Skocz do zawartości
pawelekmal

Jaki Najlepszy Kompilator C/c++ ?

Rekomendowane odpowiedzi

gcc + bounds checking

bedzie ci sprawdzac czy przypadkiem nie wychodzisz poza tablice lub nie robisz potencjalnych bledow np:

int tab[7];

tab[7]=1;

tab[8]=2;

w kazdym przypadku pokaze linie gdzie jest cos namieszane, i co jest tam zle. bardzo przydatne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Boże, GCC ? :> Czy Wy Go nie lubicie ? :>

 

Słuchaj, jak lubisz wygodnie pisać i korzystasz z Windows to polecam:

 

Visual C++ Express:

http://www.microsoft.com/poland/developer/...lc/default.mspx

Lub też najnowszą wersję beta:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/express/f...e/bb421472.aspx

Mam betę Visual Studio i chodzi mi znacznie szybciej od 2005 professional:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/vstudio/aa700831.aspx (pro edition)

 

Masz parę webcastów aby zapoznać się ze środowiskiem, na początku będzie ciężko, ale po pewnym czasie to zaprocentuje ;)

 

 

O Boże, GCC ? :> Czy Wy Go nie lubicie ? :>

 

Słuchaj, jak lubisz wygodnie pisać i korzystasz z Windows to polecam:

 

Visual C++ Express:

http://www.microsoft.com/poland/developer/...lc/default.mspx

Lub też najnowszą wersję beta:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/express/f...e/bb421472.aspx

Mam betę Visual Studio i chodzi mi znacznie szybciej od 2005 professional:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/vstudio/aa700831.aspx (pro edition)

 

Masz parę webcastów aby zapoznać się ze środowiskiem, na początku będzie ciężko, ale po pewnym czasie to zaprocentuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Boże, GCC ? :> Czy Wy Go nie lubicie ? :>

 

Słuchaj, jak lubisz wygodnie pisać i korzystasz z Windows to polecam:

 

Visual C++ Express:

http://www.microsoft.com/poland/developer/...lc/default.mspx

Lub też najnowszą wersję beta:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/express/f...e/bb421472.aspx

Mam betę Visual Studio i chodzi mi znacznie szybciej od 2005 professional:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/vstudio/aa700831.aspx (pro edition)

 

Masz parę webcastów aby zapoznać się ze środowiskiem, na początku będzie ciężko, ale po pewnym czasie to zaprocentuje ;)

O Boże, GCC ? :> Czy Wy Go nie lubicie ? :>

 

Słuchaj, jak lubisz wygodnie pisać i korzystasz z Windows to polecam:

 

Visual C++ Express:

http://www.microsoft.com/poland/developer/...lc/default.mspx

Lub też najnowszą wersję beta:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/express/f...e/bb421472.aspx

Mam betę Visual Studio i chodzi mi znacznie szybciej od 2005 professional:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/vstudio/aa700831.aspx (pro edition)

 

Masz parę webcastów aby zapoznać się ze środowiskiem, na początku będzie ciężko, ale po pewnym czasie to zaprocentuje ;)

a Tobie czym podpadł że Go w objęcia jedynie słusznej firmy pakujesz - jak się nauczy na tym to nie będzie umiał na niczym innym - gcc + jakiś unix-like i poradzi sobie zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Boże, GCC ? :> Czy Wy Go nie lubicie ? :>

 

Słuchaj, jak lubisz wygodnie pisać i korzystasz z Windows to polecam:

 

Visual C++ Express:

http://www.microsoft.com/poland/developer/...lc/default.mspx

Lub też najnowszą wersję beta:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/express/f...e/bb421472.aspx

Mam betę Visual Studio i chodzi mi znacznie szybciej od 2005 professional:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/vstudio/aa700831.aspx (pro edition)

 

Masz parę webcastów aby zapoznać się ze środowiskiem, na początku będzie ciężko, ale po pewnym czasie to zaprocentuje ;)

Chłopak ma sie uczyć programowania a nie klikania, klikać sobie może jako senior developer ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Tobie czym podpadł że Go w objęcia jedynie słusznej firmy pakujesz - jak się nauczy na tym to nie będzie umiał na niczym innym - gcc + jakiś unix-like i poradzi sobie zawsze

Ta jedyna słuszna firma tworzy najlepsze IDE programistyczne na rynku (IMO).

