego katalogu i na pewno znikną twoje problemy.

 

z innej beczki - 2 razy zawiesił się komputer podczas normalnej pracy - kopiowanie - wyglądało to jak śmierć dysku - czarny ekran i brak reakcji diody HDD - system XP

 

właśnie odpalam test z biosa

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam kupić jakiś kurs obsługa VISTY. posiadam viste o 6 miesięcy i nie zmieniłbym już na XP. u mnie wszystko działa, łącznie z drukarką, kamerkami, wszystki zewznętrznymi urządzeniami które podłączałem. może jestem bardziej cierpliwy :? Trochę chęci, czasu zeby wszystko po ustawiać i vista staje sie przyjazna dla ludzi :))))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam kupić wibrator ;)

 

kurs nie jest mi do niczego potrzebny - poprostu jest beznadziejna i tyle - swiadczą o tym miliony ludzi wracających do XP dla których działająca drukarka nie jest wyznacznikiem jakości systemu opreacyjnego B-)

pewnie to się zmieni - tak samo jak było z XP.

ale to nie temat o Viście.

 

Test przeszedł pomyślnie - ciekawe co go napadło - czekam na powrót laptopa z serwisu naszego kolegi owcaxxl

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam kupić wibrator ;)

 

kurs nie jest mi do niczego potrzebny - poprostu jest beznadziejna i tyle - swiadczą o tym miliony ludzi wracających do XP dla których działająca drukarka nie jest wyznacznikiem jakości systemu opreacyjnego B-)

pewnie to się zmieni - tak samo jak było z XP.

ale to nie temat o Viście.

 

Test przeszedł pomyślnie - ciekawe co go napadło - czekam na powrót laptopa z serwisu naszego kolegi owcaxxl

Gdyby vista naprawdę była taka dobra to by nie było tylu masowych migracji z powrotem na XP czy coraz popularniejszych dystrybucji linuxa.

 

Zastanawiają mnie te zawiechy wszelkiego rodzaju. Jakoś u mnie wszystko działa tak na 99,9%. Od czasu do czasu są tylko drobne problemy z hibernacją.

 

@Burns: z jakiej fabryki masz swojego laptopa??? Mój jest z Inventec-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wrócę do domu to postaram się wyczytać to gdzieś na kartonie.

 

Zawiechy - Jak już wcześniej pisałem na moim 2 razy nie pojawiło się okno logowania, a wczoraj byłem u znajomego, któremu kupilem 2 sztukę i stanął podaczas kopiowania filmów z partycji na partycję.

 

Wygląda to jakby dysk umarł - może jakieś problemy z komunikacją chipset a dysk.

 

kiedys była taka bajka że chipset nVidia4 nie dogadywał się z jakimś tam firmware HDD (chyba Samsung) - wyglądało to bardzo podobnie i już niejedno forum tym tematem zostało zapełnione

 

Ciekawe czy to sprzętowe czy kwestia jakiegoś sterownika.

 

teraz nie mam zbytnio czasu, ale jak się powtórzy historia potestuję go na jakimś linuxie

Tak czy siak bardzo podejrzana sprawa.

 

Mam nadzieję, że owcaxxl wyciągnie jakies informacje od hp'y

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh też mam taką nadzieję. Dziś laptop powinien do nich trafić. Właśnie został wydany kurierowi w Wa-Wie. Oby go naprawili i obym go miał jak najszybciej bo już mi tęskno. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wrócę do domu to postaram się wyczytać to gdzieś na kartonie.

 

Zawiechy - Jak już wcześniej pisałem na moim 2 razy nie pojawiło się okno logowania, a wczoraj byłem u znajomego, któremu kupilem 2 sztukę i stanął podaczas kopiowania filmów z partycji na partycję.

 

Wygląda to jakby dysk umarł - może jakieś problemy z komunikacją chipset a dysk.

 

kiedys była taka bajka że chipset nVidia4 nie dogadywał się z jakimś tam firmware HDD (chyba Samsung) - wyglądało to bardzo podobnie i już niejedno forum tym tematem zostało zapełnione

 

Ciekawe czy to sprzętowe czy kwestia jakiegoś sterownika.

 

teraz nie mam zbytnio czasu, ale jak się powtórzy historia potestuję go na jakimś linuxie

Tak czy siak bardzo podejrzana sprawa.

