Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po raz pierwszy na forum, ale wracając do konkretów.

HP/Compaq 6715b wybierałem długo i z wielu. Przede wszystkim z powodu małego skoku klawiatur, dobrego układu do bezwzrokowego pisania, ładne i praktycznego rozłożenia klawiszy, możliwości regulacji fn/ctrl, 4 USB i wejścia fire.

Po czasie spodobało mi się logowanie za pomoca biometrii (finger).

 

Może na wstępie: też padł mi w pierwszych godzinach zasilacz, aż się wystraszyłem, strzelił, napuchnął, wybrzuszył się i był straaaasznie gorący, nie szło utrzymać go w ręce. Wysłałem do serwisu HP, po kilku dniach otrzmałem nowy z ciut inną naklejką, ale parametry takie same.

Paramentry wadliwego zasilacza: S/N CNU73711Q3 Komputer, typ: GC049ES

 

6715b mam od miesiąca teoretycznie, w praktyce jakiś tydzień z groszem. Matrycę wybrałem matową. Zalecono mi i dokupiłem 1 Gb pamięci bo podobno dwukanałowo lepiej chodzi. Kupiłem bez OS-a, zainstalowałem XP Pro SP2, mam sporo starego softu, więc z Visty zrezygnowałem celowo i pewnie długo się nie przesiądę.

 

Co mi trochę przeszkadza, denerwuje, to lekkie drżenie HDD Toshiba MK1637GSX, czuję go czasami jak chodzi, na samym początku jak bym nie zauważał tego drżenia, albo go nie było. Na innym lapkach tak tego nie czuć.

 

Kliknąłem też na CPU-Z (wybaczcie, jeżeli za długie, to wykasuję, ale może ktoś rzuci okiem i powie że coś nie tak, albo że v.ok, a może się komuś przyda, np. do porównania? Dodam tylko, że był na tym kompie przez sklep preinstalowany system XP Home z wszystkimi sterownikami od HP i później miałem problemy z przeinstalowaniem systemu, podziałem dysku (160 Gb eSata - chyba, ale jakoś poszło). Zainstalowałem mnóstwo potrzebnego softu i niepotrzebnego też, ale jeszcze nie bawiłem się blutoothem i siecią bezprzewodową (prawie 3 tyg. lapik leżał, bo nie miałem czasu na zabawę)

 

Processor 1 (ID = 0)

Number of cores 2

Number of threads 2 (max 2)

Name AMD Turion 64 X2 Mobile TL-56

Codename

Specification AMD Turion 64 X2 Mobile Technology TL-56

Package Socket S1 (638)

CPUID F.8.1

Extended CPUID F.68

Brand ID 2

Core Stepping

Technology 65 nm

Core Speed 798.1 MHz (4.0 x 199.5 MHz)

HT Link speed 798.1 MHz

Stock frequency 1800 MHz

Instructions sets MMX (+), 3DNow! (+), SSE, SSE2, SSE3, x86-64

L1 Data cache 2 x 64 KBytes, 2-way set associative, 64-byte line size

L1 Instruction cache 2 x 64 KBytes, 2-way set associative, 64-byte line size

L2 cache 2 x 512 KBytes, 16-way set associative, 64-byte line size

FID/VID Control yes

max FID 9.0x

max VID 1.150 V

Features XD, VT

K8 Thermal sensor yes

K8 Revision ID 6.0

 

 

 

Chipset

------------------------------------------------------------------------------

Northbridge ATI RS690/RS690M rev. 00

Southbridge ATI SB600 rev. 00

Memory Type DDR2

Memory Size 2048 MBytes

Memory Frequency 159.6 MHz (CPU/5)

CAS# 5.0

RAS# to CAS# 5

RAS# Precharge 5

Cycle Time (tRAS) 15

Bank Cycle Time (tRC) 21

Command Rate 2T

 

 

Memory SPD

------------------------------------------------------------------------------

DIMM #1

 

General

Memory type DDR2

Module format SO-DIMM

Manufacturer (ID) Qimonda (7F7F7F7F7F510000)

