Skocz do zawartości
Slow

[ac] Thermalright High Riser - Cool'n'quiet Rev.5

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa Slow, klasa!

 

Pokazałeś, że jesteś prawdziwie godnym członkiem klubu miłośników Thermalrighta. Napiszę jakąś notkę do prezesury by jakąś gratisową odznakę przyznali, czy choćby naklejkę hihi :D

Serio zaś pisząc naprawdę wygląda to imponująco. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko jakiegoś Silverstone'a czy LianLi służącego za obudowę ;)

 

Notabene tyle tam u Ciebie niklu, że komputer mógłby nazywać się "Alergen" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde slow bardzo fajnie wyszło ale i tak czekam na wiecej fot :D

 

Nie wiem czy zdaze do 25-ki ze zdjeciami ale.. beda niedlugo.

 

U mnie na E6300 śruby też wchodzą do końca (kończy się gwint), poza tym dla mocniejszego docisku i lepszego samopoczucia zamiast gumowych podkładek z zestawu dałem niższe, wycięte z teORT: ORT: ORT: ktury. Mimo to radiatorem można swobodnie i w miarę lekko obracać, ale śrub nie da się już mocniej docisnąć.

 

Działa i temperatury są przyzwoite, więc nie wnikam...

 

No wlasnie te gumowe podkladki byly dla mnie zagadka, wedle instrukcji ciezko znalezc im miejsce. Po dokreceniu do oporu srubek bardzo ciezko jest ruszyc radiatorem, moze to kwestia Coolaboratory Liquid Pro.

 

 

Klasa Slow, klasa!

 

Pokazałeś, że jesteś prawdziwie godnym członkiem klubu miłośników Thermalrighta. Napiszę jakąś notkę do prezesury by jakąś gratisową odznakę przyznali, czy choćby naklejkę hihi :D

Serio zaś pisząc naprawdę wygląda to imponująco. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko jakiegoś Silverstone'a czy LianLi służącego za obudowę ;)

 

Notabene tyle tam u Ciebie niklu, że komputer mógłby nazywać się "Alergen" :P

 

Jeszcze Hr-09 przede mna ;) Za naklejki podziekuje, kazdy kto kupil produkt TR sie chyba ze mna zgodzi ;)

Co do obudowy, jak narazie ze Stackera jestem zadowolony, aczkolwiek na stronie TR pojawil sie nieaktywny dzial Chassis :>

 

EDIT:

Odwoluje, gdyz przypuszczalnie chodzi o:

2887273[/snapback]

Pięknie wyglądają te radiatory, pasywne chłodzenie ma jednak swój urok :wink:

 

pozdro :D

 

HR-ki maja wyjatkowy urok :)

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie te gumowe podkladki byly dla mnie zagadka, wedle instrukcji ciezko znalezc im miejsce. Po dokreceniu do oporu srubek bardzo ciezko jest ruszyc radiatorem, moze to kwestia Coolaboratory Liquid Pro.

Jeszcze Hr-09 przede mna ;) Za naklejki podziekuje, kazdy kto kupil produkt TR sie chyba ze mna zgodzi ;)

Podkładki dajesz na górę mobo, między PCB a ramki do przykręcenia śrub.

 

Naklejki Tr to faktycznie kupa, do tych Enermaxa, Asusa czy Seasonica się nie umywają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy temperatura za oknem jest bliższa 30* to tak samo chłodzisz swój piecyk ?

Czy wrzucasz dodatkowy nawiew :wink:

Ubiegle lato, komputer musial sie zadowolic 2 wentylatorami skreconymi do ~500rpm ale obudowa byla inna, konkretnie Chieftec Dragon. Zobaczymy jak bedzie w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma jakis fetysz, twoj to TR ;] Ladnie to dosc wyglada, tez mysle ze spodobaloby sie na jakims forum fanatykow TR.

Przypomina mi sie jeden koles (z tym ze to akurat komiczna wersja) ktorego fetyszem byl fatal1ty :) a konkretnie wszystkie produkty oznaczone tym znakiem. Okazalo sie ze calkiem sporo tego bylo, przez dzwiekowki, grafy, plyty, coolery, podkladki, sluchawki, uchwyty do kabla od myszy ect. Jednym slowem dlugasny sig produktow w wersji fatal1ty :) Strach pomyslec co mial w lodowce (no wlasnie Slow, a co Ty masz w lodowce? :lol:).

 

Zawsze jednak pozostaje polaczenie kompromisu wydajnosciowego (8400 @ 3ghz). No i mnie by troche przeszkadzal kurz. Tzn akurat nie mamy tu do czynienia z jakims silnym przeplywem powietrza, ale i tak takie ladne i geste radiatorki sie pozapychaja z czasem (albo filtry na wlotach do obudowy). O ile nie bedziemy oczywiscie co miesiac czegos wymieniac, bo przy takim ruchu w obudowie to kurz nie ma kiedy osiasc :)

Ciekawe jakby to chodzilo na 65nm quadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie napatrzyłem na te zdjęcia że zamówiłem sobie komplecik HR-rek.

