Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już dostaniesz go z serwisu, zrób u nich wywiad środowiskowy co dolegało - może przyda się innym w przyszłości - odpukać :unsure:

Witam lapka jeszcze sie dostałem ale dzwonili do mnie z serwisu HP. U nich wszystko chodzi bez żadnych problemów. Zaznaczam, iż laptopa wysłałem im bez dysku twardego. Więc albo dysk twardy albo windows. Jak tylko dostanę lapka z powrotem, robię formata. Jeżeli problem będzie sie powtarzał. Wysyłam go do nich z dyskiem twardym. To może być wina dysku. Pozdrawiam. Jak tylko dostanę laptopa i wgram system, oraz przetestuje go po mojemu. To dam znać czy reinstalacja systemu pomogła. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś korciło też rozkręcić to user może tylko te śrubki które się Phillipsem(śrubokręt "krzyżak") odkręca. GRANDMASTER - nie plombuje i co z tago? Znając życie i tak mają S/N tego procka w bazie jak coś...

Ma ktoś zainstalowane Notebook Hardware Control? Po jego instalacji wydaje mi się że częściej mi się wiatraczek załącza i na wyższych obrotach. Oczywiście przy zachowaniu takich samych ustawień, czyli max baterii... Muszę wywalić to g... BTW. Zna ktoś jakiś program który wyświetla na pasku zadań stan baterii procentowo? Tak jak w IBM'ach? No i jeszcze mógłby czas pozostały wyświetlać, ale to niekoniecznie... Nie chodzi mi o ikonkę w Tray'u tylko jako pasek narzędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AK-105

 

przeciez ja nie Tobie kazalem lakierowac Cewki, tylko mowilem co mozna z tym zrobic w przyszlosci gdy skonczy sie gwarancja i oczywiscie z calkowitym rozkreceniem laptopa - nie czepiajcie sie slowek

 

widze, ze robi sie ciekawie i zaczynamy rozkrecac laptopa -no chyba, ze to zdjecia znalezione w necie

 

prockow nie plombuja bo ja swego nx6110 tez rozkrecalem, ale

 

ale jest takie, zeby dostac sie do niego trzeba odkrecic klawiature 2 srubami przy karcie wifi i ramie pod spodem laptopa

 

a one sa czarne i T6 pozostawi slady

 

ta sprawa tez byla poruszan w poscie nx6110 - jak sie zakonczyla nie pamietam, ale chyba spowoduje to utrate gwarancji jezeli nic w nia nie bylo wpisane

 

osobiscie mysle, ze troche przeginacie juz z tymi pytaniami do serwisu.

 

jak ktos madry to przeczyta od nich to juz nic nam nie naprawią

 

@qb4hkm mi to g... powodowalo identyczny objaw i dodatkowo 2 razy odcielo zasilanie - nie polecam - tez sie tego pozbylem

a pracy na baterii nie wydluzy o min - kilka tematow nizej jest temat o tym w ktorym sie udzielalem

 

zbedny bajer bo procki i plytam maja to rozwiazane sprzetowo

 

co do fajnego paska to polecam

 

STATBAR !!! - na gorze pokazuje informacje jakie sobie wybierzemy -ram,procka, baterie i inne bajery - sam sie chowa jak cos uruchamiamy i w niczym nie przeszkadza

 

@owcaxxl - jezeli bedzie tak jak piszesz - moga potwierdzic sie moje przewidywania z komunikacja dysk chipset

 

moze dopiszemy jakie kto ma dyski bo na pewno wsadzaja rozne - w zaleznosci co maja w magazynie

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AK-105

 

przeciez ja nie Tobie kazalem lakierowac Cewki, tylko mowilem co mozna z tym zrobic w przyszlosci gdy skonczy sie gwarancja i oczywiscie z calkowitym rozkreceniem laptopa - nie czepiajcie sie slowek

 

widze, ze robi sie ciekawie i zaczynamy rozkrecac laptopa -no chyba, ze to zdjecia znalezione w necie

 

prockow nie plombuja bo ja swego nx6110 tez rozkrecalem, ale

 

ale jest takie, zeby dostac sie do niego trzeba odkrecic klawiature 2 srubami przy karcie wifi i ramie pod spodem laptopa

 

a one sa czarne i T6 pozostawi slady

 

ta sprawa tez byla poruszan w poscie nx6110 - jak sie zakonczyla nie pamietam, ale chyba spowoduje to utrate gwarancji jezeli nic w nia nie bylo wpisane

 

osobiscie mysle, ze troche przeginacie juz z tymi pytaniami do serwisu.

