Skocz do zawartości
olafo

Podkręcanie Core 2 Duo E6600 Na Niskim Napięciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zabrałem się w końcu do porządnego kręcenia mojego core 2 duo E6600. Dotychczas pracował on na standardowym 2.4GHz a w biosie wszystko było na auto z wyjątkiem napięcia procka, które ustawiłem na 1.2875V i napięcia pamięci (2.0V). Niedawno założyłem nowe chłodzenie scythe mugen wraz z pastą zalman zmstg1. Wszystko to na płycie asus p5b deluxe wifi (z najnowszym biosem 1216) a moje pamięci to twinmos twister ddr2 800 2x1GB. Całość zasila tagan U35 600W

 

Dzisiaj zacząłem lekkie o/c. W biosie pozostawiłem napięcie proca, które używałem przy taktowaniu 2.4GHz czyli 1.2875, reszta parametrów na auto. Zwiększyłem szynę fsb do 334MHz

(mnożnik zostawiłem na 9) i przeprowadziłem dwugodzinny test orthosem. Ku mojemu lekkiemu zdziwieniu proc przy tak niskim napięcui ustawionym w biosie proc działa stabilnie na 3GHz. Oto screen:

 

Zastanawiam się czy nie spróbować zwiększyć szyny FSB do 400MHz dalej na tym samym napięciu cpu, które mam teraz.

Procek był sprowadzany z USA a jego batch to: L627A794.

Co sądzicie? Może zwiększyć prz tym jakieś inne napięcia np. fsb czy mostka północnego?

 

Mam jeszcze jedną wątpliwość. Otóż wiem, że ustawienie auto dla napięcia cpu jest bardzo zdradliwe przy podkręcaniu, o ile mi wiadomo płyta sama dobiera wtedy najlepsze jej zdaniem napięcie co oznacza zbyt wysokie. Czy ta sama sytuacja z podwyższaniem napięcia dotyczy innych napięć ustawionych na "auto" np mostka północnego? Bo radiator na nim jest bardzo gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sie zastanawiasz, czy krecic dalej na tym v, to sie nie zastanawiaj, tylko sie przekonaj - nic nie zepsujesz, najwyzej sie zwiesi :)

ja mojego e6300 mam na fsb 375 na napieciu 1,120V i dziala tak non stop bez zastrzezen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...