Skocz do zawartości
Gość lucas234

Dfi Infinity Blood-iron P35-t2rl

Rekomendowane odpowiedzi

Co możecie powiedzieć na temat zasilania w tej płycie ?? wiem że jest 4 fazowe ale czy mierzyliście V-dropy i ogólne napięcia , chodzi mi oto czy nadąży za Quadem przy OC ??

XS - post 87 w szczególności oraz click. Gdzieś czytałem test gdzie quad działał z FSB 520 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dając nawiew 120mm na nb chłodzisz wszystko w pobliżu.

 

DFI Blood Iron p35 Vcore & vdimm read points

własnie pomierzyłaem napiecia zgodnie z ta fotka i dla Vdim w biosie 2,3V SG 2,28V a miernik nie rynkowy jakis tylko metex ME-21 pokazuje 2,52V oczywiscie napiecia stałe

a na Vcore bios 1,2V plus 0,100 SG pokazuje 1,34V natomiast miernik niedość że na stałym napieciu nic nie wykazuje to na zmiennym pokazuje od 1,2V do 0,6V matomiast na nóżce od brzegu płyty mam nap 1,12-1,16V zmiennego

 

pomiaru dokonywałen a obudowie fetów tak jak to pokazuje rysunek

procek obciazony 100% za pomoca Folding@home (liczy próbki medyczne w tle )

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem w czym mam problem przy kręceniu pamięci:

ocz special ops cl5,

a mianowicie wyciągam max 465MHz nieważne z jakim cl 4 czy 5 i nap 2,3-2,4V

szperając po forum widzę ze na bloodzie dają co niektórzy po 1.67V na mostek północny

ja maksymalnie dałem 1.5V

Edytowane przez serbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ze wciskajac podczas post klawisz esc wchodzimy do boot menu - ja nie wiedzialem przypadkiem dzisiaj odkryem;p

Tak jak na każdej DFI ;) Ciekawe tylko dlaczego przy poście nie ma takiej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że w nowym biosie przybyły dwie opcje

 

O.C. Fail retry Counter

i

CLOCK VCO divider

 

Dołączona grafika

 

ta pierwsza opcja jest związana z OC jak przesadzimy to komp za drugim razem zastartuje tylko że ja ją testowałem i u mnie nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że w nowym biosie przybyły dwie opcje

 

O.C. Fail retry Counter

i

CLOCK VCO divider

 

 

ta pierwsza opcja jest związana z OC jak przesadzimy to komp za drugim razem zastartuje tylko że ja ją testowałem i u mnie nie działa :(

Wgrałem dzisiaj i testowalem :)

Ustawiłem na 3. Komp próbował wstać 3 razy a za czwartym wstał na ustawieniach poprzednich :) Więc u mnie działa :)

Bardzo przydatne to jest bo nie trzeba robic Clear CMOS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach panowie i panie (jeśli takowe tutaj są)

co ja bym bez was zrobił

 

podniosłem napięcie na mostku do 1,70 bios i 1,67V SG

i hula aż miło pamiątki poszły już na 510MHz z cl 5-5-5-15 oczywiście special opsy

procek 6550 2.33 juz ma 3,57GHz

a temperatura w stresie 55-60 proc 40 chipset 34 system

 

szkoda ze nie zajrzałem tutaj jak miałem 4x1G ramu ale może jeszcze dorwę 2 kostki

 

zrzut ekranu

Edytowane przez serbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test jest w trybie "blend" - zmien na "smal FFTs" to da Ci obraz blizszy prawdy jesli chodzi o stabilnosc procka...

BTW - zabawa z 4x1 czasem wymaga wiecej gimnastyki niz z 2x1 :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopałem miernik i się troche zdziwiłem wynikami pomiarów:

----------BIOS----------REAL IDLE / STRESS----------SmartGuardian IDLE / STRESS----------

vCPU_+125mV _______ 1.31V / 1.45V __________________ 1.28V / 1.4V

vRAM__2.200V___________ 2.24V _________________________ 2.17V

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytki DFI dają w stresie wyższe napięcie niz w idle :blink: ?? Fajna sprawa.

 

btw sory ale nie czytam wątku.

To są pomiary na 3.3GHz z właczonym oszczędzaniem energi - trzeba być pro eko :wink:

Jeszcze jedne pomiary:

----------BIOS----------REAL SPI----------SmartGuardian SPI ----------

vCPU_+325mV ______ 1.67V _______________1.6V

vRAM__2.400V______ 2.46V _______________ 2.4V

Ogólnie wyniki zawyżone i dla vCPU i vRAM w zależności od tego jak wysokie jest ustawione napięcie (przy 1.28 zawyża o 30mV, 1.4 o 50mV, a 1.6 już o 70)

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam problem z pamięciami na tej płytce jak wyciągnę kość i włożę to komp nie chce wstać,wtedy z 15 min sie mecze przekładam ram w końcu załapie, dokładam druga i znowu to samo cholercia już siedzę od 2 godzin, nie mogę uruchomić kompa na tych samych pamięciach co wcześniej działały miesiąc. Włożyłem inne kości i to samo botuje losowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bekala@

 

to ci sie dzieje tylko jak podkrecasz?

udało sie rozwiązać problem metoda "dociskamy wszystko na maxa" :) no i grafa była za słabo dociśnięta prawdopodobnie bo już wszystko hula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pytanie czy macie na tej płytce dual booty - tak jak na większości P35 ???