 

jak ktos madry to przeczyta od nich to juz nic nam nie naprawią

 

@qb4hkm mi to g... powodowalo identyczny objaw i dodatkowo 2 razy odcielo zasilanie - nie polecam - tez sie tego pozbylem

a pracy na baterii nie wydluzy o min - kilka tematow nizej jest temat o tym w ktorym sie udzielalem

 

zbedny bajer bo procki i plytam maja to rozwiazane sprzetowo

 

co do fajnego paska to polecam

 

STATBAR !!! - na gorze pokazuje informacje jakie sobie wybierzemy -ram,procka, baterie i inne bajery - sam sie chowa jak cos uruchamiamy i w niczym nie przeszkadza

 

@owcaxxl - jezeli bedzie tak jak piszesz - moga potwierdzic sie moje przewidywania z komunikacja dysk chipset

 

moze dopiszemy jakie kto ma dyski bo na pewno wsadzaja rozne - w zaleznosci co maja w magazynie

Tylko, że wiesz oni też wgrali winde na ich dysk i wszystko chodzi bez zarzutów. Czekam aż mi odeślą będę testował od "0" jak dalej będzie to samo wysyłam im z dyskiem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh naprawic maja obowiazek nie ma bata "place i zadam" ;)

@AK-105 ja sobie narazie odpuszczam odsylanie ,tak jak @Burns powiedzial zawsze to as w rekawie, a piszczenie jakos przezyje wkoncu nie jest to az tak glosne (sluchawki na glowe i back to work) ;) a i co do serwisu to miesci on sie w Warszawie jezeli chcesz wyslac im sprzet tzn jezeli masz taka mozliwosc (ja niestety nie mam ze wzgledu na prace ktora mam do zrobienia na lapku) to jak pewnie wiesz hp oferuje doortodoor :) nie wiem jak to wyglada z hp ale kiedys mialem problem z swoim starym acerem a ,ze akurat znajomy jechal do wawy (wtedy jeszcze mieli tam siedzibe ,teraz z tego co wiem sprzet jest chyba odsylany do Czech) to mi wymienili lapka niemalze od reki ;) jezeli problem z cewka == wymiana lapka to pewnie hp tak samo zrobi tzn wymieni ci na miejscu heh zaciekawila mnie wypowiedz @owcaxxl ktory powiedzial ,ze wyslal lapka do hp bez hdd , umnie w sklepie (tam gdzie kupowalem sprzet) powiedzieli mi ,ze nie moge im wyslac lapka bez hdd ... co wydawalo mi sie totalna glupota na szczescie widze ,ze imbecyle nie mieli racje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notka sam rozkręciłem i miło byłem zaskoczony... Klawiatura jest uszczelniona, tzn. jest zrobiona taka wanienka i pod spodem podklejona plastikiem. Jak się coś na nią wyleje to mniejsze szanse że zalana będzie płyta główna...

Ja mam Toshibe (160GB)

Dzięki burns za namiar na program, zaraz obczaję.. mam nadzieję że da się g o skonfigurować żeby po prawej stronie wyświetlał, bo w panoramie to praktyczniejsze jest IMHO. EDIT... kurde nie da się :-( ale program fajny... jednak nie zagości u mnie...

Ktoś mówił o przeszkadzającym czytniku linii papilarnych... defaultowo ustawiony rzeczywiście, ale da się go ustawić tak żeby reagował tylko przy logowaniu.

Używa ktoś szyfrowania? Ja stwierdziłem że nie ma sensu bo będzie problem jak coś w lapku padnie a będę danych potrzebował...

