Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę dojść jedynie czym spowodowane jest długie wyłączanie laptopa . Objawy są takie,że po zamknieciu systemu winxphome sp2 (ok 10sek) dość długo (3 do 10 min) komputer jeszcze pracuje (nie gasną diody niebieska i zielona) .W przypadku kiedy zamknę klape diody świecą do kolejnego uruchomienia (żeby uruchomić przycisk power musze przytrzymać ok 5 sek). Może ktoś się spotkał z podobnymi objawami i ma jakieś rozwiązanie.

Miałem podobnie, znaczy dokładnie wyglądało to tak, że przy pracy na zasilaniu wyłączał sie po maks 30s, natomiast w przypadku prazy na baterii to nie wiem, bo nie czekałem dłużej niż 1,5minuty po czym rozłączałem baterię.

Dziś natomiast wyłączyłem TPM (moduł szyfrujący dane na dysku twardym) i na baterii wyłączył się po maks 10s, natomiast przy zasilaniu z sieci po jakiś maks 2s.

 

 

 

A co do różnic między 6715b, a 6715s to występują głównie w łączach, chodź słyszałem także opinie, że 6715s oprócz tego, że jest uboższa w łącza, jest też gorzej wykonana i z gorszej jakości plastików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston SO-DIMM 1GB DDR2 667 MHz CL5 = 90zł - nie zastanawiać się tylko brać. ;)

HP można chwalić za to, że do biznesowych serii wsadza jedną kość i istnieje możliwość rozbudowy - w Pavilonach są 2 gniazda obsadzone

Zajrzałem tu i tam wychodzi mi, że rzeczywiście jest wolny jeden bank pamieci - - czy tą którą polecasz jest dedykowaną kością i gdzie w takiej cenie można ją "brać" -kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta pamiec w 6710b - dziala bez problemow... - nie jest to kosc 'dedykowana' ale na 99% bedzie chodzic - dedykowana kosztuje cos kolo 150-160 - za drogo, ja swoja kostke kupilem za 85zeta - po co przeplacac?

CPU-Z pokazuje wszelkie opoznienia identyczne z koscia firmowa, roznia sie tylko producenci - fabryczna (Qimonda)...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP6715b

 

Podziele się z Wami swoimi spostrzezeniami na temat tego lapa. Po 5 dniach użytkowania padl mi wyswietlacz tzn wogole nie dawal napiecia LCD jak brałem sztuczne mocne punktowe swiatlo to bylo widac ze winda normalnie sie laduje i pracuje. Oddalem do sprzedawcy nastepnie szcher macher i udalo sie bo sprzedawca chociaz byla juz wystawiona gwaranacja zalatwil wymiane sztuke za sztuke chociaz musialem czekac na nowa sztuke prawie 2 tygodnie.

Teraz juz trzeci dzien intesywnego uzytkownia 3 nawigacje+nawigacja na usb+win xp sp2 - wszystko pieknie nowa sztuka pieknie dziala zadnych trzaskow cicha praca jestem zadowolony.

 

Teraz prosba do Was - chcialbym go podlaczyc do samochodu poprzez zapalniczke.

 

 

Jest sens zabawy w jakies zasilacze pod zapalniczke po 60-80 pln (problemy z koncówka bolec w srodku) czy od razu kupic przetwornice i olac temat z bolcami. Po prostu wtyczka do przetwornicy i gotowe ?? co polecacie ?

czy koncówki uniwersalne zasilaczy wogole pasuja do tego modelu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hakenbery

Lepiej w ogóle nie ładować lapka w samochodzie, a jeżeli już musisz to z dobrej klasy przetwornicą i tylko przy wyłączonym silniku. Tak to w rok baterię wykończysz, że będzie trzymać po kilkanaście minut... Mój znajomy tak miał z paroma lapkami; jeździ TIRem, ma mapy i GPS i lapka podłączonego przez przetwornicę, ale i tak siadło kilka baterii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Już staram odpowiedziec się na wszystkie pytania ;-)

 

Również odradzam stosowanie przetewornicy bo pożegnasz się ze swoją ukochaną zabawką jeżeli zgaśnie Ci silnik (było na tym forum)- jeżeli już to jakiś firmowy zasilacza pod zapalniczkę ze stabilizacjami i innymi bajerami, ale to wydatek od 300-500zł

 

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF...9-74521121.html

 

może cos takiego ?

 

http://allegro.pl/item262214927_uniwersaln...opy_i_inne.html

 

na to chyba bym się nie zdecydował a o tych za 30-60zł nie wspomnę

 

firma krzak:

 

http://allegro.pl/item259463314_nowy_zasil...aq_faktura.html

 

proponuję poszukać lub załozyć osobny wątek

 

Co do pamięci - nie sprawdzałem czy jest dedykowana, ale nigdy nie zawiodłem sie na kingstonie - jak poprzednicy - kupiłem - działa aż miło i ma identyczne parametry w cpu-z. Kosztuje tyle w komputroniku lub proline - opinnie na tych stronkach mówią same za siebie.

