Jump to content
Sign in to follow this  
Najgorszy77

Archiwum X Z 7600 Gt W Roli Głównej

Recommended Posts

Witam,

Posiadam nastepującą konfiguracje:

1. C2D 6300

2. Asus P5N-E

3. 2x1 GB ddr2 ocz 800 mz

4. Geforce 8800 gts 320 mb

5. Bequiet 550 W

Napotkałem nastepujący problem, mianowicie padło wyjscie tv-out w grafice wiec poszła do serwisu na gwarancji, w zamian na czas naprawy dostałem 7600 GT Gigabyte 120 MB. Po podpieciu tejze karty w aplikacjach 3d nastepuje zwiecha systemu po jakis 5 sek. Wykonałem juz następujące czynności, lecz nic nie podziałało:

1. Zmiany sterowników

2. Zmiany biosu grafiki oraz płyty głównej

3. Zmniejszenie taktowania rdzenia i pamieci grafiki

4. Reinstalacja systemu

5. Wyłączenie łączenia zapisu

Nastepnie zarzuciem od kumpla gf 6800 gt śmiga bez problemu bez zwiechy, a u niego ten gf7600 gt tez śmiga bez problemu. Dodam iż żaden element kompa nie jest podkręcany.

Moja wiedza w tym temacie sie juz skończyła, wiec proszę o pomoc. Do czasu otrzymania mojej karty czyli jakis miesiac bede musial korzystac z grafiki zastepczej, a nie musze mowic jak to jest kiedy nie mozna zagrac bo przez jakis dziwny zbieg komp pada.

Pozdrawawiam, i czekam na jakiekolwiek sugestie.

Wybaczcie, że nie w temacie o 7600, ale jestem naprawde w potrzebie. A zamiana z kumplen nie wchodzi w gre, dajcie spokój.

Jak z wentylacją karty grafiki, jej temperatury..?

Wentylacja jest bardzo dobra ponieważ działa na 8800 gts a ta ma w spoczynku 71 stopni. Natomiast ferelny GF 7600 GT w spoczynku ma 41 a próg zwalniania jest przy 130. Nawet jak obniżałem taktowania na rdzeniu z 560 na 500 i pamięci z 500 na 450 to nic nie dało. Niesadze aby temperatura była przyczną zwiechy. Dodatkowym faktem przemawiającym za tym jest to iż tempertura płyty bez GF8800 spadła z 54 na 36.