 

I jeszcze jedno... z niewyjaśnionych powodów w profilu Przenośny/Laptop procek działa sztywno na max częstotliwości... WTF?

 

edit... znalazłem program prawie idealny - w zasadzie identyczny jak battery bar w IBM'ach szkoda żę nie może wyświetlać na raz procentów i czasu na baterii ale jest ok.

http://www.freewarefiles.com/program_2_219_18677.html

heh przynajmniej jedna rzecz przypominająca dawnego służbowego IBM'a T43p... trackpointa nie zainstaluję niestety :-) thinklighta muszę sobie przeszczepić... widziałem fajny klips z diodą na usb firmy belkin...

Edytowane przez qb4hkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@q666 - nie wiem czemu czlowieku, ale strasznie mnie irytujesz

 

czemu nazywasz innych imbecylami - chcesz, zebym tak powiedzial o Tobie ?

 

doksztalc sie troche a poznie wypowiadaj

 

nalezy rozgraniczyc pojecie sklep a serwis

 

to tylko wola serwisu, ze przyjmuja go bez dysku a sklep ma obowiazek przyjac takiego jak Ci sprzedal, nie ma obowiazku nigdzie dzwonic czy sie dowiadywac, nie jest to rowniez zaznaczone w karcie gwarancyjnej - wiec nie wymagaj

nie dajesz calosci to spadasz na drzewo, koniec i kropka. Bo pozniej taki pracownik, przez takiego imbecyla jak Ty ma z[ciach!]y cały dzien - sadzisz sie a nie wiesz o co! z choinki sie urwales - dobrze, ze ida Święta - moze nie bedziesz sie tak wyroznial

 

Notka sam rozkręciłem i miło byłem zaskoczony... Klawiatura jest uszczelniona, tzn. jest zrobiona taka wanienka i pod spodem podklejona plastikiem. Jak się coś na nią wyleje to mniejsze szanse że zalana będzie płyta główna...

Ja mam Toshibe (160GB)

Dzięki burns za namiar na program, zaraz obczaję.. mam nadzieję że da się g o skonfigurować żeby po prawej stronie wyświetlał, bo w panoramie to praktyczniejsze jest IMHO. EDIT... kurde nie da się :-( ale program fajny... jednak nie zagości u mnie...

Ktoś mówił o przeszkadzającym czytniku linii papilarnych... defaultowo ustawiony rzeczywiście, ale da się go ustawić tak żeby reagował tylko przy logowaniu.

Używa ktoś szyfrowania? Ja stwierdziłem że nie ma sensu bo będzie problem jak coś w lapku padnie a będę danych potrzebował...

 

I jeszcze jedno... z niewyjaśnionych powodów w profilu Przenośny/Laptop procek działa sztywno na max częstotliwości... WTF?

 

edit... znalazłem program prawie idealny - w zasadzie identyczny jak battery bar w IBM'ach szkoda żę nie może wyświetlać na raz procentów i czasu na baterii ale jest ok.

http://www.freewarefiles.com/program_2_219_18677.html

heh przynajmniej jedna rzecz przypominająca dawnego służbowego IBM'a T43p... trackpointa nie zainstaluję niestety :-) thinklighta muszę sobie przeszczepić... widziałem fajny klips z diodą na usb firmy belkin...

a Ty za to wydajesz się byc bardzo konkretną osobą B-)

 

nie uzywam szyfrowania z tego samego powodu co TY, chociaz z 2 strony...gdy sie ma nielegalne oprogramowanie :lol2:

 

z tym profilem to nic podobnego - moze NHC cos Ci namieszal bo ja po nim czyscilem rejestr bo tez dzialy sie cuda niewidy

 

gdybys jeszcze opisal w ktorej opcji ustawia sie to dzialanie sensora

 

i sprawdzil czy jak zalozysz haslo na bios z opcja nie sprawdzaj przy ponownym uruchomieniu to czy nie sprawdza?