 

Ta, która była zamontowana w moim orginalnie jest Samsunga

 

Myślałem również o Corsair SO-DIMM 1024 MB DDR2 667 MHz CL5 - jest w tej samej cenie - niestety Corsair nie jesk kompatybilny z każdym otoczeniem więc postanowiłem nie próbować!

 

Co do spadku cen - możliwe bo dolar jest po 2,5 zł ALE!!! - nie ten model - czyli GC049ES#AKD

 

Jeżeli dobrze prześledzicie specyfikację to tylko on jest bezkonkurencyjny - w skrócie 4 USB i dysk 160GB - a występują też modele na sempronie i większość jest tylko z dwoma USB - radzę dobrze się zorientować przed zakupem

 

Widzę, że kolega zaopatrzył się w totalny wypas z serii GB891EA - fajnie, chociaż to juz spory wydatek dlatego ja namawiam do GC049ES#AKD

 

Co do ładowania to dobrze robisz - teoretycznie powinno po rozladowaniu trzymać się go 14h podłączonego do zasilania. Chociaż podobno przy bateriach li-ion nie jest to konieczne. Poza tym w laptopach bateria ma juz układy elektroniczne sterujące jej pracą i licznik ładowań - to nie telefon komórkowy.

 

Zdania są również podzielone czy wyjmować baterię gdy laptop używany jest np przez 3 miesiące jako stacjonarny.

 

Ja osobiście myśle, że nie zaszkodzi jej wyciągnąć i schować do szafy (naładowaną przynajmniej w 80%) ponieważ proces ładowania w laptopie zaczyna się już przy 94% a tyle to uleci w powietrze po kilku dniach nie używania! Oczywiście wszystko ma swoją żywotność i nie będzie działało wicznie - średnio dla baterii to 2 lata w praktyce jezeli się dba to dobre 3 wytrzyma.

 

Na stronie HP można znaleźć firmowy programik, który pokazuje jej stopień zużycia!

 

Co do zamykania się systemu to nie wina laptopa a tego co masz ustawione w windowsie - proponuje programik TweakXP lub Win XP Manager - tam sobie ustawisz co system ma robić przy zamykaniu. No chyba, że pracujesz w sieci/domenie i kontroler domeny coś jeszcze zapisuje a nawet w grupie roboczej jest taka możliwość synchronizacji/szpiegowania B-) :-P :blink:

 

A teraz pytanie do Was:

 

Nie mogę zrobić literki "ć" wiem, że to skrót do panelu ATI - gdy jednak wyłącze ten skrót to nadal nie działa małe "ć" moge zrobić tylko duże - radzę sobie włączając caps lock i z shiftem uzyskuję małe - ale taki sposób mnie nie zadowala - macie jakies pomysły ???

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam niewątpliwą przyjemność zapisać się do grona "wybrańców" ze spalonymi zasilaczami...

Kupiliśmy do firmy 5 szt. takich lapków... I wszystkie zasilacze poszły z dymem...

Serwis HP nabrał wody w usta. Oczywiście można wymienić lapka na nowy albo dostać zwrot pieniędzy. Nawet nie protestują...

Na pytanie czy jest to tylko problem z walniętą serią zasilaczy, czy głębszy... Odpowiedź jest tylko taka, że można wymienić lapka na nowy lub dostać zwrot pieniędzy.

:damage_wall:

Tutaj daję link do forum dyskusyjnego HP - założyłem nowy wątek, zobaczymy czy ktoś "puści farbę".

Link do forum HP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję do grona padniętych zasilaczy podawać serię produktu komputera bo inaczej nic z tego nie wynika; a nawet datę produkcji

 

U mnie np nic nie piszczy, nic się nie grzeje, procesor AMD mam wykonany w 0,65nm a wszystko łącznie z baterią zostało wyprodukowane po wrześniu 2007 - może to jakieś zleżałe stare zapasy magazynowe?

 

Jeżeli zasilacz nic nie robi z laptopem to nie ma się czym przejmować czy zwracać całości - już niejedna firma miała jakies wpadki z bateriamii czy innymi peryferiami - moim skromnym zdaniem

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIP: Problem leży po stronie zasilaczy... na szczęście nie reszty kompa :-P

 

TIP: Jest prawdopodobnie walnięta seria zasilaczy przy pewnej partii 6715s i 6715b...

 

TIP: Odesłać zasilacz do serwisu HP - wymieniają już na sprawdzoną serię - nie walniętą :lol:

 

TIP: Nie wysyłać całego lapka chyba, że przy okazji awarii się uszkodził, bo można trafić na tę samą serię walniętych zasilaczy...