Wiem, że odezwą się ludzie i stwierdzą: "to dla Niego za dużo". Ale ja bym dzisiaj dał wszystko żeby ktoś mnie przekonał do jakiegoś świetnego IDE i pokazał że tak pracują programiści (chociaż Ci piszący w językach skryptowych to nie raz w Vimie jadą ;)).

Jak już ktoś chce koniecznie pisać pod Linuksem (choć nie wiem po co), to warto zainteresować się IDE Eclipse do C++ (tam się chyba podpina kompilator gcc/g++ właśnie).

A jak ktoś pisze pod Windows to chyba najlepiej zassać IDE Microsoftu z ich kompilatorem.

 

Poza tym z czym ma sobie nie poradzić ? O_o Z pętlami ? :o

 

Chłopak ma sie uczyć programowania a nie klikania, klikać sobie może jako senior developer ;)

To IDE posiada jeden z lepszych edytorów, można pisać zarówno programy konsolowe jak i pod Windows.

Nie wiem co dla Ciebie oznacza "klikanie" bo jeśli chodzi o GUI, to raczej ciężko pod Windows tworzyć coś w WinAPI kiedy mamy tak wspaniałe narzędzia ;)

Edytowane przez The_Structor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jedyna słuszna firma tworzy najlepsze IDE programistyczne na rynku (IMO).

Wiem, że odezwą się ludzie i stwierdzą: "to dla Niego za dużo". Ale ja bym dzisiaj dał wszystko żeby ktoś mnie przekonał do jakiegoś świetnego IDE i pokazał że tak pracują programiści (chociaż Ci piszący w językach skryptowych to nie raz w Vimie jadą ;)).

Jak już ktoś chce koniecznie pisać pod Linuksem (choć nie wiem po co), to warto zainteresować się IDE Eclipse do C++ (tam się chyba podpina kompilator gcc/g++ właśnie).

A jak ktoś pisze pod Windows to chyba najlepiej zassać IDE Microsoftu z ich kompilatorem.

 

Poza tym z czym ma sobie nie poradzić ? O_o Z pętlami ? :o

To IDE posiada jeden z lepszych edytorów, można pisać zarówno programy konsolowe jak i pod Windows.

Nie wiem co dla Ciebie oznacza "klikanie" bo jeśli chodzi o GUI, to raczej ciężko pod Windows tworzyć coś w WinAPI kiedy mamy tak wspaniałe narzędzia ;)

widzisz i przed takim pełnym religijnego zachwytu sposobem myślenia chciałbym uchronić młodego człowieka, niech zrozumie że jeszcze istnieje wolność wyboru pomimo tych wszystkich którzy próbują zbudować Nam "nowy wspaniały świat" pomieszany z "1984"

a widowiskowe ide jest tylko gadżetem, nie zostaje się "poetą kodu" używając Visual C++ oraz zamykając kod źródłowy - pisanie oprogramowania jest rodzajem sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podając wersje 2005 wypadaloby wspomniec ze domyslnie pozwala na pisanie tylko na .Net

Tak, właśnie .Net jest mu najbardziej potrzebny ;)

 

Ludzie, chodzi o to że możecie sobie nawet podpiąć mingw (gcc dla windows) pod VC++, ale środowisko jest potężne i znacznie ułatwia pracę. Chyba by mnie szlag trafił gdybym musiał wszystko ręcznie refaktoryzować, czy debugować w kodzie.

 

mystery: Dev-C++ to tylko IDE, można pod nie podpiąć nawet kompilator MS. Jak już darmowe to chyba lepiej Codeblocks (nie używałem), ale widziałem że jest aktualizowane.