Size 1024 MBytes

Max bandwidth PC2-5300 (333 MHz)

Part number 64T128021EDL3SB2

Serial number 1A014023

Manufacturing date Week 20/Year 07

 

Attributes

Number of banks 2

Data width 64 bits

Correction None

Nominal Voltage 1.80 Volts

EPP no

XMP no

 

Timings table

Frequency (MHz) 200 266 333

CAS# 3.0 4.0 5.0

RAS# to CAS# delay 3 4 5

RAS# Precharge 3 4 5

TRAS 9 12 15

TRC 12 16 20

 

DIMM #2

 

General

Memory type DDR2

Module format SO-DIMM

Manufacturer (ID) Kingston (7F98000000000000)

Size 1024 MBytes

Max bandwidth PC2-5300 (333 MHz)

Part number 99U5295-008.B00LF

Serial number 4C3FD33C

Manufacturing date Week 23/Year 07

 

Attributes

Number of banks 2

Data width 64 bits

Correction None

Nominal Voltage 1.80 Volts

EPP no

XMP no

 

Timings table

Frequency (MHz) 200 266 333

CAS# 3.0 4.0 5.0

RAS# to CAS# delay 3 4 5

RAS# Precharge 3 4 5

TRAS 9 12 15

TRC 12 16 20

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Reszta ok. nie mam problemu. Pracuję teraz właściwie tylko na kablu.

Niestety przy instalacji "zgubiłem" gdzieś preInstalkę WinDVD, te ze strony HP wymagają wcześniejszej instalki, może ktoś pozwoliłby mi pociągnąć lub przesłać w kawałkach na pocztę, bo nigdzie nie mogę ich dostać? Fajnie by było.

 

A co do "ć", to oczywiście najlepiej wyłączyć lub zmienić skrót w ustawieniach karty ATI.

 

Pozdrawiam, będę tu częściej zaglądał.

PS jeszcze wszystkiego nie przeczytałem (tzn. waszych linków, oprócz ww. 5 stron wątku), ale fajnie byłoby podać jakieś uzasadnione ustawienia karty graficznej jakie i do czego (profile) Was satysfakcjonują/są potrzebne do pracy lub zabawy lub są zbyt obciążajace system.

Edytowane przez pablo7697

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Nie chcę być niemiły, ale lamerskie pytania o sterowniki stają się wybitnie przynudnawe.

 

Przecież to takie proste - wystarczy wpisać www.hp.com wybrać Software & Driver Downloads następnie model komputera i po sprawie. Nie trzeba szukac w innych odmianach sprzętu i zainstalować to co podał Wam na liście AK-105. A jak ktoś ma nadal problemy to wszystko co tam jest.

Nie wspomnę już o chińskich czy marokańskich stonach ;-)

 

 

Również nie widzę sensu przy padniętym zasilczu wysyłania całego laptopa - tak na chłopski rozum - nie boicie się, że go Wam porysują - to tylko serwis i nikt nie będzie dbał jak o swoje. Chyba, że ktoś ma totalnego pecha i nie ma grama prądu w baterii, żeby sprawdzić czy laptop żyje po takim wypadku

 

Wracając do naszej zabawki...

 

Laptop nie służy mi do grania, nawet tego nie robię, ale karta X1250 to straszna tandeta - nie porównywałem wyników w 3Dsmarkach, ale tak na oko wydaje się być ona słabsza od starego MX440 czy jak on się tam nzywał

 

już nie na oko - odpaliłem AquaMark i jest tragedia a to benchmark stary jak węgiel

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=...&action=all

 

ale to jest dopiero zonk:

 

AMD-ATi RS690 (Radeon X1200) vs. nVidia GF 7025 + nForce 630a - czyli prawie to na czym, zbudowali GC049ES#AKD

 

"Niestety Athlon 64 o taktowaniu 2,4 GHz został zrównany z ziemią i nie zapewnił płynności odtwarzania. Co więcej, dodatkowo obraz szarpał z powodu przełączania się między rdzeniami, gdy nie ustawiliśmy ręcznie koligacji. Niestety, jak widać problem nie dotyczy jedynie gier i nie należy go lekceważyć (mieliśmy zainstalowane wszelkie aktualizacje ze storny Microsoftu). Tak czy inaczej – do filmów H.264 musimy się zaopatrzyć w droższy chipset GeForce 7050PV lub całkiem zewnętrzną kartę grafiki pokroju Radeona HD 2400 PRO lub GeForce 8400 GS (wydatek rzędu 150 zł)".

