Skocz do zawartości
Gość lucas234

Dfi Infinity Blood-iron P35-t2rl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lucas234

Plytka zapowiada sie ciekawie calkiem niezle OC, zworka do Clear CMOS-u na tylnym panelu, niezla dzwiekowka, cztero fazowe zasilanie, ICH9R i jak na DFI przystalo masa opcji do zmiany w biosie.

Cena tego cuda tez jest calkiem przyzwoita i wynosi 140$ czyli u nas powinna byc dostepna za okolo 500zl.

 

VCpu - +787,5mV

VMem - 3,375V!!!

 

A tu link do testu plyty:

http://www.madshrimps.be/?action=getarticl...amp;articID=611

 

post-115193-1188725571_thumb.jpg

 

Zapraszam do dyskusji!

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena jeszcze troche wysoka

 

ok 430zl

dzwiekowka nie jest najlepsza - zastosowana ta sama co LanParty

jednak redakcja z Egieldy porownala go do AL655.

 

(chociaz dla mnie to rybka bo uzywam audigy2zs)

 

CO do o/c pasowalo by zeby wypowiedzial sie ktos kto posiada to mobo...

 

ciekawe jak wyglada sprawa ze strapem -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam tą płytę. Zła nie jest, niestety proc mnie ogranicza FBS-wall już na 390Mhz. Może ktoś inny się pochwali ustawieniami biosa oraz wynikami o/c

Ogólnie jest bardzo mało artykułów na teamt tej płyty raptem 3 testy w sieci. Przydała by się jakaś baza wiedzy na temat tej płyty jak np przy Asusa-ch. Na razie postów jest mało bo płyta od niedawna sprzedawana jest w Polsce dlatego niech pierwsi O/C poświęcą się trochę i napiszą nieco więcej tzn.

 

1. Rodzaj pamięci

2. Ustawienia pamięci x-x-x-xx ,napięcie na kostkach, dzielnik np 266/800

3. Max FBS x mnożnik procka

4. Rodzaja Proc Exxxx steping oraz Vcore

5. Opcję właczone bądz wyłączone poprawiające stabilność O/C

Edytowane przez Hulk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy, czekamy B-)

Cena nie jest wygorowana wiec moze to byc ciekawa propozycja

 

http://madshrimps.be/?action=getarticle&am...amp;articID=611

Screeny jutro dam bo pewne okoliczności na to nie pozwoliły, ale

 

Płyta robi 500+ FSB, źle kręci pamięci (mój egzemplarz ~ 560), świetnie prowadzi proca (świetnie!) i jest bardzo wydajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xtreme Addict, co rozmiesz przez swietne prowadzenie proca, chodzi mi o porownanie najlepiej z MSI (:

 

Dołączona grafika

Czy przez te naklejke mam rozumiec brak mozliwosci wymiany chociazby pasty ?

Taki prezent od DFI ? :blink:

o fuujj, jakie brzydkie kondensatory (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z MSI nie porównam ale mogę z P5K-E (ale nie dzisiaj).

 

Dołączona grafika

 

Ten sam proc na P5B Deluxe nie chciał zrobić 4 GHz screen nawet :D Na DFI LanParty ICF3200 (dwufazowa cyfrowa sekcja zasilania) robił 4050 MHz... ponad 50 MHz mniej (mowa o PI 16M) :wink:

 

W weekend jakoś mogę porównać z Intela D975XBX/P5K-E/Foxconn P35A...

 

@Xtreme Addict, co rozmiesz przez swietne prowadzenie proca, chodzi mi o porownanie najlepiej z MSI (:

 

obrazek

 

Czy przez te naklejke mam rozumiec brak mozliwosci wymiany chociazby pasty ?

Taki prezent od DFI ? :blink:

o fuujj, jakie brzydkie kondensatory (;

Taaa... ale łatwo plomba schodzi :) sam mobas ładny nie jest :cry:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę:

 

Wady:

 

jazdy z memkami i ustawieniami OC, raz się włącza raz nie

niespecjalna wydajność (normalka powiedzmy)

brak raidu

Wyższe OC tylko na 1:1

Czasami nie działa ustawienia 3-3-3-X na memkach

 

Zalety:

 

Świetnie reaguje na zimno, umie pływać :wink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć myśl ? :-P Mam i nie narzekam :ph34r:

A ile miales plyt pod LGA, ze tak zadowolony jestes z lisa ?

 

Ja mnostwo i rudej kity bym nie kupil za 200zl.

 

@ XA - raz sie wlacza, raz nie :lol: Dobrze, ze chociaz dziala ponad 400FSB i dyski wykrywa. Fox na 965P smigal az 410FSB a po przekroczeniu 330FSB trzeba bylo za kazdym bootem zmieniac port sata bo dysku nie wykrywalo :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę:

 

Wady:

 

jazdy z memkami i ustawieniami OC, raz się włącza raz nie

niespecjalna wydajność (normalka powiedzmy)

brak raidu

Wyższe OC tylko na 1:1

Czasami nie działa ustawienia 3-3-3-X na memkach

Nie przekonałeś mnie do swojej "tezy" :lol2:

 

O jakiej wydajności mówimy ?? Przecież różnice w płytach opartych na tym samym chipsecie są minimalne, co więcej w niejednej recenzji Foxconn jest na topie lub w czołówce. Dodatkowo zauważ że przeważnie jest tak że to samo mobo jest the best w grach a gorsze np. podczas kodowania video itd.

