Skocz do zawartości
jawor121

Linux Dla Początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko,zrezygnowałem z walczeniem z tym Netgearem.Mam jeszcze modem na pcmcia Se Gc89,czy jest jakaś możliwość aby go skonfigurować?Może wystarczy za pomocą Ndiswrappera dodać sterowniki?Jesli ktoś się orietuje w temacie to proszę o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę związku problemu autora wątku z dystrybucją, jakiej używa.

 

Tak, Windows często jest wygodniejszy i szybszy w konfiguracji, itd. Na szczęście, do używania Linuksa nikt nie zmusza, a jak widać użytkownikom owe niedogodności tak bardzo nie przeszkadzają. Problemu z "pociąganiem na dno kawałka systemu" nigdy nie doświadczyłem, ale w zasadzie jestem zwykłym użytkownikiem i niewiele widziałem :).

 

Reasumując, każdy używa tego, co mu odpowiada i kłótnie "co lepsze" nie mają moim zdaniem większego sensu :).

W sumie masz rację ze sterami niezaimplementowanymi od początku jazda jest pod każdym linuxem, unixem jest taka sama. Sterowniki i zarządzanie nimi to mz jedna z większych bolączek tego systemu jako całość.

Moje używanie linuxa wykracza niestety poza sferę zainteresowań czysto prywatnych. I w tym przypadku czas wykonania pewnych czynności i znalezienia rozwiązań zaczyna się w tym przypadku liczyć o wiele bardziej niż inne kwestię. A i w pewnym sensie zostałem zmuszony (mimo bardzo średniej znajomości) do konfigurowania linuxa w dodatku czasem różnych dystrybucji.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze nikt nie zmusza do używania Linuxa.Ja poprostu chce go używać i tyle.I nie rozumiem czemu sie mnie czepiacie,zadałem pytanie,jak wiecie to odpowiedzcie,a jeśli nie macie nic ciekawego do powiedzenia to sie nie wypowiadajcie!!

Bardzo dobre podejście, linux to inny system i niestety trzeba zdobyć trochę informacji potrzebne, grunt to wytrzymać i nie przesiadać się z powrotem na dobrze znany system, po miesiącu będziesz się czuł na ubuntu jak ryba w wodzie, ba windows będzie ci się wydawał jakiś taki niedorobiony, np. mnie się zdarza że mam ochotę, zgrupować okienka gestem, lub przełączyć pulpit a tu kicha, gestów nie ma a pulpit jest tylko jeden ;) Zresztą na początku z windowsem też są problemy o czym chyba chłopaki już zapomnieli i trzeba szukać jaki program jest do czego, co jest gdzie ukryte i pod jaką nazwą itp. niestety nie jest to wiedza nabyta. Co do rozpakowywania, to masz kilka narzędzi dostępnych w dodaj/usuń, np. 7zip jest bardzo fajne, a jak nie to można pobawić się windowsowymi narzędziami pod wine (prawoklik i uruchom za pomocą wine)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...