Skocz do zawartości
fa2m

Laptop Do 3800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje laptopa do ok 3800zł. Podajcie kilka propozycji. Laptop ma byc przeznaczony do wszystkiego po trochu. Cena może być NIECO wyższa ale tylko nieco. :)

PS : Co to jest ten kadłubek?? Dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że parametry mają lepsze ale czy jakość wykonania jest porównywalna z laptopami firm Asus, Toshiba, Dell, Acer itp? Lepiej kupić takiego lepszego składaka czy nieco gorszego firmowego lapka? Wole lapka mniej awaryjnego a nieco gorszego parametrami w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dużo wątków na forum odnośnie kadłubków (VBI). Poczytaj sobie. Mogę Ci w skrócie opowiedzieć o nich. Firma Compal jest producentem części do wielu znanych laptopów (Toshiby, HP, Lenovo). Cena jest niska bo nie płacisz za markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej VBI.

 

dem jak zwykle :wink: , dał bardzo dobre propozycje. Skup się na Toshibie i Dellu

 

Toshiba jeśli chcesz pracować i troszeczkę grać.

Dell jeśli chcesz pograć na troszkę lepszych detalach i pracować.

 

Dell ma lepszą grafike, ale dokup 1GB pamięci. Może mieć nawet dobre osiągi, jest na FSB800, Geforce Go 8600M GT - 512 MB!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez belmonto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skupiłem swoją uwagę tak jak sugerowaliście, na Dellu i VBI Compal. Na allegro Compal nieco powyżej sumy którą miałem do przeznaczenia bo ok 4 tys. z parametrami Core Duo 2 GHz, 1 GB ram, 120 GB dysk i GeForce 8600 GT 256 i nad nim zacząłem sie zastanawiać. Różnica między nim a Dellem to procek na korzyść VBI (w Dellu 1.6 GHz) a grafa na korzyść Della (GF8600GT 512). Reszta praktycznie to samo. Co polecacie? Czy różnica procesorów będzie odczuwalna dla "normalnego zjadacza chleba'' ? Czy serwis VBI jest gorszy od Della?

PS: Kupować laptopa już czy jeszcze sie wstrzymać z miesiąc? Jak myslicie, ceny pójdą w górę czy w dół? Dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że compale napewno nie stanieją. co do dellów, to jest to nowy produkt, który dopiero wszedłi na rynek. coraz więcej jest też aukcji z nim na allegro. z jego parametrami i ceną dość szybko stanie się popularny, a wtedy cena wzrośnie (tak jak to było z compalem FL90). chcę kupić za miesiąc lapka i boję się wlaśnie że vostro zdrożeje, ale trzymam kciuki, że będzie ok :]

jak dobrze poszukasz to myślę, że znajdziesz vostro z T7100 i GF8600GT. najlepiej napisz do którejś firmy wystawiającej vostro na allegro i zapytaj się o konfigurację jaka Ci by pasowała najbardziej. może akurat by Ci złożyli :)

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak więc Dell ostatecznie. Teraz problem czy :

DELL VOSTRO 1500

Intel Core 2 Duo 2.0Ghz (4MB 800Mhz) T7300

2 GB (667Mhz)

NVIDIAŽ GeForceTM Go 8600M GT

15,4" WXGA 1280x800 (szklana panoramiczna)

160 GB (5400rpm)

Vista Business (ang)

4x USB 2.0, Czytnik kart, 8-in-1 VGA 15-pin, Line-Mic, Line-Out, LAN RJ-45, Modem, ExpressCard Slot

DVDRW 8x Double Layer

Karta Wi-fi:

Tak

Karta sieciowa:

BroadCom 57xx Gigabit Integrated Controller - 1 Gbps

Bluetooth:

NIE

Kamera internetowa:

2.0 mega pixel

Karta dźwiękowa:

Integrated audio SoundBlaster®

Dodatkowe oprogramowanie:

Microsoft® Works 8.5, Norton or MacAfee Internet Security™, CinePlayer SWDVD, Sonic S/W, Dell Media Experience 3.0 Deluxe, Adobe Leader, Dells Rescue Software

Bateria:

6 komorowa

Zawartość opakowania:

Zasilacz (EU + UK), 1xCD – sterowniki, 1xDVD system operacyjny

Gwarancja:

12 mcy (realizowana w Polsce następnego dnia roboczego)

CENA:

3969,00 PLN

 

czy :

Intel® Core 2 Duo

T5470 1.6 GHz / 2MB L2 cache / FSB 800

RAM 1024 MB

Dysk twardy 120 GB

15,4" WXGA+ (1440x900)

Lustrzana

Karta graficzna nVidia

Typ karty graficznej Geforce Go 8600M GT - 512 MB

Napęd DVD +/- RW DL

Karta dźwiękowa Sigmatel 9200

Komunikacja Modem 56K V92, karta sieciowa 10/100

Bezprzewodowa karta sieciowa 802.11 b/g

Bluetooth tak

Kamera internetowa 2.0 mpix

Czytnik kart 8 in 1 - MMC/ SD/ Mini-SD/ Memory Stick/ MS Pro/ MS-Duo/ MS-Pro-Duo

Typ gniazda roszerzeń 1x Express Card 54

Porty wejścia/wyjścia • 4 x USB 2.0

15-stykowe D-Sub (wyjście na monitor)

RJ-11

RJ-45

wyjście słuchawkowe

wejście na mikrofon

S-Video out

Firewire

Typ wskaźnika Touchpad

Waga 2,87 kg

System operacyjny Windows XP Home Edition

Gwarancja 12 miesięcy

Cena: 3790 zł

 

Pierwsza propozycja nieco przekracza moje założenie co do ceny ale chyba (tak mi sie wydaje) jest lepszą propozycją. Brakuje mu tylko Bluetootha ale nie mozna mieć wszystkiego. Za to parametry są bardzo ok. Druga, nieco tańsza opcja jest nieco uboższa ale eż ciekawa. Nie przekroczyłbym wtedy swoich funduszy. ;) Poradźcie czy warto dołozyc do tego 1 czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tańszy a gorszy drugi wariant. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi prosze czy jeśli kupie lapka Dell (2 z wymienionych wyżej) w Anglii to gwara bedzie obowiązywac w Polsce? Bede mógł odesłać do PL serwisu (jeśli taki wogóle jest) i nie bedzie problemu? Mam możliwość sprowadzenia sobie Della z zagranicy a podobno tam kosztuje 600 funtów wiec oplaca sie brać z tamtąd. Z góry dzieki za odpowiedzi. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena: faktycznie za 600Ł można mieć dużo lepszy konfig niż w pl za te same pieniadze

gwarancja: ważna w pl

jeden problem: w uk na stronie della vostro mogą kupić tylko firmy, nie ma tego modelu dla zwykłego zjadacza chleba.

też chciałem kupić w uk tego lapka, ale niestety nie mam znajomego posiadającego firmę. jeśli Ty masz mozliwość kupna w uk takiego vostro to się nie zastanawiaj :]

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym dowiedziec sie jak wyglada gwarancja w compalu fl 90 jesli zakupiłbym go za granicą tj.w Anglii. Gdzie odsylam laptopa w razie awarii,czy serwis jest w polsce czy zagranica? Czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> nieco gorszego Della w podobnej cenie? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochodziłem wczoraj po sklepach komputerowych szukając Compala FL90. Nigdzie takiego nie mieli ale dowiedziałem sie kilku ciekawych rzeczy (nie wiem czy prawdziwych). W 1 sklepie powiedziano mi że FL90 (Intel® Core2Duo T7500 Santa Rosa (2x2.2GHz), Pamięć Cache 4MB, Pamięć RAM: 2048MB DDR2, Dysk twardy: 160GB SATA 8MB cache, Karta graficzna:GeForce M 8600 GT 512MB TurboCache) bedzie tylko ok 10%-20% lepszy od HP DV6530 mimo że ma wszystkie parametry gorsze a to za sprawą lepszej płyty głównej (o której w Compalu nic nie piszą). Mimo że słabsze parametry to w wydajności znacznej różnicy nie zobacze. W innym sklepie powiedzieli że grafika GF 8600 512mb która jest w Compalu jest grafiką zintegrowaną :blink: . Zweryfikujcie te opinie sprzedawców które (tak myslę) były motywowane chęcią sprzedania innego lapka. Prosze o odpowiedzi. Dzieki pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...