Skocz do zawartości
dem

Toshiba. Satellite A200 1m8

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić Toshibę, z tym, że posida ona 2x512Mb ramu, a ja chciałbym zaaplikować jej 2x1024Mb.

Pytałem u kilku róznych sprzedawców i dostawałem sprzeczne informacje.

Jedni twierdzą, że mogą od razu przy zakupie zamienić mi ram na 2x1Gb (za dopłatą rzecz jasna), bez utraty gwanancji, inni informują, iż po wymianie ramu na inny utracę gwarancję.

Jak to jest naprawdę?

 

Chodzi dokładnie o model A200-1M8

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Siriusie mi wymienili pamięć przy zakupnie i byli pewni, że gwarancja na laptopa będzie obowiązywać, a pamiątki będą miały swoją osobną.

Nie miałem okazji tego sprawdzić, bo już się skończył okres gwarancyjny.

Na pewno serwis pierwsze objawy niestabilności zrzuciłby na pamięci, co jest całkiem zrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W laptopie przyjaciółki przy zakupie został dołożony ram. Potem w międzyczasie Tośka była w serwisie (wymiana dysku). Nie było żadnych problemów z gwarancją.

U siebie także dołożyłem pamięć, wymieniłem dysk nie tracąc przy tym gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W laptopie przyjaciółki przy zakupie został dołożony ram. Potem w międzyczasie Tośka była w serwisie (wymiana dysku). Nie było żadnych problemów z gwarancją.

U siebie także dołożyłem pamięć, wymieniłem dysk nie tracąc przy tym gwarancji.

Chciałbym zauważyć różnicę między dołożeniem, a wymianą ramu.

Autor tego tematu chce zamienić 2x512 na 2x1024 przez co nie będzie to dołożenie ramu, a jego wymiana.

W takim wypadku serwis może się przyczepić. Nie mówię że tak na 100% będzie.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć różnicę między dołożeniem, a wymianą ramu.

Autor tego tematu chce zamienić 2x512 na 2x1024 przez co nie będzie to dołożenie ramu, a jego wymiana.

Ok, masz racje - jest różnica. Aczkolwiek w przypadku wymiany też nie powinno być problemów. Jak ja wymieniałem dysk (we własnym zakresie), to zostałem poinformowany, że będzie on na osobnej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

równiez zamierzam dołozyc 1Gb ramu -1Gb do Visty to stanowczo za mało :-/ równiez zastanawialem sie czy to nie "zakłóci" gwaancji kompa. ale po przeczytaniu tego tematu to raczej chyba nie powinno nic sie stac.

 

macie jakis raking ramów jakie sa najlepsze?-niezawodne?

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem (chce wymienić dysk i ram) i nie wiem czy nie jest tak, że żeby mieć 100% pewność co do gwarancji to trzeba mieć wprowadzone zmiany w UDI ??? A to z kolei nie wiem kto może zrobić? Autoryzowany serwis? Jest to trochę logiczne...

 

 

P.S. 1) @ Dem

A dlaczego nie kupisz A200-1AX ? Identyczny tylko właśnie 2 Gb Ramu i Dysk 40 GB większy (też niestety 4200), a (w moim ulubionym sklepie) tylko 119 PLN droższy? Moim zdaniem się opłaca!

 

P.S. 2) @ Narcyz

Jakie częstotliwości grafiki miałeś ustawione nominalnie? Robiłeś coś z tym?

 

P.S. 3) Samsung do dobra firma od Ramu??

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast sugerować się jakimś rankingiem, to znajdź takie które nie zakłucą stabilności. Raczej nie OCuje się pamięci w laptopach, więc wystarczy coś z długą gwarancją.

Po 1. Sprawdź sam, lub niech zrobi to sprzedawca, czy pamięci na pewno nie będą się gryzły z Twoim komputerem.

Po 2. Dogadaj się na kilka dni samodzielnych testów, np. wpłać kaucję za pamięci czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast sugerować się jakimś rankingiem, to znajdź takie które nie zakłucą stabilności. Raczej nie OCuje się pamięci w laptopach, więc wystarczy coś z długą gwarancją.

Po 1. Sprawdź sam, lub niech zrobi to sprzedawca, czy pamięci na pewno nie będą się gryzły z Twoim komputerem.

Po 2. Dogadaj się na kilka dni samodzielnych testów, np. wpłać kaucję za pamięci czy coś.

nie sugeruje sie zadnym rankingiem-pytam bo poprostu stawiam pierwsze kroki z lapkiem.

jak mam sprawdzic czy nie beda sie gryzły mam kopa do sklepu zaniesc?? a jak na allegro chce kupic??

 

satellite a20014d

nie wiem jakie sa tam uzyte ramy (firma) napewno DDR3 533Mhz-- a czy mozna włozyc 667Mhz nie zakłuci to pracy jezeli jedna kosc ma 533Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząć od spytania sprzedawcy. Poszukać samemu. A jak już byś miał, to potestować benchmarkami dobre kilka godzin.

