Skocz do zawartości
qzder

Zmiejszenie Zasięgu I Podzielenie łącza

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem z rutera przewodowego do bez.

Mam parę pytań, których nie znalazłem poprzez funkcje 'szukaj'

 

1. Czy moim ruterem moge zmiejszyć zasięg nadawanego sygnalu. Mam bloki nie daleko i nie chce by ktoś nawet chciał probowac się dostac do mnie.

 

2. Mam kablówke chello 3MBity i jak brat z laptopem zaczyna ściągać pliki to wtedy mi mocno zamula. Tylko, że teraz nie moge już odłączyć jego kabla z rutera, conajwyżej moge wyłączyć jego komputer.

Czy jest jakas metoda podzielenia tym ruterem łącza, bez instalowania oprogramowania typu netlimiter na jego laptopie?

 

Ruter posiadany: D-link DI-524

Obejdzie się bez kupna lepszego rutera?

Edytowane przez qzder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarczy zrobić odpowiednią regułę odnośnie dostępu. Możesz to zrobić w zakładce Advanced -> Filters -> MAC Filters . Tworzysz listę MAC adresów, które nie mają dostępu do Internetu.

 

lub po prostu wyłączyć radio (Home -> Wireless) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...