Skocz do zawartości
dem

Toshiba. Satellite A200 1m8

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś pewien?

Włozyłem kartę prawie do końca i nie czuję żadnego oporu (sprężynowania) jak w aparacie.

 

Co do tej konsoli nie mam pojęcia jak ją wyłączyć. Też ją mam, ale pojawia się sporadycznie (gdy wskaźnik myszy przytrzymam dłuższą chwilą przy górnej krawędzi ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo jak miło!!! ))))))) dzieki stary!!

 

 

a takie pytanko mam!:

płytka :NOŚNIK PRODUCT RECOVERY" jak to odpalic zeby system przeinstalowac? no i na norton internet securty skonczyła sie licencja. wiec chyba trzeba przeinstalowac tak??

 

zacząłem to robic i sa dwie opcje albo formatuje sie cały dysk i instaluje sie system, czyli usuwane sa wszystkie partycje i wszystko na nich?

druga to formatowanie i instalacja na pierwszej partycji i ma ona 1,5Gb "zdrowy konfiguracja EISA" czyli chyba partycja recovery?.dalej nie robiłem nic bo nie byłem pewny co wybrac.

czy jest opcja zeby wybieral do instalacji systemu partycje ta na której jest system zainstalowany czyli "C"

Edytowane przez pablo78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam dokładnie jak tam jest ale zdecydowanie masz wybrać tą na której masz stary system, ewentualnie mozesz mieć wybór między "świeżą wersja systemu" a "przywracaniem składników starej". Chyba wiesz co wybrać.

 

Albo daj (bo jest chyba wcześniej) "usuń partycje C" , później "utwórz/sformatuj partycje C" i wpisz całą pojemność którą masz do dyspozycji (bez pozostałych partycji, to co zostało po usunięciu C) i wtedy instaluj.

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo daj (bo jest chyba wcześniej) "usuń partycje C"

no własnie nie ma opcji wobór partcji na ktora chcesz zainstalowac system badz usunac, sformatowac ( tak jak np w instalatorze systemu windows XP) jak pisałem wyzej albo usuwasz cały dusk albo wybiera ci pierwsza partycje którą własnie jest "partycja recovery"

 

chyba ze wiecie jak odpalic partycje recovery-nie wiem czy dobrze mysle-mozna przywrócic swiezy system własnie z tej partycji??

Edytowane przez pablo78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako początkujący użytkownik forum mam pytanie prosząc jednocześnie o wyrozumiałość. Mam zamiar dołożyć ramu do mojej toshiby satellite L100, obecnie posiadam 256 mb samsunga, chce dołożyć do tej kostki 1Gb, aby pracowały razem, czy powiniennem dołożyć ram konkretnej firmy? czy może nie jest to aż tak istotne jaka to będzie firma ( mam na myśli kilku znanych producentów ), pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam pewien problem ... qpilem toshibe satelite a200 1m8 z vista ... ;P .... no i zrobilem sobie partycje osobna ( okolo 20 gb ) zeby na nia zainstalowac xp sp2 :) ale .... jak wkladam plytke z xpkiem dochodzi do momentu , gdzie powinno sie wybierac na ktura partycje chce sie instalowac system , to wyskakuje mi :

 

Instalator nie znalazl zadnych stacji dyskow twardych zainstalowanych w tym komputeze .

 

Sprawdz , czy wszystkie stacje dyskow , sa zasilane i wlasciwie podlaczone , a takze , czy konfiguracja urzadzen zwiazanych z dyskami jest poprawna ................... bla bla bla ........

 

nie mozna kontynuowac instalacji. nacisnij klawisz f3 aby zakonczyc prace instalatora ....

 

 

Probowalem zkozystac z programu nlite do robienia wlasnej instalki xp , ale chyba coś źle zrobilem :/ ... bo wyskakuje mi to samo :((

 

uffff :) co musze zrobic , zeby moc zainstalowac 2-ugi system ( XP ) na moja toshibe ?? ... bardzo prosze o pomoc :) z gory dzieki i pozdrawiam :D:D

Edytowane przez Szychan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przeinstalowanie systemu to pewnie będzie trzeba wgrać bios pod XP, bo na stronie Toshiby do tego modelu występuje właśnie coś takiego jak BIOS POD XP i BIOS POD VISTE. No ale głowy nie dam sobie uciąć. A jak nie to to pewnie stery na rajda będzie trzeba dograć do CD z XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TU

 

Tam opisalem (post nr5 by emer ;) )jak zainstalować XP na tośce A200-1AX, ale to sie mniej więcej tyczy instalacji XP-eka na innych tośkach na platformie Intela.

Problem "niewidzenia" dysków to brak obsługi akurat driverów intelowskich SATA - trzeba zaimplantowac do instalki XP-eka.

W BIOSie tez niestety nie ma przełącznika AHCI>IDE ...

A wersja BIOSa - jasne że trzeba zapodac własciwą wersje pod dany system - ale to nic nie daje jezeli chodzi o "widzenie" dysków podczas instalacji WinXP

Edytowane przez eMeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...