Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam laptopa jak w temacie.

 

Przyszedł do mnie z pre instalowanym systemem Windows XP od HP (fabrycznie montowany). Miałem go mieć na 2 tygodnie póki mój ASUS nie wróci z serwisu, po czym miałem oddać go mojej dziewczynie. Po 2 tygodniach mój ASUS wrócił i nadszedł czas zwrotu HP. Miałem na nim już trochę swoich ustawień więc uznałem że lepiej będzie jak postawie dziewczynie system na nowo, aby nie było po mnie śmieci. użyłem płyty recovery Pack (niestety musiałem chyba wypalić je na jakimś wadliwym nośniku, bo rozwaliły mi partycje po czym sie wywalało to Recovery - po interwencji w serwisie HP przysłano mi płyty tłoczone), zainstalowało mi XP od HP, jednakże nie działa mi panel dotykowy. znaczy może sprecyzuję:

 

jak wiemy, znajdują się tam dotykowe switche dla : info Center, Wireless, Tryb Prezentacji, Wyciszenie, Vol up, Vol dn

 

Stan rzeczy wygląda następująco : Wireless włączony jest na sztywno (bez możliwości zagaszenia z panelu - działa tylko softowo), nie działa regulacvja głośności, info center i tryb prezentacji... Panel jest pod napięciem na bank bo guziki reagują: dotknięte iluminują i gasną (czyli tak jak sie dzieje u kolegi na identycznym sprzęcie, który działa normalnie) jednakże żadne dane nie są przez system rozpoznawane... Panel na pierwszym systemie działał bez zarzutu, co raczej eliminuje wadę fabryczną. W międzyczasie jak oczekiwałem na XP od HP, zainstalowałem sobie z MSDNAA Vistę - tam tez nie chciało to działać - nawet próba zainstalowania Visty z innego 6715b (trochę sięich kręci u nas na roku icon_razz.gif ) nie sprawiała aby panel zadziałał ponownie. ściągnięcie RomPaq ze strony HP nie daje nic bo nie chce się zainstalować (próbowałem zarówno z CD , FDD_USB jak i KEY_USB - efekty takie, że z CD nie widział pliku, FDD wywalał że to rzekomo nie do tego komputera, USB_KEY nie chciał się nawet bootować). deinstalacja HP QL-Buttons <reboot> instalacja <reboot> też nie działa... miał już ktoś tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzis mialem troche czasu i postanowilem jeszcze raz powalczyc z Debianem(lenny) tylko ,ze tym razem postanowilem postawic system z wykrzystaniem wirtualizacji (ja akurat uzylem VMware) i jak sie okazalo pozytywnie mnie zaskoczyl przebieg instalacji bo nie bylo zadnych problemow wczesniej mialem problemy z grafika i zasilaniem a teraz "Zero" problemow wszystko ladnie wykrylo i smiga az milo tak samo wifi (mostkowanie zalatwia sprawe) :) wiec jezeli ktos ma jakies problemy polecam wirtualizacje jezeli ktos chce moge dac mini how-to, aczkolwiek wydaje mi sie ,ze nie jest to trudne w razie problemow zawsze pomoge ;)

Edytowane przez q666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

chce kupic lapka z matowa matryca, wybor na ta chwile jest pomiedzy HP 6715b a ThinkPadem r61i i pytanie do was co wy byscie kupili... duza wiekszosc odpowie pewnie, ze HP'ka, ale postarajcie sie jakby wymazac to, ze macie tego lapka u siebie i wyobrazcie sobie, ze macie te +-2500 i wybor pomiedzy tymi dwoma, co na dzien dzisiejszy byscie wybrali i dlaczego?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci wcale tak nie powiem

 

Mam nadzieję, że nikt mnie tutaj nie spoliczkuje, jeżeli powiem, że to bliźniacze konstrukcje - może bardziej przyszywani bracia :-P

tutaj masz recenzję:

http://www.notebookcheck.pl/Lenovo-ThinkPa...ika.7084.0.html

 

za co bym wybrał R:

za Touchpad i kultowy już trackpoint.

Za klasyczną i dla mnie "piękną" obudowę

Ma wszystko co zawszę było dumą IBMa

 

jedyne co mi się w nim nie podoba to zasilanie z tyłu(będzie przeszkadzało podczas leżenia z nim na sobie) - sprawdz również czy wentylator od spodu nie ma przypadkiem wlotów powietrza.

