Skocz do zawartości
MarOO78

Twin Mos Pc-6400 Model 8d25kk-tw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pamięci TM 6400 oznaczone jako 8D25KK-TW

 

Co sądzicie o tych memkach, jakie robicie na nich OC?

 

I proszę o pomoc co oznacza co w mojej mobo w sekcji timingów, mam coś takiego

 

CAS Latency - 5

RAS to CAS - 5 DRAM CLOCKS

RAS PRECHARGE - 5 DRAM CLOCKS

RAS ACTIVATE TO PRECHARGE - 15 CLOCKS

WRITE RECOWERY TIME - 6 DRAM CLOCKS

TRFC - 42 DRAM CLOCKS

TRRD - 8

RANK WRITE TO READ DELAY - 9

READ TO PRECHARGE DELAY - 9

WRITE TO PRECHARGE READ - 11

 

Pierwsze 3 ppozycje raczej oczywiste,

4 pozycja - dosyć wrażliwa jak zmieniłem to sie zwiesił pc

Co oznacza reszta i jak poustawiać na domyślnym taktowaniu?

Zmieniałem ostatnie 3 pozycje o 1 na 8,8,10 i niestety - system się nie uruchamia a objaw taki jak przy przetaktowaniu FSB powyżej WALL ??

 

Ktoś dokładnie przetestował te ustawienia??

 

 

I troszke z innej strony o pamięciach - pooglądałem te memki - niby Twin Mos i chyba powinny być zadowalające ale jak tak patrzyłem to blaszki służące za radiatory nie przylegają do wszystkich kosci równomiernie -na skrajnych kostakach widać wyraźne prześwity - co z tym zrobić - zdjąć się nie da bo sticker jest na obejmach - to normalne w Twin Mos lub czy to normalne wogóle w pamięciach czy po prostu przesiąść się na coś innego? Inni robią to dokładniej??

 

Pozdro all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nowy zasilacz - jednak jak na raize nie miałem czasy potestować OC ani wogóle kompa więc dopiero przede mną zabawa. Co myślicie o tych timingach - jest na nie jakaś reguła? Gdy w BIOS pozmieniałem timingi system nie wstał a gdy przez memset ustawiłem takie same timingi jakich próbowałem w bios - system działał stabilnie (niestety testując 3Dmarkiem zauważyłem raczej spadek wydajności)

 

Potrzebuję wyjaśnień dla tych ustawień i zależności - może znacie jakieś optymalne ustawienia timingów i subtimingów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nowy zasilacz - jednak jak na raize nie miałem czasy potestować OC ani wogóle kompa więc dopiero przede mną zabawa. Co myślicie o tych timingach - jest na nie jakaś reguła? Gdy w BIOS pozmieniałem timingi system nie wstał a gdy przez memset ustawiłem takie same timingi jakich próbowałem w bios - system działał stabilnie (niestety testując 3Dmarkiem zauważyłem raczej spadek wydajności)

 

Potrzebuję wyjaśnień dla tych ustawień i zależności - może znacie jakieś optymalne ustawienia timingów i subtimingów??

 

Potrzebuję pomocy odnośnie tych pamięci - zmiany parametrów

WRITE RECOWERY TIME - 6 DRAM CLOCKS

TRFC - 42 DRAM CLOCKS

TRRD - 8

RANK WRITE TO READ DELAY - 9

READ TO PRECHARGE DELAY - 9

WRITE TO PRECHARGE READ - 11

 

na niższe i nie botuje

 

W memset gdy timingi ustawiam to mogę uzyskać dużo lepsze niż w bios - zna ktoś jakieś najoptymalniejsze ustawienie dla tych pamiątek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...