Są dual booty, szłyszałem że poć abit rozwiązał ten problem ale to nie potwierdzona informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu użytkowania mnie panowie denerwuje ta płyta ustawienia tych timingów (fakt ustawien jest masa) po przesadzeniu z oc jest do luftu,czasu sie traci na tym od groma, wcześniej miałem Asusa i oni to o wiele lepiej rozwiązali, duży minus dla Dfi. Następnie po wyjęciu ramów i włożeniu tych samych komp nie wstaje muszę clear cmos zworka i działa, tylko znów ustawianie wszystkiego bo nie ma profili oc hmmm troche psuje to zabawe. Chyba troche na szybko robili te plytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pytanie czy macie na tej płytce dual booty - tak jak na większości P35 ???

Klik - nie sprawdzałem czy działa, bo i tak zasilania nie odłączam. Ale może komuś się przyda. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu użytkowania mnie panowie denerwuje ta płyta ustawienia tych timingów (fakt ustawien jest masa) po przesadzeniu z oc jest do luftu,czasu sie traci na tym od groma, wcześniej miałem Asusa i oni to o wiele lepiej rozwiązali, duży minus dla Dfi. Następnie po wyjęciu ramów i włożeniu tych samych komp nie wstaje muszę clear cmos zworka i działa, tylko znów ustawianie wszystkiego bo nie ma profili oc hmmm troche psuje to zabawe. Chyba troche na szybko robili te plytki.

U mnie ostatnio jakaś dziwność się stała - BIOS 8.23.07r - po przesadzonym OC komp nie wstaje ale po clear CMOS przywraca ostatnie dobre ustawienia :D Nie wiem tylko dokałdnie która opcja za to odpowiada - jutro spisze ustawienia. Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest żeby spaliła się np jedna faza zasilająca albo cos w tym stylu?? Kiedyś quad u mnie fruwal spokojnie na 3.6-3.7 ghz a teraz nawet 3.3 jest niestabilne (ustawienia Biosu sa takie same jak wtedy gdy byl stabilny). Ponadto kiedyś bootowal sie na 4ghz teraz można o tym zapomnieć, dochodzi do ladowania windy i reset. Zmienilem bios na najnowszy -bez rezultatu. Ew. czy może to być wina zasyfionego systemu?? Bo pod biosem (4ghz) zawsze wszystko ladnie. Chetnie bym prosił o wypowiedz posiadaczy blood-irona i na jakich ustawieniach jedziecie.

 

ad 1

eist i c1 zawsze na disabled. Zasilacz mam chyba nie najgorszy Chieftec 650w LINK choc napięć nie sprawdzalem. Czytalem ze ponoc na quadzie nie powinno byc wieksze V jak 1.5 ja dawalem ok 1.63 max to może być powodem?? Albo mam inna teorie bo używam pasty Liquid pro i czy jest możliwość ze przy właśnie takim napieciu jakies kropelki tej pasty ucielły z proca i zalegają gdzieś na płycie?? Myśle nad przeczyszczeniem okolicy socketu, mosfetów itd azopropylem. Co o tym sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest żeby spaliła się np jedna faza zasilająca albo cos w tym stylu?? Kiedyś quad u mnie fruwal spokojnie na 3.6-3.7 ghz a teraz nawet 3.3 jest niestabilne (ustawienia Biosu sa takie same jak wtedy gdy byl stabilny). Ponadto kiedyś bootowal sie na 4ghz teraz można o tym zapomnieć, dochodzi do ladowania windy i reset. Zmienilem bios na najnowszy -bez rezultatu. Ew. czy może to być wina zasyfionego systemu?? Bo pod biosem (4ghz) zawsze wszystko ladnie. Chetnie bym prosił o wypowiedz posiadaczy blood-irona i na jakich ustawieniach jedziecie.

 

ad 1

eist i c1 zawsze na disabled. Zasilacz mam chyba nie najgorszy Chieftec 650w LINK choc napięć nie sprawdzalem. Czytalem ze ponoc na quadzie nie powinno byc wieksze V jak 1.5 ja dawalem ok 1.63 max to może być powodem?? Albo mam inna teorie bo używam pasty Liquid pro i czy jest możliwość ze przy właśnie takim napieciu jakies kropelki tej pasty ucielły z proca i zalegają gdzieś na płycie?? Myśle nad przeczyszczeniem okolicy socketu, mosfetów itd azopropylem. Co o tym sądzicie??

 

a i owszem jest taka możliwość kumpel to miał na gigaszicie 650 sli z quadem ale nie wiem jak to zdiagnozowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...