Skocz do zawartości
Gość lucas234

Dfi Infinity Blood-iron P35-t2rl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Scythe Mugen wchodzi na ta płyte bez problemu ?

 

Ktoś wie jak śmigaja na tej płytce Patriot LLK ?

Patrioty smigaja bez problemu - sam posiadam. Na 1000 ida elegancko, jak na razie nie "wchodzilem" glebiej w OC - moze w weekend sie pobawie..

Interesujacy watek o tej plycie:

http://www.overclock.net/intel-motherboard...-thread-24.html

Osobiscie uwazam ze za te pieniadze nic lepszego nie kupisz:)

Edytowane przez dr1zzt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś sprawdzić jaki jest najnowszy bios do tej płyty. Bo ja mam chyba fatamorgane :)

W pracy sprawdzam i widze że jest nowy bios I35RDB07 i nowa beta. Otwieram w domu i jest I35RD913. I w pracy na stronie DFI USA bo na poskojęzycznej to był ten stary i stara beta. A w domu mam na obu stronach stary i starą bete. Nowy bios jest identyczny jak do t2l. Czyli może pomyłka a może płyty mają ten sam bios. Natomiast w nowej becie pisało żę zmieniono ahci rom więc powinien być od tej. Ale go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa scythe wchodzi na powyższa płytę patroit llk to kupa ale chodza z tą płytą, jednak nie w sposób zrobić 1000Mzh na nich Przynajmniej na tych nowych ciągną do 950-970 max

Moje chodza na 1100. Kupione 2 dni temu. Cud?

Kupa to jest Geil i OCz,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko drodzy koledzy.

 

Mam pytanie i myślę że ten temat jest odpowiedni. Jeszcze kilka dni temu miałem platformę z AMD, jednak rozum i cena podpowiedziała zmianę na E2160 do tego posiadam DFI z tematu.

 

Troszkę poczytałem i zabrałem się za OC. Jednak intryguje mnie napięcie w Biosie a dokładniej:

 

CPU VID Special Add – przy 2700MHz jest na Auto podczas gdy

CPU VTT Voltage na 1.20 i chodzi wszystko stabilnie. Jednak przy 3015 muszę zmienić

CPU VID Special Add na + 87.5 mV ( 1.4v) bo inaczej procesor nie ładuje windowsa mimo że CPU VTT Voltage ustawie na 1.35.

 

Wtedy bios pokazuje:

CPU Core 1.39

CPU VTT 1.34

 

Bardzo będę wdzięczny jeśli ktoś z kolegów poświęci minutę i podpowie coś o tych napięciach. Z tego co wyczytałem nie wszystkie płyty mają to CPU VID Special a bynajmniej w topicach o OC E2160 nikt o tym nie pisze.

 

Przepraszam za przynudzanie i pozdawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podkręcając procesor muszę tylko to napięcie zmienić aby było np. 1.4v a CPU VTT Voltage zostawić na tych standardowych 1.20 ?

 

No to sprawdziłem i rzeczywiście tak jest, podniosłem tylko CPU VID Special Add zostawiając CPU VTT Voltage na 1.20 i już orthos męczy procesor na 3200MHz :) Dziękuje Velocity120.

Edytowane przez Kobian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie.

 

Czy ktoś już zdążył popsuć tą płytę (ale bez vcore, powiedzmy, 1.9 ;))? Stoję przed wyborem pomiędzy DFI a MSI Neo2.

Ameryki nie odkryję pisząc, że chłodzenie Blood Iron wygląda... na dość liche. Dlatego zastanawiam się, czy wystarczy do ciągłej pracy na podkręconym e21xx/e6xxx, czy tylko do bicia rekordów w superpi? (Może warto nadmienić, że buda będzie raczej dobrze chłodzona - LianLi i 3x120.)

W wątku o Neo2-FR ludzie pisali o cyrkach z wolniejszym ładowaniem systemu zależnie od gniazda/portu, do którego podłączy się dysk. Tu zdarzają się takie cuda? MSI ma też dodatkowe gniazdko molex (dla PCI-E?). To jakaś wielka przewaga, czy zbędna pierdółka?

Aktualizacja biosu nie nastręcza problemów?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Aktualizacja biosu jest możliwa pod Windowsem więc problemu nie nastręcza. Temperatura chipsetu wynosi u mnie 54 stopnie na procesorze E2160@3200 1.4v, chodzi tak już drugi dzień, orthos szedł ponad 12h a temperatura chipsetu to max 58. Zepsuć jeszcze jej nie zdąrzyłem :) i mam nadzieję że tak pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam wyżej wymienione DFI i mam taki problem że nie działa mi karta wifi Wistron VZA-81 tzn wiesza sie w czasie instalacji sterownika ar5211.sys i obojętne jaki system czyste systemy tak samo różne sterowniki bios posiadam najnowszy na starszym tak samo. Chcę kupić nowa kartę chodzi mi o A 5ghz obawiam sie jaką kupić i czy będzie działać :-(.I tu moje pytanie czy może ktoś posiada kartę na 5ghz co mu działa z ta płyta albo wie jak odpalić tego Wistrona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze potwierdzic w 100%

ze Scythe INFINTI wchodzi na ta mobo bez problema ?

