Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie, gdzie konkretnie należy przesłać zgłoszenie promocyjne, i skąd takie zgłoszenie wziąć? Jutro minie 2 tygodnie od dnia zakupu tego notka przeze mnie i chętnie przedłużę gwarancję biorąc pod uwagę ilość awarii.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zadzwoniłem i pani konsultant powiedziała, że stąd można wziąć ulotkę: http://www.promobile.pl/media/pliki_do_pob..._Promocyjne.pdf

 

Tam będzie numer faksu pod który trzeba dostarczyć wymagane dokumenty.

Pozdrawiam

Dzieki! Szukałem godzinę na stronach HP ale bez skutku.

 

Na zgłoszeniu jest miejsce na pieczęć sprzedawcy?! Kupiłem drogą wysyłkową i jest to dla mnie kłopotliwe, nie wiesz czy to jest konieczne?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko do osbo ktore wysylaly lapka prosto do producenta jakie dokumenty sa potrzebne do tego bo na stronie wyczytalem ze gwarancja z pieczatka sklepu a ja takowej nie znalazlem poniewaz kupowalem przez internet mam tylko faktore i jakas ksiazeczke na ktorej pisze cos o gwarnacji ograniczonej czy to jest ta gwarancja czy tylko info o niej ? (troche to zawile :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop wycofany już ze sprzedaży - coraz trudniej dostępny - kto ma ochotę na ten świetny sprzet musi sie spieszyć

 

zastępuje go seria 6720, która moim zdaniem już nie ma takiego uroku(srebna) nie ma również głośników stereo!!!! uważam to za poważna wadę

To ile 6715b był w sprzedaży? Długo chyba nie :/ A chciałem go kupić po świętach... Szukałem ideału (jakim jest on) przez tydzień a tu klapa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aloha ...

 

Ja też tego zbytnio nie rozumiem - znalazłem go czystym przypadkiem. Jakoś pojawił się po cichutku na rynku i tak z niego zmnika

 

Mówię o modelu GC049ES - czyli ten bez systemu i jest to odmiana z 4 portami USB

 

Może marketing tego modelu, źle wpływał na sprzedaż innych i HP podjęła taką decyzję

 

tak czy siak w Komputroniku jest właśnie tak napisane "Towar wycofany ze sprzedaży - wyczerpane ostatnie zapasy magazynowe" Ja kupowałem go w innej firmie i sprzedawca stawał na uszach, żeby mi sprowadzić 2 sztuki w cenie 2550zł. Jest niby w Znaku i nawet staniał, ale czy jest dostępny - ta informacja nie jest mi już potrzebna!

 

Myślę jednak, że do Świąt nie dotrwa

 

Co do dokumentów - dzwoniłem do HP i przeboleją brak pieczątek na zgłoszeniu - ale jedną jakąś powinieneś mieć - faktura, paragon czy karta gwarancyjna powinna być dołączony do laptopa, którego Ci wysłali i podstęplowana - chyba, że zapomnieli - wysłać zawsze można - to nic nie kosztuje

 

a jak nie ma to dzwoń do sprzedawcy i niech on wysyła z kopią do Ciebie, że nie olała sprawy. Prawda jest taka, że to sklep powinien zgłaszać przy sprzedaży a nie my sami - a oni nawet nie raczą poinformować.

 

aby zamknąć wątek gwarancji

 

Formularz zgłoszeniowy + kopia karty gwarnacyjnej + dowód zakupu

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-)

 

Wczoraj dostarczyli mi laptopa, oczywiście HP6715b tyle, że wersją z rozszerzoną do 2GB pamięcią.

 

Muszę wyrazić duże podziękowanie AK-105, bo jego recenzja ostatecznie potwierdziła mój wybór tego modelu :-)

 

 

Ale niestety mam mały problem zdaje się ze sterownikami. Niby ze strony HP podanej wcześniej zainstalowałem wszystko, to w momencie uruchamiania HP Protectet Tools informuje mnie o nie zaistalowaniu sterowników do czytnika kart> Mam także problem z internetem i bluetooth-em, bowiem, w aplikacji HP do konfiguracji nie mogę ich włączyć, ewentualnie kartę Wi-Fi mogę uruchomić przyciskiem dotykowym, ale mimo to owa aplikacja cały czas twierdzi, że jest niby wyłączony.

