Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

dobra ściema to połowa sukcesu

podoba mi sie zwłaszcza to:

"Notebook jest w stanie bardzo dobrym wizualnym i technicznym nie widać na nim praktycznie żadnych śladów użytkowania.

Sprzedaję gdyż pilnie potrzebuje pieniędzy."

 

na takiego wolnego od wad - zapomniałeś dodać

 

ale jaja :rolleyes: B-)

Problem został rozwiązany. Notebook nie ma żadnych wad ukrytych. Wszystko chodzi pięknie. Antywirus (aplikacja) stanowiła zawiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sprzedajesz czy nie ?

 

tak czy siak fajne jaja z nim miałeś - a to przecież nie Wilekanoc :lol2:

 

aaa, kumam - nie ma wad to i cena podskoczyla :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sprzedajesz czy nie ?

 

tak czy siak fajne jaja z nim miałeś - a to przecież nie Wilekanoc :lol2:

 

aaa, kumam - nie ma wad to i cena podskoczyla :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

:) dokładnie

Laptop śmiga jak szalony teraz :) tylko troszkę zdenerwowało mnie to, że wydałem 100zl na oryginalna pandę na 3 stanowiska, a niestety na tym sprzęcie nie chodzi tak jak trzeba i powoduje jakiś konflikt aplikacji. Cóż. Co do kasy to się przyda bo mam już upatrzony ciut z mniejszą matrycą również firma HP. Pozdrawiam.

Edytowane przez owcaxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę bez sensu

6510b szerokość 331 mm głębokość 243 mm wysokość 34 mm waga 2,4 kg

6715b szerokość 357 mm głębokość 265 mm wysokość 34 mm waga 2,6 kg

 

cal mniej na matrycy przy zmniejszeniu wagi o 200g i zaledwie 2cm mniejszej obudowie - podobają mi się rzeczy kieszonkowe(coś z 12'), ale co tutaj HP chiało uzyskać to nie wiem

 

ten jest jedynym ciekawym i sensownym http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/2719/

 

wiem, że to intel, ale ja bym chyba nie dał tys. więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę bez sensu

6510b szerokość 331 mm głębokość 243 mm wysokość 34 mm waga 2,4 kg

6715b szerokość 357 mm głębokość 265 mm wysokość 34 mm waga 2,6 kg

 

cal mniej na matrycy przy zmniejszeniu wagi o 200g i zaledwie 2cm mniejszej obudowie - podobają mi się rzeczy kieszonkowe(coś z 12'), ale co tutaj HP chiało uzyskać to nie wiem

 

ten jest jedynym ciekawym i sensownym http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/2719/

 

wiem, że to intel, ale ja bym chyba nie dał tys. więcej

Ale weź pod uwagę że ma jeszcze nową super wypasioną VISTę :wink:

W sumie to 3,5 jak za taką zabawkę to chyba nie wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale weź pod uwagę że ma jeszcze nową super wypasioną VISTę :wink:

W sumie to 3,5 jak za taką zabawkę to chyba nie wiele.

Jakbyś zorientował się choć troszkę to byś zauważył że są również wersje z systemem XP Pro. Wystarczy tylko troszkę poszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany. Notebook nie ma żadnych wad ukrytych. Wszystko chodzi pięknie. Antywirus (aplikacja) stanowiła zawiechy.

 

Nie jestem pewny czy rozwiązany. Pisałeś, że między innymi NOD32 powoduje te zawiechy.

Natomiast ja posiadam ten antywirus i u mnie wszystko chodzi dobrze.

Inną sprawą jest to, że ja nie posiadam zainstalowanych kilku aplikacji m.in. HP protect tools i tych sterów do ochrony danych na dysku (przepraszam, ale nie pamiętam nazwy).

 

Dlatego też skłaniałbym się ku tezie, że jest to problem z konfliktem różnych aplikacji, a nie tylko tych 2, o których pisałeś.

 

Pozdrawiam wszystkich na Święta i życzę Wam, aby nasze 6715b działały jak najlepiej i jak najdłużej :D !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy rozwiązany. Pisałeś, że między innymi NOD32 powoduje te zawiechy.

Natomiast ja posiadam ten antywirus i u mnie wszystko chodzi dobrze.

Ja tam za to widze, ze czarne ekrany maja ci, ktorzy instalowali stery samemu. Ja mam laptopa kupionego z XP i nic sie takiego nie dzieje, wiec IMHO to wina softu jaki wgraliscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za to widze, ze czarne ekrany maja ci, ktorzy instalowali stery samemu. Ja mam laptopa kupionego z XP i nic sie takiego nie dzieje, wiec IMHO to wina softu jaki wgraliscie.

