Skocz do zawartości
Henryk Kwinto

Płyta Główna Czy Procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W trakcie włączania komputera zrsetował się inny komputer. Myślałem, że to zbieg okoliczności, ale niestety włączany komp już nie wstał.

 

Problem dotyczy sprzętu jak w podpisie.

 

Wypiołem wszystkie urządzenia: napędy, dyski, FDD, karę muzyczną, zmieniłem zasilacz, zresetowałem bios i dalej bez zmian.

Płyta staje zaraz na początku uruchamiania i wyświetla na cyfrowym wyświetlaczu "C1"

 

Po wyciągnięciu pamięci bądź grafiki nie piszczy, brak sygnałów dźwiękowych.

 

Przebywam za granicą i nie mam możliwości podmiany procesora lub włożenie mojego do innej płyty (brak znajomych i servisu).

 

Awaria może przyśpieszy zakup nowego sprzęu, ale z drugiej strony to co mam w zupełności mi wystarczy.

 

Chciałbym wiedzieć czy to na 100% płyta główna czy może jednak procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypiołem wszystkie urządzenia: napędy, dyski, FDD, karę muzyczną, zmieniłem zasilacz, zresetowałem bios i dalej bez zmian.

Płyta staje zaraz na początku uruchamiania i wyświetla na cyfrowym wyświetlaczu "C1"

C1 to chyba blad pamieci, ale moze tez oznaczac ze plyta padla

Edytowane przez dextor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniowej delegacji znalazłem dzisiaj czas na dokładniejsze przyglądnięcie się płycie.

 

Dopiero po ściągnięciu chłodzenia z procesora zauważyłem, że 3 z 6-ciu elektrolitów o wartości 3300 uF 6,3V są bardzo "nabrzmiałe". Zwykle jak padały kondensatory to płyta stopniowo stawała się niestabilna. Tym razem padła od razu. Oby okazało się, że to tylko kondensatory są do wymiany.

 

Czy mogę wymienić kondensatory na tzw SOLID?

 

Jeżeli tak to czy wartości maja być identyczne (mikrofarady oczywiście identyczne) ale czy napięcie też 6.3V?

 

Widzę, że oferowane kondensatory na Allegro mają napięcie 10V - czy mają większą żywotność od kondensatorów 6,3V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...