 

o wydajności się nie rozpisuję, bedzie podobna lub pewnie troszkę lepsza bo to Intel - nie wiem, którego kupisz - czy z T2xxx czy T5xxx

no i brakuje jednego portu USB, ale to też bzdura.

 

pozostałe standardy wifi,blue czy LAN są identyczne

 

porównujac Hp ma bardziej przemyslane rozłożenie portów

 

Zapytasz pewnie czemu mam HP - ponieważ gdy go kupowałem albo jeszcze nie było R61i albo go nie widziałem a te bez literki "i" były sporo droższe.

 

Co zrobisz - będzie strzałem w 10 - wybór należy do Ciebie - jeżeli to będzie "IBM" to daj znać.

zrobi się ciekawiej w tym temacie - może cos porównamy bo o HP zostało powiedzieane już chyba wszystko :-P

 

jeżeli ktoś bedzie próbował Ci wmówić, że Lenovo nie ma nic wspólnego z jakoscią IBM to nie słuchaj

w firmie od ponad 1,5 roku są 2x N200 - nikt ich nie szanuje, poza porysowaną górą(jest srebna) nie noszą śladów użytkowania

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos napisal ze wylaczenie funkcji VPU Recovery pomaga na czarny ekran i zawieszke tego modelu niestety mam wylaczona ta opcje i wlasnie moj laptop sie zawiesil :/ chcialem aktualizowac avasta kliklem na ikone no i lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damn co za pech lapek zaczol mi trzeszczesc .... po prawej stronie pod naklejka "wazna uwaga" ;/

a co do hp vs ibm to mialem w rekach r61i i musze powiedziec ,ze jezeli chodzi o jakosc to sa podobne do siebie design wsumie tez jest podobny dwa kwadratowe oldshoolowe notebooki :) aczkolwiek r61i jest troche wieksza cegla ja wybralem 6715b i nie zaluje mimo tego ,ze zaczol mi teraz trzeszczec :P imo jezeli chodzi o ibm-y to tylko seria T << imo laptop ideal ;)

kamisss: niestety rowniez przyprawil mi sie ten dziwny incydent (czarny ekran) zainstalowalem nowe stery ati i jak narazie nie mialem problemow :)

Edytowane przez q666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łokciami je ugniatacie czy jak? U mnie nic nie trzeszczy, nic nie piszczy, nie wiesza się i tylko czasem po hibernacji jakaś aplikacja się wypiep*zy ale to normalne - nie wszystkie aplikacje dobrze to znoszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na lewo od touchpada jak przycisnę miejsce na nadgarstek to trzeszczy, ale tak byłood nowości :( Jakoś się przyzwyczaiłem do tego, przecież nie będę reklamował tylko dlatego, że coś troszke trzeszczy. Chyba nawet w recenzji ak-105 pisał, że pod lewym nadgarstkiem coś skrzypi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak jest - jak sie wyjmie zaslepke na PCMCIA'e, to juz trzeszczec nie bedzie. Poprostu ten plastyk zaslepki pod naciskiem sie wygina - stad te odglosy.

naklejka jest z 2 strony - więc pomyliłeś strony!

 

w moim plytka touchpad ma jakiś 0,5mm luzu i gdy w nią uderzam wydaje głośniejszy odgłos - w 2 którego kupiłem tego nie ma.

 

w nx6110 miałem malutki luz obudowy nad portami usb

 

jeżeli komuś przytrafi się luz, to tak jak piszę - poniżej 0,5mm - jak nie ma czego się czepić to zawsze można znaleźć dziurę w całym!

 

bez przesady - ty tylko laptop za ~ 2,5kola

 

proponuje <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> do ręki Acera - tam każda część pracuje i skrzypi :-P

 

poza tym, jeżeli ktoś dużo używa laptopa w terenie - śrubki w wyniku naprężeń, bedą się odkręcać - czasem nawet można je zgubić - proponuję więc dokręcić raz na pół roku o jeden obrót, samą koncówką Torx bez rączki, żeby nie zerwać gwintu.

