Skocz do zawartości
meeron

Foxconn P35 Mars

Rekomendowane odpowiedzi

FOXCONN P35 MARS

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Nowa seria płyt głównych Foxconn - Quantum Force stworzona dla overclockerów i graczy. FOXCONN ogłosił wprowadzenie na rynek pierwszej płyty głównej przeznaczonej do ekstremalnego overclockingu. Model MARS będzie pierwszym produktem z nowej linii Quantum Force dedykowanej entuzjastom overclockingu oraz graczom....

 

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

MARS bazujący na chipsecie Intel® P35, przeszedł bardzo wnikliwe testy prowadzone przez najlepszych na świecie ludzi zajmujących się ekstremalnym podkręcaniem.

 

Zdumiewająca wydajność

 

Pomimo wczesnej wersji BIOSu oraz standardowego chłodzenia powietrzem, MARS może pracować z FSB 575 MHz i posiada potencjał do przekraczania kolejnych rekordów.

 

“Płyta Foxconna znajduje się aktualnie na 8 miejscu na liście rekordów 3DMark05. Mimo, iż nie miałem czasu na schłodzenie procesora ciekłym azotem, a chipset P35 nie obsługuje podwójnego trybu x8 lub x16 gdy używamy Crossfire, uzyskane z tą płytą rezultaty są zdumiewające!”, komentuje jeden z najlepszych overclockerów na świecie mICKEYmOUSE.

 

Jednym z czynników decydujących o świetnym potencjale płyty jest system Gladiator BIOS. Został on stworzony specjalnie dla płyt z serii Quantum Force. Jest bardzo przyjazny dla użytkownika oraz dostarcza wielu opcji wspomagających lepszy overclocking. Zawiera w sobie funkcję “mnożenia napięcia”, która pozwala na bardzo znaczące rozszerzenie zakresu napięć zasilających. Zawiera również zaawansowaną konfigurację timingów pamięci oraz opcję “szybkiego” overclockingu dla początkujących.

 

 

Zdaniem Philipa Lin z expreview, “Bardzo drobiazgowa regulacja napięć zasilających oraz częstotliwości pokazuje ogromny wysiłek inżynierów zmierzający do stworzenia najlepszych warunków do overclockingu. Można je podziwiać natychmiast po wejściu w system Gladiator BIOS.”

 

Linia produktów Quantum Force

 

Dzięki współpracy z entuzjastami podkręcania od wczesnego etapu projektowania produktu seria QuantumForce zapewnia najwyższą wydajność.

 

“Quantum Force nie jest tylko nową linią produktów, jest to także filozofia projektowania” wyjaśnia product manager Quantum Force – Greta Kuo.

 

“Wypracowaliśmy nowy sposób projektowania, który nazwaliśmy SWORD. Skupia on uwagę na dostarczeniu większej wydajności za lepsze pieniądze, słuchaliśmy cennych uwag prawdziwych entuzjastów.”

 

Użytkownicy będą mogli znaleźć więcej informacji o zasadach projektowania serii Quantum force na stronie http://www.quantum-force.net, która zostanie uruchomiona 3 września. Umożliwiać ona będzie rejestracje produktu, dostęp do BIOSów w wersji beta, forum, przewodniki, konkursy oraz szeroki zakres filmów video.

 

“Quantum-Force.net będzie świetnym miejscem dla naszych produktów w internecie, oraz naprawdę interesującym miejscem dla entuzjastów. Odwiedzając je będą mogli dowiedzieć się więcej o naszych produktach oraz filozofii. Znajdą również porady dotyczące overclockingu, BIOSy w wersjach beta, pomoc w rozwiązywaniu technicznych problemów oraz miejsce do pokazania swoich umiejętności na specjalnie przygotowanej tablicy. Dlatego polecam tą stronę wszystkim entuzjastom” zachęca Greta Kuo.

