Skocz do zawartości
mb_asasello

Kraków - Dostęp Do Internetu, Oferty, Ceny, Uwagi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś mógłby mi polecić kogoś w Krakowie? Chodzi mi o KOGOKOLWIEK kto dostarcza net na koniec Grzegórzeckiej (sama końcówka, już ta część równoległa do Alei Pokoju. Budynek 99) Już wiem, że UPC i tym podobni kończą się na 98 :( A Netia i TP życzą sobie, żeby mieć też ich linię tel. podciągniętą, inaczej chcą chore pieniądze za sam net. A ja telefonu nie potrzebuję, chce tylko internet, najlepiej 1 mega.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam wszystkich

 

Albo może ktoś wie, czy nie mając podciągniętej linii TP mogę założyć neostradę? Tak, jastem już w aż takiej desperacji :)

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając na myśli "tym poodbni"

pisałeś również o Asterze rajt?

Tja, też nie dociągają do mnie :(

 

 

:|

 

GHNet patrzałeś?

A nie patrzyłem. Jutro do nich przedzwonię. Niby w spisie ulic mają Grzegórzecką, ale wszyscy providerzy mają dopóki się nie dowiedzą, że chodzi o tą drugą część, za rondem...

Edytowane przez mb_asasello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to smieszne bo wlasnie upc tam ma swoja siedzibe w krakowie :P

 

sproboj tez airbites jesli jeszce dziala w kraku, ja mialem net z ghnetu i nie moge narzekac, dobre transfery i ladne pingi, i co wazne synchroniczne lacze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

odświeżę temat bo potrzebuję porady

 

znalazłem kilku providerów, w tym firmę NetSystem, która ma bardzo odpowiadające mi ceny i tu moje pytanie: jak jest z jakością łącza, serwisu i ogólnym podejściem do klienta?

 

wynajmuję mieszkanie (na ruczaju), neo nie założę bo jest najniższy abonament na właścicielkę (a po zmianie na standard + neo to wyjdzie za dużo)

 

trudno znaleźć alternatywę bo umowa na czas nieokreślony jest niewiele droższa od normalnej (4 pln), a wystarczy mi w zupełności 512 kilo, cena to max 50 pln

 

chodzi mi jedynie o sam net bez kablówki i telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje dobrego internetu w krakowie, mieszkam w centrum i zastanawiam sie nad wyborem sieci, lacze musi byc podzielone na 6 komputerow, myslalem o asterze, lub o chello, bo u nich sa atrakcyjne ceny i predkosci, chyba, ze ktos z Was zna jakas lepsza oferte, z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astera polecam całkowicie! Jestem u nich od paru dobrych lat i nie miałem ANI RAZU (naprawdę) problemu z łączem wynikającym z winy dostawcy. Prędkość deklarowana jest prędkością rzeczywistą (!), ceny całkiem dobre -ja obecnie płacę 70zł brutto za łącze dl: 3mb/6mb w nocy , ul: 512mb.

Jestem w 100% zadowolony.

 

Natomiast kolega ma Chello i nie jest tak różowo - w ciągu roku miał kilka przypadków że internet nie działał przez parę godzin. O takich samych przypadkach słyszałem również od innych znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Chello, to znajomy z uczelni ma net z UPC i sobie chwali, jedyne na co narzeka to wlasne wysoka cena abonamentu. Sam mieszkam w Krakowie i mam niestety internet z przez siec lokalna, chociaz i w tym przypadku provider providerowi nie rowny - wczesniej mialem netcontrol i wszystko chodziolo super - teraz mam classcom i powiem szczerze, ze chyba im podziekuje i zmienie na GHnet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upload przecież niezły -512mb to nienajgorzej.

 

P2P czy Torrenty śmigają aż miło :D A jak są dobre trackery i dużo źródeł to już wogóle mega.

 

Dla mnie jedyną wadą jest brak dynamicznego (chyba tak to sie nazywa) IP jak w neostradzie, gdzie IP co włączenie kompa jest inne. Przydaje sie to np. na rapidshare, a tutaj często albo dowiadujemy się że ktoś już o takim IP sciąga plik, albo trzeba czekać kilkaset minut na swoją kolej :D Ale to niewielka wada w świetle zalet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upload przecież niezły -512mb to nienajgorzej.

 

P2P czy Torrenty śmigają aż miło :D A jak są dobre trackery i dużo źródeł to już wogóle mega.

