Skocz do zawartości
mb_asasello

Kraków - Dostęp Do Internetu, Oferty, Ceny, Uwagi

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

 

mam do oddania umowę z GHNET na łącze o przepustowości MAX 2MB na 8 miesięcy.

 

Niestety musiałem się wyprowadzić z miejsca, na które była ona zawarta a w mieszkaniu, w którym teraz mieszkam nie ma możliwości jej uaktywnienia przez co chciałbym ją komuś oddać (musiałbym płacić za niewykorzystaną usługę).

 

Umowa zawarta była na 12 miesięcy 3 grudnia 2008 roku czyli w chwili przepisania jej umowa obowiązywałaby na okres 9 miesięcy (do grudnia 2009)

 

Przeniesienie usługi kosztuje od 50 do 100zł w zależności czy w danym budynku / mieszkaniu wcześniej znajdował się internet z GHNET. Oczywiście koszty te pokryję.

 

Koszt miesięczny internetu wynosi 62zł.

 

Oto parametry:

Prędkość łącza od 12.00 - 24.00 1Mb/s

Prędkość łącza od 24.00 - 12.00 2Mb/s

Brak limitu danych

 

Odemnie mogę napisać, że firma GHNET dba o klienta i nadal chciałbym z jej usług korzystać lecz jest to teraz dla mnie niestety niemożliwe. Telefoniczne Biuro Obsługi Klienta działa zaskakująco dobrze (np. sami oddzwaniają do klienta jeśli ten ma problem, ludzie tam zatrudnieni znają się na tym co robią przez co skutecznie i w jasny sposób potrafią pomóc). Miałem do czynienia z kilkoma firmami świadczącymi podobne usługi i tą mogę polecić ewentualnemu nabywcy. Łącze takie w zupełności wystarcza do ściągania filmów, muzyki, normalnego użytkowania itp. (oczywiście legalnie ;))

 

Wszelkie formalności (tj. przepisanie umowy, dokonanie płatności) załatwialibyśmy oficjalnie w siedzibach firmy tj. na ulicy Królewskiej lub w Galerii Kazimierz.

 

Wszelkie pytania proszę kierować mailowo lub telefonicznie lub też przez gg.

tel: 508 139 029

mail: morning-view@wp.pl

gg: 4878709

Z przyjemnością udzielę odpowiedzi.

 

kurde lipe mam i musze teraz płacić a nie używam :/ Mogę iść nawet na rękę i zapłacić w kwietniu jeszcze abonamet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam do oddania umowę z GHNET na łącze o przepustowości MAX 2MB na 8 miesięcy.

 

Niestety musiałem się wyprowadzić z miejsca, na które była ona zawarta a w mieszkaniu, w którym teraz mieszkam nie ma możliwości jej uaktywnienia przez co chciałbym ją komuś oddać (musiałbym płacić za niewykorzystaną usługę).

 

Umowa zawarta była na 12 miesięcy 3 grudnia 2008 roku czyli w chwili przepisania jej umowa obowiązywałaby na okres 9 miesięcy (do grudnia 2009)

 

Przeniesienie usługi kosztuje od 50 do 100zł w zależności czy w danym budynku / mieszkaniu wcześniej znajdował się internet z GHNET. Oczywiście koszty te pokryję.

 

Koszt miesięczny internetu wynosi 62zł.

 

Oto parametry:

Prędkość łącza od 12.00 - 24.00 1Mb/s

Prędkość łącza od 24.00 - 12.00 2Mb/s

Brak limitu danych

 

Odemnie mogę napisać, że firma GHNET dba o klienta i nadal chciałbym z jej usług korzystać lecz jest to teraz dla mnie niestety niemożliwe. Telefoniczne Biuro Obsługi Klienta działa zaskakująco dobrze (np. sami oddzwaniają do klienta jeśli ten ma problem, ludzie tam zatrudnieni znają się na tym co robią przez co skutecznie i w jasny sposób potrafią pomóc). Miałem do czynienia z kilkoma firmami świadczącymi podobne usługi i tą mogę polecić ewentualnemu nabywcy. Łącze takie w zupełności wystarcza do ściągania filmów, muzyki, normalnego użytkowania itp. (oczywiście legalnie ;))

 

Wszelkie formalności (tj. przepisanie umowy, dokonanie płatności) załatwialibyśmy oficjalnie w siedzibach firmy tj. na ulicy Królewskiej lub w Galerii Kazimierz.

 

Wszelkie pytania proszę kierować mailowo lub telefonicznie lub też przez gg.

tel: 508 139 029

mail: morning-view@wp.pl

gg: 4878709

Z przyjemnością udzielę odpowiedzi.