 

Mam nadzieję, że owcaxxl wyciągnie jakies informacje od hp'y

Co do okna logowania to dokładnie ten problem który opisywałem. Nie wiem czy można to zaliczyć jako zawiechę bo kompa można spokojnie zrestartować i wszystko wraca do normy. Mi to wygląda na winę sterowników.

 

Jak będziesz mógł to zobacz jaki jest model i producent dysku w egzemplarzu znajomego.

 

Co do linuxa to może być ciężko, ponieważ są problemy ze sterownikiem do karty sieciowej. System wywala jakieś błędy i nie startuje. Obecnie ściągam najnowsze Ubuntu. Zobaczymy czy pójdzie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem sobie 6715b jakis tydzien temu i niestety mam problemy z bateria :( wystepuje piszczenie przy ladowaniu lub dzialaniu na zasilaczu (nie piszczy nonstop co jakis czas sie wlancza na i piszczy w dzien tego nei odczuwam ale wieczorem jak cos robi sie na kompie i jest cisza w domu to wyraznie to slychac :/ no i drugi problem to dlugosc dzilania na bateri bo umnie ledwie co wyciaga 80min ;/ co chyba jest troche za malo jak na ta baterie

stawialem narazie tylko debiana na nim wiec nie wiem jak to wyglada pod win ale pewnie tak samo jak nie jeszcze gorzej :(

jeszcze jest kilka bledow ktore wylapalem :( ale opisalem je na innym forum wiec nie chce zabardzo zasmiecac siec :P tak wiec pozwolicie ,ze zapodam linka do konkurencji gdzie opisalem troche dokladniej reszte dziwnych anomali wraz z jedna fotka

problemu z bateria

problem z debianem i obrazem

prosze o jakas pomoc bo chyba juz wszedzie dawalem a nigdzie nie dostalem wyczerpujacej odpowiedzi na moje problemy z 6715b :(

a i jak cos podaje dokladniejsze spec. mojego lapka

s/n: CNU743xxxx

GC049ES

Edytowane przez q666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie HP 6276 nowe ubuntu wszystko bez problemu wykrył i całkiem miło chodzi ;)

 

Co do piszczenia u mnie tylko na Viście czasami popiszczy, na XP czy właśnie ubuntu nie występowało to zjawisko ...

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AK-105: fabryka ta sama

 

q666: bateria nie powinna piszczeć - możliwe, że jest uszkodzona i czeka Cię wizyta w serwisie

 

czas na baterii raczej przykrótkawy, ale jak nie sprawdzisz jej pod Win. nawet bez wgrywani sterowników nie dowiesz się, czy jest uszkodzona. Że tak brzydko powiem ten laptop nie został przygotowany pod linuxa, a wiele dystrybucji ma problem z prawidłową obsługą ACPI - Advanced Configuration and Power Interface :razz: :razz: :razz: (ale mi się to spodobało)

 

co do partycjonowania czy backup'u odpalisz tylko Paragon Drive Backup 8.5 i to pod warunkiem, że nie podłączysz nic pod USB, o wszelkich PartitionMagic, Acronis, NortonGhost, DriveImage itd. możesz zapomnieć, albo bardzo długo się naszukasz,albo się wysypie, albo nieodtworzysz ;); ranish nie próbowałem

 

z innej beczki - mam założone hasło na power up z opcją nie sprawdzaj przy ponownym uruchomieniu - pyta się za każdym razem - zaczyna mnie to irytować ???

 

tylko nie pytajcie po co mi, albo wyłącz je - jest potrzebne i ma być!!!

 

PS. właśnie odpaliłem BatteryMark 4.0.1 - jak skończy podam dokładny wynik - obecnie 20% zużycia wystarczyło mu na 40min

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie doświadczenia z jakimiś Linuxami na tym modelu? Co się udało odpalić, co nie działa i ew. problemy...