 

Podejrzewam, że gdzieś popełniłem błąd przy instalacji czy coś...

Stąd moja prośba o pomoc w tych sprawach :-)

Mój system to Windows XP.

 

 

 

Tak na marginesie, kupowałem swój sprzęt w MobilWorld (znakomity sklep :-) ) nie mam ulotki apropo przedłużenia gwarancji, ale mam torbę. Mój znajomy nie dawno kupował też ten model, tyle że w Znaku, natomiast miał od razu 2letnia gwarancję, ale nie dostał torby (z tym, że on brał wersję z systemem, więc stąd może także wynikać brak torby...). To tyle małej dygresji :-P

 

Pozdrawiam

I z góry dziękuję za pomoc :-)

Edytowane przez Adrianello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zainstalowac wszystko co ma w sobie słowo broadcom oraz wriless dodatkowo HPQuickLaunchButtonss i jeden z wiekszych (96MB) SoftwareSupportforHPIntegratedModulewithBluetoothWirelessTechnology - to tak w wielkim skrócie.

 

torba jest tylko do wersji z DOSEM i jeszcze jakiejś - jest większy karton i specjalna przegroda na nią - chyba, że wyciągneli

 

Torba jest dosyć ciasna i uważam, że może słabo chronic boki laptopa przy uderzeniu - brak usztywnień od strony zamka - kosztuje od 60-80zł, ale jest całkiem ładna.

 

Coż - jaki laptop taka partnerka ;-)

 

a recenzja - podzielam - bardzo trafna, oddająca całą prawdę - niestety przeczytałem po zakupie

 

Adrianello sprawdz proszę Everestem, albo Sandrą czy masz 2 identyczne moduły - ciekawy jestem czy to orginalnie od HP czy ten sklep coś dokłada - chociaż to nie odpowie nam jednoznacznie pozwoli przyjąć jakieś założenie ;-)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston SO-DIMM 1GB DDR2 667 MHz CL5 = 90zł - nie zastanawiać się tylko brać. ;)

HP można chwalić za to, że do biznesowych serii wsadza jedną kość i istnieje możliwość rozbudowy - w Pavilonach są 2 gniazda obsadzone

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pewno sklep dokłada, bo widnieje osobna pozycja na fakturze, tyle że płaciłem za to 150zł :-P

 

Moduł jest Kingstona, jakby była jeszcze potrzeba, to mogę wrzucić raport z Everesta :-)

 

Edit:

 

Ok, WiFi działa, został tylko czytnik kart :-P

Edytowane przez Adrianello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy czekają na wymianę zasilacza mam niezbyt dobrą informację, otóż w serwisie HP obecnie ich zabrakło. Dzwoniłem dzisiaj bo czekam już tydzień, a oni jeszcze nie mają zastępczych u siebie.

 

Burns: Dzięki za pomoc przy gwarancji, chyba się udało :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja decyduję a prawo - otwórz kartę gwarancyjną i przeczytaj ile serwis ma czasu - to niewiele kosztuje!

 

Mogą Ci to wymienić od ręki, ale skoro nie mają jak pisał Jony to poczekasz, aż przyjedzie dostawa i podejrzewam, że staną na uszach, żebys prawa konsumenckie wsadził sobie w kieszeń.

 

Z takim podejściem nawet gdybym miał, dałbym Ci go dopiero w ostatni przysługujący dzień

 

Rusz głową i nie produkuj bezsensownych postów

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu sie denerwujesz nie wiadomo o co. Jakoś nie widziałem w tym wątku że owalasz ludzi za to że pisza że czeka się na serwis zazwyczaj tyle i tyle, a przecież to tego samego typu wypowiedzi co moje pytanie. Może i wsadzą sobie moje prawa konsumenta gdzieś tam, ale ja wtedy wsadze sobie ich marke gdzieś tam i bede rozgłaszał wszedzie gdzie się da jak naprawde wyglada serwis hp. Moze to ich nie zaboli ale paru klientów na pewno odbierze, marke buduje się długo traci znacznie szybciej.

