Skocz do zawartości
Gość lucas234

Dfi Infinity Blood-iron P35-t2rl

Rekomendowane odpowiedzi

Przy jakim vCore chodził na 3.5 stabilnie, stawiam na wzrost temperatur, albo procek (zalezy jakim vcore go karmiłeś 24/7)

No nie dostawał zbyt dużo 1,4 V aktualnie potrzebuje tyle samo by polecieć 3.15 Ghz

 

Zastanawiam się na kupnem albo:

 

Intel Xeon E3110 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/ około 650 zł

lub

Intel Core 2 Duo E8500 /3.16GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/ około 700 zł

lub

Intel Core 2 Duo E8400 3,00 GHz 6MB cache s. 775 Box mam pod nosem w proline dostępny od ręki za 605 zł

 

tylko się zastanawiam czy bios płyty wykryje pierwszy z procesorów ? mam zaktualizowany do najnowszej wersji !

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damianim2

Witam ;)

W jaki sposób wiem jakie jest napięcie na procku ? Jak to się liczy ?

CPU Vid Special ADD - "Auto" do wyboru : +12,5mV ,+25,0mV ,37,5mV itd.

Edytowane przez damianim2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam z twoją płytą Miczq ?

Wogóle jak poprawnie wgrac biosa do tej plytki bo kiedyś prubowalem i mialem ladny zonk bo nie chciala wstac. Kombinacja zworka i bateria jakoś pomogla ale sam w zasadzie nie wiem jak to sie stalo :blink: Poźniej byly problemy ze stabilnością ale jakoś udalo mi sie wgrać stary i dziala. Potrzebowal bym zaktualizowac go po takim czasie. Wieci ktora wersja jest sprawdzona i jak dokladnie to wgrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam już tą płytkę, proc będzie E5200, teraz szukam ramu, całość będzie oczywiście kręcona.

 

Chyba najlepszym rozwiązaniem będą OCZ Reaper 2x1GB ale słyszałem że ta DFI nie lubi się z OCZ :( Przeczytałem ten wątek i jednak widzę że kilka osób ma OCZ Platinum, czyli jak to jest z tymi OCZ na DFI?? Działają normalnie i dają się podkręcać??

aha, bios wgrany najnowszy jeśli to w czymś pomoże;)

Edytowane przez golojg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam płytę on 2 dni i OC ma dobre ,ale nie wiem czemu botuje 400fsb dopiero jak podniosę napięcie cpu pll na 1.75v lub 1.95v na standardowym 1.55v nie chce podkręcać procka ,co jest tego przyczyną ,aha i jak wkładam GTX 260 216SP ,to płyta nie botuje do windowsa jest jakiś error ,przy wchodzeniu ,na innej karcie 8500gt już smiga normalnie.I nie wiem czy jest potrzebna zmiana GTL0/1 i GTL2/3 ,w ogóle po co są te ustawienia ,płyta nie chce robić więcej niż 400fsb.

 

e2160 g0 i ramy samsung 667mhz 512 cl5 ,śmigają na ponad 850mhz ,także nie wiem co jest przyczyną słabego overclockingu ,proszę o jakieś pomocne odpowiedzi ,dotyczące GTL i SB/CPU PLL ,bo tylko na zmianie tych napięć płyta botuje stabilnie 400FSB czyli 3.6ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jaki najnowszy bios jest do tej płyty ?

Posiadam 6.00 z 2008 roku, ale mimo to quady na 45nm nie są rozpoznawane.

 

Można jakiś link bo na stronie dfi nic nie potrafię znalesć, swoją drogą zeby taki producent miał tak żałosną stronę :blink:

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Down: Dzięki, nie wiem czemu tego wcześniej nie widziałem. Bios wgrany wszytko ok.

Edytowane przez _Frost_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Jestem nowy na tym forum.

Wiem że mój problem był już poruszany, ale dla mnie jest jeszcze do końca nie jasny.

Posiadam BloodIrona już od 3 latek, z kręconym E2160 działa super.

Ostatnio postanowiłem nieco odmłodzić blaszaka. W tym celu planuje kupić jakiegoś Quada, coś ala Q9400 może tylko Q8400.

Teraz zasadnicze pytanie.

Moja płyta ma wersję biosu

v6.00PG z 03/11/08

czy z tą wersją biosu będą problemy z quadami?

Jeśli tak to jaki jest najnowszy bios do tej płyty?

Widzę że jeden Kolega poruszył ten problem powyżej, jest link do strony DFI, ale....

nie mogę znaleźć konkretnie mojej płyty

czyli w kroku pierwszym wybieram serię Lanparty BI, ale w tej serii nie ma płyty na P35 konkretnie P35-T2RL ?

 

Gdy wybieram inną serię np Lanparty LT owszem jest dostępna płyta LT P35-T2R (bez L), ale data dostępnego biosu to 19/09/2008 czyli starszy niż mój.

 

Proszę o rozwianie moich wątpliwości

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM PONOWNIE

Widzę że moje pytanie wzbudziło spore zainteresowanie.... :rolleyes:

Ostatecznie sobie poradziłem - zmieniłem bios i kupiłem nowy procesor - Q9450

i znowu problem.

Jaki program może być najbliższy prawdzie odnośnie temp procesora.

Mój niepokój spowodowany jest wskazaniami z aidy64

Temp procesora jako całości to ok 25 (idle) ale już poszczególne rdzenie maja od 37-43

Smartguardian podaje też 25, bios podobnie. Do tego zaglądałem też do speed fana i core temp.

Wskazania się pokrywają, aczkolwiek występuje straszna rozbieżność między temp jako całości a rdzeniami.

Czym się sugerować?

 

Procesor pracuje z delikatnie podbitym taktowaniem do 3040Mhz, chłodzenie to stara Ninja, pasta MX4

Temperatura sprawdzana na czuja u nasady radiatora, tj za pomocą termometru palczanego :lol: praktycznie nie wyczuwa ciepła w stosunku do otoczenia (praca w idle), więc to chyba będzie te 25 stopni, okolice 40 stopni można już spokojnie odczuć paluchem - MZ

 

Podczas 30min testu OCCT (test linpack) temp jako całości podskakuje w okolice 50 stopni rdzenie mają około 60

 

Czy to normalne dla tego procka czy jest z nim coś nie tak?

 

Bardzo proszę o jakiś odzew.

Edytowane przez arhtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...