 

Możemy się dogadać, że rachunki za kwiecień także pokryję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat, jako że pod koniec miesiąca się przeprowadzam szukam nowego dostawcy internetu, obecnie mam z GH Net, w sumie nie mam co narzekać, transfer dobry, jak zdarza się awaria to szybko ją usuwają, przeprowadzam się na Nowy Kurdwanów zaraz przy pętli tramwajowej, dzwoniłem do UPS niestety nie mają tam jeszcze zasięgu (mimo że ulicę obok obejmuje), Aster raczej odpada z powodu nie zbyt pochlebnej opinii o nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem Aster w Krakowie i byli całkiem w porządku jeżeli chodzi o świadczone przez nich usługi. W Aster miałem 10/1 Mbps i faktycznie osiągałem odpowiednio 1,2 MB/s i 120 KB/s

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPC nie ma zasięgu, GH Net też nie świadczy tam usług...chyba zostanie mi do wyboru Aster którego osobiście zbyt nie chcę...może jakieś inne propozycję?

 

do tego Aster jest dość drogi za 2mb 107zł, znalazłem jeszcze 2-0 Internet Provider, ma zasięg w moim bloku, za 1mb (2mb noc) 59zł/miesiąc, czy ktoś używał/słyszał coś? znalazłem również blast.pl tyle że muszę dokładnie się dowiedzieć jak wygląda ich oferta...

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doctorpuls - sprawdz lokalnych prowiderow, przy petli powinno lapac KSK-NET i 2-0. osobiscie mam ksk, jesli chodzi o jakosc to jest niezla. nie wiem jaka teraz maja oferte wiec trzeba sprawdzic :)

 

teraz zauwazylem dopiero ze slyszales o 2-0 - kumpel ma na drugim koncu kurdwanowa i nie narzeka, wrecz przeciwnie bardzo chwali, zwlaszcza przepustowosc lokalna poprzez dc++ maja bardzo dobra :)

Edytowane przez gollumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do 2-0 póki co mogą mi tylko zaproponować 1mb/512kb za 49zł a od września prawdopodobnie będzie możliwość zwiększenia bo zakładają następny światłowód, tyle że przy tej opcji nie ma możliwości korzystania z dc++, podjadę do nich w następnym tygodniu i dogadam co i jak. KSK-Net według ich strony nie ma zasięgu na mojej ulicy (Żaka)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Miał ktoś styczność z bezprzewodowym internetem od Netii po WiMaxie? Jeśli tak to wypowiedzcie się na jego temat.

Chodzi o to, że kończy mi się umowa z iPlusem (o zgrozo!) i poszukuję providera. Problem w tym, że żadne usługi po kablu (Neostrada itp) nie wchodzą w grę, bo nie mam (i miał nie będę) druta do domu ;]

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność z Wimax od Netii. Całkiem nieźle to śmiga. Opóźnienia OK - da się na takim łączu postawić np. VOIP. Od anteny idzie kabel do ich urządzenia, dalej jest skrętka i kolejne urządzenie (RJ-11 dla telefonu + RJ-45 do Internetu). Z tego co pamiętam to połączenie do internetu jest szyfrowane PPPoE.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Miał ktoś styczność z bezprzewodowym internetem od Netii po WiMaxie? Jeśli tak to wypowiedzcie się na jego temat.

Chodzi o to, że kończy mi się umowa z iPlusem (o zgrozo!) i poszukuję providera. Problem w tym, że żadne usługi po kablu (Neostrada itp) nie wchodzą w grę, bo nie mam (i miał nie będę) druta do domu ;]

 

Pozdrawiam

Jeśli chcesz mieć do internetu - polecam.

Do gier całkowicie nie.

Piszę z Wrocławia, właśnie się przesiadłem z Netii - totalnie nie polecam. Nie jest warta tych pieniędzy.

Przede wszystkim: obsługa jest do [gluteus maximus]! Dzwonie po technika, a on mi po tygodniu przyjeżdża.

Dalej: ping wynosi 100ms minimum - a i tak to jest szczęśliwy ping. I opóźnienie nie jest wcale spowodowane złym systemem przesyłania danych.

Szybki traceroute i wszysciutko wiadomo.

Netia przeciąga ci połączenie aż do centrali w Warszawie - po drodze miałem peszka natrafić na Opolską Sieć Informatyczną - ktora pomimo światłowodów - gubiła mi 1/3 wysyłanych pakietów.

Pierw poproś o okres testowy, spinguj, straceroutuj, i dopiero kup.

Chyba że potrzebujesz internetu tylko do przeglądania www.

Ponadto, u mnie był takowy sprzęt: antena na dachu;kabel zewnętrzny izolowany; wzmacniacz sygnału=> kabel wejścia: antenowy; wyjścia:1x ethernet. Do tego podwójnie zabezpieczenia hasłem, jedno musi użytkownik ustawiać na swoim PC/Routerze a drugie technik konfiguruje na wzmacniaczu, i do tego zabezpieczenie MAC'iem - wzmacniacz posiada. Do tego za ten sprzęt życzą sobie zdecydowanie za dużo.

Do tego, co śmieszniejsze, internet rozsypał mi się na poczatku Czerwca -a miałem go od Stycznia.

Powód?? Jakieś problemy z głównym przekaźnikiem na kominie elektrociepłowni. I co? Minimalny czas naprawy - 2 miesiące. .....

