Skocz do zawartości
ExEq

Noktowizor... Tak Jakby

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio brałem udział w grach terenowych toczących się po ciemku... szło nie najgorzej ale nic nie było widać... <_<

Pomyślałem czy da się zrobić coś takiego że do zwykłej latarki led

Dołączona grafika

włożyć diody ir

Po czym skonstruować okulary/gogle umożliwiające zobaczenie światła podczerwonego bez wydzielania światła widzialnego gołym okiem.

Taki noktowizor miał by zasięg nie wielki może jakieś 15-25 metrów ale dawał by 1.000.000.000% więcej przewagi nad przeciwnikami. :rolleyes:

Więc tu moje pytanie dla znających sie na rzeczy lub zainteresowanych optyką czy da cię zrobić takie oto okulary/gogle.

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez ExEq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Taki noktowizor miał by zasięg nie wielki może jakieś 15-25 metrów ale dawał by 1.000.000.000% więcej przewagi nad przeciwnikami. :rolleyes:

Więc tu moje pytanie dla znających sie na rzeczy lub zainteresowanych optyką czy da cię zrobić takie oto okulary/gogle.

Chcesz oszukiwać kolegów? może lepiej włącz sobie CS i popróbuj różnych cheetów?

Zrobienie aktywnego noktowizora nie jest takie proste jak by się mogło wywdawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszustwo to rzecz względna.. chodzi tu wsparcie techniczne. B-)

Poza tym każdy kombinuje jak może żeby wygrać, proste...

Każdy ma takie sam szanse bo dostaje markera+magazynek(200 kulek)+2000 kulek dodatkowych+to co ma w plecaku.

Dopuszczalne jest wszystko... celowniki laserowe, lunety, latarki, siatki maskujące, jakieś sygnalizatory i inne bajery.. ale mi chodzi o coś co gdy włączę to nie zostanę zobaczony z 300m(!) i to jest dla mnie ważne.

Więc proszę bez tekstów że to oszustwo :mur:

Edytowane przez ExEq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takei okulary lub gogle mozna zrobić z telefonu komurkowego... większość kamerek widzi normalnie światło emitowane przez diody IR. Z tego co obserwowałem to jest raczej dosyć słabe światło... wiec może być ciężko zrobić aktywny noktowizor. Zresztą były już takei projekty nieraz, nie wymyśłiłeś hameryki niestety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ameryki nie odkryłem :D...

Pierwotnie chciałem zrobić coś takiego używając jakiś filtrów aby to co stworze wyglądało mniej więcej tak:

Dołączona grafika

bądź tak:

Dołączona grafika

 

Więc pytam czy da się połączyć filtry optyczne itp. tak by móc zobaczyć światło podczerwone :D bez żadnych ekraników? <_<

 

Ps szukałem w google ale tam są tylko okulary i filtry pochłaniające ir a nie zmieniające na promienie widzialne :)

Edytowane przez ExEq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Ty to sobie wyobrażasz.. że jakieś szkiełko przesunie Ci widmo promieniowania z IR na widzialne? :) marzyciel :) Filtry (pasywne), jak sama nazwa wskazuje moga co najwyżej odfiltrować jakieś widmo - czyli np usunać Ci IR ze światła widzialnego.

 

Druga sprawa... stosując noktowizor aktywny ( z włąsnym promienniekiem ) stajesz się 47x bardziej widoczny dla kogoś kto będzie władał noktowizorem :D.. bo będziesz po prostu świecił w ciemności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale one są dosyć kiepskie z tego co gdzieś czytałem.. Raczej trzeba ksieżycową noc żeby z nich korzystać...

 

Choć bym nie wzgardził i takim... Wolałbym jednak z jakąś przyczłapką na głowę a la hamerykańscy zołnierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś kiedyś w necie widziałem poradnik jak zrobić wizjer do aparatu cyfrowego :D Polega to na tym że z blaszki albo twardej tekturki robi sie taki jakby kominek naokoło lcd, a po przeciwnej stronie daje sie odpowiednią soczewke. Ponieważ aparaty też widzą podczerwień, to mógłbyś z tego skorzystać :) Jak użyjesz fociaka z czuła matrycą i zoomem, to masz całkiem spoko noktowizorek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejako podepne sie do tego tematu

pytanie tez z optyki ;)

 

Jakie parametry powinna miec dobra lornetka ??

 

czy x30 to srednii czy dobry zoom ??

powiedzmy ze chcialbym przykukac przez okno sasiadke z odleglosci 300m

ta kzebym widziaj wyraznie jak bierze prysznic ;)

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak użyjesz fociaka z czuła matrycą i zoomem, to masz całkiem spoko noktowizorek :D

Raczej kiepsko to będzie działać... Choc taki noktowizor to praktycznie pół aparatu cufrowego, to zauważ,że ma on wizjer w kolorze zielonym - gdyż ludzkie oko jest bardziej wyczulone na ten kolor. W przypadku aparatu, nawet gdyby dorwac rozsądny sprzęt, miałbyś kolor w gruncie rzeczy czarno-biały. Istniły tez magiczne soczewki które widzą podczerwień głęboką - przez ubrania... nie wiem ile w tym prawdy. NA PPC był kiedyś o tym temat.

 

Jakie parametry powinna miec dobra lornetka ??

czy x30 to srednii czy dobry zoom ??

powiedzmy ze chcialbym przykukac przez okno sasiadke z odleglosci 300m

ta kzebym widziaj wyraznie jak bierze prysznic ;)

niegrzeczny ty... :twisted: Zobacz w necie, po ile są najtańsze lornetki i jaki mają zooom, po ile sa najdroższe i jaki mają zoom... Wylicz z tego średnia arytmetyczną i będziesz wiedział czy te 30x to dobrze czy źle :D

 

Ja tam wiem ze aparatem z 12x zoomem kręciłem filma i z 60 metrow było widać twarz kolesia i mimikę twarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie parametry powinna miec dobra lornetka ??

 

czy x30 to srednii czy dobry zoom ??

powiedzmy ze chcialbym przykukac przez okno sasiadke z odleglosci 300m

ta kzebym widziaj wyraznie jak bierze prysznic ;)

Wiesz... zależy co chcesz zobaczyć i jak duże ma to sąsiadka :lol2: Zoom 10x to już jest dość dużo, pamietaj też ze przy bardzo dużym zoomie ciężko jest utrzymać lornetke bez trzęsienia nią :] Druga sprawa to średnica soczewek - im wieksza, tym wiecej światła wpada i jaśniej widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że 30x bez optycznego stabilizatora obrazu jest zbędne... bo nic nie zobaczysz, zwłaszcza oglądając sąsiadkę pod prysznicem to już przy zoom 8 ręce by Ci sie trzęsły :D. Jak wyłączę w aparacie stabilizator to przy 12 trzęsie jak cholera :).. o 30 wolę nie myśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...