Jutro odbieram ze sklepu ta płytkę plus Scythe Mugen wieczorem poskładam i powiem Ci czy pasuje czy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem dla kumpal taki zestaw i bez problemu sie zmieścił.

Tak całkiem bezproblemowo to on nie wchodzi jutro postaram się zapodać kilka fotek jak przyczepicie wiatrak o wewnętrznej strony nie ma możliwości wyciągnięcia pamięci z 1 banku po instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia - płytka nie wygląda tak biednie, jak się na początku wydawało. No i nie jest taka strasznie brzydka (kiedyś miałem MSI, też czerwoną - blee... a DFI to taka soczysta czerwień... ;)). "Okrojone" wymiary ułatwiają manewrowanie w obudowie. Chłodzenie spokojnie daje radę, temp. chipsetu utrzymuje się na poziomie 50 stopni. Pod radiatorem jest chyba jakaś porządna pasta, bo ten szybko się nagrzewa. Raczej nie ma potrzeby wymiany, plomba gwarancyjna może czuć się bezpiecznie. Kosmicznych fsb nie sprawdzałem, na to przyjdzie pora później. ;)

Mnóstwo opcji do poustawiania w biosie, szkoda tylko, że większość tak biednie opisana w manualu.

Najnowszy bios wprowadza kilka nowych ficzerów - głównie dla pamięci, przy okazji "porządkuje" rozmieszczenie poszczególnych opcji (np. ustawienia napięć zaraz pod timingami ddr'ów).

 

 

Co mnie zaskoczyło... Na "przykrywce" socketu (chodzi o ten kawałek plastiku z żółtą nalepką ;)) napis "foxconn". WTH?! ;P Takiż sam na portach usb. ;S Niech się jeszcze okaże, że to ten sam producent. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy "CPU VTT" w biosie odpowiada temu, co SmartGuardian pokazuje jako "HT link"? I "lame question" - co da jego podwyższenie?

 

Przy okazji, przeprowadzone przeze mnie badania "dotknij i sprawdź czy parzy" utwierdziły mnie w przekonaniu, że chłodzeni tej całej sekcji zasilania to "chwyt marketingowy"... Maleństwa w ogóle się nie nagrzewają.

Edytowane przez ntec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, przeprowadzone przeze mnie badania "dotknij i sprawdź czy parzy" utwierdziły mnie w przekonaniu, że chłodzeni tej całej sekcji zasilania to "chwyt marketingowy"... Maleństwa w ogóle się nie nagrzewają.

Co i przy jakich ustawieniach "testowales" ze uwazasz, ze to "chwyt marketingowy" :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, a raczej zapytanie. Czy jest możliwość zmiany sekwencji startowej płyty. Jak odpalam komputer uruchamia się na około 3 sekundy później gaśnie 2 s przerwy, a potem już normalnie startuje czy można w biosie gdzieś wyłączyć ten pierwszy moim zdaniem zbędny rozruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, a raczej zapytanie. Czy jest możliwość zmiany sekwencji startowej płyty. Jak odpalam komputer uruchamia się na około 3 sekundy później gaśnie 2 s przerwy, a potem już normalnie startuje czy można w biosie gdzieś wyłączyć ten pierwszy moim zdaniem zbędny rozruch.

Nie da się tego zmienić. Jedyne rozwiązanie to nie odłączać komputera z sieci. W tedy nie występuje taki start.

Może nowe biosy coś zmienią. Abit chyba rozwiązał ten problem.

Edytowane przez w.marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego zmienić. Jedyne rozwiązanie to nie odłączać komputera z sieci. W tedy nie występuje taki start.

Może nowe biosy coś zmienią. Abit chyba rozwiązał ten problem.

Mam nadzieje że coś zmienią w tej kwestii bo to trochę denerwujące, a nie odłączanie kompa od sieci raczej nie wchodzi w rachubę.

 

Czy są dostepne jakieś modyfikowane wersje BIOS-u ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co i przy jakich ustawieniach "testowales" ze uwazasz, ze to "chwyt marketingowy" :?:

Heh, to pewnie palnąłem głupstwo? :oops:

Postaram się wyjaśnić kontekst, może uda mi się choć po części obronić. ;P Otóż często wśród głosów polecających taką a nie inną płytę przewijają się argumenty, że "ta ma chłodzenie sekcji zasilania", co jest wielkim plusem.

Sprawdzałem po "stresowaniu" procesora te wszystkie czarne klocki zwane mosfetami, i tyle. Tzw. "lekkie o/c", jak w sygnaturce. Bla, bla, bla...

No ale ok, zrewidowałem poglądy, następnym razem będę wypowiadał się ostrożniej. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do UZYTKOWNIKOW tej mobo

 

dzis poskladalem graty i okazalo sie ze SIECIOWKA niechce dzialac

 

nie wiem czemu ale wsadzilem kabel i ledy przy wejsciu na wtyczke wogole sie nie pala...

w biosie LAN dalem na enable (zajstalowalem tez drivery) ale pomimo tego nie dziala

 

 

czy w tej plycie Sieciowke odpala sie w jakis Szczegolny sposob ???

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...