Ale na Netię plusują promocje - w czasie trwania umowy, będziesz miał 3 wybory opcji typu. np. 5 miesiecy po nizszych cenach, przyspieszenie netu, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet to dla mnie www, gg, no i jakiś download, gry - niekoniecznie. Netia sobie życzy tylko internet z telefonem przy czym mnie to nie zadowala, bo mam telefon domowy w Erze i jestem bardzo zadowolony.

 

Gdzie można szukać informacji o pozostałych providerach typu prywatne firmy dzielące pasmo bezprzewodowo? Bo w panoramie firm niewiele znalazłem.

Jest taka firma - Expander się zwie, dostarczają sieć sąsiadom i jest ok, ale w mailu z ofertą napisali mi 57PLN (netto/brutto?! - kij wie) za 512kb/s podniesione do 768kb/s + 99 instalacja. Trochę dużo wg mnie, racja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet to dla mnie www, gg, no i jakiś download, gry - niekoniecznie. Netia sobie życzy tylko internet z telefonem przy czym mnie to nie zadowala, bo mam telefon domowy w Erze i jestem bardzo zadowolony.

 

Gdzie można szukać informacji o pozostałych providerach typu prywatne firmy dzielące pasmo bezprzewodowo? Bo w panoramie firm niewiele znalazłem.

Jest taka firma - Expander się zwie, dostarczają sieć sąsiadom i jest ok, ale w mailu z ofertą napisali mi 57PLN (netto/brutto?! - kij wie) za 512kb/s podniesione do 768kb/s + 99 instalacja. Trochę dużo wg mnie, racja?

Jestem po przejściach - w półtora roku zmieniłem ponad 4 razy providerów.

Jeżeli jesteś z Wrocławia z Północy to polecam całym sercem FanCom - właśnie na niego się przesiadłem, i jest świetny.

Jak u mnie jest dokładnie 100kB/s w obydwie strony za 49zł miesięcznie - pingi są wyśmienite, 20-35 ms, tylko właśnie ściąganie FTP jest wolne. Ale nei narzekam, na torrentach mam wręcz większe prędkości, bo szybciej udostępniam innym pliki, i mam wiecznie wyższą prędkość :) Do tego nie mam problemu z pingiem po włączeniu Torrenta - dopóki mu nie pozwole zając całego łącza.

EDIT:

Netia wymaga aktywnego połączenia telefonicznego, a nie telefonu od nich.

W takim wypadku, antenowy internet od Netii wyjdzie ci drożej - abonament+korzystanie ze sprzętu to dla 2Mb/s ok. 100zł/miesięcznie.

Podle mnie, jeżeli masz telefon domowy po KABLU telefonicznym, to staw na tym łączu też internet... to nei problem.

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Krakowa (południowy, kurdwanów stary).

Netia z telefonem - chodziło mi o to, że oni po WiMAXie dają internet i telefon (taki pakiet), nie mam kabla do domu i w tym cały problem...

Nic na to nie poradzę - taka widocznie jest u ciebie oferta.

U mnie sam WiMax, bez telefonów jest dostępny.

Poszukaj, popytaj - niestety, nie mogę ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up 2-0 nie ma u mnie zasięgu, tak jak i KSK, Net4You, Blast, ISTS, Netia, GHNet, natomiast z Aster nie mogę podpisać umowy ponieważ właścicielka mieszkania nie wymówiła umowy i do tego jest zadurzone łącze, więc jestem w kropce, właścicielka mieszkania wraca z USA prawdopodobnie w sierpniu...może jakaś inna propozycja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki internet polecicie w Krakowie dzielnica Kurdwanów. Internet będzie używany do gier online czyli musi mieć niskie pingi i nie tracić pakietów. Sprawdzałem co nie które oferty:

UPS- mogę mieć podłączony bez problemu (ale czytałem na jego temat opinie i jest sporo osób które są niezadowolone z powodu utraty pakietów)

Aster-brak możliwości

GHNet-brak możliwości

 

Co jeszcze polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego providera polecacie w Krakowie, chodzi mi o net przewodowy (linia telefoniczna TP) na obszarze Starego Bieżanowa? 1Mb to minimum ale na 2Mb i więcej też bym nie narzekał, warunek modem przy podpisaniu umowy do tego cena max ok 45zł ale wiadome czym mniej tym lepiej ;-).

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z UPC od lipca i muszę stwierdzić, że jest to najlepszy net z jakiego miałem możliwość korzystać. Od lipca na palcach jednej ręki policzyłbym przerwy w dostawie, z reguły 1-2h i wszystko działa. Od czasu do czasu jedynie trzeba resetnąć router. Poza tym nie muli zbyt często i surfowanie czy też ściaganie to przyjemność. Do tego całkiem przyzwoita cena :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nietypowe zapytanie - szukam szybkiego dostępu do neta. W zasadzie bardzo szybkiego, ponieważ łącze jest dzielone na 72 użytkowników. Normalnie nie byłby to problem, ale... Stara część Krakowa= stare kable. Tepsa nie daje więcej niż 8 mbit, bo łącze nie pociagnie. Znacie jakieś szybsze alternatywy? Radio? Czy może LTA, tyle że póki co nie ma jeszcze oferty na pakiet bez limitów ściągania...

 

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...