Jako że HP chwali się że wspiera S.U.S.E. zainstalowałem sobie tę dystrybucję. Zawiodłem się strasznie... Upierdliwy menedżer pakietów przy instalacji, problemy z wifi, grafą, o czujniku biometrycznym nie wspominając i przywalone menu w powłoce GNOME którą w Ubuntu bardzo lubiłem. SUSE NIE POLECAM jednym słowem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystepuje piszczenie przy ladowaniu lub dzialaniu na zasilaczu (nie piszczy nonstop co jakis czas sie wlancza na i piszczy w dzien tego nei odczuwam ale wieczorem jak cos robi sie na kompie i jest cisza w domu to wyraznie to slychac :/

 

U mnie tez popiskuje czasami, z tym, ze nie bateria, ale cos w srodku. Tez raczej dosyc cicho, po lewej stronie. Zasilacz tez czasami piszczy podczas ladowania. Podczas pracy juz nie. Na tym "konkurencyjnym" forum ktos napisal, ze wymienili mu lapka na niepiszczacego. Sadzicie, ze sa szanse na reklamacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że znowu muszę kogoś oświecić. :wink:

 

1. Czas pracy na baterii jest jak najbardziej normalny. Instalując debiana zapewne nie zainstalowałeś sterowników ze strony AMD.

Sterowniki te odpowiedzialne są za kontrolę częśtotliwości/napięć z jakimi pracuje procesor. Bez nich procek chodzi na z maksymalną częstotliwością.

 

2. Wszelkiego rodzaju programy do partycjonowania czy też robienia obrazów partycji chodzą bez problemów.

 

3. Bateria sama z siebie nie piszczy. Piszczą cewki na płycie głównej laptopa. Niestety są to dość specyficzne odgłosy i czasami ciężko jest je dokładnie zlokalizować. Jeżeli komuś to przeszkadza, to może spróbować odesłać lapka do serwisu. Jak przyślą nowy, niepiszczący, to niech da znać.

 

4. Co do wszelkiego rodzaju dystrybucji linuxa to nie mam zbyt dużego doświadczenia. Testowałem tylko PClinuxOS i Ubuntu 7.06. Jak będę miał czas to pościągam kilka nowszych.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Wszelkiego rodzaju programy do partycjonowania czy też robienia obrazów partycji chodzą bez problemów.

 

 

Pozdrawiam

Hej AK-105

 

gdyby chodziły to kolega by nie pytał, a ja bym tylu nie przetestował i nie szukał tak długo

 

oczywiście wszystko zalezy od wersji programu a przede wszystkim tego jak obsługuje połączenie chipset - dysk SATA(np nx7400 miał w biosie opcję wyłączenia rozszerzonego trybu sata bo inaczej nie dawało się zainstalować WinXP - jak rozwiązali to tutaj, że Win wchodzi bez dogrywania sterownika nie wiem)

 

moge sie z tobą założyc o piwo, że acronisem nie zrobisz obrazu a partition magic zawiesi się w operacjach na partycjach - zresztą to bez większego znaczenia, podałem wersję programu, która działa bez zarzutu

 

sprawdzał/ŁEŚ ktoś może moje pytanie :

 

mam założone hasło na power up z opcją nie sprawdzaj przy ponownym uruchomieniu - pyta się za każdym razem - zaczyna mnie to irytować ???

 

BatteryMark 4.0.1 katując procesor, dysk i symulując intensywną pracę biurową przy matrycy ściemnionej o trzy przyciśnięcia klawisza Fn+F10 i wyłączonym WiFi uzyskał wynik 2h50min ciągłej pracy - jak dla mnie rewelacja!!!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co do linuxa to może być ciężko, ponieważ są problemy ze sterownikiem do karty sieciowej. System wywala jakieś błędy i nie startuje. Obecnie ściągam najnowsze Ubuntu. Zobaczymy czy pójdzie.

 

Pozdrawiam

Z którą kartą sieciową są problemy? Pod BackTrack 2.0 wykrył mi sam Ethernet i WiFi. Więc na innych dystrybucjach też da się je doprowadzić do "stanu użyteczności" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok thx no to przerzuce sie na winxp sp2 i zobacze jak to wyglada jezeli bedzie ok to zostawie a co do piszczenia to na 99% wychodzi to od batteri i jest ono slyszalne tylko gdy zasilacz jest do niego podpiety i to nie tez zawsze czasi slychac ten cichyb pisk przez 5min a czasami przez kilka sek a pozniej cisza roznie to wyglada a co do reszty przypadlosci ktore mam z lapkiem ?