Edytowane przez Marcin Kaczmarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Nie mogę zrobić literki "ć" wiem, że to skrót do panelu ATI - gdy jednak wyłącze ten skrót to nadal nie działa małe "ć" moge zrobić tylko duże - radzę sobie włączając caps lock i z shiftem uzyskuję małe - ale taki sposób mnie nie zadowala - macie jakies pomysły ???[/color]

Zrobiłem identycznie jak Ty i pisać "ć" mogłem dopiero po restarcie systemu :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznaj moje dobre serce i Kup sobie ten :

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=LINKSYS+WRT54GL-EU

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=LINKSYS+WAG200G+EU

 

to jednak ostatni tego typu post w tym temacie - dotyczy on laptopa a nie peryferiów bo za chwilę zaczniecie pytać o kamerki, myszki i inne bzdury!!!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznaj moje dobre serce i Kup sobie ten :

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=LINKSYS+WRT54GL-EU

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=LINKSYS+WAG200G+EU

 

to jednak ostatni tego typu post w tym temacie - dotyczy on laptopa a nie peryferiów bo za chwilę zaczniecie pytać o kamerki, myszki i inne bzdury!!!

Dzięki BURNS ale proszę pomóż mi wybra coś z tej stronki http://www.mpcnet.pl/cennik_routery Edytowane przez marcin_kutno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do literki ć to nie wylaczaj skrotu, tylko zmien przypisana do niego literke z c np na b. Powinno pomoc.

 

Ja mam jeszcze kilka pytan - po zainstalowaniu kilku podstawowych programow liczba uruchamiajacych sie automatycznie wraz ze startem systemu jest zbyt duza - co mozna wywalic bez konsekwencji?

 

Na razie odznaczylem ma msconfig "LightScribe". Moge wylaczyc takze Nerocheck, Winampa, DVD Check? Jak jest zapisany ten czytnik linii papilarnych? Chcialbym go tez wylaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep w ktorym kupilem lapka jest naprawde wnerwiajacy zadzwonilem do nich i koles z serwisu mi powiedzial zebym wyslal na wlasny koszt do nich zasilacz i on mi pozniej go odesle z karta gwarancyjna :/ale bzdura jeszcze musze doplacac za ich niekompetencje do ineresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep w ktorym kupilem lapka jest naprawde wnerwiajacy zadzwonilem do nich i koles z serwisu mi powiedzial zebym wyslal na wlasny koszt do nich zasilacz i on mi pozniej go odesle z karta gwarancyjna :/ale bzdura jeszcze musze doplacac za ich niekompetencje do ineresu.

Ale dlaczego dzwonisz do sklepu a nie do HP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc:)

 

Mam pytanko, wie ktoś może gdzie można dostać jeszcze hp 6715b

Sama jestem posiadaczką owego laptopika, w sklepie w którym kupiłam juz nie ma, a kolega poszukuje.

 

Również miałam wadliwy zasilacz, ale sklep zajął sie kontaktowaniem z serwisem i wymienili bez wiekszyk problemów. Wiadomo czekała na niego 2 tyg, ale juz jest :) Teraz sie mecze z instalacja wifi :mur:

 

Co do literki "ci", o która pytano powyżej. Wyłączenie nic nie daje, trzeba c zamienic na jakas inna literkę w skrótach i wtedy zadziała:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc:)

 

Mam pytanko, wie ktoś może gdzie można dostać jeszcze hp 6715b

Sama jestem posiadaczką owego laptopika, w sklepie w którym kupiłam juz nie ma, a kolega poszukuje.

 

Również miałam wadliwy zasilacz, ale sklep zajął sie kontaktowaniem z serwisem i wymienili bez wiekszyk problemów. Wiadomo czekała na niego 2 tyg, ale juz jest :) Teraz sie mecze z instalacja wifi :mur:

 

Co do literki "ci", o która pytano powyżej. Wyłączenie nic nie daje, trzeba c zamienic na jakas inna literkę w skrótach i wtedy zadziała:)

Sprawdż tam http://www.notebooki.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do literki ć to nie wylaczaj skrotu, tylko zmien przypisana do niego literke z c np na b. Powinno pomoc.

 

Ja mam jeszcze kilka pytan - po zainstalowaniu kilku podstawowych programow liczba uruchamiajacych sie automatycznie wraz ze startem systemu jest zbyt duza - co mozna wywalic bez konsekwencji?

 

Na razie odznaczylem ma msconfig "LightScribe". Moge wylaczyc takze Nerocheck, Winampa, DVD Check? Jak jest zapisany ten czytnik linii papilarnych? Chcialbym go tez wylaczyc.