Edytowane przez Paradoksalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak się zwraca żona do Ferdynanda Kiepskiego ?

 

Jaki nick takie wypowiedzi

 

Czy Ty ludzi na tym forum masz za wróżki czy za wszechwiedzących ?

 

Nie chcę Cię obrażac bo to ujmuje mi, ale proszę Ciebie - nie rób z siebie Jełopa - jeżeli nie umiesz otworzyć gwarancji wykręć nr 0 801 800 235

 

Obawiam się, że nawet gdybyś zrobił to czym się odgrażasz niewielu to wzruszy bo większosć z produktów HP jak i serwisu jest zadowolona - działa bardzo sprawnie, a ludzi w nim pracujący są mili i kompetentni

 

Nadzierasz się jak sroka bo jesteś tu nowy a wystarczy przejrzec to forum, albo przeczytać wątek, w ktorym piszesz i wszystkiego się dowiesz

 

Kończę bezsensowną polemikę z Tobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam idiotyczny problem,

 

kupilem 6715b bez systemu. Mial jedna partycje 5 gb i reszte nei zagospodarowane. Na zywiol zainbstalowalem xp zeby posprawdzac, poznije chcialem podizleic dysk na partycje partition magic-em ale nie wykrywa literek dysku :/

 

probowlaem reinstalowac system to znowu sie laduje na gotową partycje. Probowalem wejsc na linie komend z win98 ale nie czyta. Pen drivem zgrywalem ratunkowe dyskeiki - nie czyta.

 

Jak moge podzilic dysk na partycje w takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalujac XP gdy zaladuje sterowniki, zapyta sie o potwierdzenie warunków umowy zaczyna szukac wczesniejszych wersji systemu, pyta sie czy naprawic oczywiscnie nie naprawiamy a w pasku na dole masz opisane co chcesz zrobic z dyskiem - jest jakas literka, która oznacza usunięcie partycji, pozniej pyta sie jeszcze raz czy usunąć potwierdzamy (jeżeli dobrze pamiętam L czy D) i tak robimy z kazdą partycją jaka jest na liscie. Pokaze sie ze mamy dysk, który zawiera tyle i tyle dostępnych KB. wtedy kolejną literką (chyba C - jest napisane na dole) tworzymy nowe partycje - np 50MB na dysk C z 90MB na D i reszta na jakiś backup, którą póżniej możesz sobie ukryć Partitionem. Pozniej podświetlasz pierwszą na liście i robisz instaluj. Nie polecam instalować na kolejnych ponieważ pliki rozruchowe i tak wrzuci na Primary i mozna je sobie przypadkowo skasować(pewnie wrzucił Ci teraz na tą na której jest Dos - jak ją skasujesz XP się nie podniesie)

 

 

jeżeli nie chcesz instalować od nowa możesz spróbować wbudowanym narzędziem w XP - znajduje sie ono w panelu sterowania>>> narzędzia administracyjne>>>zarządzanie komputerem i w tabeli wybieramy zarządzanie dyskami - działa to podobnie jak partition magic - a skoro go znasz to nie będę się rozpisywał - połapiesz się

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns - dzieki wielkie, uratowałes mnie przed godzinnymi męczarniami. Az dziwne nei zauwazylem paska na dole z usunieciem i tworzeniem partycji...

 

Natomiast mam problem z instalacja Bluetooth. Wczesniej bez problemu jak wyswietlilo sie żądanie wlaczenia przy instalacji uslugi, klikalem i bylo podswietlone, teraz nie moge uruchomic na potrzee instalatora sterownika. mieliscie ten problem?

 

 

EDIT:

juz po problemie

 

 

czy kozystacie z okienka windows do szukania sterownikow po instacji sterownikow od hp?