tzn bledy w programach dos-owych strange hmm a co do reszty tzn acip to chyba rzeczywiscie brak pelnej integracji debiana (brak sterow z amd bo nic takiego nie wgrywalem jedyne stery ktore sciagalem to stery od karty graf myslalem ,ze to juz jest w jednej paczce ... zreszto napisalem ,ze w lspci mam same unknowny ktore potwierdzaja brak sterow )aczkolwiek dziwne bo slyszalem ,ze pod lennym wszystko powinno dzialac w 100% a i pod freedos w edit wystarczy tylko ruszyc myszka i nastepuje zawiecha ... tez tak macie? :P

a i jeszcze jedno czy jak cos to bede mogl odeslac sama baterie i zasilacz do serwisu hp ? bo w sklepie gdzie kupowalem lapka powiedziano mi ,ze gdybym mial problem z zasilaczem to udostepnia mi jednego wiec moglbym dzialac bez batteri

Edytowane przez q666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następujący problem.Mam zainstalowane bluetooth i raz po raz jak je włączę to nie wykrywa mi urządzeń w zasięgu i dopiero ponowna instalacja powoduje że na jakiś czas bluetooth znów dobrze chodzi. Również sterownik hp quick launch buttons też raz po raz nie pokazuje czy regulacja głośności chodzi tzn na ekranie nie pokazuje się pasek postępu od głośności. Miał ktoś podobne objawy??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do g666

 

I ZNOWU MUSZE PODNIESC TON GLOSU!!!

 

po 1 do takich pytan jest infolinnia hp

 

po 2 nikt tutaj nie jest Bruce wszechmogący a już na pewno nie Ty

 

ktos z serwisu musi jakos zakwalifikowac ta usterke i nie sprawdzi tego po kieunku wiatru

 

bo jak tak dalej pojdzie to bedziecie im wysylac pojedynczy klawisz do naprawy

 

wiec nie licz na to ze wyslesz sama baterie i juz

 

poza tym jak pisal AK-105. bateria nie piszczy - tylko inwenter od matrycy lub cewki od ukladu zasilania na plycie gł. a to moze wskazywac na bardziej zlozony problem.

 

chyba, ze masz serwis u siebie, pofatygujesz sie osobiscie a technik stwierdzi cos takiego to na pewno odda Ci komputer

 

po 50siąte nie podniecaj się i najpierw zrób tesy pod Windą

 

ja Ci tłumaczę co znaczy ACPI a Ty mi piszesz "acip"

 

KOLEŻANKI I KOLEDZY - PROSZĘ - JEDNO SŁOWO - MYŚLEĆ I JESZCZE RAZ MYSLEĆ - bo później tak nas postrzegają w Świecie - czy słusznie - odpowiedzcie sobie sami!

 

wiem - czepiłem się - ale niektóre posty są wybitnie irytujące

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeżyłem chwilę grozy z zasilaczem. Wyskoczył komunikat: ethernet odłaczony, dotykam zasilacza, parzy. Napis na naklejce się rozmył. Juz sobie myślę, jestem następny (po 3 tygodniach użytkowania). Ale sprawdzam, podłączam i działa. Dziwne.

 

ps. numer seryjny zasilacza jest na nim czy na pudełku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@q666

 

Nie potrafię sobie wyobrazić jak bateria może piszczeć. Ale skoro piszesz że tak jest to pewnie masz rację.

Najlepiej zadzwoń do serwisu i zapytaj się co masz z tym zrobić.

 

Nie wiem co masz z tym programami dosowymi ale u mnie chodzą bez problemu.

 

Sterów od AMD w debianie nie uświadczysz, ponieważ z tego co się orientuję, są one "zamknięte".

A tak w ogóle to według mnie instalacja jakiejkolwiek dystrybucji linuxa na tym laptopie mija się z celem. Po prostu jest w nim tyle "egzotycznych" rzeczy, że znalezienie do tego sterów będzie bardziej niż trudne. Oczywiście jeżeli ktoś używa lapka tylko do neta i prac biurowych, to nie widzę przeszkody by się z nim bawić.

 

PS: Czy mi się wydaje czy napisałeś że twoja bateria ma pojemność 49Wh? Moja ma 55.

