Skocz do zawartości
stranded

Proszę O Informację Na Temat Podatku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Planuję niedługo wyjechac za granicę w celach zarobkowych. Pytanie brzmi, czy zarobione za granicą pieniądze podlegają podatkowi w Polsce? Tzn czy gdy np. zarobię w USA, UK jakieś tam pieniądze to czy po powrocie muszę płacić za nie podatek w Polsce (gdy tam już zapłaciłem)??

 

Męczy mnie to i nie mogę doszukać się informacji bo te nasze prawo..ajj :mad:

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Planuję niedługo wyjechac za granicę w celach zarobkowych. Pytanie brzmi, czy zarobione za granicą pieniądze podlegają podatkowi w Polsce? Tzn czy gdy np. zarobię w USA, UK jakieś tam pieniądze to czy po powrocie muszę płacić za nie podatek w Polsce (gdy tam już zapłaciłem)??

 

Męczy mnie to i nie mogę doszukać się informacji bo te nasze prawo..ajj :mad:

Jeżeli masz w Polsce "żywotne interesy", jesteś zobowiązany do:

1. Jeżeli dochód został uzyskany w kraju z którym Polska nie ma umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, płacisz podatek z całego dochodu (prawdopodobnie jest możliwość odliczenia kosztów uzyskania dochodu).

2. Jeżeli dochód został uzyskany w kraju z którym Polska ma umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania, dopłacasz tylko różnicę pomiędzy już zapłaconym podatkiem w kraju uzyskania dochodu, a kwotą która byłaby do zapłacenia w Polsce.

 

Wszystko rozbija się o interpretację wyrażenia "żywotne interesy".

Edytowane przez jesus79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia jeszcze zameldowania, telefonu komorkowego, konta w banku.

 

Nie nazywa sie to zywotne interesy, a osrodek zyciowy, przynajmniej tak w przepisach jest to ujete.

 

Pelny artykul masz ponizej.

http://www.polishexpress.co.uk/artykul.aspx?id=471

 

i tresc ustawy (chyba jeszcze tresc z przed 2007, ale metody te same)

http://www.us.gniezno.pl/dodatkowe/podwojn...atkowanie1.html

 

"Jeżeli osoba fizyczna mająca miejsce zamieszkania w Polsce uzyska wynagrodzenie ze stosunku pracy w kraju, z którym nie została podpisana umowa [...]"

 

wymelduj sie jesli wyjezdzasz na dluzej (powyzej 186 dni) i po klopocie.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angielski nie problem, ale historia :D lol

 

jawor121

chyba sam bedziesz musial dostac taki paszport jak pomieszkasz 5 lat? wydaje mi sie, ze to ze tata tam jest nie oznacza, ze dostaniesz rowniez taki paszport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam z reszta pytan do tematu o emigracji.

 

Raczej to automatycznie nie przechodzi, lecz tak na prawde to musicie zadzwonic do ambasady UK.

 

Co do mandatow, to wazne abys nie byl scigany listem gonczym i powinienes wymeldowac sie bez problemu.

Ten moze powstac po dluzszym czasie. Zalezy jakie to kwoty i jak policja zareaguje na Twoje znikniecie.

Generalnie, o ile nie ma listu gonczego na Twoja glowe, to przez granice przejedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...