Skocz do zawartości
Gość lucas234

Dfi Infinity Blood-iron P35-t2rl

Rekomendowane odpowiedzi

A napięcie na ram'ach, procesorze?

 

Ja z innym "problemem".

Mianowicie, CoreTemp podaje VID 1.3250. W biosie ustawiłem +0.200, cpu-z pokazuje 1.424 (w biosie podobnie). Natomiast na auto - uwaga, niespodzianka ;P - około 1.25-1.3. Bez względu na taktowanie, przy wybraniu "auto" zawsze dawał mi takie samo napięcie.

Tylko u mnie takie rzeczy się dzieją? :P

 

BTW, "chipset" w Smartguardian to chyba rzeczywiście te pierdółki wokół procesora. Boxowy cooler lekko dmuchał dookoła (no, tak mi się wydaje), nowy dmucha w tył obudowy, temperatura skoczyła o 6-8 stopni.

VID też mam 1.325, na auto płyta ustawia 1,28V (czy to 2GHz czy 3) no i do 3GHz potrzebuje +25mV - CPPU-Z pokazuje wtedy 1.31V

 

U mnie temperatura PWM skoczyła do 49C po przejściu z BOXa na WC

 

@rafiki20

A może jakoś konkretnie byś to napisał - ile V na ramie,CPU,NB i czy reszta timingów na auto czy też coś kombinowałeś ?? Ja w MemSET zmieniłem dwa timingi (te mniej ważne) i kaplica - komp przy innych ustawieniach jak stock nie wstawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem się przywitać jako przyszły posiadacz tej płyty :-)

zamówiłem ją z takim zestawem :

 

E2160

OCZ Special Ops 800mhz 5-5-5-15

Palit 8600 GT Sonic+ 256mb

Seagate Baracuda Sata II 160gb

Dvd LG H55

Chieftec 450W

obudowa -Sunbeam Quaterback

 

liczę na 3,2ghz i mam pytanie czy OCZ przy oc będą dobrze latać na tej mobo ???

 

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze o temperaturach NB i SmartGuardianie - chyba jedank dobrze je pokazuje. Na Boxie miałem 39C i NB był ciepły - teraz wg smart gardiana ma 49C i jest gorący. Aby zweryfikować sprawe dokłądniej dałem nawiew 120mm na NB i temperatura spadła po chwili do 44C - wniosek - oryginalne chłodzenie jest do gluteus maximus - gdyby nie plomba bym sie długo nie zastanawiał nad wodowaniem a tak lipa. Chyba trza bedzie DFI opitolić za to - płyta dla OCerów i pierdykną badziewne chłodzenie na NB w dodatku z plombą :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trza bedzie DFI opitolić za to - płyta dla OCerów i pierdykną badziewne chłodzenie na NB w dodatku z plombą :mur:

Możemy wysłać petycję i domagać się przesłania zestawu plomb. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta plomba to przegiecie na maxa. Szukalem po roznych stronkach i niestety te plomby sa na wszystkich mobo niezaleznie od kraju.

Plomb nie ma chyba tylko seria UT.

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by ich pomęczyć meilami albo jakaś petycja o plomby faktycznie, no ale dość biadolenia.

 

Zna ktoś punkty pomiarowe vCORE i vMEM na tej mobo - google nie chce mi powiedzieć a samemu szukać sie nie chce :wink:

I jak ktoś ma WC (czyli brak nawiewu na mobo) to bym prosił o podanie temp NB i info czy zmieniał paste pod NB bo u mnie coś ciepło (w stresie 53C przy zmienionej paście na AS5 :? - radiator jest gorący więc odprowadzanie ciepła jest ok).

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze o temperaturach NB i SmartGuardianie - chyba jedank dobrze je pokazuje. Na Boxie miałem 39C i NB był ciepły - teraz wg smart gardiana ma 49C i jest gorący. Aby zweryfikować sprawe dokłądniej dałem nawiew 120mm na NB i temperatura spadła po chwili do 44C - wniosek - oryginalne chłodzenie jest do gluteus maximus - gdyby nie plomba bym sie długo nie zastanawiał nad wodowaniem a tak lipa. Chyba trza bedzie DFI opitolić za to - płyta dla OCerów i pierdykną badziewne chłodzenie na NB w dodatku z plombą :mur:

Dając nawiew 120mm na nb chłodzisz wszystko w pobliżu.