 

Szybkość oraz stabilność w centrum uwagi

 

Filozofia systemu projektowania SWORD została zapoczątkowana hasłem “szybkość oraz stabilność w centrum uwagi”. MARS jest bardzo stabilną platformą, nie tylko ze względu na swój rozbudowany BIOS, który jest najważniejszym narzędziem w rękach entuzjasty, ale również dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technicznych, zaczynając od dobrego rozplanowania płytki PCB, rurkach cieplnych Cool Pipe, kończąc na 100% użyciu kondensatorów Solid State oraz wysokiej jakości ferrytowych dławików w obwodach zasilających.

 

Płyta przyjazna użytkownikowi

 

MARS został zaprojektowany, żeby łatwiej wykorzystać moc komputera. Na laminacie znajduje się przycisk Clear CMOS, który jest umieszczony zaraz obok przycisków Power/Reset. BIOS zapewnia wygodniejszy overclocking dzięki takim technologiom jak: OC Gear (pozwala na zapisywanie swoich profili OC) czy OC Recover (automatycznie przywraca ostatnie działające ustawienie po nieudanej próbie OC).

 

“Zaprojektowaliśmy BIOS w sposób jak najbardziej logiczny, żeby dostęp do wszystkich zaawansowanych ustawień był jak najprostszy – ostrzegając jednocześnie mniej doświadczonych użytkowników przed niebezpieczeństwami związanymi z podnoszeniem napięć zasilających” potwierdza Greta Kuo.

Wygodny panel AEGIS działający pod kontrolą Windows dostarcza informacji o temperaturach systemu, napięciach oraz szybkościach wentylatorów. Pozwala też zaprogramować poziomy, przy których ma ostrzegać użytkownika o potencjalnym zagrożeniu.

 

(źródło: Info Prasowe / FOXCONN)

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zapowiada sie fajne cacko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretny mobas ^^

Szkoda, że cena nie będzie oscylować w przedziale msi p35 neo2-fr/fir / foxconn p35a, no ale nie można mieć wszystkiego...

Czytałem gdzieś, że jej cena to ~650zł, co jest rozsądne za takie parametry x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za cene 600zl +, za tyle mozna miec cos lepszego znacznie. A jak ktos ma odwage i nie boi sie to kupuje cos lepszego i tanszego + pare potencjometrow.

 

Zrobili chlodzenie, pare opcji w biosie, ktore sa czyms wiecej niz standardem i 600zl ; phi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co według Ciebie byłoby dobre ? Wiem że to może nie ten temat, ale czy ty gdybyś był w mojej sytuacji zmieniałbyś p5b dlx ? Czy może dać sobie na razie spokój ?

P5B Dlx na Foxa napewno bym nie zmienil. Asus to sprawdzona, dojrzala juz dobra mobo. Fox; nowy, pewnie srednio udany bios jak narazie, jak to u Fox'a bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wypracowaliśmy nowy sposób projektowania, który nazwaliśmy SWORD. Skupia on uwagę na dostarczeniu większej wydajności za lepsze pieniądze."

 

Sprytne :lol: I nawet to nazwali. Świetna sprawa....

 

Zwykły chłyt marketingowy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi się zdawało ale widziałem test tej mobo na egiełdzie?

Teraz jakoś nie mogę go znaleźć.

Nie zdawało Ci się :wink: LINK

 

Wycisnęli FSB 555MHz na Core 2 Duo E6320 (napięcie NB 1.43V) Podobno ograniczeniem był CPU. W tym samym teście Foxconn P35A zrobił 540MHz (napięcie NB 1.45V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie co moge narazie napisać o tej płycie to że bez problemu odpalił po wsadzeniu (to co z siga bez wentyli i budy), jedynie inna grafika(pozyczony 7900gt i zasilacz modecom 400).Jedynie musialem podbic napiecie na pamieci bo byl blue screen i dalem 2.1V.Wentylator na płycie jest naprawde cichy i z uzytkowania przez kilka godzin plyta ledwo ciepla.Pobór pradu przy instalacji systemu wynosil okolo 110-120W.Bios naprawde niezle rozbudowany!!ma kupe opcji.Przesiadlem sie z wysluzonego s939 wiec za nim poznam wszystko to troche minie, a szczegolnie jezeli chodzi o OC tej plyty.Akcesoria itd.. wszystko sie zgadza, solidnie spakowane wraz z dyskietka z sterownikami do raid(Tu tez sprobuje sił).Narazie tyle moge napisac na temat tej płyty bo sprzet musiałem oddac, a cały kompletny bede miał po powrocie do mojego domu:-)))czyli około 10 stycznia niestety...Jak to złoże do kupy i cos pokrece troche to napisze jak sprawuje.