 

ps. aby nie byc pasozytem wrzuce niedlugo fotki swojego sprzeciku :)

Edytowane przez scratchproof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dość fajny lapek, ale zastanawia mnie to X1250. podobno tworzyli ją poprzez cięcie X700 do 4 potoków i inkorporowanie tego ustrojstwa do NB na mobo.

 

Dlatego zastanawia imho słaba wydajność grafiki w 3dmark 2001 - ok 4200 3dmarków. Dla porównania - mój compaq v2405 na x200m (2 potoki, 1 vertex) wyciągnał rok temu 4100 3dmarków, a w 3dmark 2003 - 1226 3dmarków. Te układy powinna dzielić jakaś przepaść technologiczna ale dziwne że tak nie jest. 4 potoki i ze 2 verteksy zintegrowane byloby w sam raz jak na lapciaka do okazyjnej giery.(podobno rewelacyjnie jak na zintegrowane grafy spisuje się nowy Intel X3100)

 

Celem wydłużenia pracy na baterii polecam kolegom olać windowsowe czy wbudowane profile i przejść na RM Clock. - szukać min. dla procka - będzie chłodniejszy i dluzej dzialal na baterii.

 

polecam też zajrzeć do mojej recenzji bo opisuje różne aspekty konfigurowania i wyciągania mocy z bardzo podobnego sprzętu:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...amp;hl=v2405+us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze 16tego października wysłałem kurierem lapka (uszkodzona matryca - cały pionowy pasek co pisałem na początku wątku) i do dziś się nie doczekałem na przesyłkę od HP :/ Myślałem że im to szybciej pójdzie, tym bardziej że dziś jest 17ty dzień od daty wysłania przesyłki. Trochę w kulki lecą :/ A jest mi tak potrzebny! Czy na infolinii się coś dowiem odnośnie stanu naprawy?

 

[edit]

heh przedzwoniłem i dopiero w środę mi wyświetlacz wymienili i niby aktualnie poddawają bieżącym testom. Za długo to trwa!!! HP ma minusa jak na razie u mnie za czas realizacji serwisów :/

Edytowane przez dramez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak inne osoby miałem problemy ze sterownikami. Obrazki w pierwszym poście więc trzeba bylo sobie radzic samemu. Odradzam sciaganie sterownikow polskich, wejdzcie od razu na amerykanskie, w sekcji Network jest ich kilka wiecej i od razu problem z wifi minąl.

 

inne sterowniki rozpakowuja sie jako archiwa, lecz instalator windowsa ich nei znajduje, nawet po recznym wskazaniu katalogu. Nic nie jest idealne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za floodowanie, ale wystapiły następne problemy.

 

1. Jak ustawić, aby nie rozciągało przy wyświetlaniu zdjęcia na boki? Na jednym laptopie jest ok, na drugim przeciaga.

 

2. Mam zainstalowane steroniki do wirelessa, dziala, tylko, ze niemilosiernie czesto przerywa poalczenie pomimo faktu ze widzi siec. Czym moze to byc spowodowane?

 

 

Co do czytnika palców - w złym miejscu umieszczony, nadgarskiem zawadza się przy pisaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile 6715b był w sprzedaży? Długo chyba nie :/ A chciałem go kupić po świętach... Szukałem ideału (jakim jest on) przez tydzień a tu klapa :mur:

jest cały czas w sprzedaży i to w coraz lepszych cenach - dzisiaj znalazlem na gvc za 2282 brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcialbym sie przywitac bo to moj pierwszy post

 

Co do GVC to podales cene netto :-) Brutto jest za ~2800 :-)

 

Kupilem wlasnie wczoraj takiego laptopa i mam kilka pytan (to moj pierwszy notebook)

 

1) Bateria - zrobilem rzecz nastepujaca: zainstalwoalem system na zasilaczu, potem wlozylem baterie i od raz naladowalem (przestalo migac zolte swiatelko, wlaczylo sie zielone, poczekalem jeszcze jakis czas i wlaczylem kompa. Bateria wskazywala 98% naladowania wiec nie odlaczylem zasilacza. Naladowala sie do stu %. Potem rozladowalem ja - komp sie sam zahibernowal i wylaczyl. Teraz laduje na maksa. Czy dobrze zrobilem format? Ile razy to powtorzyc?

