Skocz do zawartości
MatroX13

Płyta, Procesor, Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na początku września planuje zakup pamięci, procesora i moba. Mam na to przeznaczone około 1400zł.

Ja myślałem nad taki zestawem:

 

Procesor:C2D E6550 2,33 GHz,

Płyta główna: Abit IP35,

Pamiec: DDR2 2GB RAM(nie wiem z jakiej firmy)

 

Sprzęt będę używał do gier, filmów, internetu i programowania krótko mówiąc do wszystkiego.... Będę sie bawił w OC. Z starego kompa będzie grafika: GF8800GTS 320MB, HDD.

 

Ale teraz mam pytanie czy opłaca teraz sie pakować w DDR2 jak już jest DDR3 tylko narazie bardzo drogie, nie długo chyba mają wyjść nowe procesory AMD? Chce cos kupić przyszłościowego, wiem ze komputer nigdy nie będzie przyszłościowy.

 

Nie będę ukrywał ze jestem fanboyem AMD i firmy Asus ;) ale nie umiałem znaleźć dobrej płyty pod C2D od Asusa w przystępnej cenie...

 

Czekam na wszystkie porady...

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DDR3 nie pakuj się na razie - tak moim zdaniem. Po prostu ceny muszą "znormalnieć". :) a co do procków to zarówno Intel jak i AMD mają wypuścić nowe zwierzaki na początku 2008. W przypadku AMD możliwe są kilkumiesięczne obsuwy.

 

Ramy bierz najtańsze: Goodramy (są obecnie jedne z najtańszych), Kinstony, Kingmaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na początku września planuje zakup pamięci, procesora i moba. Mam na to przeznaczone około 1400zł.

Ja myślałem nad taki zestawem:

 

Procesor:C2D E6550 2,33 GHz,

Płyta główna: Abit IP35,

Pamiec: DDR2 2GB RAM(nie wiem z jakiej firmy)

 

Sprzęt będę używał do gier, filmów, internetu i programowania krótko mówiąc do wszystkiego.... Będę sie bawił w OC. Z starego kompa będzie grafika: GF8800GTS 320MB, HDD.

Czy dobrałem dobra płyte do tego procka, czy da sie na tej płycie podkręcić c2d? Może jakaś inna płyta główna? Czy jak kupie GoodRamy 2x1GB 900 będą chodziły bez kłopotów na Abicie czy na jakiejś innej płycie?

 

Kiedy ceny DDR3 sie unormują? Orientuje sie ktoś?

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze pomyślał nad MSI P35 NEO2-FR

 

Myślałem nad ta płytą ale słyszałem ze ma ona jakies problemy z SATA, ze dyski tylko dzialaja dobrze na jednym porcie.

 

W sumie wszystko OK. Mobo możesz zmienić na Foxconna P35A jeśli chcesz, ale ten Abit jest również bardzo dobry. Oczywiście możesz kupić Goodramy PRO.

Foxconn będzie lepszy od tego Abita? Szukam płyty której dobrze kreca sie c2d ;)

 

wydajność na defie podobno dobra tylko jak się poustawia timingi, alphy itp ... już lepiej Foxa :)

a co to jest def?:>

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie płyta Gigabyte GA-P35-DS3R ponieważ ma port COM i LPT a na LPT mi zalezy ponieważ mam drukarke własnie na ten port. Tylko pytanie czy ta płyta nadaje na OC niby na laminacie płyty pisze OC ale z tego co pamietam firma sławiła zawsze sie stabilnoscia niz mozliwosciami OC.

 

Czy ten Gigabyte będzie lepszy od Abita i Foxconna?

 

Czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam teraz takie pytanie czy lepszym zakupem nie bedzie C2D E4400 zamiast E6750 a kase dołozyc na ram co do płyty to sie wacham ale chyba kupie foxconna p35a i 4GB Ram. Mam na ta modernizacje około 1400-1500zł... Proc kosztuje około 400 płyta tez około 400zł to na pamieci zostaje 600-700zł? Czy kupi sie jakies sensowne 4GB pamieci w tej cenie? Czy taki wybor bedzie lepszym wyborem niz E6750? W koncu co 4GB to nie 2GB...

