Skocz do zawartości
Moses2

Karta Do 150+problemy - Gigabyte 6200 Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam LCD 19" i gram w natywnej 1280x1024 - czemu uważasz że mój sprzęt max 800x600 pociągnie ?

Tzn że na 1280x1024 po zmianie karty będzie mi się cięło ?

Posłuchaj to jaki masz monitor nie ma najmniejszego znaczenia w jakiej rozdzielczości zagrasz w określoną grę. Bo im wyższa rozdzielczość i więcej efektów to sprzęt musi być po prostu mocny. Trzeba

Ci lepszego procesora, karty graficznej i więcej ramu. W dzisiejszych czasach 2GB staje się powoli standardem. Reasumując wymieniając samą kartę graficzną dodasz swojemu komputerowi nieco skrzydeł lecz wciąż będą go ograniczały pozostałe podzespoły. Dlatego aby spełnić wymagania jakiejś gry będziesz musiał uruchomić ją w niskiej rozdzielczości np. 800x600 tak aby Twój komputer mógł ją obsłużyć bez żadnych przycinek. Rozumiesz już teraz ? I czasem słuchaj się tego co tu koledzy piszą. Bo jeśli ripostujesz każdą wypowiedź i uważasz że wiesz lepiej to po co zadajesz pytanie na forum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój ma 300W na naklejce... Logic'a od Fortrona dzieli dużo...

Mam jeszcze drugi zasilacz Fortrona:

Podobny do TEGO

Model: FSP ATX-300GTF(1)- a ten już pociągnie nową kartę graficzną ?

http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine - tutaj wychodzi mi że cały komp z 6600 potrzebuje 2oo W :o a na moim starym GF2 220W :o :o

 

Dzięki za wszelką pomoc oczywiście - drążę bo zielony jestem a pojawiają się czasem sprzeczne odpowiedzi

@szczepoxx - mam nowego LCD więc nie pisz mi o CRT a czytaj uważnie

@AlienMks - nie zależy mi na wyższej częstotliwości niż 1280x1024 - jak pisałem nie gram w strzelanki tylko gry RPG - spelforce, heroes nowy , DS2 - o to mi chodziło bo gry te na tym moim GF2 się tną niezawsze ech...

Edytowane przez Moses2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to przepraszam zwracam honor ... (ale tylko co do monitora :] )

 

co do zasilacza ... jest od lepszy od twojego Feel.

ale czy pociagnie nowa karte to nie wiem gdyz poniewaz puki co dalej nie zdecydowales sie.

 

co do czestotliwosci 1280x1024 pozostawie to bez kometarza i po raz kolejny prosze przeczytac wszystkie odpowiedzi i dokonac wyboru karty potem sie okaze czy potrzeba nowy zasilacz ... gdyz Radeon 9800 Pro jest dosc pradozerna karta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki wam wyewoluowalem w stronę nvidii 6500 - 6600

ewentualnie 6800

byle mniej niż 150 zł a chciałbym raczej nową ;)

 

PS: Dziwne to że ten kalkulator oblicza większy pobór dla mojego Geforce 2 MX niż nowego Nvidia 6600 :o :o :o

Edytowane przez Moses2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie chyba jednak 6500 - 6600

I co szukać takiej bez fana a za to na radiatorze? - wtedy mniejszy pobór prądu będzie?

A jest jakieś wytłumaczenie tego że kalkulator liczy więcej staremu mojemu Geforceowi aniżeli tym 6500-6600 ?

 

Bo jeśli to prawda, to zasilacz wystarczy przecież (chyba że coś znowu nie czaję hehe) ;)

Ale to dziwne że nowsza karta (6600) a mniej pradu od starej (GF2)

Edytowane przez Moses2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie to jest to stary proces technologiczny i dlatego moze (nie musi) wiecej mocy potrzebowac ...

i to wcale nie jest dziwne ... wlasnie ze nowsze karty sa produkowane w mniejszym procesie technologicznym przez co pobieraja mniej mocy niz te produkowane w starszym procesie technologicznym. I to ew. moze byc wytlumaczenie na twoj kalkulator - ktoremu nie dokonca trzeba wierzyc...

 

lepiej 6600 ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ... bo jest w wielu rzeczach lepsze ... zasilacz tez moze by wytrzymal ...

choc radeon 9800PRO jest lepszy

a 1280x1024 to jset to rozdzielczosc dosc duza jak na ta karte nawet do gier w ktore ty chcesz grac.

wentylator na chlodzeniu karty graficznej nie pobiera duzo mocy (ok 1W) i generalnie mozna go pominac, a wentylator bardzo pomoze w chlodzeniu karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupując kartę graficzną patrzymy wpierw na:

-taktowanie pamięci i procesora graficznego

-ilu bitowa jest karta

-rozmiar pamięci

 

Sąsiad kupił komputer w Tesco (lol) i tam był GF7100 (albo 7200) i miał 512 MB pamięci, to tak jak byś miał głowę 4 razy większą niż normalnie, czyli przeszkadza! A ten sąsiad się śmiał ze mnie, że kupiłem samą skrzynkę za 2500 zł a on za tyle ma cały zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestań sugerować się tym durnym kalkulatorem :mur: . Wg niego mój komputer pobiera 430W przy grafie na standardowych taktach, przy kręconej pewnie z 450W jak nie więcej, a w rzeczywistości pobiera 220-250W.

 

Wszystkim chodzi tutaj o to że Twój zasilacz to taka bomba, tylko nie wiadomo kiedy wybuchnie. Daj Bóg niech wybuchnie (całkiem ciekawie wygląda jak wybucha ;) ) i tyle, gorzej jak coś ze sobą zabierze....

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...