 

Można by ich pomęczyć meilami albo jakaś petycja o plomby faktycznie, no ale dość biadolenia.

 

Zna ktoś punkty pomiarowe vCORE i vMEM na tej mobo - google nie chce mi powiedzieć a samemu szukać sie nie chce :wink:

I jak ktoś ma WC (czyli brak nawiewu na mobo) to bym prosił o podanie temp NB i info czy zmieniał paste pod NB bo u mnie coś ciepło (w stresie 53C przy zmienionej paście na AS5 :? - radiator jest gorący więc odprowadzanie ciepła jest ok).

Dołączona grafika

DFI Blood Iron p35 Vcore & vdimm read points

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dając nawiew 120mm na nb chłodzisz wszystko w pobliżu.

Ale nawiew dawałem poniżej CPU i częściowo na grafe wiec PWM napewno nie chłodziłem no i jak dotykam radiatora no to gorącawy jest i to zdrowo. U Ciebie też sie tak grzeje :?:

Edit: Dla świętego spokoju zamontowałem na opaskach zaciskowych 120mm - wieje na ram i na NB który to ma teraz temperaturke w okolicach 35-36C w Stresie - zamiast 53C)

http://img340.imageshack.us/img340/2152/bloodfm5.jpg

DFI Blood Iron p35 Vcore & vdimm read points

THX Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam prozbe do was zapodajcie jakieś fotki z ustawieniami proca i memek

 

ps.Kszonek widzę ze maż aparacik zapodał byś jakieś fotki proszę :cry: :sad:

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.86v NB? Ale po jakiego grzyba?

Coby nie było za mało. Komp ten chodził przez ostatnie trzy dni jakieś 30h, a wcześniej miesiąc cisza, należało go trochę rozruszać. Do 1,77v są jakieś profity, wyżej nic ale nie zaszkodzi, z nawiewem delty na RAM i NB wszystko jest zimne, a nawet jeśli to od czego jest RMA... Jeszcze niedawno chciałem tą mobo sprzedać, ale z dobrymi pamięciami zaczęła się kręcić, więc na razie u mnie zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem przyczyne moich nie powodzeń w oc mianowicie pamięci są z dwóch roznych seri i jak wloze 1 kosc

to komp startuje bez gadania ale jak wloze 2 kosc to plyta nie botuje a na def startuje macie moze jakies sugestie obydwie kosci sa sprawne pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo daje podniesienie napięć SB :?: (chodzi mi o te dwie opcje SB 1.05v Voltage i SB Core/CPU PLL Voltage). Błędy w orthosie mogą wynikać z za niskiego napięcia na NB czy raczej CPU :?: (bo nie wiem co bardziej zwiększać a co tylko trochę - na razie dałem oczko więcej na NB Core Voltage i CPU VTT Voltage - po 15 minutach orthosa errory przy ustawieniu 8x413MHz - napięcie CPU +87,5mV)

 

Edit:

Procek śmiga już full stabilnie - potrzebował więcej papu +112.5mV. Poniżej reszta ustawień jakby kto chciał (może część troche na wyrost bo nie wiedziałem co by tu zwiększyć aby uzyskać stabilność - nie chciałem za dużo podbijać napięcia na CPU):

 

Thermal Management Control --- Disabled

PPM (EIST) Mode --- Disabled

Limit CPUID MaxVal --- Disabled

CIE Function --- Disabled

Execute Disable Bit --- Disabled

Core Multi-Processing --- Enabled

 

Exist Setup Shutdown: Mode 2

CLOCK VC0 divider: AUTO

CPU Clock Ratio: 8x

- Target CPU Clock: 3304Mhz

CPU Clock: 413

Boot Up Clock: AUTO

DRAM Speed: 333MHZ/800MHZ

- Target DRAM Speed: DDR2-992Mhz

PCIE Clock: 100Mhz

 

Voltage Settings

CPU VID Control: +112.5mV

DRAM Voltage Control: 2.200V

SB 1.05V Voltage: 1.07v

SB Core/CPU PLL Voltage: 1.55v

NB Core Voltage: 1.50v

CPU VTT Voltage: 1.40v

Clockgen Voltage Control: 3.75v

x CPU GTL 0/2 REF Volt: 0.67x

x CPU GTL1/3 REF Volt: 0.67x

x North Bridge GTL REF Volt: 0.67x

 

Edit: Jest jakiś patent na reanimacje płyty bez ClearCMOS po nieudanym OC :?:

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% to kwestia mobo/timingow - jesli oczywiscie obie kosci sa takie same.