 

już nieraz trafił w moje ręce laptop jakiegoś przedstawiciela i brakowało śrubek, ale w innych markach niz HP, więc to nie musi być regułą

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo trwało u Was pierwsze ładowanie? Mi po ok. 90 minutach zgasła dioda ładowania, zostawiłem jeszcze na jakieś 2-3 godziny, ale wydaje mi się, że to jakoś szybko... Bateria 55Wh, zasilacz standardowy, lap wyłączony, wg jakiegos manula to powinno trwac przynajmniej 2,5h... teraz ładuję drugi raz zobaczymy, ile to potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo trwało u Was pierwsze ładowanie? Mi po ok. 90 minutach zgasła dioda ładowania, zostawiłem jeszcze na jakieś 2-3 godziny, ale wydaje mi się, że to jakoś szybko... Bateria 55Wh, zasilacz standardowy, lap wyłączony, wg jakiegos manula to powinno trwac przynajmniej 2,5h... teraz ładuję drugi raz zobaczymy, ile to potrwa.

<_<

 

Pierwszy post:

Ładowanie baterii trwa ok. 1,5h.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos napisal ze wylaczenie funkcji VPU Recovery pomaga na czarny ekran i zawieszke tego modelu niestety mam wylaczona ta opcje i wlasnie moj laptop sie zawiesil :/ chcialem aktualizowac avasta kliklem na ikone no i lipa

Witaj

Ja miałem takie problemy i kilka razy wysyłałem do serwisu laptopa, to bez dysku, później z dyskiem bo problem nie był rozwiązany. Wczoraj przyszedł do mnie mój laptop z wymienioną płytą główną. Narazie chodzi, jak długo zobaczymy. Mam nadzieję, że problem został naprawiony (wadliwa płyta główna)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6-Cell (55WHr) Lithium- Dimensions (H x W x L) 0.8 x 2.1 x 8.0 in (2.0 x 5.3 x 20.3 cm)

Ion battery Weight 0.737 lb (0.335 kg)

Cells/Type 6-cell Lithium-Ion

Energy Watt-hour Capacity 55Wh

Temperature Operating (Charging) 32° to 113° F (0° to 45° C)

Operating (Discharging) 14° to 140° F (–10° to 60° C)

Non-operating –4° to 140° F (–20° to 60° C)

Battery Re-Charge Time System in OFF Mode or 2.5 hours

Standby

System ON 3 to 5 hours (depending on system power

consumption)

HP Fast Charge Charges the battery up to 90% within 90 minutes

when system is OFF

troche kiepsko się przekleiło

i kajam się, że faktycznie nie zauważyłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Battery Re-Charge Time System in OFF Mode or 2.5 hours

Standby

 

a

 

HP Fast Charge Charges the battery up to 90% within 90 minutes

when system is OFF

 

jak to rozumieć ???

 

w biosie jest opcja Fast Charge, ale podobno ma dotyczyć 2 baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja miałem takie problemy i kilka razy wysyłałem do serwisu laptopa, to bez dysku, później z dyskiem bo problem nie był rozwiązany. Wczoraj przyszedł do mnie mój laptop z wymienioną płytą główną. Narazie chodzi, jak długo zobaczymy. Mam nadzieję, że problem został naprawiony (wadliwa płyta główna)

Pozdrawiam

Witam

Jestem tutaj jak narazie laikie:D, ale widzac Wasze posty, bardzo mi to pomoglo i takze sie chce dolaczyc:D

Jestem posiadaczem tego modelu lapka, i takze tak jak u Ciebie wystepuje u mnie ten problem, nie probowalem jak narazie wylanczac tej opcji, bo mi sie to zdarza nie za czesto, jak sie jeszcze raz zdarzy to wtedy sprobuje to wylaczc.

Mam nadzieje ze nie bede musial wysylac na serwis, jak bys mogl "owacaxxl" napisac, po jakims czasie jak ci sie sprawuje lapek po wymianie plyty to by bylo super :D.

Thanks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem GB836EA. Chyba mam opisywany tutaj efekt świstania (skwierczenia). Interesujące jest to, że wnerwiający dzwięk występuje tylko na dołączonym do sprzętu XP. Na Linuksie wszystko jest ok i podobnie na XP w trybie awaryjnym. Ten denerwujący dzwięk powoduje chyba jakiś badziewny windowsowy soft działający w tle tylko nie wiem już co jeszcze wyłączyć. Oddzielną kwestią jest to, że układ graficzny produkuje troche przeniebieszczony kolor. Wygląda również, że XP Pro nie używa drugiego rdzenia - Everest pokazuje zawsze 0we jego obciążenie. Na Linuksie oczywiście działają oba rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"EVEREST -Data opublikowania: 2005.02.05"

więc raczej bym się tym programem nie sugrtował. to raczej on nie radzi sobie z wieloma rdzeniami.