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już chcesz schodzić, to na E2140 - do 3GHz się podkręci :) A później zmienisz na Penryna . 4GB - czy Ci to potrzebne ? jaki system będziesz miał ?

 

Powiem Ci sam nie wiem co mam robic, tak to chyba jest jak czlowiek ma troche pieniedzy a potrzeb duzo...

 

Używam dwóch systemów Viste i XP. Dokonuje tej modernizacji aby pograc sobie na full detalach w crysis a napewno w tej grze w czym wiecej ramu to lepiej....

 

Nie wiem doradzcie cos mam na ta modernizacje około 1400-1500zł moze wiecej, ja mam 1300zł + kasa za swoje stare podzespoly a powinnem dostac za swoje graty około 300-400zł

 

Taniej by wyszło zamiast kupic dwóch modułów pamieci 2x2GB 4x1GB, tylko jak bedzie to sie krecic itd?

 

Kolejne pytanie jak sie kreci E4400 i E6750, ile ghz wycisne z nich? Bede je chłodził AC...

 

Jestem otwarty na kazde propozycje, potrzebuje tego komputera do gier, internetu, muzyki, programowania jednym słowem do wszystkiego!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4400 - 3GHz z ogonkiem (,2 / ,3 ?)

E6750 - 3GHz z duużym ogonem (,7 ,8 ?)

 

chłodzenie - może Tacens Gelus PRO ?

 

Jeśli chodzi o te pamięci, to pytałem, bo 32-bit system wykryje 3GB z kawałkiem . Ale myślę, że można brać i 4GB, bo dość tanio jest. Kości po 2GB jest dość mało na rynku , ale widziałem jakieś OCZ - pewnie nie są złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4400 - 3GHz z ogonkiem (,2 / ,3 ?)

E6750 - 3GHz z duużym ogonem (,7 ,8 ?)

 

chłodzenie - może Tacens Gelus PRO ?

 

Jeśli chodzi o te pamięci, to pytałem, bo 32-bit system wykryje 3GB z kawałkiem . Ale myślę, że można brać i 4GB, bo dość tanio jest. Kości po 2GB jest dość mało na rynku , ale widziałem jakieś OCZ - pewnie nie są złe.

Jest jakiś patch, łatka żeby wykrywał normalnie 4GB? System 64bitowy normalnie wykryje 4GB?

 

Możesz podać link do tych pamięci od ocz? bo szukałem na allegro to tylko widziałem 4x1GB... Odczuje jakieś problemy/gorzej będzie krecic 4x1GB od 2x2GB?

 

Co bys zrobił na moim miejscu kupił E6750 i 2GB czy E4400 i 4GB?

 

Jeszcze jakie bys chłodzenie polecił na procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64-bit - tak

 

nie, nie będzie , ale zapchasz sloty :)

 

jak bym miał kasę (:lol2:) to bym brał albo E2140 albo potem to aż E6750 :]

 

chłodzenie - np. Tacens Gelus PRO - bardzo dobre jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64-bit - tak

 

nie, nie będzie , ale zapchasz sloty :)

 

jak bym miał kasę (:lol2:) to bym brał albo E2140 albo potem to aż E6750 :]

 

chłodzenie - np. Tacens Gelus PRO - bardzo dobre jest :)

Masz może link do tych pamieci OCZ? E6750 od E6550 niczym chyba oprócz GHz sie nie rożni... Mozesz polecic jakies tansze chłodzenie na cpu?

 

To co lepiej kupic 4GB RAM i E4400 czy E6550 i 2GB?

 

Jakie pamieci możecie polecić w module 2x2GB w przystępnej cenie...

 

Czekam na opinie!

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...