Skocz do zawartości
Grape

Router Z Wbudowanym Firewallem = Jaka Skuteczność?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam neo 1mbit i łącze się z netem za pomocą routera. Router ma wbudowanego firewalla i zastanawiam się na ile to jest skuteczne. Korzystałem z wielu programowych firewalli, ale w rzeczywistości z żadnego nie byłem do końca zadowolony. Zone Alarm nie spełniał moich oczekiwań i potrafił nieźle zapychać łącze, a Kerio kompletnie nie przeszedł moich testów. Okazało się, że to czego miał nie puszczać to puszczał, a to co miał puszczać blokował 8O

 

No więc jak wygląda sprawa routera, który posiada firewalla? Czy zapewni mi on wystarczającą ochronę? Szczerze powiedziawszy korzystanie z firewalla wbudowanego w router byłoby dla mnie wygodniejsze 8O

 

Wyglądałoby to następująco:

 

antyvir avast, włączony firewall na rucie, regularne aktualizacje systemu (xp) + regularne kontrolowanie kompa za pomocą spybot search & destroy i hijackthis.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux+ firewall na routerze wdziala u mnie wysmienicie 8O

Firewall na routerze Linksys WRV200 +xp +vista

działa ok -- od momentu jak wyjłąłem laptopa z DMZ Kaspersky Internet Security przestał wszczynać jakiekolwiek alarmy o atakach.

Nie zmienia to starej prawdy że każdy firewall (sprzetowy czy programowy) musi być własciwie skonfigurowany żeby spełniał swoje zadanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...