Skocz do zawartości
Mibars

Wybór 19-stki Za 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zapadła decyzja - Monitor 19' (oszczędze sobie na karcie grafiki)

 

A teraz kolejne pytania:

 

Czy monitory takie, jak LG L1970HR naprawdę mają te kontrasty po 2000/3000 do jednego na matrycy TN? Coś mi się wierzyć nie chce...

 

Jakie Wy polecacie monitory w tej cenie? Będą slużyć do wszystkiego - do gier też... Pewnie nawet bardziej do gier, niż bym sobie tego życzył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kontrast dynamiczny

 

Hmm... Wielokrotnie już się z takim określeniem spotykałem - tylko co to właściwie oznacza? Kontrast z uwzględnieniem akomodacji oka?

 

Rozumiem, że do uzyskania realnego kontrastu trzeba go podzielić przez 3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

Ten kontrast na LG to marketing... on ma moze max 1:700, a tak poza tym duzo ladniejszy desing ma LG 19 L1900R LCD cala ta rodzina tych monitorów jest na tej samej matrycy co monitor wymieniony w pierwszym poscie

Edytowane przez xantype

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cala ta rodzina tych monitorów jest na tej samej matrycy co monitor wymieniony w pierwszym poscie

Czyli też kiepskiej, a dodatkowe pieniądze płaci się za wygląd obudowy...

 

Czy monitory:

LG L1970HR (tu podają 2000:1, czyli pewnie 700:1)

LG L1960TR (ten ma 3000:1, czyli 1000:1)

 

Też są na jednakowej matrycy?

 

A co powiecie o:

-IIYAMA 1902S-B1 (z parametrów wydaje się być spoko)

-Samsung LCD 19" 932B+

 

No i w końcu, czy może Wy macie jakieś typy na monitor za 1000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka wspaniała do gier to nie wiem, poza tym szerokosć uzyskuje się kosztem wysokości - panoramy 22' są niższe od monitorów 19'...

 

Jest jeszcze jedna rzecz - rozdzielczość powyżej 1280x1024...

 

Tak więc 19', 20' musi być, grunt, by 4:3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja bym brał samsunga 206BW- panorama naprawdę spisuje się świetnie w grach, a w windowsie wcale nie czuje się, że jest mało miejsca w pionie za to czuć bardzo tą szerokość ;]

Rozdzielczość zawsze można ustawić 1440x900 nie jest wcale jakoś super wymagająca dla gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19ka za 1000PLN..sam szukam i wybieram pomiędzy:

Cały czas się waham, który z nich wybrać czy MVA czy TN.

Może któryś Ci się spodoba i ktoś jeszcze podzieli się spostrzeżeniami na temat wymienionych monitorów- wg mnie sa warte uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten BenQ faktycznie ma bardzo dobre parametry... Oczywiście gdy mówimy o monitorach osiągalnych za 1000zł :) Jedynie czasem reakcji odstaje, ale mam nadzieje, że to jest prawdziwy czas reakcji matrycy :)

 

 

Panorama mniejsza, niż 22' w porównaniu do monitora 19' wygląda... Dziwnie - takie niskie coś... Ni to dobrze WWW na tym nie wygląda, starsze gry będą się chrzanić (większość będzie musiała mieć czarne pasy, albobyć rozciągnięta - a przy 20' zwężenie pomniejszy monitor pewnie do 17'...)

 

BTW - Czy wszystkie omawiane monitory nie mają możliwości obrotu o 90*? (to się Pivot nazywa, tak?)

Edytowane przez Mibars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - Czy wszystkie omawiane monitory nie mają możliwości obrotu o 90*? (to się Pivot nazywa, tak?)

