Skocz do zawartości
rados

Przed Nauką Cpp...

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać, czy ważna jest znajomość c przed nauką cpp, a jeżeli tak/nie to dlaczego?

Znajomość pascala/delphi przeszkadza czy pomaga w zrozumieniu i nauczeniu się c/c++.

 

Jeśli ktoś zna jakieś wykłady na ircu o tematyce c/cpp bardzo było by mi miło, gdyby podzielił się linkiem do informacji o nich.

 

P.S. Proszę nie krzyczcie, że nie googlowałem :P.

 

edit: literówka

Edytowane przez rados

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to temat był przerabiany już.

Po drugie zawsze są 2 obozy - jedni twierdzą że pomaga, inni że przeszkadza.

Prawda jak zwykle leży po środku. Zaletą jest to, że zna się już jakiś język programowania i umie myśleć jak programista. Minusem jest to, że jak się nauczyliśmy myśleć w pascal/delphi, to przestawienie się na sposób myślenia w C++ może być przyczyną wypadania włosów i połamanej klawiatury. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prawda leży po środku i większość programów niby to w C++ pisana jest w po części w C :).

 

Ucz się C++, przy okazji zapewne nieraz spotkasz się ze składnią C, ale wg mnie nieznajomość C nie wpłynie znacząco na naukę C++. Może nawet i pomoże wyplewić chwasty zanim zostaną zasiane :)

 

ps. witamy w klubie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać, czy ważna jest znajomość c przed nauką cpp, a jeżeli tak/nie to dlaczego?

 

 

Znajomość pascala/delphi przeszkadza czy pomaga w zrozumieniu i nauczeniu się c/c++.

1. imo nie ważna

2. pascal->cpp nie wiem, cpp->pascal mi przeszkadzało:

 

może być przyczyną wypadania włosów i połamanej klawiatury. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomość pascala może przeszkadzać w kwestii konieczności panowania nad typami zmiennych w C++ :) i konwersjami jawnymi.

Hmm, przecież w delphi też jest potrzeba konwersji (np. IntToStr), albo Cię nie zrozumiałem :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...