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Turion 64 X2

64-bitowy procesor dwurdzeniowy, obsługujący DDR2-667, technologię wirtualizacji Pacifica (czyli AMD-v), TDP 31-35 W, gniazdo S1, o roboczej nazwie Taylor (2 x 256 KB L2) lub Trinidad (2 x 512 KB L2), wykonywany w technologii 90 nanometrów, posiadający dwie niezależne pamięci podręczne drugiego poziomu, wbudowany kontroler pamięci DDR-2 333 MHz i magistralę Hypertransport 800 MHz.

 

AMD Turion 64 X2, którego premiera miała miejsce 17 maja 2006 roku, ma być godnym rywalem dla procesora Intel Core Duo. Jak podaje magazyn c't w numerze 15/2006, jego zużycie prądu we wszystkich zakresach zastosowań (TL-56 w zestawie z ATI Xpress 1150 i kartą Mobility Radeon X300) nie przekracza tego obserwowanego w laptopach Centrino-Duo. Oznacz to, że można się spodziewać (choć niekoniecznie!) że mogą one (przy tym chipsecie) mieć podobne czasy pracy na akumulatorze i kulturę pracy wentylatora. Jednak wydajność obliczeniowa prezentuje się o jakieś 20% gorzej od procesora T2300 (1,66 GHz) ze względu na mniejszą pamięć podręczną drugiego poziomu (Core Duo dysponuje 2048 KB współdzielonej pamięci L2 Cache). Mimo to jednak prezentowane przez niego osiągi są wystarczające.

 

TL-50 1,6 GHz 2 x 256KB L2 Cache, TDP 31 W

TL-52 1,6 GHz 2 x 512KB L2 Cache, TDP 31 W

TL-56 1,8 GHz 2 x 512KB L2 Cache, TDP 33 W

TL-60 2,0 GHz 2 x 512KB L2 Cache, TDP 35 W

 

 

Podsumowując - jaka cena taka wydajność. Biorąc pod uwagę odpowiednik Core T2XXX i ponad dobre 3 godziny pracy na baterii zakup Turiona jest lepszy niż Celerona - mi to wystarcza, jestem zadowolony - pozostaje jednak mały niesmak, że nowy sprzęt nie dorównuje wydajnością dobrym z przed kilku lat. Ogólnie widzę tendencję wsteczną - gdy intel wypuścił serię T5XXX I T7XXX dużo producentów aby przyciągnąć klientów robiło laptopy na tych właśnie procesorach. Teraz (zwłaszcza w naszym pięknym kraju) wyzbywają się zapasów T2XXX a za wyższe każą słono płacić :mur: :sad:

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Laptop nie służy mi do grania, nawet tego nie robię, ale karta X1250 to straszna tandeta

(...)

Ktoś wcześniej pytał o porównanie tej karty z najnowszym dzieckiem intela w postaci mobilnej grafiki X3100. Wydajność tych kart jest prawie identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi kablami nie jest taka prosta sprawa

 

są różno pinowe i dodatkowo często mozna mieć biało-czarny obraz - zwłaszcza jeżeli jest to przejściowka z s-video na chinch

 

proponuję sklep elektroniczny, policzyć ilość pinów i kupic jakiś zwykły za 5zł na próbę - zawsze można wymienić

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez musze w koncu przetestowac podlaczenie do TV :-)

 

A co do grafy - tak jak ktos napisal X3100 Intela nie wypada lepiej... Chyba w laptopie za ~2800 zl nie ma co oczekiwac demonta graficznego? Zreszta jakies tam starsze gierki powinny chodzic. Ja osobiscie czasami w cos gram, ale raczej nie najnowsze tytuly.

