Skocz do zawartości
MarOO78

3 Zasilacze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poczytałem conieco na forum o zasilaczach, poczytałem też w sklepkie online o zasilaczach i jako że siedzę aktualnie na bombie zwanej tracer musze na szybko kupić nowy ale chcę zrobić to możliwie najlepiej. W związku z tym mam pytanie który z poniższych zdecydowanie polecacie a który nie:

 

HuntKey HK-350AP - za około 210zł

AMACROX Warrior AX450-PNF - około 160zł - mówią że głośnawy

AMACROX Warrior AX500-A - około 230zł - podobno cichy i dobry

TAGAN Tg380-u01 - za jakieś 225zł

 

Priorytetem jest stabilnosć kompa (również po OC) a dopiero potem chłodzenie obudowy i głośność.

 

Proszę o opinię tych którzy mieli styczność lub testowali kilka modeli - możecie oceniać w skali 1 - 5 czy jak tam kto woli - chcę najrozsądniej i najlepiej jak się da kupić ten zasilacz - nie mam niestety ponad 300 zeta na PSU - nawet muszę zmiescić się poniżej 250 :(

 

Proszę więc o ocenę tych co wymieniłem i ewentualnie dodanie jakiejś propozycji jeśli jest lepsza niż powyższe.

 

Serdeczne dzięki z góry -jak tylko będzie coś konkretnego to zamawiam zasiłkę :) a TRACERA wezmą mi z powrotem bo im (włąścicielom sklepu) na ambicję wlazłem :D - oby nie zdążył uśmiercić czegoś do tego czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich to najlepszy bedzie HK 350AP.

Tagana za tą cenie nie warto.

 

Moze Seasonic S12II 380 240zl lub Fortron Blue Strom II 400?

 

Edit:Najlepszy bylby chyba Corsair VX 450. Ale to już cena wyzsza.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huntkey ci starczy.

 

Panowie - przy agresywniejszym OC 2HDD i po dołożeniu kilku drobiazgów będę potrzebował wg kalkulatora: ok 300-320W na 12V oraz 25A na 12V (równoczesne obciążenie 2 liń)

 

Wychodzi z tego że HK350AP nbie styknie raczej lub będzie to granica przy OC, Tagan 380 totalnie odpada, w zasadzie ceną i mocą najbliższe ideałowi są AMACROX Warrior AX450PNF i model 500W - tylko że są znacznie tańsze przy danych paramertrach stąd pytanie czy to nie kiszka jakaś? Czy te zasilacze są bezpieczniejsze? i czy zdecydowanie lepszy ten AMACROX od mojego PSU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kalkulatory to można sobie w [ciach!] wsadzić. Bierz co koledzy radzą, bo wiedza co piszą :D

A jeśli masz jeszcze parę groszy to dołóż i kup Corsair VX 450 W. Będzie cicho, chłodno i stabilnie, a jak coś tańszego to Amacrox.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oddałem TRAgediaCERA do sklepu a zamówiłem AMACROX FREI ERDE 500W :)

 

Mam nadzieję że to faktycznie lepszy AMACROX niż Warriory - co myślicie o tej zasiłce??

 

Troszkę przerażają mnie kabelki - gęsto ich tam :P

 

Czekam na przesyłeczkę - jak tylko go dopadnę opowiem jakie wrażenia :) obym się nie musiał załamać :D

 

Jak sądzicie - czy za te 277zeta można lepiej wybrać czy jest to rozsądny zakup??

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam AMACROX'a - wg tego co pokazuje miernik (szajski bo szjski ale chyba prawdopodobniejsze wartosci podaje niz bios) spadki napięć są niższe niż na trcarze - stale utrzymuje powyżej 12V i powyżej 5V - 12,08 i 5,10 - dla tracera 12V spadało do poziomu 11,88 - więc chyba lepiej. Ogólnie to stabilniej się zachowuje, nie ma zakłóceń na dzwiękówce (a były znbaczne)

 

Niestety chodzi głośniej. W iddle jest cichutko przez jakieś 10min po właczeniu potem już go słychać. Przy stresie już zdecydowanie najgłośniejszy jedynie gf8800 gdy dojdzie do 90*C (a zdarza się gdy jest ciepło w pokoju) bywa bardziej słyszalny. Z tym że to "nie boli" i wystarczy świadomość że to PSU jest choć troche bezpieczniejsze a głośność przestaje mnie interesować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chodzi głośniej. W iddle jest cichutko przez jakieś 10min po właczeniu potem już go słychać. Przy stresie już zdecydowanie najgłośniejszy jedynie gf8800 gdy dojdzie do 90*C (a zdarza się gdy jest ciepło w pokoju) bywa bardziej słyszalny. Z tym że to "nie boli" i wystarczy świadomość że to PSU jest choć troche bezpieczniejsze a głośność przestaje mnie interesować :)

No a mogles kupic za 250zl Corsaira 450W i mialbys bezpiecznie i mega cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...