 

Jadę akurat 1:1 więc nie widzę problemu :wink: a na poważnie to musze sprawdzić, czy faktycznie wyższe OC jest tylko w tym trybie.

 

Nie każdemu potrzebny RAID, Fire Wire itd ...

 

Nie testowałem 3-3-3-X, więc nie wiem.

 

 

 

Widzę, że zgłaszasz sporo zastrzeżeń do współpracy FOXa z memkami. Być może z niektórymi faktycznie jest problem. Testowałeś jedne czy różne ??

 

A ile miales plyt pod LGA, ze tak zadowolony jestes z lisa ?

 

Ja mnostwo i rudej kity bym nie kupil za 200zl.

 

@ XA - raz sie wlacza, raz nie :lol: Dobrze, ze chociaz dziala ponad 400FSB i dyski wykrywa. Fox na 965P smigal az 410FSB a po przekroczeniu 330FSB trzeba bylo za kazdym bootem zmieniac port sata bo dysku nie wykrywalo :blink:

To moja pierwsza. Nie mogę pisać, że jest zła skoro z moim configiem nie mam kłopotów :)

 

Piszesz o innych Foxach i mówisz, że są bee - piszemy o P35a - jadę FSB 500, nie ma problemów ...

 

PS

 

Załącza się za każdym razem. Problem o którym pisze XA odnosi się bodajże do całkowitego odcięcia zsilania do mobo (wyłączenie zasilacza). Ja nie wyłączam ... wstaje co rano :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo Panowie ,

 

...miało być od DFI BlodIron !!!!

w każdej płycie jest cos na tak i nie, co użytkownik to opinia..

...a tutaj chyba, w tym temacie szukamy kolejnych opinii na temat DFI a nie rozwijania kolejnej wojny co lepsze ( a może PS3 vs. Xbox)

 

:)

 

Niech ktos cos napisze o DFI, DFI, DFI...dobrego lub złego..

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonałeś mnie do swojej "tezy" :lol2:

 

O jakiej wydajności mówimy ?? Przecież różnice w płytach opartych na tym samym chipsecie są minimalne, co więcej w niejednej recenzji Foxconn jest na topie lub w czołówce. Dodatkowo zauważ że przeważnie jest tak że to samo mobo jest the best w grach a gorsze np. podczas kodowania video itd.

 

Jadę akurat 1:1 więc nie widzę problemu :wink: a na poważnie to musze sprawdzić, czy faktycznie wyższe OC jest tylko w tym trybie.

 

Nie każdemu potrzebny RAID, Fire Wire itd ...

 

Nie testowałem 3-3-3-X, więc nie wiem.

Widzę, że zgłaszasz sporo zastrzeżeń do współpracy FOXa z memkami. Być może z niektórymi faktycznie jest problem. Testowałeś jedne czy różne ??

To moja pierwsza. Nie mogę pisać, że jest zła skoro z moim configiem nie mam kłopotów :)

 

Piszesz o innych Foxach i mówisz, że są bee - piszemy o P35a - jadę FSB 500, nie ma problemów ...

 

PS

 

Załącza się za każdym razem. Problem o którym pisze XA odnosi się bodajże do całkowitego odcięcia zsilania do mobo (wyłączenie zasilacza). Ja nie wyłączam ... wstaje co rano :-P

Mala dygrsja :wink:

Tez sie zastanawiam nad plyta i raczej jestm za foxem i do tego patrioty llk, powinno smigac B-)

Oczywicie odpowiedni proc tzn. wszystko oprocz 4xxx ale t\raczej szykuje sie na cos wyzszego.

Wszyscy tak narzeaja tylko ale w zasadzie w azdej plycie znajda sie jakies wady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala dygrsja :wink:

Tez sie zastanawiam nad plyta i raczej jestm za foxem i do tego patrioty llk, powinno smigac B-)

Oczywicie odpowiedni proc tzn. wszystko oprocz 4xxx ale t\raczej szykuje sie na cos wyzszego.

Wszyscy tak narzeaja tylko ale w zasadzie w azdej plycie znajda sie jakies wady...

zixpt gratuluję wyboru patriotów llk jak kupisz to będziesz na 2 dzień leciał do sklepu je wymieniać na coś innego. Patrioty llk 800Mhz to 1 wielka kupa za tą kasę (sam przez te memki przechodziłem). Co do DFI nie narzekam chodzi bez specjalnych ustawień tak jak w sygnaturce 6x500 na razie nie mam czasu bawić się w większe fbs.

Edytowane przez Hulk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę:

 

Wady:

 

jazdy z memkami i ustawieniami OC, raz się włącza raz nie

niespecjalna wydajność (normalka powiedzmy)

brak raidu

Wyższe OC tylko na 1:1

Czasami nie działa ustawienia 3-3-3-X na memkach

 

Zaraz zaraz - Jak to nie ma RAIDa ?? ;-)

przeciez jest na - Southbridge: Intel® ICH9R

 

wiec jak moze nie miec RAIDA ?? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zixpt gratuluję wyboru patriotów llk jak kupisz to będziesz na 2 dzień leciał do sklepu je wymieniać na coś innego. Patrioty llk 800Mhz to 1 wielka kupa za tą kasę (sam przez te memki przechodziłem). Co do DFI nie narzekam chodzi bez specjalnych ustawień tak jak w sygnaturce 6x500 na razie nie mam czasu bawić się w większe fbs.

A cos takiego tym razem juz na temat :wink:

DFI blood + OCZ 800 cl4 rev.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...