 

Poza tym jest jakas lepsza propozycja dla gracza za 2800zl oprocz tandety Benq?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kabla s-video to ja podlaczalem 7 pinowy (4 u góry i 3 na dole) z ktorego wychodza 4 chinche (kazdy innego koloru juz nie pamietam pod ktorym dzialalo dobrze) wedlug mnie to najlepsza przejsciowka bo nie ma prawa nie dzialac, co do czarno bialego obrazu to mozna to zmienic tez w ustawieniach karty.

 

 

P.S.

Te ramy Kingstona to macie wersje Non-ECC ??

Edytowane przez kamisss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Te ramy Kingstona to macie wersje Non-ECC ??

To chyba oczywiste :wink:

 

 

Mam teraz wielką prośbę do wszystkich Początkujących uczestników. Proszę nie pisać rzeczy w stylu "potrzebuję tego i tego, podajcie linka do xyz" albo "nie ma sterowników, niech ktoś mi wyśle na maila" itp. Jeżeli już ktoś o coś prosi to wypadałoby zachować trochę kultury i napisać to "proszę". Powoli robi się tu straszny bałagan. To nie jest koncert życzeń. Tak można sobie pisać na stronach w stylu fotka czy wrzuta, gdzie siedzą przeważnie dzieci neostrady.

 

Koniec OT.

 

 

Co do gier to trochę poniżej średnich detali i można grać w HL2 E2. W niektórych miejscach trochę przycina, ale poza tym można grać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns przepraszam bardzo, ale moje pytania chyba nie były lamerskie. Miałem realny problem gdyż kilku plików nie dało się pobrać za pomocą mojego FF lub akurat w tym czasie kiedy chciałem je ściągnąć. A czas mam tylko wieczorem.

 

AK-105 Ciebie także przepraszam, myślałem że piszę w miarę kulturalnie opisując swój problem. Jeśli nie to OK postaram się to poprawić.

 

GIBbeer Tobie dziękuje, bo tylko Ty praktycznie zwróciłeś uwagę na mój problem i dałeś podpowiedź jak sobie z nim poradzić. Flashgetem próbowałem ściągać przy korzystaniu z FF, ale nie wyszło, rzeczywiście na IE poszło od razu. Jeszcze raz dziękuję!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns przepraszam bardzo, ale moje pytania chyba nie były lamerskie. Miałem realny problem gdyż kilku plików nie dało się pobrać za pomocą mojego FF lub akurat w tym czasie kiedy chciałem je ściągnąć. A czas mam tylko wieczorem.

 

AK-105 Ciebie także przepraszam, myślałem że piszę w miarę kulturalnie opisując swój problem. Jeśli nie to OK postaram się to poprawić.

 

GIBbeer Tobie dziękuje, bo tylko Ty praktycznie zwróciłeś uwagę na mój problem i dałeś podpowiedź jak sobie z nim poradzić. Flashgetem próbowałem ściągać przy korzystaniu z FF, ale nie wyszło, rzeczywiście na IE poszło od razu. Jeszcze raz dziękuję!!!!!

No niestety, ale muszę Cię zmartwić grozlik-u. Nie o ciebie mi chodziło :wink:

 

Co do ściągania sterów przy pomocy FF to powinno działać. Sam korzystam z tej przeglądarki i nie miałem z nią żadnych problemów.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się również podzielić moimi spostrzeżeniami na temat 6715b. Jestem od 2 tyg. posiadaczem modelu GC049, z zasilaczem nie mam do tej pory (odpukać) problemów, ale...

