Skocz do zawartości
*Snow*

Telewizor Lcd / Plazma ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, ze moj nastepny tv to bedzie 46"lcd (imho zdecydowanie lepsze do grania), to wytlumaczcie mi, jak z techniczego punktu widzenia plazmy 16:10 wyswietlaja obraz o poprawnych proporcjach majac rozdzielczosc 1024x768 (4:3)?

Też się o to pytałem na innym forum, plazmy mają prostokątne piksele, przez co wygląda to normalne - rozciągnięć nie ma, ale za to np. czarny okrąg na białym tle w pewnych miejscach byłby grubszy a w innych chudszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze moj nastepny tv to bedzie 46"lcd (imho zdecydowanie lepsze do grania), to wytlumaczcie mi, jak z techniczego punktu widzenia plazmy 16:10 wyswietlaja obraz o poprawnych proporcjach majac rozdzielczosc 1024x768 (4:3)?

Nie wyświetlają poprawnie całego obrazu bo to fizycznie niemożliwe.

 

Też się o to pytałem na innym forum, plazmy mają prostokątne piksele, przez co wygląda to normalne - rozciągnięć nie ma

ehhhhh

 

Plazmy z rozdziałką np. 1024x1024 muszą mieć z oczywistych wzgl. piksele "nie kwadratowe" - ale i tak piernik nie ma nic do wiatraka.

 

, ale za to np. czarny okrąg na białym tle w pewnych miejscach byłby grubszy a w innych chudszy.

Tu się zgodzę ... efekt spowodowany prostokątnym pikselem. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "piernik nie ma niczego do wiatraka", to w jaki sposób te plazmy wyświetlaja akceptowalnej jakości obraz? Pytam, gdyż znajomy wychwalał pod niebiosa właśnie plazmę 1024x768 nie wspominając nic o przekłamaniach geometrii (abstraciach!ąc od faktu, że każdy chwali swoje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "piernik nie ma niczego do wiatraka", to w jaki sposób te plazmy wyświetlaja akceptowalnej jakości obraz? Pytam, gdyż znajomy wychwalał pod niebiosa właśnie plazmę 1024x768 nie wspominając nic o przekłamaniach geometrii (abstraciach!ąc od faktu, że każdy chwali swoje).

Zachwalał bo nie dostrzegał zniekształceń i/lub obciętego kadru :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zachwala bo oglada na tej plazmie zwykly sygnal PAL

a w tym temacie Plasmy sa rzecz jasna lepsze , rozymwaja niedostaki sygnalu .

Moze troche zamieszalem ale tak z grubsza jest .

 

Jak by porownal sygnal HDTV na Plasmie 32'' 1024x768 i LCD 32'' 1366x768

to by pewnie widzial roznice na kozysc LCD ,

no chyba ze ma - 4 Dioptri :/

 

 

Tak na chlopsk i rozum ,jezeli plasma daje lepszy obraz to dlaczego nigdzie nie ma Monitorow

dla PC na bazie plasmy ?

ano bo dopiero na drobnych detalach byloby widac rozmycie i migotanie tych mini "neonowek"

z ktorych sklada sie matryca Plazm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zachwala bo oglada na tej plazmie zwykly sygnal PAL

a w tym temacie Plasmy sa rzecz jasna lepsze , rozymwaja niedostaki sygnalu .

Moze troche zamieszalem ale tak z grubsza jest .

Też mam takie zdanie na temat plazm - gubią niuanse ... tym samym "wpadki" słabej jakości sygnału.

 

 

Tak na chlopsk i rozum ,jezeli plasma daje lepszy obraz to dlaczego nigdzie nie ma Monitorow

dla PC na bazie plasmy ?

ano bo dopiero na drobnych detalach byloby widac rozmycie i migotanie tych mini "neonowek"

z ktorych sklada sie matryca Plazm .

Głównie dla tego że nie da się zrobić w plazmie małego piksela - sąsiednie komórki się wzbudzają.

 

ps. to mruganie plazm mnie też dobija - dziwię się że niektórzy nie widzą ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 100Hz nie widzę żadnego migotania, każda technologia ma swoje wady i zalety. Wybrałem plazmę bo mi sie obraz bardziej podoba, lepsze kąty widzenia nie wspomnę o czerni, a smużenie na LCD. I jeszcze kwestia podświetlenia, chcąc mieć dobry LCD trzeba wydać dużo więcej kasy, nie wspomnę już o kontraście i palecie kolorów, te 16 milionów na LCD proszę sobie przeliczyć czy jest możliwa taka ilość kolorów na LCD a plazma…..