 

mi niestety pyta sie za kazdym razem

 

a jeszcze jedno - zakladaliscie haslo na dysk? - podobno wtedy nie dziala z innym komputerem

 

tak mial nx6110 ale jak to ma sie do TPM - tam tego nie bylo - a moze bylo 2w1

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dajesz calosci to spadasz na drzewo, koniec i kropka. Bo pozniej taki pracownik, przez takiego imbecyla jak Ty ma z[ciach!]y cały dzien

Ehh... chodzi Ci o to że musi winde instalować, sterowniki itp? Nie robił by tego to musiał by czym innym się zająć... Nie jest dobra wolą serwisu to że przyjmuję sprzęt bez dysku, ale jego obowiązkiem. Chodzi o ochronę osobistych danych. Było to normą i tzw. dniem powszednim w serwisie w którym ja pracowałem. Z tym że my obsługiwaliśmy duże korporacje takie jak TPSA, Orlen, Citibank itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AK-105

 

przeciez ja nie Tobie kazalem lakierowac Cewki, tylko mowilem co mozna z tym zrobic w przyszlosci gdy skonczy sie gwarancja i oczywiscie z calkowitym rozkreceniem laptopa - nie czepiajcie sie slowek

źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to że szkoda że nie ma jakiegoś łatwego dostępu do tych cewek bo każdy by sobie mógł sam wyciszyć laptopa bez kombinowania z serwisami.

 

Co do wysyłania na wymianę to jest to trochę ryzykowne ponieważ mogą laptopa wymienić albo bawić się w rozkręcanie i przy okazji nieźle go porysować. Może jak będę w warszawie to wpadnę do nich i się zapytam czy na szybko by tego sie nie dało załatwić :wink: . Teraz potrzebuję laptopa i nie będę się w to bawił. Jak wcześniej napisałem piszczenie przeszkadza w ciszy.

 

Teraz sprawa sterowników i strony hp. Byłbym skłonny wrzucić na swój serwer te sterowniki. Jednak jest jeden problem a mianowicie przepustowość mojego łącza. Jeżeli kogoś zadowoli 256kb/s to mogę w niedzielę/poniedziałek je udostępnić (423MB w kawałkach - każdy sterownik osobno). Jak coś to pisać.

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT: Ktoś się może bawił w szyfrowanie dysku tym modułem??? Ja tego nie używam ponieważ obawiam się o swoje dane. Jak coś szlag trafi to może być ciężko je odzyskać.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak mowisz, ale czepiles sie slowa :-P

 

nie wymagajmy tego od sklepu - oni sprzedaja produkt - mozesz sobie swoje dane wsadzic w kieszen - kazali Ci wgrywac nie? twoja sprawa co z tym zrobisz. Oddajesz to co kupiles w kartonie - i moze sie to tyczyc wszystkiego - dysku,zasilacza,kabelka do modemu, itd.Bo jezeli serwis sie upomni, albo odmowi(są przeciez rozne serwisy, ktoś mnie zdenerwuje i moge powiedziec: Panie a skad ja mam wiedziec, ze zasilacz jest dobry-jak pan to sprawdzil-mnie pana zdanie nie obchodzi-ja chce calosc) to sklep poniesie koszty

 

dlatego radzilem wczesniej serwis a nie sklep, ale chyba nie wszyscy czytaja dokladnie, albo nie do wszystkich dociera - to oczywiscie nie do Ciebie @qb4hkm

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns - tak trzeba ustawić

Dołączona grafika

a problemy z profilem zasilania wynikły przed zabawą z różnymi programikami.

Po co Ci hasło na startup? Nie wystarczy to na winde? Jak nie chcesz żeby ktoś kompa zbootował np. z płytki to możesz to w biosie zablokować... pendrive'y też można zablokować. Wogóle podoba mi się w HP'ku opcja z ustawianiem BIOS'u pod windą :-)

 

aha i jeszcze w drugiej zakładce odznacz record user credentials

 

btw. teraz strona hp ze sterami całkiem ładnie chodzi...

