Skocz do zawartości
Gość lucas234

Dfi Infinity Blood-iron P35-t2rl

Rekomendowane odpowiedzi

EDYTA: juz naprawilem

I co było nie tak? Przymierzam sie do taniego przejścia na Intela i rozważam zakup tej płyty, wiec chce wiedzieć z czym ewentualnie mógłbym sie spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przesiadce z MSI P35 Neo2-FR jestem zaskoczony, świetne O/C, dużo timingów w biosie ;]

Przeskok o 0.05Vdimm aż do 3.3v, vnb do 1.9v, standardowa pasta bardzo dobrze oddaje cieplo, bo radiator na vnb 1.3v parzy bez nawiewu (przy nawiewie nawet na 1.5v chlodny). Sekcja zasilania pomimo ze brak chlodzenia to malo sie grzeje nawet na E4300 @ 3.4GHz 1.6V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie polecicie pamięci aby cena była w granicach rozsądku (200zł MAX) i żeby chodziły tak jak sie należy na tym mobasie i zeby sie fajnie kręciły? Bo te co mam (w podpisie) to wydajnością nie rażą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie polecicie pamięci aby cena była w granicach rozsądku (200zł MAX) i żeby chodziły tak jak sie należy na tym mobasie i zeby sie fajnie kręciły? Bo te co mam (w podpisie) to wydajnością nie rażą...

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 cena 141 zł

lub Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 cena 142 zł

 

Sam mam te drugie i śmigają bez problem na 1000 MHz przy cl 5 tak jak w sygnaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by były takie co robią z 1200 przy CL5 to było by idealnie. a jak z crucialami (ballistix)- zółtkami? jak sie zachowują ma ktoś owe? rafiki20 widze ma coś takiego... wypowiesz sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem p5k teraz mam blooda i w każdym względzie lepsza mobo :wink: Do tego szybka jak skurczybykj i bios właściwie taki sam jak w najdroższych wersjach dfi- takei same zakresy napięc itp .Podkreśle zę asus byl full moded a dfi jest lepsze bez 1 dotknięcia lutlampy B)

 

 

Tak na tej mobo działa setfsb i teoretycznei clockgen- ja akurat z tym 2 miałem problemy...

 

 

Fox nei jest zły ale na pewnio nie ma tylu opcji w biosie zwłaaszcza mem i mneijsze zakresy napiec na cepa, mem, mostek itp...

Nie wiem jak droop- w dfi jest znacznei mneijszy niż na asusach bez zbijania droopa

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękować

 

to teraz muszę znaleźć tylko testy foxcon vs dfi

 

z tego co widze to dfi ma fajniejszy bios, taki normalniejszy jak dla mnie ;)

 

to nie bedzie ekstremalny OC, lajtowo jakis e2160 bedzie krecony, bo ma byc tanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeeJayWaski@

 

ja posiadam obecnie 4x1gb Crucial balistix(2x1gb) 667 i balistix tracer (2x1gb) 800 i nie mam problemu z windą itp :D

 

Strongmen@

 

PLL--CY28551LFXC polecam sprawdzone

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4x1gb cruciali (2 gb lanfest 800 i 2gb tracer 1066 i też 0 problemów) tak więc nie zwalać mi tu na mobo B)

 

Clocgen powinien dzialac bo jest dostarczony oryginalnie na CD do BI

 

tylko jaki PLL wybrac ?

badal juz to ktos ?

ja sie bawiłem ale coś raz chodziło a raz nei i dałem sobie siana- setfsb działa lepiej :P

 

CY28551LFXC działa oki - na clockgenie nazwyało sie to podobnie ale chyba nie identycznie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie polecicie pamięci aby cena była w granicach rozsądku (200zł MAX) i żeby chodziły tak jak sie należy na tym mobasie i zeby sie fajnie kręciły? Bo te co mam (w podpisie) to wydajnością nie rażą...

ja bym polecał takie pamięci: http://allegro.pl/item337706551_strefa_goo...gb_mega_oc.html

 

na tej płytce powinny bez problemu zrobić 1200 mhz

u mnie zrobiły:

1220 mhz przy napięciu ok. 2,4 v -> 5-5-5-15 performence lvl 5 !

1200 mhz przy 2,3 v -> -----------------------||---------------

1190 mhz przy 2,175 v -> ------------------------||------------------

 

 

a jak masz wolne środki to takie coś byłoby chyba lepsze: http://allegro.pl/item339529860_legenda_o_...z_1400mhz_.html

 

 

co do nowego biosu : to główne zmiany to dodanie ostrzeżeń odnośnie zbyt dużego napięcia - chyba nie warto flashować (ale i tak zaraz zflasciach!e, a nuż poprawi się OC) :D

 

ps: wie ktoś może co powoduje aktywowanie opcji S.M.A.R.T dla HD w biosie?