Mam prośbę piszmy prawidłowo słowo PLAZMA a nie PLASMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcąc mieć dobry LCD trzeba wydać dużo więcej kasy

Tu się zgodzę ... a nawet dodam że rozrzut jakości wzgl. ceny w LCD jest większy niż w plazmach (im więcej zapłacimy za LCD tym wyraźnie lepszą jakość dostaniemy ... w plazmach różnica nie jest już tak wielka). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę ... a nawet dodam że rozrzut jakości wzgl. ceny w LCD jest większy niż w plazmach (im więcej zapłacimy za LCD tym wyraźnie lepszą jakość dostaniemy ... w plazmach różnica nie jest już tak wielka).

Gdy szukałem z ojcem plazmy to przelatywaliśmy wiele sklepów.

W jednym z nich leciało demko Samsunga na Bravia i Daewoo oba podobnych albo takich samych rozmiarów. Różnica była taka, że Bravia była w FullHD ale demko chyba w 1366x768 bo obraz na Daewoo był zdecydowanie ładniejszy.

Nie musze mówić o różnicy cenowej ?

Proszę nie odbierać tego tak, że ja bym wolał Daewoo wybrać (chociaż patrząc na cenę pewnie tak) ale mówię co widziałem z ojcem.

Chcę uzmysłowić, że w sklepach se można porównywać a i tak nam to da słąbe pojęcie o możliwości danego odbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupuje niedługo plazmę. Interesuje mnie 37'- 42' ,ale najlepiej to właśnie 37 ,bo muszę to zmieścić do pokoju ;) Cena do 5000 PLN.

 

 

Myślałem nad:

 

PANASONIC 42PV700

 

Pytanie jest takie czy te plazmy obsługują HD ? 1080p ,ale i 720p by starczał. Ta plazma będzie do wszystkiego. Więc zarówno SD i HD. Będzie też podłączony x360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Więc tak dysponuje budżetem w wysokości 4tyś zł i chciałbym sobie kupić tv, do czego będzie wykorzystywany, ano do oglądania cyfrowej platformy polsatu przedewszystkim i to pewnie po euro bo taki mam polsatowy tunerek samsunga..., czasami też jakiś film na dvd (później może coś z hd jak potanieje) no i czasami gierki na xboxie360

od tv siedzi się w granicach 4.5metra wiec myślę nad czymś w granicach 42cali

w oko wpadły mi takie modele:

1. http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...TH-42PV70P.html

2. http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...0_LE40N87B.html

3. http://www.sirius.pl/audio_video/towar_wys..._PS-42C91H.html

 

a może polecicie coś innego??

 

co o tym myślicie i jakie wasze propozycję ?? nie wiem czy brać LCD czy plazmę ?? w sumie to matryce lcd mają lepszą rozdzielczość, natomiast plazmy podobno nie smużą ale znów jakieś problemy z wypalaniem matrycy są...

proszę Was o radę, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze mysle ze 42" na 4.5m to moze byc troszke za malo. One w sklepiej wydaja sie byc takie wielgachne, ale po miesiacu moja 50" znormalniala i juz nie straszy. Mysle ze moglaby byc nawet wieksza, a dystans to TV mam mneijszy niz Ty. Jesli jednak granica funduszy jest ostateczna, to bierz Pansa (1) lub Samsunga (2).

Czemu plazma? Bo wydaje mi sie ze do Twoich wymagan bedize w sam raz - obraz w HD jest piekny, w SD jest lepszy niz na LCD - czyli CP (do tego podlaczone scart'em) bedzie wygladac lepiej na plazmie. Filmy na dvd wygladaja bardzo dobrze, jedynie co do x360 nie jestem pewien (konsolka chyba podaje w rozdzialce fullhd), moze bedzie lepiej jak ktos posiadajacy klocka sie wypowie.

Wypalanie na Samsungu nie jest zadnym problem. Ostatnio ojciec zostawil na chwile TVN24, a poszedl na kilka h, a nikt inny nie zauwazyl swiecacego sie TV. Po przelaczeniu na inny kanal bylo widac wsyzstkie ramki w tle, jednak dosyc szybko zniknely. W kazdym badz razie nie uszkodzily telewizora na stale.