 

Ja piszę w C# na co dzień w pracy i może dlatego mam zboczenia na punkcie VS ;) (ale jest po prostu najlepsze IMHO), nawet do HTML VWD jest lepszy od każdego edytora html z jakim miałem styczność (nie piszę o ASP .Net bo mnie zjedziecie znowu ;p), a w 2k8 jest intellisense dla JS :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie .Net jest mu najbardziej potrzebny ;)

 

Ludzie, chodzi o to że możecie sobie nawet podpiąć mingw (gcc dla windows) pod VC++, ale środowisko jest potężne i znacznie ułatwia pracę. Chyba by mnie szlag trafił gdybym musiał wszystko ręcznie refaktoryzować, czy debugować w kodzie.

 

mystery: Dev-C++ to tylko IDE, można pod nie podpiąć nawet kompilator MS. Jak już darmowe to chyba lepiej Codeblocks (nie używałem), ale widziałem że jest aktualizowane.

 

Ja piszę w C# na co dzień w pracy i może dlatego mam zboczenia na punkcie VS ;) (ale jest po prostu najlepsze IMHO), nawet do HTML VWD jest lepszy od każdego edytora html z jakim miałem styczność (nie piszę o ASP .Net bo mnie zjedziecie znowu ;p), a w 2k8 jest intellisense dla JS :>

Właśnie chodzi o to żeby nie korzystać z tych wypaśnych IDE na etapie uczenia, bo one przyzwyczajają... jesteś tego dobrym przykładem :) a chłopak z pewnością ma swoje ideały, po co to marnować?

Jak zacznie od klepania kodu w vimie, sam będzie wyklywał makefila to w przyszłości to zaowocuje i wyrośnie z niego niezły programista.

Zwróć uwagę że chodzi o to żeby jak najlepiej sie nauczył a nie jak najszybciej tworzył oprogramowanie.

 

--edit--

poprawiłem stylistykę :)

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo tutaj nawracać, ale dzisiaj pisanie w notatniku i kompilowanie z poziomu wiersza poleceń to strata czasu i pierwszy krok do zniechęcenia.

Tyle ode mnie.

 

 

pawelekmal: ściągnij sobie CodeBlocks z kompilatorem, klikniesz 3x i będziesz miał gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc to ty The_Structor pisałeś może program dla mojej w .Net który o 2 lat jest w fazie uruchamiania bo jest marnie napisanu - .NET nie nikomu poza MS do niczego potrzebny dobrze by było aby zmarł śmiercią naturalną bo nawet w wersji 3 to nawet nie jest jeszcze beta, jest to niestabilne ( patrz sterownik ati)

pokaż mi kilka dobrze działających aplikacji stworzonych na tym g.... bo ja ich nie znam ( dotyczy też mono)

"klikniesz 3x i będziesz miał gotowe" -ja na miejscu zakładajacego ten temat bym się obraził za uznanie mnie za ograniczonego umysłowo

ps. jeśli ktoś musi tworzyć w VisualC++ to może niech nie nazywa siebie programistą bo obraża tych dla których pisanie jest formą sztuki, to tak jakby nazwać dzienikarzem kogoś kto pisze dla kolorowych magazynów dla gospodyń domowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz sterownik ati

Sterownik ATI nie jest napisany w .Net...

 

pokaż mi kilka dobrze działających aplikacji stworzonych na tym g.... bo ja ich nie znam ( dotyczy też mono)

Pisałem w C# na .NET, pisałem w C# na Mono i jakos mi sie programy ani nie wieszaja, ani nie działają nieprawidłowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie mogę zrozumieć mərəγō Saēnō ;]

W każdym razie kolega pawelekmal nie rozróżnia kompilatora od IDE (przynajmniej tak to odebrałem), rzuciliście mu GCC. No super, z tym że pod Windows (nie wiem, mi się wydaje że pod ten system czegoś szukał) już lepiej mingw zaproponować.