1. @Burns: Widzę że przez jakiś czas zaopiekowałeś się tym wątkiem i za to Ci dziękuję. :)

 

(Teraz będzie ostro :wink: )

 

2. Macie tu ludzie linka do obrazka ze wszystkimi rzeczami niezbędnymi do poprawnej pracy tego modelu:

http://img229.imageshack.us/my.php?image=spisey8.jpg

Całą resztę śmieci możecie sobie darować. Spowalniają tylko kompa.

 

3. Jak wam nie działa karta sieci bezprzewodowej zainstalujcie to: Broadcom Wireless LAN Driver ze strony w pierwszym poście.

 

4. Jak ktoś nie wie jak korzystać z baterii w laptopie to proponuję przeczytać tą stronę: http://pclab.pl/art26289.html.

Jeżeli ktoś chce się dokładniej zapoznać z tematem, proponuję to: http://www.batteryuniversity.com/.

 

5. Pamięci będą działać jeżeli ich parametry będę takie same jak zainstalowanej oryginalnej kości. Chodzi dokładnie o częstotliwość i opóźnienia. Parametry te można sprawdzić programem CPU-Z.

 

Ufff... Nawet się jakoś opanowałem.

 

PS: Proponuję poszukać w tym wątku odpowiedzi zanim ktokolwiek zada poraz n-ty pytanie na które odpowiedź już kilka razy padła.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam małe pytanko co do sterów. Niestety nie wszystkie da się ściągnąć z linku podanego w 1. poście.

Otóż sterowników o nazwach:

-ADI SoundMAX HD Audio Driver for Microsoft Windows XP

-HP Quick Launch Buttons

Nie da się pobrać gdyż wyskakuje jakiś błąd na stroni HP.

 

Natomiast sterownika:

-Broadcom Wireless LAN Driver

 

Wogóle tam nie ma.

Z tąd moje pytanie. -----> Gdzie mogę je znaleźć???

Może ewentualnie ktośje ma i mógłby mi je podesłać na maila???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Broadcom Wireless LAN Driver po prostu poszukaj na stronach HP będzie przy innym modelu.

Natomiast co do owych błędów przy ściąganiu, jeśli robiłeś to ze strony polskiej spróbuj z amerykańskiej, czy też odwrotnie. Ewentualnie spróbuj od podobnego modelu np 6715s.

 

Wysyłać na maila będzie ciężko, bowiem np Quick Launch Buttons jest za dużym plikiem jak na maila :-)

 

 

A co do sklepów dorzucę jeszcze:

http://www.mobilworld.pl/sklep/6715b.php?2,1,16

 

 

Na razie nie ma tam informacji o brakach :-)

Edytowane przez Adrianello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety jestem kolejnym użytkowikiem, któremu spalił się zasilacz :angry: żeby by było lepiej to po 4 godzinach od pierwszego uruchomienia.

Chciałem się Was spytać co ma teraz zrobić. Do wyboru mam 2 opcję

1. Oddaje laptopa do sklepu, czekam 2-3 tygodnie (tyle powiedział serwisant w sklepie) i dostaje nowe pudełko z nowym urządzeniem

2. Jadę na Jaggielońska w Wawie i oddaje tylko zasilacz (3-5 dni)

 

Moje obawy co do opcji nr 1 są następujące. Czy uszkodzenie zasilacza a co za tym idzie jakies tam spięcie nie wpłynie w przyszlosci na trwałość laptopa (dodam że pracował bez podłączonej baterii), czy może lepiej wymienić tylko zasilacz u HP (zakładam że wiedzą o tym problemie, sądząc po ilości maila to w skali całego kraju pewnie jest tego trochę)

 

S/N Laptopa: CNU73901HV

S/N zasilacza: F3-07080893070B

 

Pozdrawiam

 

 

A jeszcze moja dygresja co do problemów instalacją dzwięku, Wi-Fi i i innych rzeczy - włączyłem sciąganie poprawek Windy (Mam oryginalny WIN XP Home) było ich chyba 95 szt. wszystkich - zostawiłem na 1 h i wszystko zaśmigało jak się patrzy ;-) - poza zasilaczem

 

Pozdrawiam

 

HP 6715s (Turion)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

w związku z sterownikami nastąpiła mała zmiana.

 

Już znalazłem "Broadcom Wireless LAN Driver", lecz nie da się ich pobrać. Tak samo jak "ADI SoundMAX HD Audio Driver for Microsoft Windows XP".

Przy próbie pobrania wyskakuje następujący ostrzeżenie: "550 /pub/softpaq/35001-35500/sp35475.exe: No such file or directory."

 

Czy wie ktoś gdzie można pobrać z bezpiecznego źródła.

Gdy próbuje pobrać te stery od innego modelu to wyskakuje to samo ostrzeżenie.

A może ktoś z Was je ma i mógłby umieścić gdzieś w necie, a ja i inni którzy mają z nimi problemy mogli by je z tamtąd pobrać, np. na http://chomikuj.pl/ ???

 

Z góry dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...