 

2) Piszczenie o ktorym ktos wspominal - jakas metoda zwalczania? Irytuje mnie, bo jestem wrazliwy na wysokie tony :-)

 

3) Zasilacz od czasu do czasu posykuje (syczy znaczy sie) - oznaka padania?

 

4) Kupilem kompa z XP. Czy ew. przejscie na Viste (na razie mi sie nie spieszy) bedzie mozliwe bez problemow?

 

Bardzo dziekuje od razu za odpiwiedzi :-)

Edytowane przez Pixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie recenzji - posiadam ten sprzecik od tygodnia i zasilacz mi jeszcze działa. Według mojej skromnej opinii (bo zbyt dużo lapków nie przerzuciłem ) tp przy takiej cenie jest świetny i ma więcej plusów niż minusów. Nie mogę dojść jedynie czym spowodowane jest długie wyłączanie laptopa . Objawy są takie,że po zamknieciu systemu winxphome sp2 (ok 10sek) dość długo (3 do 10 min) komputer jeszcze pracuje (nie gasną diody niebieska i zielona) .W przypadku kiedy zamknę klape diody świecą do kolejnego uruchomienia (żeby uruchomić przycisk power musze przytrzymać ok 5 sek). Może ktoś się spotkał z podobnymi objawami i ma jakieś rozwiązanie Chce nadmienić ,że włączone mam wifi i czytnik lini papilarnych.

 

Pozdrawiam

 

Witam

 

Chcialbym sie przywitac bo to moj pierwszy post

 

Co do GVC to podales cene netto :-) Brutto jest za ~2800 :-)

 

Kupilem wlasnie wczoraj takiego laptopa i mam kilka pytan (to moj pierwszy notebook)

 

1) Bateria - zrobilem rzecz nastepujaca: zainstalwoalem system na zasilaczu, potem wlozylem baterie i od raz naladowalem (przestalo migac zolte swiatelko, wlaczylo sie zielone, poczekalem jeszcze jakis czas i wlaczylem kompa. Bateria wskazywala 98% naladowania wiec nie odlaczylem zasilacza. Naladowala sie do stu %. Potem rozladowalem ja - komp sie sam zahibernowal i wylaczyl. Teraz laduje na maksa. Czy dobrze zrobilem format? Ile razy to powtorzyc?

 

2) Piszczenie o ktorym ktos wspominal - jakas metoda zwalczania? Irytuje mnie, bo jestem wrazliwy na wysokie tony :-)

 

3) Zasilacz od czasu do czasu posykuje (syczy znaczy sie) - oznaka padania?

 

4) Kupilem kompa z XP. Czy ew. przejscie na Viste (na razie mi sie nie spieszy) bedzie mozliwe bez problemow?

 

Bardzo dziekuje od razu za odpiwiedzi :-)

 

 

Rzeczywiście model 6715b występuje w kilku konfiguaracjach a co za tym idzie w różnych cenach-trzeba dokładnie czytać -niemniej jest to produkt dostępny w dobrej cenie , która z tygodnia na tydzień jest coraz lepsza - co jest powodem ??????? chyba sie nei musimy martwić ,że coś tanieje-------------http://www.burak.pl/produkt/HP%206715s%20T64%20X2%20TL-56%2015.4%201GB/120%20DVD-RW%20DOS+TORBA%20%20WYSYŁKA%20w%2024H

 

co do VISTY to jest podobno dużo bardziej energożerna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ganges: Rzeczywiście model 6715b występuje w kilku konfiguaracjach a co za tym idzie w różnych cenach-trzeba dokładnie czytać

 

 

Czym sie rozni model wklejony przez Ciebie 6715s od 6715b ? Mogles mi tego linka nie pokazywac, bo ja zaplacilem 2800 :-) Z tym, ze Windowsa XP mam oryginalnego, ale nawet z nim moglem zaoszczedzic ze 200 zl :-)

 

A ktos moze sie ustosunkowac do reszty moich pytan? Z gory THX :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...