Co kupic wg mnie? Samsung 50" PS-42C91H -czyli albo skombinowac dodatkowe 500zl, albo poczekac. Wiem wiem, tak mozna w nieskonczonosc ale wydaje mi sie ze to najlepsze wyjscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem tego panasonica TH-42PV70P :) uczytałem się dość sporo na jego temat na forum hdtv i go chwalą :) mam nadzieje, że się nie zawiodę :) jak go będę miał już w domu zdam relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś kupiłem sobie coś z lekko innego przedziału cenowego - EasyTouch ETL071-42HD.

 

Nie jest to wypaśna Bravia tudzież Vega czy cokolwiek podobnego - zwykły LCD polskiej produkcji na podzespołach Samsunga. Nowość na rynku - mało znany. Dostałem go z 2letnią gwarancją za 3299zł.

 

Jak dla mnie bomba - za taką cenę nie znajdę niczego lepszego, zwłaszcza o takich parametrach, 42cale i do tego Full HD.

 

Mam zwykły tunerek od Cyfrowego Polsatu - bez HD. Po podłączeniu, lekkiej regulacji i kilku godzinach przed TV stwierdzam, że jestem bardzo zadowolony z zakupu. Co prawda jakość obrazu na takich kanałach jak TVP czy TV4 nie powala, jednak TVNy, Discovery, BBC, Polsat i Eurosport działa całkiem przyzwoicie.

 

Przez chwile miałem podpięty do niego tunerek N-ki, kanały HD wyglądały rewelacyjnie.

 

Jak dla mnie to wystarczający sprzęt. Nie mam pieniędzy na pakowanie się w drogie 3LCD tudzież inne wynalazki - ten sprzęt zadowala mnie w 100%. Mam dobrą jakość obrazu na najczęściej oglądanych w moim domu kanałach, możliwość przejścia na Full HD, podłączenia next-genowych konsol, do tego brak smużenia i ładne kąty bez przekłamań.

 

Czego więcej potrzeba? Jestem zadowolony i wiem, że dokonałem dobrego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego parametry nie robią szału i pewnie w tej cenie nie zamierzały.

Kontrast jest straszny, tak samo jasność.

Oczywiście, że sprzęt wystarczający do oglądania SD chociaż do tego wolałbym CRT.

Poczekajmy z osądem tego sprzętu po kilku latach albo nie daj Boże po kilku miesiącach.

Jest gwarancja na szczęście ale zawsze to jakiś dyskomfort nie mieć TV przez miesiąc.

Tego typu sprzęt kupiłbym tylko do konsoli.

Jak już pisałem wcześniej, widziałem w sklepach Daewoo 42` i obraz wyglądał lepiej niż na Bravii stojącej obok. Co o niczym oczywiście nie świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie osądzaj TV po parametrach znalezionych w internecie - na 3 różnych stronach są 3 różne opisy tego sprzętu - każdy z innym kontrastem i jasnością. W jednym podają 8000:1, w drugim 2000:1 a w jeszcze innym 6000:1.

 

TV trzeba zobaczyć samemu u siebie w domu.

 

A co do obrazu wyglądającego lepiej na Daewoo niż na Bravii - to chwyt marketingowy sklepu - dają obraz FullHD na Daewoo, żeby wyglądał 'miodnie' - dzięki temu go sprzedadzą, bo pewnie zalega im na magazynie i trzeba się go pozbyć.

 

A Bravii nie kupi zwykły, przeciętny Kowalski - po prostu go na nią nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do obrazu wyglądającego lepiej na Daewoo niż na Bravii - to chwyt marketingowy sklepu - dają obraz FullHD na Daewoo, żeby wyglądał 'miodnie' - dzięki temu go sprzedadzą, bo pewnie zalega im na magazynie i trzeba się go pozbyć.

Ostatnio to Sony zalega na magazynach bo po dobraj jakosci sprzetu sony pozostała juz tylko nazwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ - To swoją drogą.

 

Co do tematu. Niestety, rzadko kiedy sklepy zgadzają się na porównanie 2 równych telewizorów, na tym samym sygnale źródłowym. Chociaż ostatnio zauważyłem poprawę i niektórzy wyrażają zgodę na wyświetlenie filmu z przyniesionej przez siebie płyty DVD.

 

Gdy ja kupowałem swój LCD dano mi tą możliwość - ba, nawet mogłem porównać swój Easytouch ze stojącą obok plazma od Panasonica i jeśli dobrze pamiętam 42' Sharpem.

