Jump to content
Grape

Router Z Wbudowanym Firewallem = Jaka Skuteczność?

Recommended Posts

Witam

 

Posiadam neo 1mbit i łącze się z netem za pomocą routera. Router ma wbudowanego firewalla i zastanawiam się na ile to jest skuteczne. Korzystałem z wielu programowych firewalli, ale w rzeczywistości z żadnego nie byłem do końca zadowolony. Zone Alarm nie spełniał moich oczekiwań i potrafił nieźle zapychać łącze, a Kerio kompletnie nie przeszedł moich testów. Okazało się, że to czego miał nie puszczać to puszczał, a to co miał puszczać blokował 8O

 

No więc jak wygląda sprawa routera, który posiada firewalla? Czy zapewni mi on wystarczającą ochronę? Szczerze powiedziawszy korzystanie z firewalla wbudowanego w router byłoby dla mnie wygodniejsze 8O

 

Wyglądałoby to następująco:

 

antyvir avast, włączony firewall na rucie, regularne aktualizacje systemu (xp) + regularne kontrolowanie kompa za pomocą spybot search & destroy i hijackthis.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Linux+ firewall na routerze wdziala u mnie wysmienicie 8O

Firewall na routerze Linksys WRV200 +xp +vista

działa ok -- od momentu jak wyjłąłem laptopa z DMZ Kaspersky Internet Security przestał wszczynać jakiekolwiek alarmy o atakach.

Nie zmienia to starej prawdy że każdy firewall (sprzetowy czy programowy) musi być własciwie skonfigurowany żeby spełniał swoje zadanie.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...