A powiedz mi co mogli "specjaliści" od HP wgrać innego niż to co można samemu ściągnąć z ich strony? Ja jakoś instalowałem wszystko sam (w sumie nie wszystko tylko niezbędne rzeczy) i mi wszystko działa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi co mogli "specjaliści" od HP wgrać innego niż to co można samemu ściągnąć z ich strony? Ja jakoś instalowałem wszystko sam (w sumie nie wszystko tylko niezbędne rzeczy) i mi wszystko działa.

Nie wiem, ale moze kolejnosc instalowania sterownikow? Zauwazylem po prostu taka prawidlowosc - nikt kto kupil lapka z systemem nie skarżył sie tutaj na zawiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim hpQ instalowałem takie sterowniki/aplikacje:

 

1. 3D Drive Guard Monitor (sp34081)

2. Aktualizacja oprogramowania (sp34794)

3. AMD (sp35445)

4. Bezpieczenstwo (sp33844 ; sp35707 ; sp35919 ; sp35982 ; sp36059)

5. Bluetoot/Wi-Fi (sp34842)

6. Dźwięk (sp33867 ; sp35475)

7. Ethernet (sp35378)

8. Grafika (sp35359)

9. Klawiatura, mysz i urządzenia wejścia (sp34157 ; sp35353 ; sp35413 ; sp36377)

10. Modem (sp36004)

11. PCMCIA (sp35836)

 

Ci, którzy NIE SPOTKALI się u siebie z zawiechami proszę podać swoją konfigurację sterowników/aplikacji HP jakie macie zainstalowanie u siebie w notebooku. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@owcaxxl - uprzejmie proszę - nie przynudzaj już(nie zachowuj się jak lamer albo grandmaster,który bez wątpienia nim jest) - nikt nie jest jasnowidzem żeby wiedzieć jakie kombinacje alpejskie wyczyniałeś.

sam sie przyznaleś, że masz inne programy

sprzedaż starego - kupisz nowego i życzę Ci, żeby wszystko było OK

ja mam dopieszczonego XP i Vistę, na której zainstalowałem wszystkie sterowniki jak leci - nic się nie wiesza i już

 

6-Cell (55WHr) Lithium- Dimensions (H x W x L) 0.8 x 2.1 x 8.0 in (2.0 x 5.3 x 20.3 cm)

Ion battery Weight 0.737 lb (0.335 kg)

Cells/Type 6-cell Lithium-Ion

Energy Watt-hour Capacity 55Wh

Temperature Operating (Charging) 32° to 113° F (0° to 45° C)

Operating (Discharging) 14° to 140° F (–10° to 60° C)

Non-operating –4° to 140° F (–20° to 60° C)

Battery Re-Charge Time System in OFF Mode or 2.5 hours

Standby

System ON 3 to 5 hours (depending on system power

consumption)

HP Fast Charge Charges the battery up to 90% within 90 minutes

when system is OFF

----------------------------------------------------------------------------

Battery Re-Charge Time System in OFF Mode or 2.5 hours

Standby

 

a

 

HP Fast Charge Charges the battery up to 90% within 90 minutes

when system is OFF

 

jak to rozumieć ???

 

w biosie jest opcja Fast Charge, ale podobno ma dotyczyć 2 baterii

kiedyś ktoś poruszył temat ładowania

a ja zadałem takie pytanie ^

rozpracował to już ktoś?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@owcaxxl - uprzejmie proszę - nie przynudzaj już(nie zachowuj się jak lamer albo grandmaster,który bez wątpienia nim jest) - nikt nie jest jasnowidzem żeby wiedzieć jakie kombinacje alpejskie wyczyniałeś.

sam sie przyznaleś, że masz inne programy

sprzedaż starego - kupisz nowego i życzę Ci, żeby wszystko było OK

ja mam dopiszczonego XP i Vistę, na której zainstalowałem wszystkie sterowniki jak leci - nic się nie wiesza i już

kiedyś ktoś poruszył temat ładowania

a ja zadałem takie pytanie ^

rozpracował to już ktoś?

Burns sam jak sprawdzałeś to się zawiesił przy sieci. Ja problem naprawiłem, ale chcę również pomóc innym. Niech jedna osoba napisze która nie miała zawiechów swoją konfigurację. Bo może jakiś sterownik konfliktuje z czymś. Wtedy się wszystko wyjaśni na amen już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns sam jak sprawdzałeś to się zawiesił przy sieci. Ja problem naprawiłem, ale chcę również pomóc innym. Niech jedna osoba napisze która nie miała zawiechów swoją konfigurację. Bo może jakiś sterownik konfliktuje z czymś. Wtedy się wszystko wyjaśni na amen już.