Po zakupie kompa i podłączeniu do prądu zasilacz strasznie mi się grzał i już bałem się, że się wysypie. Kiedy pewnego dnia (2 lub 3 dzień po zakupie) odłączyłem lapka od prądu pozostawiając zasilacz włączony do prądu. Rano podłączyłem znów laptopa i o dziwo od tej pory zasilacz jest przez cały czas letni :D cuda jakieś?? może nasze zasilacze muszą sie wygrzać i być podłączone przez noc do prądu (bez podłączenia laptopa) ? :)

 

a teraz z innej beczki : Ile trzeba czekać na ten specjalny certyfikat przedłużający gwarancję, bo wysłałem im to już jakies 1,5 tyg temu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyslalem zasilacz we wtorek i dalej na niego czekam :] moj zasilacz chodzil ok 2 tygodni (w przeciwienstwie do innych jak widze) i nic sie z nim nie dzialo nawet raz nie odlaczylem go od gniazdka i takze byl zimny widocznie jak nie ładuje to sie nie nagrzewa mam nadzieje ze kolejny zasilacz bedzie lepszy od poprzedniaka :razz:

P.S.

Dla tych co szukaja tego lapka to w http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/10862/ znowu jest dostepny.

Edytowane przez kamisss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyslalem zasilacz we wtorek i dalej na niego czekam :] moj zasilacz chodzil ok 2 tygodni (w przeciwienstwie do innych jak widze) i nic sie z nim nie dzialo nawet raz nie odlaczylem go od gniazdka i takze byl zimny widocznie jak nie ładuje to sie nie nagrzewa mam nadzieje ze kolejny zasilacz bedzie lepszy od poprzedniaka :razz:

P.S.

Dla tych co szukaja tego lapka to w http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/10862/ znowu jest dostepny.

troche mnie zmartwiłeś bo myśałem, że jak mój już 2 tygodnie chodzi to już będzie chodził :( (przynajmniej mam taką nadzieję) pozatym mój teraz nawet jak ładuje to jest zaledwie letni a dawniej dotknąć się go nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak wy jestem posiadaczem HP 6715b. Zaobserwowałem dziwną okoliczność po instalacji na tym urządzeniu oprogramowania "Notebook Hardware Control 2.0" pewnie większość z was słyszała o tym oprogramowaniu. Ustawiłem sobie "dynamic switching" gdy laptop podłączony jest do AC i "max batery" gdy pracuje na bateriach. Po kilku godzinach funkcjonowania (AC) laptop nagle się wyłączał samoczynnie. Bez tego oprogramowania wszystko dobrze. Czy ktoś z was instalował to na tym właśnie lapku? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale muszę Cię zmartwić grozlik-u. Nie o ciebie mi chodziło :wink:

 

Co do ściągania sterów przy pomocy FF to powinno działać. Sam korzystam z tej przeglądarki i nie miałem z nią żadnych problemów.

 

Pozdrawiam

 

To się cieszę, że nie zostałem źle odebrany :) .

 

A co do zakupu tego lapka to POLECAM GVC.NET !!!

Ja tam kupowałem i przyszedł ekspresowo. Niestety brak mi czasu na instalację systemu, więc nie wiem co z zasilaczem, bo za długo komp nie pracował. Przetestowałem go tylko chwilę na dosie i było wszystko OK.

 

A w GVC.NET ciągle jest dostępny i to super tanio :) .

 

http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=1324&ref=3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wysłałem tydzień temu i ni widu, ni słychu - mam nadzieję, że przyjdzie - certyfikat rzecz jasna ;)

Mnie poinformowano, że na decyzję o przedłużeniu gwarancji czeka się ok. 2 miesięcy.

 

-----------------

 

Przy okazji - mój nowy zasilacz dotarł po 10 dniach. Zauważyłem że ten również dość mocno się nagrzewa ale stygnie, gdy bateria jest naładowana.