 

 

@Burns

 

Obecnie komp chodzi 18/24 i cały czas na nim coś robię. Nie sprawdzałem tego hasła, ale jak będę miał czas to postaram się to przetestować.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś o partycjonowaniu w notebookach HP: http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechS...odTypeId=321957

 

Oraz wiele innych rozwiązań problemów:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechS...eriesId=3368540

 

Myślę, że przyda się to dla ludzi, którzy zamiast najpierw samemu poszukać od razu piszą posty :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosz burns nie irytuj sie tak i przede wszystkim nie rob wiochy...

eh uwierz literowki nawet ty robisz ... nie przypominam sobie zebys komukolwiek wyjasnil/wytlumaczyl co znaczy "ACPI" (rozwiniecie skrotu != wyjasnienie)

no i z ta bateria to juz "troche" przegioles czyli co "ty wiesz lepiej odemnie co umnie piszczy ? " :D

sorry ale do postow "wybietnie irytujacych" dopisalbym twoj post a nie moj ...

wybaczcie ale musialem mu cos odpisac x)

AK-105 nom niestety odziwo mam tylko 49Wh tyle przynajmniej Debian pokazywal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosz burns nie irytuj sie tak i przede wszystkim nie rob wiochy...

eh uwierz literowki nawet ty robisz ... nie przypominam sobie zebys komukolwiek wyjasnil/wytlumaczyl co znaczy "ACPI" (rozwiniecie skrotu != wyjasnienie)

no i z ta bateria to juz "troche" przegioles czyli co "ty wiesz lepiej odemnie co umnie piszczy ? " :D

sorry ale do postow "wybietnie irytujacych" dopisalbym twoj post a nie moj ...

wybaczcie ale musialem mu cos odpisac x)

AK-105 nom niestety odziwo mam tylko 49Wh tyle przynajmniej Debian pokazywal

Znowu podpunktami :wink:

 

1. Chrzanić literówki, ale jak ktoś nagannie pisze z błędami to można sobie tylko wzrok zepsuć czytając takie wypowiedzi. Zaczynanie zdań nie używając spacji także nie jest wskazane.

 

2. Ty nie patrz ile ci debian pokazuje pojemności tylko wyjmij baterię i przeczytaj co tam masz na niej napisane. Wtedy będziesz miał pewność co do pojemności tej baterii. Jak już wcześniej napisałem powinieneś mieć 55WH. Jeżeli masz 48 to najprawdopodobniej znaczy, że ktoś cię w... konia zrobił.

 

3. Jak wcześniej już napisałem lepiej sobie odpuść linuxa na tym laptopie. To jest tak jak z laptopami z pre instalowaną vistą. Masz stery tylko pod jeden system (ten który ci wciskają z laptopem) i jak chcesz zainstalować coś innego to musisz się męczyć jak głupi żeby ci wszystko działało. To się tyczy także linuxów.

 

 

Peace Love & Extazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wrzućcie na luz bo się czuję jak w przedszkolu. Burns słusznie zauważył że bateria nie za bardzo może piszczeć bo nie ma tam co piszczeć... Podłącz lapka na zasilaczu z wyjętą baterią to się przekonasz. I skoro coś w nim piszczy to ja bym wysyłał do serwisu. Taki ich obowiązek żeby nawet zepsuty klawisz naprawiać... W wypadku piszczenia cewek to raczej dostaniesz nówkę, bo póki są nówki nie używa się części zamiennych, tym bardziej nie przelutowuje się nic na płycie głównej. Jak inwerter to może go wymienią a może nówkę wyślą Wiem bo pracowałem w serwisie. Znając życie to serwisanci są zbyt leniwi żeby się cykać z takimi problemami, pojadą po najniższej linii oporu czyli wymienią Ci sprzęt na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AK-105 heh linuxa nie odpuszcze zreszto jest tyle osob ktorzy dzialaja na linuxie uzywajac tego lapka ,ze nie ma powodu siedziec z przymusu na windowsie

qb4hkm na poczatku nic a po podlanczaniu bateri odrazu zaczynalo ,zostawilem go na dluzszy czas na samym zasilaniu i musze sie przyznac do bledu bo zaczol piszczec ;/ dzwiek wydaje sie bardziej plytki ale piszczy ... wysle go do serwisu moze wymenia mi na nowy sprzet przynajmniej sie zalapie na nowsza dostawe(mam nadzieje ,ze nie dostane sprzetu starszego niz mam obeceni ...) wtedy przynajmniej nie powinienem juz miec problemow z aplikacjami pod dosem ;)

Edytowane przez q666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...