Edytowane przez qb4hkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no [ciach!]a nie moge juz dawno nie mialem doczynienia z takim "pajacem"

burns oco ci [ciach!]a chodzi ? ... w swoich postach nonstop walisz ta glowa w sciane , uzywasz kolorkow i wykrzeknikow (dzicz), "chlopaczku" wez wyluzuj bo ci "zylki wyskocza" ...

eh nawet nie wiem o co chodzi ci ztym "twoim" problemem zwiazanym z tym jakie sklep ma kompetencje ... przyznaje troche mnie ponioslo bosz przepraszam jezeli kogos urazilem stwierdzeniem "imbecyle" ...

serwis hp dziala w systemie doortodoor (wystarczy zadzwonic po kuriera spakowac sprzet wrzucic do niej !opis usterki! ,fakturke i reszte papierkow po x dniach kurier wraca z paczka i wszystko na koszt HP) < tak na zapas gdybys nie wiedzial jak to dziala, wiec jaki jest sens ingerencji sklepu ? ja mowilem o tym jaka "informacje" udzielil mi sklep raczej powinni wiedziec jak to dziala (wkoncu m.in. od tego sa...) ,a nie mowic swoim klientom,ze nie ma szans by serwis sprawdzili moj sprzet bez hdd (to bylo stwierdzenie a nie przypuszczenie)

a co do tego obowiazku dowiadywania sie i dzwonienia do serwisu przez sklep to chyba w glowe sie uderzyles piszac ten post... czlowieku "fight for your rights" wlasnie ,ze maja taki obowiazek a co tu ma karta gwarancyjna do tego :D:D

eh na przyszlosc bo widze ,ze troche "nie kumaty jestes" > "koncz wasc wstydu oszczedz"

Edytowane przez q666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q666 masz rację co do sklepu - przy takim sprzęcie ma on obowiązek udzielić Ci 24m-cy gwarancji niezależnie od tego jakiej gwarancji udziela producent(ciebie nie interesuje czy on to do serwisu producenta wysyła czy do jakiegoś innego), ale po co się od razu wyzwiskami obrzucać?

Edytowane przez qb4hkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qb4hkm hmm masz racje nie powinienem czynic tego co Burns moja wina troche sie zirytowalem i tak wyszlo ;P , koniec z odpowiedziami na posty(zaczepki) Burnsa x)

Edytowane przez q666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Toshiba siedzi, ale nie testowałem... wydajności systemu nie mam jednak nic do zarzucenia...

 

GRANDMASTER - i po co Ci 7200 w laptopie? Nie dość że głośniejsze to jeszcze więcej prądu żre a 6710s nie należy do demonów wydajności więc i tak różnicy nie uświadczysz... no może w HD-Tachu czy innych benchmarkach... mnie już dawno te cyferki przestały podniecać.

Edytowane przez qb4hkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam FUJITSU MHW2160BH. średni odczyt mam na poziomie ok 38.3 MB/s. Jak na laptopa jest on całkiem niezły.

 

@Burns: Wspomniałeś że masz SEAGATE'a. Robiłeś testy? Jeżeli tak to pochwal się wynikami. Tak z ciekawości chciałbym wiedzieć ile niby ma ten "legendarny" SEAGATE', którym tak bardzo wszyscy się podniecają :wink: .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Toshiba siedzi, ale nie testowałem... wydajności systemu nie mam jednak nic do zarzucenia...

 

GRANDMASTER - i po co Ci 7200 w laptopie? Nie dość że głośniejsze to jeszcze więcej prądu żre a 6710s nie należy do demonów wydajności więc i tak różnicy nie uświadczysz... no może w HD-Tachu czy innych benchmarkach... mnie już dawno te cyferki przestały podniecać.

chyba nie widziałeś 7200.2 (zapis prost) w lapie jakie ma osiągli. komp dostaje kopa. jakoś pracy porównywalna z PC

co do wydajności lapa to......... lepiej nie ośmieszaj się :? nie wiem skąd takie twierdzenie :? co niby jest złego? wydajność zbiżona do turiona ~1,8

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam FUJITSU MHW2160BH. średni odczyt mam na poziomie ok 38.3 MB/s. Jak na laptopa jest on całkiem niezły.