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@epoxer-->

jak wyglada montaz scythe ninja na tej plycie? bo widze ze masz w podpisie, a czytalem ze sa problemy z mugenem itp (tylko ze one nie sa kwadratowe, a ninja jest... ale nie widzialem w realu i nie wiem za bardzo czy to samo sie bedzie tyczyc ninji)

 

a i pytanko...

warto kupowac tego marsa? w porownaniu do zwyklego foxconna na p35?

cena jest znacznie rozniaca, ale z doswiadczenia wiem, ze nie warto oszczedzac na plytach...

 

jakie sa wasze opinie (z testow ktore czytalem nie jest jednoznacznie napisane czy warto kupowac ta plyte).

123 funty za marsa

£79.89 za zwyklego -S

 

pozdro/wiem ze nie dzial co kupic, ale pytanie na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim na marsie bardzo ładnei działa przycisk CLEAR CMOS...

jak coś przesadzimy, wciskamy 1 przycisk na mobo, po nim reset i płyta wstaje albo z ustawieniami safe albo default - zalezy jak jej każemy...

można zapamiętać 4 profile z tego co pamiętam.

 

OC na tej płytce to czysta przyjemność - producent chwali się że każda mobo jest w stanie osiągnąć FSB 580 :)

 

Poza tym na mobo można ustawiać mnożniki połówkowe o ile procek na to pozwala ...

 

dodatkowy wentylator jest dość cichy aczkolwiek do solidnego OC trzeba go ustawić tak że robi się słyszalny - najlepiej wypadają z tą płytą wentyle wiejące z góry na mobo np Aerocool Dominator.

Zalman CNPS 8700 NT wszedł na tą płyte LEDWO LEDWO CO, opiera się o radiator chipsetu.

 

Dziś mam dopaść do niej nowy procek to powalcze troszkę i podziele się wynikami...

 

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pytanie o ile będę umiał odpowiem ...

 

PS. Płyta do kupienia jest w ACTION.

 

UPDATE:

u mnie E2160 @ 3,1GHz obecnie na 1,375V ...

natomiast za nic nie jestem w stanie skłonić PATRIOT EP LLK do działania w 800MHz na 4-4-4-12 @ 2.2-2.3V...