Z tych co podałem, żaden nie ma Pivotu, ale powiem że można się bez tego obejść-mam monitor w pracy z taką funkcją i na początku skorzystałem pare razy-ale od jakiegoś roku...hmm nie :> da się bez tego żyć i ja osobiście odradzam podejmowanie decyzji o zakupie tego czy tamtego modelu w oparciu o możliwość obrotu o 90st- taki dodatek i tyle- moje zdanie. Może osoby piszące non stop w wordzie maja inne ;)

Też nastawiam się na Benq - jest sporo o tym modelu na innych forach, i przeważnie ludzie sa zadowoleni, co mnei hamuje to cena- w sumie potrzebuje monitora do domu- przeważnie jestem poza nim i uzywam sprzętu dostarczonego przez firme, ale czasami zostaje w domu i już mam dość 17CRT, więc dlatego szukam. Zastanawiam się czy wydawać 200zł wiecej na MVA, jeśli pożniej bedzie stac ewentualnei ktoś w domu odpali gg i www.

Ps: panorma wg mnie dobra do ogladania filmów- miałem przez dzien i do normalnego użytku wg mnie się nie nadaje, albo ja zabardzo sie przyzwyczaiłem do 4:3. strasznie duzo miejsca po bokach zostaje przy wyswietlaniu stron, pisaniu w edytorach etc. ...i chyba w panoramach bardziej przydał by sie pivot niz w zwykłym monitorze.

Edytowane przez mastema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dla mnie panorama albo miała być po prostu duża (ale w końcu wyszło, że jednak nie), albo MUSI mieć Pivota - no bo co to za sens oglądać stronę WWW zaprojektowaną do 800x600, gdy po bokach marnuje się 850 pixeli?

 

Póki co, przynajmniej jeszcze przez ok 5 lat standardem będzie 3:4 - I przy tym pozostanę, dopóki ilość rzeczy dopasowanych do 16:9 się nie zwiększy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dla mnie panorama albo miała być po prostu duża (ale w końcu wyszło, że jednak nie), albo MUSI mieć Pivota - no bo co to za sens oglądać stronę WWW zaprojektowaną do 800x600, gdy po bokach marnuje się 850 pixeli?

 

Póki co, przynajmniej jeszcze przez ok 5 lat standardem będzie 3:4 - I przy tym pozostanę, dopóki ilość rzeczy dopasowanych do 16:9 się nie zwiększy...

Standardem juz jest panorama a monitory 4:3 (20") odchodzą do lamusa

 

na panoramie strony 800x600 oglądasz dwie obok siebie albo jedną a po bokach masz okienko tunera TV, GG bajerów itd itp, bardzo brakuje mi przestrzeni 22" WIDE monitora który miałem przed obecną 19" 5:4

 

PIVOT Potwierdzam - używam sporadycznie i mógłbym się bez niego obejść (jest problem po obróceniu ekranu z cleartype subpikslowym bo czcionki wyglądają gorzej niz bez obracnia), jedynie fotki pionowe z aparatu fajnie wyglądają na pivotowanym ekranie :)

 

Hmm... Wielokrotnie już się z takim określeniem spotykałem - tylko co to właściwie oznacza? Kontrast z uwzględnieniem akomodacji oka?

nie, to po prostu inaczej mierzony kontrast tzn sprawdza się poziom czerni na minimalnym nastawieniu jasności i poziom bieli na maksymalnym nastawieniu jasności, natomiast przy kontraście STATYCZNYM mierzy się biel i czerń na TYM samym nastawie jasności

 

monitory z podświetleniem LEDowym punktowym mają kontrasty po 100000:1 i więcej...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardem juz jest panorama a monitory 4:3 (20") odchodzą do lamusa

Tak samo jak w telewizorach LCD/plazmowych - też to jest już standard... Szkoda, że standard urządzeń, a nie standard nadawania (odbieramy raptem 2 kanały wypełniające ekran - NatGeoHD i Canal+Film, przy czym ten drugi w SD). Cała reszta musi być albo rozciągnięta ("Michał, przełącz to, ci ludzie wyglądają nienaturalnie!"), albo z czarnymi pasami ('Michał, czemu ten obraz jest taki mały?"), albo poprzycinany (Michał, nie widzę paska na dole!")

 

Ja lubie zagrywać się w stare gry - dla przykładu dziś pogrywałem sobie w Rex Nebular, ale to może zbyt ekstremalny przykład (320x200, 256 kolorów, rocznik '92)... Zaś różne Carmageddony i podobne mogą kłócić się z szerokim ekranem i będe musial wybierać - zepsute proporcje, czy czarne pasy...