Postaram się przetestować w weekend jak się zachowa przy ładowaniu baterii od zera do maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak wy jestem posiadaczem HP 6715b. Zaobserwowałem dziwną okoliczność po instalacji na tym urządzeniu oprogramowania "Notebook Hardware Control 2.0" pewnie większość z was słyszała o tym oprogramowaniu. Ustawiłem sobie "dynamic switching" gdy laptop podłączony jest do AC i "max batery" gdy pracuje na bateriach. Po kilku godzinach funkcjonowania (AC) laptop nagle się wyłączał samoczynnie. Bez tego oprogramowania wszystko dobrze. Czy ktoś z was instalował to na tym właśnie lapku? Pozdrawiam

tak jak ty mam zainstalowane to oprogramowanie i powiem ci że jest lipa.

Spróbuje to wytłumaczyć jak to jest u mnie, mianowicie, jeśli np. oglądam sobie film (i jest włączony ten program) to wiatrak mi się nie włącza, natomiast czuje że lapek się grzeje, mimo, że mam ustawiony podgląd temp procka na pasku i temp jest OK. ALE klikam na NHC i od razu odświeża mi sie temp iiii pokazuje wysoką temp , po czym wtedy dopiero włącza się wiatrak i to na WYSOKICH obrotach. Coś chyba jest nie tak z pomiarem temp w tym programie. Bez NHC wiatraczek co jakiś czas się odezwie i wszystko jest oki.

Może procek ci się za bardzo zagrzał i czujnik go wyłączył żeby nie spłonął.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak myślałem i chyba to jest odpowiedź na ten problem. Tylko, że dlaczego ten program akurat tak się zachowuje z tego typu laptopem. Wcześniej miałem Acera Aspire 5002 WLMi i było wszystko z nim w porządku. Ale cóż ... nie ma rzeczy idealnych. :) Ogólnie jestem z tego laptopa bardzo zadowolony.

 

A i jeszcze jedno, zapomniałbym. Czy u was przy instalacji oprogramowanie (ze strony HP) do Windowsa XP pojawia się dodatkowa partycja samoczynnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, zapomniałbym. Czy u was przy instalacji oprogramowanie (ze strony HP) do Windowsa XP pojawia się dodatkowa partycja samoczynnie?

 

nic się nie pojawia

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zasialacz wrócił z serwisu pod 2 tygodniach. Teraz mam jednak problem z siecią ad hoc, która cały czas pracuje w trybie b jak ją przełaczyć na g? Dodam że nie jest to wina siły sygnału ponieważ ta jest "znakomita". Obie karty obsługują tryb g, jest może jakiś progam hp do zarządania parametrami sieci bezprzewodowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki znowu program - w aplikacji od karty broadcom masz wszystko co potrzebne. Spróbuj usunąć profil i połączyć się na nowo jeżeli karty się nie dogadują ustaw na ruterze i w karcie sieciowej laptopa tryb g bo na pewno masz na auto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zainstalowac wszystko co ma w sobie słowo broadcom oraz wriless dodatkowo HPQuickLaunchButtonss i jeden z wiekszych (96MB) SoftwareSupportforHPIntegratedModulewithBluetoothWirelessTechnology - to tak w wielkim skrócie.

Chłopie - czytaj forum i jeszcze raz czytaj. Dokladniej Ci teraz nie powiem,który bo nie mam lapa przy sobie i czasu też

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zasialacz wrócił z serwisu pod 2 tygodniach. Teraz mam jednak problem z siecią ad hoc, która cały czas pracuje w trybie b jak ją przełaczyć na g? Dodam że nie jest to wina siły sygnału ponieważ ta jest "znakomita". Obie karty obsługują tryb g, jest może jakiś progam hp do zarządania parametrami sieci bezprzewodowej?

Witaj zrób tak. Włącz sieć bezprzewodową przyciskiem na panelu dotykowym. Następnie wciśnij prawy przycisk myszki na Mój komputer i wybierz właściwości, Kolejno | sprzęt-menadżer urządzeń-karty sieciowe-Broadcom 802.11b/g (prawy przycisk myszki i właściwości) następnie przechodzisz do zakładki zaawansowane szukasz pozycji TRYB IBSS 54g i w wartości wybierasz 54g (auto lub wydajność) w zależności od potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...