Zarzadam od TR prowizji za promowanie ich produktow, nie dam sie zapchac naklejkami ;)

 

Wyglada imponujaco. Chociaz ja bym tam wrzucil 4x120mm :D

Cztery ciche 120-ki byly by wydajniesze od dwoch cichych 120-ek ale ciut glosniejsze a przy tym poziomie ciszy chodzi wlasnie o to "ciut" ;)

 

Kazdy ma jakis fetysz, twoj to TR ;] Ladnie to dosc wyglada, tez mysle ze spodobaloby sie na jakims forum fanatykow TR.

Przypomina mi sie jeden koles (z tym ze to akurat komiczna wersja) ktorego fetyszem byl fatal1ty :) a konkretnie wszystkie produkty oznaczone tym znakiem. Okazalo sie ze calkiem sporo tego bylo, przez dzwiekowki, grafy, plyty, coolery, podkladki, sluchawki, uchwyty do kabla od myszy ect. Jednym slowem dlugasny sig produktow w wersji fatal1ty :) Strach pomyslec co mial w lodowce (no wlasnie Slow, a co Ty masz w lodowce? :lol:).

 

Zawsze jednak pozostaje polaczenie kompromisu wydajnosciowego (8400 @ 3ghz). No i mnie by troche przeszkadzal kurz. Tzn akurat nie mamy tu do czynienia z jakims silnym przeplywem powietrza, ale i tak takie ladne i geste radiatorki sie pozapychaja z czasem (albo filtry na wlotach do obudowy). O ile nie bedziemy oczywiscie co miesiac czegos wymieniac, bo przy takim ruchu w obudowie to kurz nie ma kiedy osiasc :)

Ciekawe jakby to chodzilo na 65nm quadzie.

Z czasem faktycznie przeroslo sie to w fetys. Co tylko pojawi sie na rynku z HR-ek od razu musze kupic i zamontowac. Tutaj na forum tez sa milosnicy, ba nawet klub milosnikow (do ktorego zreszta naleze) marki TR wiec pozostane przy zamieszczaniu tematow i zdjec jedynie na PurePC.

Ja mam podobnie do tego goscia od fatal1ty, tyle ze nie da sie tego jedna firma objac, jesli mam plyte Foxconn fajnie byloby miec karte grafiki tej samej firmy o tym samym kolorze laminatu, peryferia to Logitech + SteelPad (lacznie z Steelpad Cord Holder za 60zl ;) )

 

...a w lodowce mam teraz wiecej jedzenia dla pieska niz dla ludzi (patrz sig)

 

Kompromis wydajnosciowy oczywiscie musi byc, jednak jeszcze od zakupu nie mialem czasu, zeby zajac sie OC nowego nabytku jakim jest e8400, szczegolnie, ze zmienilem plyte glowna. Kurz faktycznie sie zbiera, ale to normlne. Jednak wystarczy raz na 3 miesiace dmuchnac lub przeleciec odkurzaczem i jest OK, zapchanie finow mi raczej nie grozi :)

 

Jak nowe procesory wejda na dobre rynek, nie ukrywam, ze wyselekcjonowany Quad znajdzie sie w kregu moich zainteresowan.

 

@Slow

po prostu rispekt. zdjęcie twojego kompa mógłbym nosić w portfelu ;)

Wlasciwie pomijajac kabelki, z ktorymi troche pomieszalem niewiele tu mojej inwencji, moze jak spelnie zalozenia niezbedne do pokazania swiatu rev.6 wtedy bedzie cos faktycznie ode mnie. W kazdym razie dzieki za dobre slowo, jak bedzie rev.6 sam Ci takie zdjecie wydrukuje .. w formacie srA3 oczywiscie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę powiedzieć, że choć przewijało mi się przed oczyma sporo LianLi i Silverstone'ów to mój piekielnie tandetny przy nich Asus Vento 3600 nie wydał mi się godny wymiany. Zwłaszcza po przemalowaniu go na czarno, pozbyciu się wycinanych z blachy grilli oraz wstawieniu z przodu szyby z pleksji (blokuje niechciany, bo niekontrolowany dopływ powietrza, a pozwala na umieszczenie oświetlenia za nią).

 

Ale zacząłem się wahać, gdy zobaczyłem Silverstone'a Temjin TJ-09. Ta obudowa w swojej konstrukcji mnie wprost zachwyciła... choć finezją kształtów ofkors Vento 3600 jest wciąż dla mnie niedoścignione, to aluminium, te dyski w oddzielnej komorze, ten kanał powietrzny doprowadzający powietrze pod karty graficzne... i w końcu trzy miejsca na 120mm przy samym coolerze procesora.

