Skocz do zawartości
brutu

Dell Vostro 1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Rozgladam sie za laptopem, bedzie mi potrzebny w zwiazku z przeprowadzka na stancje.

Budzet to 3300-3400 zl, nie wiecej, bo to wszystko co moge dac, a i tak sie splucze. :)

Laptop bedzie uzywany glownie do pracy buirowej - excel, do internetu, filmow, muzyki w tle - czyli zadnego szalu. Ale od czasu do czasu pewnie zagram w jakas gierke, w desktopie mialem gFX5600ultra2, teraz mam 7600GX wiec szukalbym czegos choc w miare podobnego...

 

Wpadl mi w oko Dell Vostro 1500, czy jest to sprzet godny polecenia?

A moze znajde w tej cenie cos ciekawszego?

 

Wazne, by mial 1GB RAMu, dysk ze 120, dwurdzeniowy procek i niezintergrowana karte, to tez jest spory plus...

Dzisiaj pol dnia spedzilem szukajac czegos odpowiedniego, ale nie znalazlem, wiec pytanie do Was - warto go za 3360zl brac? :)

 

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadl mi w oko Dell Vostro 1500, czy jest to sprzet godny polecenia?

Tak

 

A moze znajde w tej cenie cos ciekawszego?

Nie, obecnie linia Vostro w kategorii cena/jakosc/mozliwosci jest bezkonkurencyjna.

 

Wazne, by mial 1GB RAMu, dysk ze 120, dwurdzeniowy procek i niezintergrowana karte, to tez jest spory plus...

Dzisiaj pol dnia spedzilem szukajac czegos odpowiedniego, ale nie znalazlem, wiec pytanie do Was - warto go za 3360zl brac? :)

Nie, mozna miec go taniej. Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro trzeba kilka razy dziennie przeglądać. była raz aukcja z 4-ma vostro 1500 za 2799 i chyba w 2h wykupili wszystkie... też planuję zakup tego lapka, ale dopiero na początku października. szczerze mówiąc to boję się że do tego czasu podskoczą ceny, bo model staje się coraz bardziej popularny. tak samo było z compalem FL90. na początku za super konfig ~3200zł, a teraz ten sam ponad 3500...

 

poza tym podpisuje się pod tym co napisał Kas

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem jak tylko sie pojawił :) ceny faktycznie idą w górę..

 

Co do samego lapka. Konieczny jest XP. Zwłaszcza jeśli weźmiesz wersje z 1GB ramu. Niestety oznacza to nieco gorsze zarządzanie energią i jak na razie brak bluetooth, ale skok wydajności był spory. Lapek prezentuje sie świetnie. Czarny masywny, wydaje sie większy niż jest. Nic nie trzeszczy i można go nosić bez strachu o matrucę, bo magnezowa obudowa na pewno nie pęknie ani sie nie wegnie. Dell jest dla mnie synonimem takiej właśnie solidności. Sama matryca mnie bardzo rozczarowała. Mam szklaną. Rozdzielczość znacznie gorsza niż na moim starym 14" D600, a kąty chyba gorsze. Za to znacznie lepiej odwzorowuje kolory, co obecnie jest dla mnie dość ważne.

Wydajność jak dla mnie co najmniej wystarczająca. Nie puszczam na nim benchmarków, bo od żyłowania, podkręcania, modowania jest pecet. Ale w takim super pi prawie dogania mojego podkręconego pc.

Kolejna rzecz, którą zauważyłem u wszystkich Dellów z jakimi miałem kontakt: bezgłośny. Najczęściej wiatrak chyba nie pracuje, a jeśli nawet to bardzo cicho.

Ja uważam że dobrze wydałem pieniądze. Jeśli miałbym ich troche więcej, to może wziąłbym gf8600 i 2GB ramu. Ale reszta jest ok. Poza tym wtedy grzałby sie bardziej i wzrosłoby zużycie energii i nie wytrzymałby 2,5h tylko 1,5..

ech.. pograłbym gdybym miał czas.. ale postanowiłem sobie przejść na nim Obliviona, tak jak na starym d600 przeszedłem Morrowinda (rok mi to zajęło). Na razie nie próbowałem na max detalach, ale na średnich śmiga aż miło.. (mam GF8400GS na 8600GT byłoby naprawde super)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czekam na vostro 1700.

Jeśli zastanawiacie się gdzie kupić to ja wam powiem, iż najlepiej prosto w dell.pl.

Tyle że aby to zrobić (w ludzkiej cenie) trzeba złapać za telefon i zadzwonić do przedstawicielstwa della i "powalczyć" o upust. Najlepiej mając w zanadrzu firmę niekoniecznie własną :) może być znajomego albo rodzinki byle zaliczyli was do klienteli biznesowej i dało się sprzęt przepuścić po kosztach czy małym narzucie. I nie mówię o odliczeniach Vat-u i innych cudach tylko o normalnej cenie brutto.

Mi się udało kupić sprzęt, który został dla mnie złożony w fabryce della w Irlandii, dokładnie według mojego zamówienia w cenie o 10% niższej niż zestaw o podobnym configu na allegro.

 

Edit: Juz nie czekam bo dotarł.

Sprzet pierwsza klasa. Od 15" asusa jest szerszy o jakieś 12 cm.

Jedyne minusy to:

- touchpad - wymaga regulacji ale i przyzwyczajenia - na służbowym asusie działa jakoś pewniej

- ślady po palcach na magnezowej pokrywie

- spdif w tv-oucie zamiast oddzielnego wyjścia (ale jest!)

- vga zamiast dvi

 

Za to:

+ wyjątkowo solidna konstrukcja (magnezowa pokrywa i ponoć sam szkielet)

+ prawie bezgłośny przy niskim obciążeniu (wysokiego na razie nie testowałem)

+ 1700 ma miejsce na dodatkowy dysk twardy oraz wewnętrzną pamięć flesch!

+ nic nie skrzypi i nie piszczy

+ Matryca to nie to co moje domowe eizo1931 ale całkiem przyzwoita (matowa).

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...