w programach tego typu wszystko zależy od tego co mają dopisane do swojej bazy - procek TL-56/58 na pewno nie jest w niej uwzględniony

 

Świstać to może wiatrak, albo ten z reklamy milki

rozumiem, że chodzi Ci o piszczenie cewek

pomijając nazewnictwo jak już było to tutaj powiedziane, związane jest to ze sposobenm zasilania ACPI -"zawansowany interfejs zarządzania konfiguracją i energią"

 

zarówno XP w trybie awaryjnym jak i Linux standardowo nie uruchamiają tej opcji

 

posłuchajcie sobie przykładowo ładowarki od telefonu czy innych akumlatorów - również wydaje cykliczy dzwięk jakby ktoś prąd do niej nogą upychał.

 

Aby zamknąć temat proponuję następnym kupującym sprawdzać laptopa w sklepie(trudne do wykonania - duży poziom hałasu)

albo jeżeli, ktoś nie może wytrzymać reklamować go jak najszybciej w sklepie, albo serwisie - tam się to kwalifikuje i oni nie mają nic przeciwko

 

dalsze dewagacje na temat są już zbędne

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tutaj jak narazie laikie:D, ale widzac Wasze posty, bardzo mi to pomoglo i takze sie chce dolaczyc:D

Jestem posiadaczem tego modelu lapka, i takze tak jak u Ciebie wystepuje u mnie ten problem, nie probowalem jak narazie wylanczac tej opcji, bo mi sie to zdarza nie za czesto, jak sie jeszcze raz zdarzy to wtedy sprobuje to wylaczc.

Mam nadzieje ze nie bede musial wysylac na serwis, jak bys mogl "owacaxxl" napisac, po jakims czasie jak ci sie sprawuje lapek po wymianie plyty to by bylo super :D.

Thanks

Laptop dalej sie zawiesza, choć płyta główna jest zmieniona. Już sam nie wiem co mam robić. Mam dość !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

a ja Ci proponuję szybką procedurę testową:

ściągasz jakąś płytkę typu BootCD //ultimate boot cd

 

http://www.ultimatebootcd.com/

 

i lecisz każdy teścik

zacznij np od Memtest86 itd - programy startują w dosie/linuxie więc omijają to co złego w windowsie

następnie możesz jeszcze spróbować np Windows2000 bez sterów(zainstaluje się szybciej a będą pasowały stery od XP) następnie dodajesz stery grafy i lecisz z jakimiś benchmarkami typu BurnCPU/pcmark2002 - albo ten system, który masz tylko w trybie awaryjnym!!!

3 etap to Linux liveCD/DVD.

 

Myślę jednak, że 1 procedura jeżeli coś jest walnięte powinna to wykazać.

Może masz jakis ulubiony programik, który usilnie instalujesz, a on go w ten sposób wykrzacza ???(coś co steruje przrwaniami, dodaje virtualne napędy(jakiś daemon tools) itd.)

 

Jednak nic się nie martw - ja teraz nie śledzę prawa konsumenta - ale coś mi się mocno wydaje, że możesz się po trzeciej naprawie domagać wymiany na nowy, albo zwrotu pieniędzy.

 

Bez przesady - nowy sprzęt a on Ci takie jaja robi - i gdzie tu radość z życia :-)

 

wpisz w google - polubowny sąd konsumencki - odszukaj w swoim regionie i zadzwoń do nich wszystko się dowiedzieć, albo przejdź

to jest całkowicie darmowe - doradzą Ci - jak będziesz miał argumenty w kieszeni i znał prawo wtedy HP będzie mogło Ci naskoczyć :-)

 

a jeszcze jedno - testuj go raz z wsadzoną a raz z wyjętą baterią - ja wiem, że to wydaje się dziwne - ale jak już niewiadomo gdzie szukać dziury - czasem nawet coś tak prozaicznego może być walnięte i robić jaja

na pewno zasilacz masz cały czas ten sam - on tak samo może mieć walniete napięcia a tego już nikt nie zbadał - z tego forum wiemy jakie były z nim przeboje - to, że się nie spalił nie oznacza, że jest sprawny

 

przyczyn może być kilkanaście - teraz jak ją znaleźć.

 

jak Ci się uda to napisz najpierw tutaj a nie biegnij z dobrą wiadomością do Hapy, żebyśmy dobrze rozegrali tą partię szachów :-)

Edytowane przez Jeanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...