 

Dla mnie jedyną wadą jest brak dynamicznego (chyba tak to sie nazywa) IP jak w neostradzie, gdzie IP co włączenie kompa jest inne. Przydaje sie to np. na rapidshare, a tutaj często albo dowiadujemy się że ktoś już o takim IP sciąga plik, albo trzeba czekać kilkaset minut na swoją kolej :D Ale to niewielka wada w świetle zalet ;)

512 Mb to chyba malo kto ma :)

A twojego tlumaczenia o dynamicznym IP nie rozumiem.

 

Zeby nie bylo OT - sam stane najprawdopodobniej za niedlugo przed wyborem providera i z tego co slyszalem od znajomych ghnet daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz na 1-1,5 miesiąca chello coś majstruje i czasem nie ma połaczenia przez godzine do dwóch

zdarzaly sie dni keidy nie miałem internetu przez 4 godziny

 

jednak ostanio przyspieszyli mi łacze z 512 do 2MB

i zadnych przerw w połączeniu nie odnotowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym tygodniu podpisuje umowe z GHNET,co wazne oferuja oni symetryczne łacza i umowe do konca roku akademickiego :).Ktos wyzej pisał GhNET wolny? 2048 w dzien 3072 w nocy to mało? + upload tyle samo a nie jakies marne 512 i wszystko za 69zł

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem osobiscie w biurze na kleparzu, niestety nie ma takiej mozliwosci, normalnie sie zalamalem mieszkam niecale 10 minut pd rynku, przy alejach scisle centrum i jedyne co moge zalozyc to 2mbit/2mbit ( nie gwarantowane ) za 100zl + 4zl od kazdego komputera, poprostu tragedia, ani gh net, ani ups, ani aster nic poprostu nie ma zadnej ciekawe alternatywy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pod koniec lutego przenosze sie do krakowa i wynająłem sobie mieszkanie przy ul.Balickiej w Bronowicach Małych nie daleko pętli.Mieszkanko to nie ma jeszcze łącza internetowego.Chciałbym założyć tam internet ale nie wiem ktorzy providerzy internetowi działają w tamtym obszarze i którzy są warci opłacania abonamnetu.Chciałbym cos w miare szybkiego do 50-60zl miesięcznie.Podpięty będzie tylko 1 komputer.

 

Możecie kogos polecić?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.aster.pl/node/530

 

Zastanawiam sie czy to łącze to az nad to czy bedzie ok.Od czasu do czasu jakis download 4-5gb i w zasadzie tyle.

Czy ja dobrze widze ze ten pakiet kosztuje 140zł??? :blink:

 

Bo znowu tutaj pisze ze od 67,50

http://www.aster.pl/krk/internet

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos oprócz ASTER udostępnia tam połączenie ze światem? .Dzwoniłem do GH NET ale oni tam niestety nie docierają co mnie w sumie dziwi.ASTER jest masakrycznie drogi a ja potrzebuje umowe na czas nieokreślony.Chodzi dokładnie o os.Bronowice Nowe ul.Balicka 14b

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O witam sąsiada :P Mieszkam w bloku na przeciwko balickiej 14b ;)

 

A do rzeczy - polecam Astera - ze wszystkich dostawców w naszym rejonie (ghnet, airbytes, upc) to zdecydowanie najlepszy wybór. I kosztuje ok. 70zł, te 140 to cena regularna bez promocji (która to promocja notabene obowiązuje przez cały okres trwania umowy).

 

Ciekawe że GHnet do was nie dociera, skoro w bloku na przeciwko jest :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O witam sąsiada :P Mieszkam w bloku na przeciwko balickiej 14b ;)

 

A do rzeczy - polecam Astera - ze wszystkich dostawców w naszym rejonie (ghnet, airbytes, upc) to zdecydowanie najlepszy wybór. I kosztuje ok. 70zł, te 140 to cena regularna bez promocji (która to promocja notabene obowiązuje przez cały okres trwania umowy).

 

Ciekawe że GHnet do was nie dociera, skoro w bloku na przeciwko jest :roll:

Witam,witam:)dzieki za odpowiedz

 

Z promocją to chodzi o to ze taniej jest jak jest umowa na czas określony.A ja potrzebuje na niekreślony bo bede tam tylko max do października.Dzwonilem 2x do gh net bo u nich sie opyla na nieokreślony i powiedzieli ze ich w tym bloku nie ma-dziwne skoro wszędzie do okoła jest;/ Na stronce upc sprawdzalem to pokazuje ze nie dociera;/Obadam airbytes.Jacy jeszcze providerzy wchodza w gre w tym rejonie?

 

edit:

Airbytes nie świadczy uslug na terenie bronowic.jaaaa...21wiek a ja bede skazany w najlepszym przypadku na netie!!!!

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...