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongmen@

 

PLL--CY28551LFXC polecam sprawdzone

Dzieki Wielkie !! :-)

 

 

btw .. zauwaqzyliscie ze jak sie podnosi czestotliwosc szyny PCI-E to automatycznie rosnie rowniez wartosc Zwyklego PCI ?:-)

 

dla mnie to ma akurat pozytywne znaczenie bo uzywam 2 Rdzeniowej grafiki na PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio postanowiłem pobawić się trochę w oc, na krwistej płytce.

Pojawia się jednak problem. Co drugi/trzeci raz w trakcie wchodzenia do biosu zawiesza się komp.

Pojawia się jedna niebieska linia tła biosu i stop.

Konieczny jest restart z guziczka, klawiatura nie reaguje.

Nowy bios, rozłożenie i złożenie części nie pomaga.

 

Czy innym się też to zdarza, czy tylko mój konfig tak działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hugo.@

 

Witaj pobaw się pamięciami miałem ten sam przypadek co ty

 

Gromitek@

 

Kilka stron do tyłu kszonek podał fotki z punktami pomiarowymi :wink:

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

To mój pierwszy post na tym forum. Trafiłem tutaj bo nigdzie indziej nie znalazłem tylu informacji o płytce Blood Iron co tutaj - prawdziwa kopalnia informacji, jestem pod wrażeniem! Dlatego mam nadzieję że pomożecie mi rozwiązać mój problem dotyczący o/c sprzętu z sygnaturki.

Otóż kręcę jak "Bóg przykazał" najpierw ustawiają dzielnik pamięci na niższy potem stopniowo FSB w górę i w razie czego napięcia też. Problem w tym że już powyżej 3,05 GHz muszę ostro dawać z napięciami i tak co krok FSB napięcia też idą, bo inaczej system jest niestabilny - testuję OCCP ustawionym na 15 min - max. temperatury osiągają 68-73 stopnie przy praktycznie 100% obciążeniu procka, więc chyba nie jest tak tragicznie. Niestety efekt takiego kręcenia jest taki że najwyższe stabilne ustawienie to 3,5 GHz przy prawie 1,55 V na procesor, 1,2 V na pamięci przy timmingach 4-4-4-12 i 1,45 na NB. Wyżej nic nie idzie - ma problem ze stabilnością, itd. A chciałbym więcej, dużo więcej...

Chłodzenie procka - OK, na dniach zmienię też radiator z chipsetu na Thermaltake, więc nie ma co się martwić o napięcie - temperatury.

Ustawiłem więc w BIOSie następująco:

 

CLOCK VCO divider - AUTO

CPU CLOCK Ratio - 10x

CPU Clock - 266

Boot up clock - AUTO

DRAM Speed - 333/800

PCIE Clock - 105

 

W CPU Feature wyłączyłem wszystkie opcje poza Core Multi-Procesing

Timmingi ustawiłem na 4-4-4-11, Data transmitting na TURBO, a addressing na FAST. Napięcie pamięci zwiększym już do 2,1V

 

Wszystkie napięcia poza pamięciami - fabrycznie ustawione, nic nie ruszałem. CPU CORE - 1,31V.

 

Buda otwarta, chłodzenie jest, chcę kręcić - co robić. Liczę na Waszą pomoc!

Pozdrawiam,

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersje PCI ma ta płyta DFI, bo karta SkyStar 2 potrzebuje 5V napięcia! Dlatego w żadnym wypadku nie może być to PCI 3.0...

 

Nigdzie nie można znaleźć informacji na ten temat, dlatego prosiłbym użytkowników tej płyty o sprawdzenie lub czy ta płyta działa z SkyStar 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę DFI Infinity Blood-Iron P35-T2RL i procka C2D E7200 (standardowo 9.5 x 266), problem w tym, że u mnie nie osiągał takich wartości..mnożnik cały czas stał na x6 co w efekcie dawało 1600 mhz (wiem o EIST itd ale nawet pod obciążeniem procek nie wracał do standardowych wartości)...w końcu w biosie zmieniłem mnożnik z 6 na 9 (oznaczone jako wartość max.), jednak jak podaje producent standardowy mnożnik dla tego procka to 9.5...a takiego nie mogę u siebie w żaden sposób ustawić.. w efekcie przy włączonym EIST bez obciążenia - 1600 mhz...z obciążeniem tylko - 2400 mhz (zamiast 2528 mhz które być powinno).. możecie mi pomóc rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@drago88

Może pomoże aktualizacja biosu? Te 7xxx to dość nowe procki.

 

Ewentualnie zawsze można fsb na 281 ustawić i będzie pożądane 2529 (nawet o 1 mhz więcej niż specyfikacja :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...