 

Zrobiles zamiane mobo niezla :D

 

hmm kości są te same tylko różnią się numerami seryjnymi a to nie powinno mieć wpływu na takie cyrki ze podczas oc nie wstaje mobo z 2 kościami. Mam jedno pytanie o co chodzi z tą opcją fine clock delay??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł666 - jedyny patent to wtedy kiedy przesadzisz z fsb - mozesz dac Boot Up Clock: np na 200 i jak nie wstanie na za wysokim fsb obnizy go na ustalona wartosc

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Blood Irona, bo nie bylo wersji UT i E8400 oraz OCZ Reaper 1150 i nie umiem odpalic kompa. Caly czas resetuje mi sie w kolko. Co z tym fantem zrobic? Czy bios jest za stary? Dodam, ze to moje pierwsze Exxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Blood Irona, bo nie bylo wersji UT i E8400 oraz OCZ Reaper 1150 i nie umiem odpalic kompa. Caly czas resetuje mi sie w kolko. Co z tym fantem zrobic? Czy bios jest za stary? Dodam, ze to moje pierwsze Exxx.

Z tego co piszą na stronie DFI to bios listopadowy zapewnia wsparcie najnowszych procków Intela więc jak masz starszy to może temu sie krzaczy - a może ram ma za małe Volty :?:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj kupilem i zlozylem do kupy DFI BI + C2D E8200 + OCZ rev.2.0 i niestety nie chce mi wystartowac, wlacza sie, po kilku sekundach gasnie i znowu sie zalacza-tak w kolko. Nie wiem czy to nie jest wina nie podpietego 8pinowego zasilania 12v (mam tylko podpiete 4piny).

Prosze o jakies rady, pozdr

 

EDIT:Widze ze 2 posty wczesniej ktos ma taki sam problem, wiec widze ze nie jestem sam...

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że wypinałem wszystko po kolei i nawet jak został sam proc z płytą to tak samo się zachowuje. Nie mam możliwości wgrać biosu, ale mam możliwość zmiany płyty głównej. Ale niestety dopiero w poniedziałek. Planowałem Lanparty UT, ale może być problem z dostaniem jej. Myślę też nad Lanparty LT X38... Jak rozumiem wszystkie płyty podobnie podkręcają procki i RAM? Mam nadzieję, że któraś na stockowym biosie się uruchomi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj kupilem i zlozylem do kupy DFI BI + C2D E8200 + OCZ rev.2.0 i niestety nie chce mi wystartowac, wlacza sie, po kilku sekundach gasnie i znowu sie zalacza-tak w kolko. Nie wiem czy to nie jest wina nie podpietego 8pinowego zasilania 12v (mam tylko podpiete 4piny).

Prosze o jakies rady, pozdr

 

EDIT:Widze ze 2 posty wczesniej ktos ma taki sam problem, wiec widze ze nie jestem sam...

 

Hmm to mnie nie pocieszyłeś - ba zamówiłem dokładnie identyczną konfigurację, ram i proc juz na mnie czekają - płyta ma być w poniedziałek. Zamienić na Abita ?

 

Proponuję wysłac zapytanie do DFI.

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możecie ściągnąć biosu i wgrać przez archaiczne fdd? ;S

Dokładnie to

http://eu.dfi.com.tw/Support/Download/bios...G=A&SITE=PL

 

;-)

 

Edit - jak ostatnio byłem na tej stronie to bios był z listopada - teraz ostatni bios jest z grudnia a po tym z listopada ani śladu.

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dyskietek :lol2: Skazałem tę technologię na straty, ale jak widzę nastąpi reaktywacja. Mam nadzieję, że dojdzie do tego momentu wczytania biosu, bo jak narazie nic nie działa. Jak się włoży dyskietkę z biosem, to samo zaskoczy? Co musi się na niej znaleźć? Przypominam, że monitor mi się nie odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Pobierasz bios w wersji Diamond Flash Image

2.wkładasz do napedu czyste FDD

3.klikasz na pobrany bios - instaluje się na dyskietkę

4.uruchamiasz komputer z dyskietki

5.wcisnij F1 na zakończenie flashowania

 

To ogólne tłumaczenie ze strony dfi. Kroki od 1-3 przetestowałem. Reszte musisz zrobic sam, ja nie mam jeszcze płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...