 

Przyjdzie czas, że sobie ją sprawię... razem z IFX-14, HR-05 IFX :P i Nanoxiami lub Noctuami do kompletu ^_^

Póki co czekam na amortyzację mojego dotychczasowego sprzętu :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest tylko jedna sluszna obudowa Lian-Li: PC-A05

 

(w porownaniu do anteca), a to ciagle pelny full ATX.

 

http://keneda212.no-ip.info/images/pci/LianLi/2.jpg

http://keneda212.no-ip.info/images/pci/LianLi/10.jpg

 

Mozna tam umiescic potezny config, szczegolnie przy AC, gdzie nie ma potrzeby upychania chlodnicy. Plyta zajmuje miejsce od samej gory prawie do samego dolu ;) nie mamy jakiegos pasa powietrza wysokosci zasilacza w calej obudowie (jak w normalnych midi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest tylko jedna sluszna obudowa Lian-Li: PC-A05

 

(w porownaniu do anteca), a to ciagle pelny full ATX.

 

http://keneda212.no-ip.info/images/pci/LianLi/2.jpg

http://keneda212.no-ip.info/images/pci/LianLi/10.jpg

 

Mozna tam umiescic potezny config, szczegolnie przy AC, gdzie nie ma potrzeby upychania chlodnicy. Plyta zajmuje miejsce od samej gory prawie do samego dolu ;) nie mamy jakiegos pasa powietrza wysokosci zasilacza w calej obudowie (jak w normalnych midi).

Faktycznie bardzo fajna obudowa, sam przez dłuższy czas się do niej przymierzałem (przy odrobinie wysiłku pod sufit wchodzi chłodnica 3x 120), ale ze względu na konstrukcję ma lekko skopany przepływ powietrza, które gromadzi się na górze i nie ma za bardzo gdzie uciec. Można o tym poczytać na forach, do cichego AC lepiej chyba wybrać coś innego.

 

...choć jak dobrze pójdzie będę ją miał w przyszłym tygodniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zakladajac WC i chlodnice na topie to bedzie tam potezny wyciag 3x120 co idealnie by ten brak uzupelnialo ;]

Z tym ze to juz zupelnie inny temat :wink:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Orgiusz dostrzeże problem, kliknie ze 6 razy zaznaczając Wasze posty i wydzieli do oddzielnego wątku :rolleyes:

Kasując równocześnie moje mierne wypociny :P

Moze dostrzeze jak w zylach zacznie plynac kawa zamiast krwi [;

Chociaz bo ja wiem czy warto wydzielac? Temat zbiorczy o zestawach opartych na TR moze byc miejscem na wymiane dosc ciekawych opinii zamiast skakac miedzy 03/05/01 ect [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie bym sie mial obrazac od razu. Juz kiedys kolega Labovsky podpial sie pod temat i zrodzil sie z tego klub milosnikow marki Thermalright :)

 

Swoja droga Jahu72, podoba mi sie Twoj zestaw. Mala, piekna w swojej prostoscie obudowa, porzadeczek w srodku. Jak wygladaja predkosci obrotowe wentylatorow na HR-03 i Ultimie, upaly nie daja sie we znaki ? Mi przy obecnych temperaturach udalo sie ostatnio wycisnac prawie 100*C z e8400@4GHz (orthos prio:9 + atitool)

 

btw. moze odkurzenie watku chociaz troche zmobilizuje mnie do podjecia konkretnych krokow ku szostej rewisji HR-PC - a jest co robic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, nie sprzedaja tego osobno, wedlug recenzji na FrazPC, wchodzi w sklad coolera THERMALRIGHT IFX-14:

>> IFX-10 << - gosciu ma sporo TR w dobrej cenie (nie widzialem chyba taniej w Polsce - przynajmniej jesli chodzi o HR-09 i HR-07 bo akurat mnie interesowaly). Sam bralem do niego przy skladaniu WC HR-09S type 2, ktorych niby bie bylo wogole w europie (byly type 2, ale U) :) (mailowalem z Thermalright w tej sprawie)

 

W kazdym badz razie chetnie zobaczyl bym w akcji IFX-10 u jakiegos forumowicza, sam sie nad tym zatanawiam, lecz jakos pewien nie jestem jego rewelacyjnej wydajnosci, ale TR potrafi wiec zobaczymy.

 

Slow powiem Ci ze zainspirowales mnie, sam planowalem jeszcze przed tym jak sie zdecydowalem na WC na chlodzeniu calkowicie opartym na TR, jednak z dostepnoscia kilku interesujacych mnie rzeczy bylo kiepsko wiec odpuscilem. W sumie to mam HR-05, HR-05 SLI, HR-09 U i S Type 2 wiec kto wie, moze jak sie WC znudzi, albo wpadne na pomysl ze jeszcze jeden komp by sie przydal :) Chwilowo jednak za jakis miesiac bede zastepowal HR-09 bloczkami, ewentualnie dokupie HR-11 i moze IFX-10 (jak by cena byla zblizona do HR-11 bym sie nie zastanawial, ale 115 to jednak sporo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...