 

@Burns: Wspomniałeś że masz SEAGATE'a. Robiłeś testy? Jeżeli tak to pochwal się wynikami. Tak z ciekawości chciałbym wiedzieć ile niby ma ten "legendarny" SEAGATE', którym tak bardzo wszyscy się podniecają :wink: .

 

Pozdrawiam

HD Tach 3.0.4.0 - 127,0MB/s to wynik z dolnego wykresu; Random access:15,8ms, Average read: 36,2MB/s

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie widziałeś 7200.2 (zapis prost) w lapie jakie ma osiągli. komp dostaje kopa. jakoś pracy porównywalna z PC

co do wydajności lapa to......... lepiej nie ośmieszaj się :? nie wiem skąd takie twierdzenie :? co niby jest złego? wydajność zbiżona do turiona ~1,8

Chodzi mi o to że do tego lapka nie za bardzo się opłaca taki dysk wsadzać i nie chodzi mi o porównanie do turiona bo tu raczej intel lepiej wypada wydajnościowo. Nie oszukujmy się są to modele ze średniej niższej półki. Niemniej jednak daleko mu do wydajności stacjonarki. Zastanów się po co kupiłeś tego notebooka? Co Ci da taki dysk w nim? Szpan? Poczujesz sie lepiej? Że będzie go bardziej słychać? Że minimum pół godzinki na baterii krócej będzie chodził? Że odczujesz większe wibracje pod nadgarstkiem? I po co? Żeby Winda 10 sekund szybciej wstawała? Bo gwarantuję że w codziennej pracy nie odczujesz różnicy... no chyba że montujesz na nim Video to wtedy rispekt stary... Jak chcesz mieć wydajność to podłącz sobie kabelkiem zewnętrznie dysk 3,5cala 7200 Barracude z 32 mb cachem... Cały pic polega na tym że jakaś moda jest dzisiaj na notebooki... każdy chce mieć, a nie każdy wie do czego to służy i do czego się nadaje a do czego nie. Jeśli chciałeś mieć wydajną maszynę to kupiłeś zły model i wymiana twardziela niewiele Ci da. Trzeba było zastanowić się nad jakąś 17" z zewnętrzną grafą. Albo może po prostu Vistę wywal. No chyba że uważasz że HDtach rządzi i musisz mieć najwyższy wynik w okolicy i będą Ci za to ziomy ustępować miejsca na ławce :lol: Wybaczcie panowie nie mogłem się powtrzymać...

 

Z ciekawości sprawdziłem toshibe... test na baterii w profilu max baterii bo na takim najczęściej pracuję.

Test 8mb : Burst speed: 79,5 mB/s, random acces 17,0ms, Average read 38,3 mB/s

Edytowane przez qb4hkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam FUJITSU. Dlaczego możliwe że twój dysk jest padnięty?

 

Pozdrawiam

Ponieważ tak jak już pisałem we wcześniejszych postach bywa tak czasem, że lapek się zawiesza. Nagle matryca gaśnie (choć jest podświetlona) a HPek nie reaguje na nic. Wysłałem do serwisu bez dysku twardego i koleś do mnie dzwoni, że u nich wszystko chodzi. Więc albo windows albo dysk. Przeinstaluje winde. Jeżeli problem się będzie pojawiał wysyłam im go po raz kolejny, tylko, że tym razem z dyskiem twardym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ tak jak już pisałem we wcześniejszych postach bywa tak czasem, że lapek się zawiesza. Nagle matryca gaśnie (choć jest podświetlona) a HPek nie reaguje na nic. Wysłałem do serwisu bez dysku twardego i koleś do mnie dzwoni, że u nich wszystko chodzi. Więc albo windows albo dysk. Przeinstaluje winde. Jeżeli problem się będzie pojawiał wysyłam im go po raz kolejny, tylko, że tym razem z dyskiem twardym.