Akurat DDR III to tam na pewno nie masz! :> Tam są DDR II.

Można włożyć pamięci o szybkości 667MHz, ale nie licz na jakiś znaczny przyrost wydajności względem takiej samej ilości ramu z prędkością 533Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie dlaczego na stronie Tpshiby nie podają prędkości obrotowej HDD. Sprzedawca twierdzi, że model A200-1M8 ma dysk 5400, ale na stronie Toshiby brak takiej informacji.

 

Z tego co widać tutaj, wynika również, iż wersja 160Gb kręci się na 5400rpm, w odróżnieniu od wersji 200GB, gdzie faktycznie jest to 4200rpm.

 

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wew...talog,kat,4267/

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie dlaczego na stronie Tpshiby nie podają prędkości obrotowej HDD. Sprzedawca twierdzi, że model A200-1M8 ma dysk 5400, ale na stronie Toshiby brak takiej informacji.

 

Z tego co widać tutaj, wynika również, iż wersja 160Gb kręci się na 5400rpm, w odróżnieniu od wersji 200GB, gdzie faktycznie jest to 4200rpm.

 

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wew...talog,kat,4267/

Z tym jest różnie w różnych modelach... Są 160tki 4200 i 5400 .

 

A co myślicie z tym UDI ???

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wymieniłem w swoim laptopie pamięci z 256MB na 2x512MB. W sklepie, w którym kupiłem notebook'a powiedziano mi, że nie ma z gwarancją żadnego problemu. To samo tyczy się dysku twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety na kosci nie ma zadnej informacji o firmie. a wyciagnac pamiec czy z drugiej strony czegos nie ma troche sie boje.

 

a moze ktos sie podejmie opisania toshiby a20014d-takie OverView- jak tu--->o tu

Program którym sobie sprawdzisz dokładnie jaki masz procek i pamięci nazywa się CPU-Z.

Jest on darmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie.

A200-1M8 ma zainstalowaną Vistę 32bit. Na stronie Toshiby widnieją sterowniki dla systemu Windows Vista. Osobiście chciałbym przeinstalować od razu system na x64, tylko, czy znajdę do tego stery, bo obawiam się, że te, które wiszą na witrynei Toshiby, są tylko do wersji 32 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie.

A200-1M8 ma zainstalowaną Vistę 32bit. Na stronie Toshiby widnieją sterowniki dla systemu Windows Vista. Osobiście chciałbym przeinstalować od razu system na x64, tylko, czy znajdę do tego stery, bo obawiam się, że te, które wiszą na witrynei Toshiby, są tylko do wersji 32 bit.

Na forum Toshiby ktoś pisał, że podobno Toshiba wydała oficjalny komunikat w tej sprawie mniej więcej tej treści, że nie będą publikowali sterowników 64 bitowych w najbliższym czasie dopóki nieupowszechnią sie odpowiednie systemy.

 

Potwierdza to też fakt, że program wymiany XP na Viste (którego byłem uczestnikiem) nie obejmował wersji 64 bitowej.

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę kiepsko, bo chciałem docelowo wrzucić do tego lapa 2x2Gb, ale na systemie 32bit mija się to z celem. Na dodatek ten model nie ma wsparcia sterowników do XP. Osobiście od pół roku siędzę na Viście x64 z 4Gb ramu na stacjonarnym i jestem bardzo zadowolony z tego systemu. No nic tzeba bedzie się przestawić na Vistę 32bit. Przynajmniej mniej wydam na ram ;) Lapek zamówiony, także w niedługim czasie postaram się spłodzić jakąś reckę.

Myślę, że cena raczej przyzwoita, patrząc na oferty na allegro. Tymbardziej, że sklep mam 300m od domu.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej Toshibie czytnik kart pamięci:

1 x uniwersalne gniazdo multimedialne typu 6 w 1 (obsługuje karty SD™, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MultiMedia Card™, xD-Picture Card™, SD™ IO)

 

Mam kartę MemoryStick z cyfrówki Sony, z której chciałbym odczytać zdjęcie poprzez ten czytnik.

Pytanie jest banalne (ale nie miałem z tym nigdy do czynienia, więc pytam).

W aparacie, gdy wkładam tą kartę to na końcu mam taki opór i jak docisnę to karta "zaskakuje" w swoim miejscu. Gdy chcę wyjąc, to dociskam i karta wyskakuje z gniazda. W czytniku w laptopie włozyłem ją prawie do końca, ale zero reakcji. Czy musze ją wepchnąć do samego końca, tak, jak w cyfrówce? Nie chciałbym aby została w gnieździe :-P

Gniazdo wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Kartę ma się rozumiec wkładam napisami ku górze.

Można ją wkładać przy właczonym lapku?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...