Skocz do zawartości
Arronax

Modernizacja Starego Kompa - Zakup Procka

Rekomendowane odpowiedzi

warto kupić za tyle takiego?

 

=http://allegro.pl/item242169325_intel_cel_1ghz_128_100_cooler_gw_fv_maxima_w_wa_.html

 

czy moze takiego i chlodzenie za 20zl juz z wysylka ?

 

http://allegro.pl/item243992346_procesor_i..._gwarancja.html

 

albo jeszcze inaczej

 

http://allegro.pl/item241890591_wentylator...leron_s370.html

 

i to http://allegro.pl/item241889323__pentium_i...hz_256_133.html ten sam sprzedawca wiec moze by bylo taniej bo w jednej paczce . Dobre chlodzenie jak na taki procek?

 

I jeszcze moze mi ktos napisze jak mam kurcze wypiac stary procek ?;] Narazie doszedlem do tego ze zdjalem wentylator a radiator zostal . Musze tam jakos wcisnac te "blaszke " z boku radiatora?

 

po prostu nie chce nic popsuc

Edytowane przez Arronax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wydaje się być drogo..

albo jeszcze inaczej

 

http://allegro.pl/item241890591_wentylator...leron_s370.html

 

i to http://allegro.pl/item241889323__pentium_i...hz_256_133.html ten sam sprzedawca wiec moze by bylo taniej bo w jednej paczce . Dobre chlodzenie jak na taki procek?

Ja na Twoim miejscu właśnie tak bym zrobił ;)

I jeszcze moze mi ktos napisze jak mam kurcze wypiac stary procek ?;] Narazie doszedlem do tego ze zdjalem wentylator a radiator zostal . Musze tam jakos wcisnac te "blaszke " z boku radiatora?

 

po prostu nie chce nic popsuc

tak radiator trzyma sie za taka klamre i zabek w sockecie musisz nacisnac klamre i zdjac ja z zabka

Jeżeli nie ma żadnej klamry przymocowującej chłodzenie do socketu to najprawdopodobniej masz wersję procesora z przyspawanym radiatorem ;) (i z tego co widziałem po zdjęciach właśnie tak jest) - wtedy musisz zrobić nic innego, jak podnieść do góry tę "wajchę" przy sockecie, a procesor z radiatorem sam wyskoczy ;)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

:lol2: Ale grzmot :P Wątpię, czy mu się to do obudowy zmieści. Cooler fajny - tani i wydajny, jednak wątpię, czy aż tak duży jest mu potrzebny, skoro procesora chyba nie ma zamiaru podkręcać, a poza tym ogranicza go obudowa.. Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu właśnie tak bym zrobił icon_wink2.gif

i tak wlasnie zrobie bo dostalem odpowiedz na maila ze bedzie w jednej paczce , wkoncu miedzy 933 a 1gh nie am przeciez az tak duzej roznicy

 

Edit :

 

jednak radiator nie jest na stale bo udalo mi sie go odpiac;p chyba ze cos popsulem poprostu . Tylko wlasnie nie moge tej wajchy od socketa podniesc do gory mimo sporej sily. Napewno mam to podniesc do gory od tej strony co pokazales ?

 

o udalo sie :D

 

kto chce kupic celerona 500 mhz ;p

Edytowane przez Arronax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym już kupował to raczej coś takiego KLIK

 

Oczywiście pod warunkiem, że płyta obsługuje Tualatiny.

Masz czarno na białym w pierwszym poście napisany model płyty. Znając model możesz stwierdzić, jaki ma chipset, a wiedząc, jaki ma chipset, możesz stwierdzić, czy obsługuje Tualatiny. Tutaj chipset to VIA Apollo Pro KT133A - tak więc Tualatinów nie obsłuży (bynajmniej nie bez modowania) - tak więc najpierw przeczytaj dokładnie o czym jest mowa, a później dobrze się zastanów zanim napiszesz tego typu posta ;)

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz czarno na białym w pierwszym poście napisany model płyty. Znając model możesz stwierdzić, jaki ma chipset, a wiedząc, jaki ma chipset, możesz stwierdzić, czy obsługuje Tualatiny. Tutaj chipset to VIA Apollo Pro KT133A - tak więc Tualatinów nie obsłuży (bynajmniej nie bez modowania) - tak więc najpierw przeczytaj dokładnie o czym jest mowa, a później dobrze się zastanów zanim napiszesz tego typu posta ;)

 

Pzdr.

Nie wnikałem szczegółowo w posta a znalazłem dość przystępną cenę procka, aby osoby które czytają temat mogły ewentualnie zastanowić się nad kupnem... dlatego też wspomniałem o tym, czy płyta obsługuje proca... tak więc nie ucz ojca dzieci robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę chamsko wciąć się w temat - czy istnieją procki P3 na Slot 1, o FSB 100 i szybkości >700MHz? Jakie w ogóle największe procki z FSB 100 spłodzono?

Celerony mnie nie interesują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę chamsko wciąć się w temat - czy istnieją procki P3 na Slot 1, o FSB 100 i szybkości >700MHz? Jakie w ogóle największe procki z FSB 100 spłodzono?

Celerony mnie nie interesują.

Najszybsze P3 Slot1 na szynie 100MHz miały zegar 1GHz. Są one jednak trudno dostępne i drogie. Moim zadniem najlepszym rozwiązaniem będzie Celeron 1.1GHz + przejściówka.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonas: Na Świstaku najszybszy dostępny slotowy P!!! z fsb 100MHz to 800/256/100/1.7V -> LINK. Na alledrogo w tej chwili jedyne interesujące to 1000/133, ale na fsb 100MHz wychodzi 750MHz w podobnej cenie (chyba tylko jeden byl ~80PLN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że mam w tej chwili P3 600/FSB 100 i wydawać kilkadziesiąt pesos na 200MHz więcej nie jest tym, co tygrysy lubią najbardziej.

A tego mitycznego 1000/100 szukam bardziej przez ciekawość niźli dla kupna. Znalazłem jeden na ebay.com, w cenie 80 $ (tak, dolarów) i zastanawiam się, na ile wycenią toto w kraju.

 

To coś jak Pentium Pro z 1MB cache - krzemowy święty Graal :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ciężko o takiego. Nie ma sensu kupować dla zwykłego użytku. Lepiej tak jak powiedział honor - Baleron 1.0 lub 1.1 z przejściówką FC-PGA lub (jeżeli za wszelką cenę chcemy okroić koszty) modowaną PGA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...