Skocz do zawartości
meeron

Foxconn P35 Mars

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopie temat gdyz chcialem napisac jak teraz plyta sie sprawuje.

Jakby ktos nie wiedzial jakie napiecia maksymalne mniej wiecej na niej dac to napisze wam co kolega z Kanady mi na extremesystems.

 

cpu 1.38 ~ 1.4 ( if 1.4 dont scare you )

vtt 1.20 best low ~ 1.275 best high

nb 1.538 best low ~ 1.625 best high

sb 1.50 best low ~ 1.60 best high

your memory kinda high try 2.1v for memory

and use only 2 sticks ...it takes more nb volts to run 4 sticks like at least 1.6 volts or better

 

Bios G28 .

Te wszystkie napiecia moga rowniez dotyczyc zwyklych plyt foxconn na P35.U mnie czy 4 banki pamieci czy 2(2.2V) zajete to nie mam jakichs problemów.Procka(slaba sztuka) dociaglem do 4ghz na 1.45V.Aktualnie 3.9ghz 1.43V

 

Ogolnie płyta pomimo problemów z początku(moja wina, brak doswiadczenia) to polecam ją.Raid 0 oraz reszta plyty dziala bez problemu.Bedzie to prawie rok jak Ją mam to nic nie popsuło się.Jedynie do czego mozna sie doczepic no to nieszczesny crossfire x16 x4 ktory teraz by sie przydal przy tak niskich cenach kart radeon serii 4XXX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czytałem artykuł wcześniej ale nie byłem pewien czy z tym chłodzeniem nie będę miał problemu nawet przy instalowaniu w poziomie. Jeszce przeczeszę net może znajdę gdzieś na ten temat tak dla pewności.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ta płyta była wypuszczana w kilku rewizjach? Bo na frazpc płyta testowana nieznacznie się różni od tej co jest na zdjęciach wątku (przykrywki na cewkach zasilających tam są a tu nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę odnawiam temat. Ale czy ktoś z was miał problem z obsadzeniem banków pamięci 1 i 3 (białe)? U mnie nie wstaje komp i piszczy z dosyć dużą częstotliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeszcze garść nowych problemów: komputer dziś przestał wstawać jak tylko wyłączy się kartę dźwiękową w BIOS. Jakaś reakcja następuje po wyjęciu jednej kości RAM ale nie doprowadza to do startu Windows ale następuje jakiś postęp. Czy powinienem reklamować płytę? Dodam że robiłem update BIOS, oraz że jest to druga moja płyta i może to inny komponent powoduje takie konflikty bo na poprzedniej miałem także problemy. Może zasilacz "przypala" płytę a moze to procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obsadzone obecnie 4 banki Kingmax-ami i nie ma problemów, wcześniej 2 w różnych kombinacjach i też zero problemów ( zarówno na Kingmaxach jak również Crucial AE ). Spróbuj przetestować pojedyńczo w każdym slocie i testując np GoldMemory.

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obsadzone obecnie 4 banki Kingmax-ami i nie ma problemów, wcześniej 2 w różnych kombinacjach i też zero problemów ( zarówno na Kingmaxach jak również Crucial AE ). Spróbuj przetestować pojedyńczo w każdym slocie i testując np GoldMemory.

Jeśli chodzi o RAM to teraz działa w różnych konfiguracjach, nawet nie ma już problemu z obsadzeniem białych banków (nie wiem jak to się stało że problemu już nie ma). Co innego wyłączenie karty dźwiękowej na płycie, wstawienie tylko jednej kości posunęło do przodu proces włączania systemu ale i tak się nie włącza. Także problem jest z wyłączeniem dźwiękówki, bo gdy jest włączona to system startuje bez problemu (wyłączam ją wtedy w menedżerze urządzeń) ale problem w tym że do dziś rano działało z wyłączoną kartą audio z poziomu BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o RAM to teraz działa w różnych konfiguracjach, nawet nie ma już problemu z obsadzeniem białych banków (nie wiem jak to się stało że problemu już nie ma). Co innego wyłączenie karty dźwiękowej na płycie, wstawienie tylko jednej kości posunęło do przodu proces włączania systemu ale i tak się nie włącza. Także problem jest z wyłączeniem dźwiękówki, bo gdy jest włączona to system startuje bez problemu (wyłączam ją wtedy w menedżerze urządzeń) ale problem w tym że do dziś rano działało z wyłączoną kartą audio z poziomu BIOS.

mam obecnie kartę dźwiękowa+sieciową+firewire wyłączone w biosie i nigdy nie było problemów, może podkęcałeś sprzęt i cos źle ustwiłeś ( dzielniki pamięci ? napięcie Ramu, procesora, timingi ), zresetuj bios najlepiej i niech wystartuje na ustawieniach domyślnych i wtedy przetestuj pod obciążeniem np. SP2004 (Orthos) Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia w BIOS na def., Orthos śmiga od 2h i nie ma błędów. Nie wiem jak sprawdzić, co się dzieje w kompie, w końcu to już druga płyta główna a z komputerem w dalszym ciągu problemy. Nie wierzę, że trafiłem na dwa felerne egzemplarze mobo, więc albo to jakiś inny podzespół źle działa albo coś, (czyli podejrzewam zasilacz) "psuje mi płyty" (czy to możliwe w ogóle?).

 

Edit:

Przed chwilą sprawdzałem i okazało się, że nie tylko wyłączenie karty dźwiękowej, ale jakiekolwiek zmiany w BIOS powodują, że komp nie wstaje. Dodam, że sam komputer w takim przypadku działa, kontrolki się świecą, ale ekran jest czarny (nie jest wysyłany żaden sygnał obrazu).

Edytowane przez OS7RY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...