Ja chciałem ułatwić mu zadanie w przeszukiwaniu tony stron internetowych i podałem jakieś przykłady IDE (np. to Codeblocks) aby mógł sobie na szybko coś poklikać oraz miał podpowiadanie i kolorowanie składni co znacznie uprzyjemnia pracę.

Od razu się na mnie wszyscy rzucili jakie to złe oprogramowanie z MS przychodzi (czytając dalej śmiało można stwierdzić że zero mieli styczności) i nie wiedzą że dokładnie taki sam kod można tworzyć wszędzie.

 

Ludzie tu nie chodzi o to aby na noże startować co jest lepsze a co nie, ale dać koledze możliwość wyboru. Skoro tak sobie widzę tutaj cenią inteligencję pytającego, to niech nie myślą za niego - podaj za i przeciw GCC i już. On już sobie sam poradzi.

A to że ktoś nie lubi wyważać otwartych drzwi, lubi wygodę i przyjemność to nie znaczy że jest debilem.

 

EDIT:

A tak w ogóle to najlepiej niech autor tematu przeczyta to:

http://4programmers.net/Z_pogranicza/FAQ/J...nia_wybra%C4%87

i wybierze coś dla siebie. I po problemie.

Edytowane przez The_Structor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zaczynałem naukę cpp od linuksa i gcc. męczarnie straszne. wytrzymałem tylko po to żeby zdać kilka przedmiotów. Jeżeli chłopak może to niech spróbuje okienek. Ile ciekawiej byłoby pisać dosyć nudne algorytmy dodając proste okienka. Na mojej uczelni wykładowcy zlewali jakiekolwiek urozmaicenia. Mi to bardzo nie przeszkodziło ale wielu moich zdolnych kolegów zaparło się na programowanie i po dziś dzień tego nie lubią.

Jeżeli ktoś twierdzi, że stać się dobrym programistą można tylko poprzez przejście etapu kompilacji z linii poleceń albo konfiguracji make'a to jest dla mnie (nie obrażając nikogo) śmieszny. To tylko moje zdanie, o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą nie toczę bojów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Visual C++ 2005 Express Edition. Darmowy i bardzo dobry. Polecam.

I kolejny poleca tą wersję nie wspominając juz o tym ze zeby pisac normalne programy trzeba doinstalowac sdk i przekonfigurować VS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kenji

ktoś ci bronił używać anjuty czy eclipse albo chociaż kdevelpopera na linuksie? (a eclipse działa na wszystkim co ma jave) a może chcesz go postraszyć?

po co przyzwyczajać się do własnościowych rozwiązań jakim jest Visual

a poza tym nie wszyscy którzy idą na informatykę muszą ją skończyć, zbyt wielu myśli ze się nadają bo potrafią zcrackować grę i przeinstalować system lepiej żeby sami zrezygnowali dla pożytku powszechnego

podziękuj wykładowcom za to że twój dyplom ma większą wartość bo trudniej go było zdobyć

 

do The_Structor

dla mojej firmy ( tej w której pracuje) być miało

nie proponuje wyważać otwartach dzwi - ta analogia tu nie pasuje - sprzeciwiam się tylko skrajnie oportunistycznemu podejściu które proponujesz

Wbrew twierdzeniu MS .NET nie zapewnia przenoszalności aplikacji nawet pomiędzy systemami tej firmy (.NET Framework 3.0 nie działa na win2000) nie mówiąc o innych systemach i architekturach

używanie zamkniętych i własnościowych rozwiązań odbiera wolność wyboru nietylko temu kto ich używa ale i innym - pomyśl dlaczego

a życie bywa czasem brutalne, czasem musisz sobie radzić sam bez niczyjej pomocy, w prawdziwym świecie w krytycznej sytuacji nie będzie podpowiedzi

 

do SGJ

"The CATALYST Control Center requires Microsoft .NET Framework prior to installation. The CATALYST Control Center is an application that allows you to control the configuration of your ATI product. You can verify that you have the .NET Framework by checking in the Add/Remove Programs list in the Control Panel. If the .NET Framework is not listed, please download, and install it before proceeding. Microsoft .NET Framework" - prawda nie sterownik ale panel kontrolny i instalator

to program działa u Ciebie, nie znaczy że zadziała u mnie bo jak pisałem przenoszalność tak napisanych aplikacji jest fikcją a wydajność jest czesto poniżej krytyki

