Skocz do zawartości
meesha

Epox 8npa7i I Lm_sensors

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem założyć ten wątek na jakimś forum typowo linuksowym, ale pomyślałem że prędzej tutaj znajdę kogoś z tak "egzotycznym" sprzętem, jakim jest słynny Epox 8NPA7I na S754. Mój kłopot dotyczy lm_sensors - odczyt z modułu f71805f zwraca bzdury. Oczywiście winą są złe wyliczenia wartości, oprogramowanie działa ok. Generalnie nie czepiałbym się tak specjalnie (się chciało sprzęciora to się ma :P), ale jakoś rok temu znalazłem to w google. I było pięknie ślicznie. Ostatnio wymieniałem jednak hdd, zrobiłem backup wszystkiego, ale oczywiście z wyjątkiem /etc/sensors.conf :mur: Pomyślałem "no problem, znajdę znów w google", ale tu zonk - zniknęło. Przekopałem wzdłuż i wszerz - i nima :(

 

Więc jeśli jest gdzieś dobra dusza z epoksem 8NPA7I/9NPA7I/9NPA3J z Fintekiem F78172F, posiadająca odpowiednie wpisy w sensors.conf, to bardzo prosiłbym o zamieszczenie ich tutaj.

 

thx from the mountain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

ładowane są i2c-nforce2, f71805f, oraz k8temp

 

Problem częściowo rozwiązałem, sensors.conf jest lekko niedostosowany do nowych chipów obsługiwanych przez moduł f71805f. Wystarczyło więc linjkę z tekstem

chip "f71805f-*"
zamienić na:

chip "f71872f-*"
Jest nieco lepiej, choć w dalszym ciągu brakuje mi tamtej super konfiguracji. Gdzie to się podziało, nawet wujek google o tym zapomniał ;)

 

dzięki za reakcję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...