1000MHz z 5-5-5-16 też nie idzie nawet z 2,4V a powinny działać przy 2.3V

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No :-))) Jak narazie to sam jaja mam z ta plyta bo gryzie sie z moimi pamieciami.Ustawialem rozne timingi,rozne napiecia do wszystkiego co mozliwe,wszystko na auto itd...Problemy sie zaczely gdy chcialem swieza instalacje zrobic windowsa XP gdy wywalal blad obojetnie na jakiej plycie cd.Viste oryginalna probowalem i to samo, normalnie 2 dni z tym walczylem i 3 razy kompa rozlozylem na czesci pierwsze,juz myslalem ze juz zobacze jak daleko takie plyty lecą i jak rurki heatpipe pekaja.W koncu uruchomilem komputer na jednej kosci ram ledwo co i dalo sie zainstalowac windowsa.Szybkie OC 3.2Ghz bez zajekniecia 3d06 prawie 12K i prawie 3K dla CPU.Wiec wzialem sie do aktualizacji biosu:D bo wyczytalem ze jakies poprawki sa z pamieciami,pech chcial ze bios ponad 1mb i na dyskietke sie nie miescil.No to ba:-)Winflash zostal jak to w dfi bylo,a tu jaki maly blad bo cos tam nie pasowalu mu, no okej nie chcesz to nie wiec robie boot-a na pendrive i tylko w biosie przestawie zeby odpalal z pendrive.Wszystko spoko, resecik i tu zonk.Czarny ekran tylko wentyle sie kreca, clear cmos i wyciagniecie bateryjki, zworki i nic.Jedynie reaguje jak ramu wogole nie ma to sie pluje.Dzis akurat dogadalem sie z jednym gosciem na allegro zebym spisal numery z kosci to postara mi sie pomoc lub zrobic gotowa kosc(dokladnie nie wiem jak to dziala)i tym programatorem pojedzie po niej i jeszcze jeden z Dublina ponoc umie wgrac z windowsem czy jakos tak ??(czarna magia).Niestety w Irlandii oni nie maja takich rzeczy jak My w polsce bo zleksza zacofani sa(no chyba ze ktos zna gdzies jakiegos informatyka).Z tego co jedynie wywnioskowalem to przez ten blad w winflash cos sie namieszalo,a dwa ze jak uda sie taka kosc zrobic to zaraz z 2 lub 3 fundne zeby znowu jajec nie bylo.Jakies sugestie lub ekstremalne nietypowe przywracanie biosu ??Takze juz od 2 tygodni patrze jak na plyte kurz opada.Napewno moja wina w tym(madry polak po szkodzie) ale plyta tez ze nie radzi sobie z taka iloscia ramu.

 

Maly edit, mysle rowniez nad zmiana plyty gdyby dalej problemy, wybralbym chyba cos z gigabyte bo asus to jakos mi tak nie podchodzi.

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma backup BIOSu tej płyty to prosił bym o kontakt:

gg:3027311

mailto:elektro255@wp.pl

o jaki backup ci chodzi bo mam kilka biosów łącznie z betami dla zarejesrtowanych użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje ten temat trochę, ale zakupiłem Marsa tydzień temu, a z okazji świąt miałem chwile żeby mu poświęcić. Z drugiej strony jakoś mało popularna ta płyta u Forumowiczów.

Zacznijmy od tego konfiguracji:

Foxconn Mars p35 Bios P11

E8400 Q748A (48 tydzień :cry: )

Transcendent Axe 800 2*1GB (dzięki Xtreme Addict)

9600gt POV (piszczy :sad: )

Amacrox Worrior 500 (460W)

 

Skoncentrowałem się na znalezieniu punktu pracy 24/7.

Na screenach 490*8=3920

Vcore 1,4V[bios] 1,424V[CPU-Z iddle] 1,392[CPU-Z iddle] Vdroop max ~0,04V ("trochę" poniżej)

Reszta napięć z biosu

NB 1,5V

SB 1,575V

VTT 1,275V

DRAM 2,205V (4-4-4-12 reszta auto)

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Screen z OCCT ram mode postaram się zamieścić później, ale całość jeszcze nie dała znaku jakiejkolwiek niestabilności. Wiem, że orthos ze screenem 8h by się przydał, ale nie mam na to czasu póki co. Ogólne odczucia co do płyty są jak najlepsze. Ostatnio O/C się bawiłem na nf2, czyli wieki temu i to bardzo hmm 'ostrożnie' :-P Tak ram i jak i płyta mogą dużo więcej niestety procesor nie chce przyjąć 4GHZ nawet na 1,44V iddle cPU-Z (1,4375 bios). Ostatecznie spróbuje wrzucić 1,47V w biosie i zobaczyć czy policzy sPI chociaż. Wcześniej jednak spróbuje FSB podciągnąć.

Jedyne pytanie to czy temperatury są w normie jak na rozbebeszone części na AC (jakiś pentagram alcu 3000rpm).

Jako, że O/C głównie na papierze się zajmowałem to chętnie wysłucham rad na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zmierzył, ale nigdzie nie mogę znaleźć punktów pomiarowych. Wiem, że sam mógłbym poszukać, ale potrzebuje większej motywacji, a ten procesor mi jej nie dostarcza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...