 

Ale wracając do tematu - Chyba zdecyduje się na Benq FP93GP - w Ulubiony.pl jest za 910zł (tam złożę sobie komputer), tylko gwarancja producenta zapewne oznacza dopuszczalne martwe pixele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak w telewizorach LCD/plazmowych - też to jest już standard... Szkoda, że standard urządzeń, a nie standard nadawania (odbieramy raptem 2 kanały wypełniające ekran - NatGeoHD i Canal+Film, przy czym ten drugi w SD). Cała reszta musi być albo rozciągnięta ("Michał, przełącz to, ci ludzie wyglądają nienaturalnie!"), albo z czarnymi pasami ('Michał, czemu ten obraz jest taki mały?"), albo poprzycinany (Michał, nie widzę paska na dole!")

 

Ja lubie zagrywać się w stare gry - dla przykładu dziś pogrywałem sobie w Rex Nebular, ale to może zbyt ekstremalny przykład (320x200, 256 kolorów, rocznik '92)... Zaś różne Carmageddony i podobne mogą kłócić się z szerokim ekranem i będe musial wybierać - zepsute proporcje, czy czarne pasy...

 

Ale wracając do tematu - Chyba zdecyduje się na Benq FP93GP - w Ulubiony.pl jest za 910zł (tam złożę sobie komputer), tylko gwarancja producenta zapewne oznacza dopuszczalne martwe pixele...

Bardzo dobry wybór nie będziesz żałował ten benq świetnie nadaje się do gier a do nenu to jest miodzio, oczywiści są lepsze ale cena też jest dużo większa. Nie polecam żadnych matryc NT są tanie i jakościowo dużo gorsze nadające się do biura a nie dla wymagającego miłośnika gier i grzebania w internecie. Panoramy są też fajne a le tylko powyżej 20" mniejszych niema sensu brać. Edytowane przez krystian_gracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krystian_gracz, a jak wygląda problem smużenia w tym benq? Matryce MVA podobno mają krótszy czas reakcji od TN. W moim przypadku najmniejsze nawet smużenie jest niedopuszczalne. Tylko proszę o możliwie jak najmniej subiektywną opinię ;), a nie coś w stylu - "może i lekko smuży ale kocham swój benq tak bardzo że tego nie zauważam" ;). Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krystian_gracz, a jak wygląda problem smużenia w tym benq? Matryce MVA podobno mają krótszy czas reakcji od TN. W moim przypadku najmniejsze nawet smużenie jest niedopuszczalne. Tylko proszę o możliwie jak najmniej subiektywną opinię ;), a nie coś w stylu - "może i lekko smuży ale kocham swój benq tak bardzo że tego nie zauważam" ;).

No powiem tak grając np w nfs mw nic takiego nie zauważyłem a tam prędkości są niezłe w carbonie też niema smużenia bynajmniej ja nie widzę a jestem wymagający co do jakości grafiki i wyświetlanego obrazu. Jedynie do czego można się doczepić to wielkość wiadomo w miarę jedzenia rośnie apetyt i taki powyżej 20" tak ze 22" to by był idealny jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do tematu - Chyba zdecyduje się na Benq FP93GP - w Ulubiony.pl jest za 910zł (tam złożę sobie komputer), tylko gwarancja producenta zapewne oznacza dopuszczalne martwe pixele...

sorry ze troche nie w temat, ale jezeli masz zamiar cos kupowac w ulubiony.pl to narazie sobie odpuść, polecam lekture -->> http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=242679 . może wszystko niedługo wróci do normy, ale tak ostrzegam, jeżeli jeszze nie wiesz, że są problemy z realizacją zamówień u nich.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Ulubiony.pl - O przenosinach wiem, dodzwoniłem się dzisiaj do nich popytać o parę rzeczy (fakt faktem, że za n-tą próba... Często było po prostu zajęte). Na szczęście towar będe odbierać osobiście, więc raczej nie będą mogli wciskać kitu, że "towar już, już do Pana jedzie" Acha - Można już odbierać osobiście na Instalatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...