 

We wszystkich trzech puszczono ten sam film na DVD - miałem możliwość porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem tego panasonica TH-42PV70P :) uczytałem się dość sporo na jego temat na forum hdtv i go chwalą :) mam nadzieje, że się nie zawiodę :) jak go będę miał już w domu zdam relacje.

No i jak wrazenia bo ten Panasonic wydaje sie byc interesujacy.

 

BTW jak mamy plazme z ekranem 4:3 czyli np. 1024x768 to co bedzie z obrazem o proporcjach konsolowych czy 16:9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak wrazenia bo ten Panasonic wydaje sie byc interesujacy.

 

BTW jak mamy plazme z ekranem 4:3 czyli np. 1024x768 to co bedzie z obrazem o proporcjach konsolowych czy 16:9 ?

odbieram jutro bądź we wtorek zdam relacje jak będę miał juz w domku, są plazmy 4:3 ?? :|

Niedługo nowa seria panasia 80.

W czechach na stronie panasonica już jest opis i cena wydaje się zachęcająca icon_smile3.gif

tak, wydaje mi się, że właśnie dlatego pv70 poleciały tak z ceną w dół bo ja go wyrwałem za 3600zł... (w saturnie i MM 4400-4500 sobie cenią :| nie wiem skąd oni te ceny biorą)

 

co do serii 80 czy ja wiem czy będzie taka straszna różnica wydaje mi się, że matryce równiez mają rozdziałke 1024...

 

btw.

na forum hdtv ktoś przeprowadził ciekawe obliczenia i trochę mnie to zaszokowało o ile to prawda...

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22296

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw.

na forum hdtv ktoś przeprowadził ciekawe obliczenia i trochę mnie to zaszokowało o ile to prawda...

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22296

Mógłby to ktoś potwierdzić ?

Możliwe, że to egzemplarz tego gościa ma jakąś wadę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem i zarazem pytanie. Zdecydowany jestem na LCD, może to kwestia przyzwyczajenia, 2tv monitor laptop i na plazmie obraz mi się nie podoba, ale mniejsza o to.

 

Rozwodzę się nad dwoma modelami:

PANASONIC TX-37LZ70 - link

Samsung LE40M87B - link

 

Niby 1000zł różnicy, ale też rozmiar większy. Widziałem oba w MM i wg mnie obraz lepszy ma samsung i ta 40 jak i mniejszy model 37'. Natomiast jeżdżąc po sklepach jeden sprzedawca powiedział mi, że samsung jest gorszy ponieważ robi TV na ilość, a nie jakość. Sam nie wiem, obraz na samsungu wygląda żywiej, ciekawiej. Chciałem się dowiedzieć jakie jest wasze zdanie, może ktoś posiada i może się wypowiedzieć. ;>

Nie chciałem zakładać nowego tematu i mam nadzieje ze dobrze zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj ten ktorego JAKOSC OBRAZU najbardziej Ci sie podoba, a nie taki ktory wg jakiegos tam sprzedawcy jest gorszy, poniewaz dana firma produkuje duzo telewizorow. Z tego co wiem Samsung robi lepsz LCD od Panasonica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie porównuje się jakości obrazu telewizora w supermarketach bo tam jest popodpinanych 20tv pod jeden sygnał w dodatku w domu masz całkiem inne warunki oświetleniowe, już pominę to, że te tv które sprzedawca chce sprzedać są ustawiane tak by obraz był piękny, natomiast na telewizorach z małą marżą obraz jest celowo pogarszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie porównuje się jakości obrazu telewizora w supermarketach bo tam jest popodpinanych 20tv pod jeden sygnał w dodatku w domu masz całkiem inne warunki oświetleniowe, już pominę to, że te tv które sprzedawca chce sprzedać są ustawiane tak by obraz był piękny, natomiast na telewizorach z małą marżą obraz jest celowo pogarszany.

To jak inaczej mam wybrać/obejrzeć i sprawdzic co lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyniesc cos swojego, podlaczyc to samo zrodlo do dwoch TV, pobawic sie ustawieniami, ogladac i porownywac. Sa tez dostepne prezentacje w domu - wpada ekipa z TV podlaczaja i sobie wybierasz ktorys - ile cos takiego kosztuje? Nie mam pojecia ;)

 

edit

noi jeszcze jest

http://hdtv.com.pl/forum/

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...