 

 

 

Jeśli kogoś obraziłem to przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew twierdzeniu MS .NET nie zapewnia przenoszalności aplikacji nawet pomiędzy systemami tej firmy (.NET Framework 3.0 nie działa na win2000) nie mówiąc o innych systemach i architekturach

Wersja 3.0 nie jest odzielną wersją a jedynie rozszerzeniem wersji 2 o kilka dodatków z których mozna skorzystac w nowszych systemach. Dlatego moge sobie napisac np program w c# na viscie, która zawiera wersję 3.0 i uruchomic go na win 2000 z zainstalowaną wersją 2.0.

 

do SGJ

"The CATALYST Control Center requires Microsoft .NET Framework prior to installation. The CATALYST Control Center is an application that allows you to control the configuration of your ATI product. You can verify that you have the .NET Framework by checking in the Add/Remove Programs list in the Control Panel. If the .NET Framework is not listed, please download, and install it before proceeding. Microsoft .NET Framework" - prawda nie sterownik ale panel kontrolny i instalator

to program działa u Ciebie, nie znaczy że zadziała u mnie bo jak pisałem przenoszalność tak napisanych aplikacji jest fikcją a wydajność jest czesto poniżej krytyki

Jeśli kogoś obraziłem to przepraszam

Jak sam na koncu dodales CCC nie jest sterownikiem.

Programy pisane w .Net działają tak samo na kazdym komputerze z zainstalowanym windows i odpowiednią wersją frameworka. Nie ma zadnego problemu z ich przenoszeniem i nie ma mozliwosci zeby program u kogos nie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ty nawet nie wiesz czym charakteryzuje się .Net 3.0, jak chcesz biadolić to jest nawet 3.5.

Aplikacje pisane w .Net tak jak pisałem są przeważnie komercyjne, więc klienta się dobiera, mało też firm z nowszymi komputerami używa Windows 2000. Z tym że przeważnie aplikacje pisane wcześniej i tak nie są zmieniane (nie wykorzystują .Net 3.0). W każdym razie słyszałem że u mnie chcą wdrożyć WF z .Net 3.0 więc podejrzewam że jednak u wszystkich klientów jest WinXP.

Zakładam że skoro nie wiesz czym jest .Net 3.0 zacząłeś biadolić o tym że ten cały Control Panel Ci nie działa - OMG, po prostu n/c. Daję głowę że to coś nigdy w życiu nie będzie .Net 3.0 potrzebować (może następne wersje ;p). I to że coś Ci tam źle działa to nie znaczy że Framework jest do [gluteus maximus] O_o

Proszę, niby UK, ale zawsze jakieś porównanie:

http://www.itjobswatch.co.uk/default.aspx?...=0&lid=2618

 

Czyli sporo oprogramowania jest stworzone w .Net, na pewno gdyby się z Tobą skonsultowali zmieniliby technologię. Stwórz stronę, podejmij się zadania i siej propagandę że MS jest złem, że .Net jest do [gluteus maximus], żeby wszyscy używali Linuksa i świetnego oprogramowania które na niego powstaje. Żeby ludzie pisali przez rok to co można zrobić przez tydzień.

 

Powodzenia.

Dla mnie EOD, jak ktoś pisze "....jest do [gluteus maximus]" i nawet nie potrafi tego uargumentować, to albo nigdy nie używał, albo zupełnie nie wie o czym pisze, albo mu się nudzi.

 

SGJ:

nie da się uruchomić aplikacji napisanej w .Net 3 na .Net 2.0 ;)

 

Edit: widzę że problem rozwiązany i pawelekmal wybrał Dev-C++ z MinGW (czyli małe gcc dla windows ;p) tak więc temat można skończyć ;p

Edytowane przez The_Structor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...