Skocz do zawartości
Silverblue

Nowy Zestawik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W końcu zdecydowałem się na kupno nowego komputera, bo już nawet nie mogę korzystać z programów Adobe CS3 :) Do wydania mam kwotę około 3500 zł.

 

procesor: Intel Intel Core2 Quad Q6600 4x2.40 GHz (nie wiem czy nie lepiej by było kupić 2 - rdzeniowego C2D 3.0 GHz

płyta główna: Asus Blitz Formula (czy do tej płyty obowiązkowe jest podłączenie elementów chłodzenia wodnego czy tylko opcjonalne?)

pamięć: DDR2 2048MB 800MHz OCZ Platinum

karta graficzna: GeForce 8800GTS Gigabyte 320MB

HDD mam ze starego komputera

 

Do tego zestawu mam obudowę Antec P182 Gunmetal i zasilacz Seasonic M12 500 W

 

Proszę o opinię i komentarze. Może ktoś ułoży znacznie atrakcyjniejszy zestaw. Komputer wykorzystuje głównie do grafiki, ale też pogram itd. Zależy mi również na tym, aby parametry podzespołów przyszłe technologie tzn., żebym nie musiał za rok kupować nową płytę główną, aby mogła ona obsługiwać aktualne procesory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jesli ma to byc komp do Photoshopa to:

 

Przydaloby sie wiecej ramu ( tylko wtedy system musisz miec 64bitowy)

 

Dysk twardy to podstawa - do ps'a najlepiej dwa w raidzie 0. (pamietaj, zeby byly identyczne)

 

Nie widze sensu kupowac 4rdzeniowego procesora, skoro zadne aplikacje nie wykorzystuja w pelni jeszcze 2 rdzeni, a co dopiero 4. Polecam zobaczyc testy tych procesorow - ja bym nie doplacal.

Polecam strone adobe - cs3 nie chodzi szybciej na dwoch rdzeniach.

 

Rozumiem, ze komputer nie bedzie podkrecany?

A szkoda, bo core duo, az o to prosi;P

Edytowane przez oskarsandman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś mi wyjaśnić dlaczego HDD powinny być podłączone w konfiguracji RAID 0 ?

 

Czyli rozumiem, że warto jednak jeszcze zainwestować w najszybszego C2D. W sprawie ilości rdzeni poszukam testów.

 

Myślę, że będzie podkręcony tylko musiałbym się dokładnie zastanowić nad odpowiednim chłodzeniem. Na procesor chciałem założyć Scythe Infinity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzet ale do grania a nie do PS. Odpusc sobie ta grafike, kup cos tanszego, potrzeba wiecej ramu (~4GB + winxp 64bit lub vista 64bit) i teraz stary dysk moze zostac na system i dysk roboczy (dwa dyski w raid 0), fajnym gadzetem jest np. na system Raptor ale sporo kosztuje i nie wiem czy wydolisz z kasa.

 

ps. RAID 0 po to aby zwiekszyc predkosc zapisu i odczytu z dyskow, w PSie bardzo porzadane jak robisz cos na duzych plikach.

Edytowane przez elomelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek: C2D e6750+dobre chłodzenie AC Freezer 7 Pro albo Scythe Infinity

Płytka: Po co taka? Będziesz się bawił w Xtreme OC czy cos? Wystarczy Ci Asus P5k bez zadnych bajerow do PS i nie tylko, ablo cos z abita w podobnej cenie.

Ram: 4x1GB Geil CL4 albo 4x1GB OCZ CL4

Grafika: GF 8800GTS 640mb byle najtansza. W PS grafika tez gra duza role, a poza tmy istnieje duze prawdopodobienstwo ze po PS przezucisz sie na programy tworzace grafike 3D a wtedy sam wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PSie, 3D Studio Max, ArchiCadzie etc. grafika czy wezmie 7900 czy 8600GT czy 8800GTS bedzie jedno i to samo, przy takich kartach nie bedzie kompletnie zandje roznicy. Pracowalem w w/w programach + Corel na Radeonie X300 i na 7600GS, przyspieszenia zero, wazny jest mocny proc, duzo ramu i szybkie dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa... P5K z 3fazami i kręcony E6750/Q6600 - brawo ... to, że Ty tak masz to nie znaczy, że każdy ma tak robić ...

 

proc - proponowałbym E6750, przy dobrej sztuce może 4Ghz zrobi . Infinity to dobry wybór na niego ;)

mobo - P5K-E / P5K DLX - jeśli nie potrzebujesz SLi to jedne z lepszych płytek obecnie :)

pamięci - Goodram PRO 900 na przykład. A na pewno nie przereklamowane i padające Geile

grafika - jeśli poczekałbyś na czymś tanim ok. 2 miechów, to są premiery G92 - więc nowe grafiki, a ceny starych w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...