Ja wcześniej podawałem spis sterowników które mam zainstalowane. Gdzieś w tym wątku powinna być moja wypowiedź w której znajduje się link do screena z tym całym karmem. Jak ktoś poszuka to znajdzie. Mi się nie chce :wink:

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Zapomniałem napisać że najpierw instalowałem wszystkie aktualizacje a potem dopiero stery i programy.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej podawałem spis sterowników które mam zainstalowane. Gdzieś w tym wątku powinna być moja wypowiedź w której znajduje się link do screena z tym całym karmem. Jak ktoś poszuka to znajdzie. Mi się nie chce :wink:

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Zapomniałem napisać że najpierw instalowałem wszystkie aktualizacje a potem dopiero stery i programy.

I ma się rozumieć że 0 zawiechów masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ma się rozumieć że 0 zawiechów masz?

Zawiechów jako takich nie mam. Czasami po hibernacji jak podłącze albo odłączę jakieś urządzenia to mam taki problem że czytnik linii nie działa przez jakiś czas (1 minutę ?) i muszę poczekać aż zaskoczy albo wpisać ręcznie hasło. W każdym bądź razie zdarza się to bardzo rzadko. Poza tym nie pamiętam żeby coś się działo.

 

EDIT: Nie jestem pewien ale dzieje się tak chyba tylko jak hibernuję system podczas gdy mam 20 okien FF i kilka mniejszych programów otworzonych.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz to nową filozofię wymyśliliście

co mają tutaj aktualizacje do rzeczy

chyba najpierw stworzono komputer następnie system i oprogramowanie,zrodziło się pojęcie sterownika, ale aktualizacje to już przesada

co ma piernik do wiatraka?

ja rozumiem, że święta to czas nudy, ale chyba zjedliście nadmiar sałatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypomnę kolegom że Windowsy same z siebie czasem się lubią zawiesić... to nie linux panowie... Czasem pomaga instalacja z innej płytki. Ja instalowałem najnowszą wersję XP:Pro SP 2(chyba już "c") ze świeżo ściągniętej nagranej na dobrym nośniku instalki z MSDNAA. A sama hibernacja w Windzie to takie cudactwo że hej... Pozatym nie każdy soft dobrze znosi hibernowanie.

Edytowane przez qb4hkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dostałem pod choinkę kość kingstona 1gb :) i jak sprawdzić czy chodzi mi w dualu, bo w cpu-z w zakładce memory pokazuje mi "single" :( czyżby mój fabryczny hynix nie współpracował z kingstonem (kości samsunga, parametry kości są raczej takie same CL5, 667mhz itp.) , to wina programu czy kości? czym jeszcze moge to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU-Z 1.42

4 zakładka memory - z prawej strony Channels# DUAL!!! system Xp i Vista również

firmowa kość Samsung

dołożony Kingston

 

możesz jeszcze sprawdzić Everestem

 

gdyby co - wyjmij - włącz laptopa - bios się zaktualizuje - wyłącz /// włóż - włącz - bios się zaktualizuje - może chwyci

wyjmij na wszelki wypadek baterię przed wszystkimi operacjami i odłączaj również zasilacz

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w everescie home najnowszym nic nie znalazłem , w cpu-z 1.42 dalej pojawia się SINGLE. Spróbuje jeszcze twój sposób z wyciągnięciem kości, miejmy nadzieje, że zadziała.

 

 

 

 

no i lipa po wyciągnięciu kości zaktualizowaniu biosu i wsadzeniu i znów zaktualizowaniu dalej to samo tzn. cpu-z pokazuje SINGLE :/

Edytowane przez rzeznix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dostałem pod choinkę kość kingstona 1gb :) i jak sprawdzić czy chodzi mi w dualu, bo w cpu-z w zakładce memory pokazuje mi "single" :( czyżby mój fabryczny hynix nie współpracował z kingstonem (kości samsunga, parametry kości są raczej takie same CL5, 667mhz itp.) , to wina programu czy kości? czym jeszcze moge to sprawdzić?

Podaj symbol pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli... jeśli mnie wzrok nie myli 1 kość jest dwustronna a 2 oczywiście jednostronna

 

tylko gdzie tu Kingston ? - ktoś sobie tylko naklejkę przykleił ? ja wiem, że różne mogą być kości - tylko czasy już chyba nie te, żeby Kingstonowi się jeszcze chciało - gdyby Kingston/Infineon to bym zrozumiał

 

no i ta data produkcji - 12 maj 2008

 

przypadkiem ten programik to nie jakiś staruszek ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...