A nie załącza Ci się wtedy kontrolka dysku na żółto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że do tego lapka nie za bardzo się opłaca taki dysk wsadzać i nie chodzi mi o porównanie do turiona bo tu raczej intel lepiej wypada wydajnościowo. Nie oszukujmy się są to modele ze średniej niższej półki. Niemniej jednak daleko mu do wydajności stacjonarki. Zastanów się po co kupiłeś tego notebooka? Co Ci da taki dysk w nim? Szpan? Poczujesz sie lepiej? Że będzie go bardziej słychać? Że minimum pół godzinki na baterii krócej będzie chodził? Że odczujesz większe wibracje pod nadgarstkiem? I po co? Żeby Winda 10 sekund szybciej wstawała? Bo gwarantuję że w codziennej pracy nie odczujesz różnicy... no chyba że montujesz na nim Video to wtedy rispekt stary... Jak chcesz mieć wydajność to podłącz sobie kabelkiem zewnętrznie dysk 3,5cala 7200 Barracude z 32 mb cachem... Cały pic polega na tym że jakaś moda jest dzisiaj na notebooki... każdy chce mieć, a nie każdy wie do czego to służy i do czego się nadaje a do czego nie. Jeśli chciałeś mieć wydajną maszynę to kupiłeś zły model i wymiana twardziela niewiele Ci da. Trzeba było zastanowić się nad jakąś 17" z zewnętrzną grafą. Albo może po prostu Vistę wywal. No chyba że uważasz że HDtach rządzi i musisz mieć najwyższy wynik w okolicy i będą Ci za to ziomy ustępować miejsca na ławce :lol: Wybaczcie panowie nie mogłem się powtrzymać...

 

Z ciekawości sprawdziłem toshibe... test na baterii w profilu max baterii bo na takim najczęściej pracuję.

Test 8mb : Burst speed: 79,5 mB/s, random acces 17,0ms, Average read 38,3 mB/s

to wszystko przecierz to bzdury :? po co mam kupować lepszego lapa jak nie gram wgry? dla tego lapy odbiegają od stacjonarek bo maja powolne dyski twarde. jak wiadomo hdd jest najbardziej zamulającą częścią każdego komputera.

 

10 sek szybciej na ładawaniu windy to jest sporo, mnie to ucieszy. ty może zmień sobie dysk na 4200 2mb, będzie ciszej i dłużej na bateri :blink:

 

lapa mam od ponad 2 lat, najpierw mialem 4200 2mb, zmieniłem na 5400 8mb, różnica była ogromna, później zmieniłem na 5400.3 seagate, różnica była równie wielka. z każda zmianą było ok 20% lepszej wydajności. w lapie liczy każdy MB/s szybciej.

 

czemu niby dla mojego lapa daleko od stacjonarki? POMIJAM GRY, nie po to go kupiłem. w chacie mam 3 PC z duronem 1,2 bartkiem 3200+ i semp 2400+. dwa ostatnie chodzą zdecydowanie lepiej ze względu na dysk! któr jest nieporównywalnie szybszy od 2,5"

 

dla tego moim zdaniej warto zmienić HDD na szybszy. ktoś pokazał wydajność w lapie w raidzie. to jest to!

 

napisaleś żeby podłączyć zewnętrznego

Jak chcesz mieć wydajność to podłącz sobie kabelkiem zewnętrznie dysk 3,5cala 7200 Barracude z 32 mb cachem

to jest dopiero szczyt głupoty :mur: taki dysk nawet 50% nie wykorzysta wydajności.

 

ps. mamy identyczny wynik w HDtach, jak ta wydajnośc ciebie zadawala to wybacz ale nie ejstes wymagający :?

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty może zmień sobie dysk na 4200 2mb, będzie ciszej i dłużej na bateri :blink:

Gdybym to JA miałbym być czepialski napisałbym, że teraz to Ty napisałeś bzdurę. Wiadomo, że dysk z mniejszym cache'm będzie głośniejszy i pracował krócej na baterii.

Proszę KAŻDEGO czytelnika tego tematu, żeby był tolerancyjny wobec każdego z innych. To jest forum dla ludzi poważych i dorosłych a nie dla dzieci neostrady. Tyle z mojej strony. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...