Skocz do zawartości
pawelekmal

Jaki Najlepszy Kompilator C/c++ ?

Rekomendowane odpowiedzi

nie da się uruchomić aplikacji napisanej w .Net 3 na .Net 2.0

Nie o to dokładnie mi chodzilo. Poza tym nie uruchomisz niczego uzywajacego 3.0 usuwajac z systemu wersje 2.0.

Wersja 3.0 to tylko Windows Presentation Foundation, Windows Communication Foundation, Windows Workflow Foundation i Windows CardSpace rozszerzajace wersje 2.0. I poza tymi kilkoma dodatkami to cały czas wersja 2.0. Zresztą nawet plik instalacyjny wersji 3 to te dodatki + wersja 2.0(i tu co 'najlepsze' nawet nie dodali aktualizacji tej wersji, dzięki czemu po instalacji wersji 3, trzeba łatac wersje 2...). Nie działają osobno jak to miało miejsce np między 1.1 a 2.0. W sumie ta wersja nawet nie powinna byc oznaczona jako kolejna. Następna wersja tez jest tylko rozszerzeniem wersji 2.0, ale przynajmniej tam razem nie przeskoczyli o cały numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byliście w UK albo USA - miejscowy system edukacyjny ma za zadanie wytworzyć idealnego konsumenta i wyborce który nie będzie myślał za dużo - wspaniały przykład znalazłeś

obrażasz każdą osobę która skończyła edukację - mnie obraziłeś, zresztą windows jest pomyślany tak by każdy debil go mógł uruchomić

nie wstyd wam przykład rękę do globalnego techototalitaryzmu, chociaż za pieniądze lub dla władzy niektórzy wszystko zrobi ą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, zróbmy i używajmy systemu operacyjnego który będzie wymagał 2-letniego przeszkolenia aby go uruchomić.

Koniec przyjemności, wszystkie aplikacje powinny być tworzone tak aby były nieintuicyjne, niewygodne w użytkowaniu i zajebiście szybkie - bo tworzone w kodzie maszynowym, przez co cena będzie 1000x większa. Ale kogo to obchodzi, bo w końcu będzie wydajnie.

Ci Polacy którzy jadą do UK to chyba jadą zdobyć władzę skoro są tak zajebiście inteligentni w porównaniu do przeciętnego Anglika (z czym się niestety nie zgodzę ;o).

Edytowane przez The_Structor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, zróbmy i używajmy systemu operacyjnego który będzie wymagał 2-letniego przeszkolenia aby go uruchomić.

Koniec przyjemności, wszystkie aplikacje powinny być tworzone tak aby były nieintuicyjne, niewygodne w użytkowaniu i zajebiście szybkie - bo tworzone w kodzie maszynowym, przez co cena będzie 1000x większa. Ale kogo to obchodzi, bo w końcu będzie wydajnie.

Ci Polacy którzy jadą do UK to chyba jadą zdobyć władzę skoro są tak zajebiście inteligentni w porównaniu do przeciętnego Anglika (z czym się niestety nie zgodzę ;o).

nie równajmy poziomu w dół

 

Powżnie - nigdy nie miałem problemów z przystosowaniem do nowej aplikacji a intuicyjność jest mitem - jeśli rozumiesz język interfejsu i wiesz po co dany program stworzono to go używasz - jeśli ktoś nie umie się przestawić to jego problem - niech sobie kupi konsole do gier i niech nie pisze w CV "znajomość obsługi komputera"

i nie pisałem o inteligencji a o wykształceniu - czyżbyś nie dosztrzegał ró żnicy?

Edytowane przez mərəγō Saēnō

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Net Framework i wszystkie jego części to najbardziej rozbudowana i zaawansowana technologia programistyczna jaka kiedykolwiek powstała w dziejach informatyki. Z kolei Visual Studio 2005 to na razie najlepsze środowisko na rynku pod każdym względem. Jeśli do tego dodać że większość komputerów na świecie ma system Windows to nic dziwnego że rynek stawia na to rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tytułem wstepu rzeknę.. BIJCIE SIĘ! :D

 

Nie mam zamiaru nikogo tutaj nawracać, ale dzisiaj pisanie w notatniku i kompilowanie z poziomu wiersza poleceń to strata czasu i pierwszy krok do zniechęcenia.

nawet nie do zniechęcenia.. tylko do piekła :D. Mi by się nie chciało ręcznie konfigurować kompilatora do programu hello world, że już nie wspomnę o np takim projekcie przy którym siedzę gdzie sama linia poleceń do wszystkich kroków kompilacji liczy zapewne ze kilkanaście ekranów. Trzeba rozróżnić programowanie w piaskownicy od programowania żeby stworzyć coś dużego i wartościowego

 

pokaż mi kilka dobrze działających aplikacji stworzonych na tym g.... bo ja ich nie znam ( dotyczy też mono)

 

"klikniesz 3x i będziesz miał gotowe" -ja na miejscu zakładajacego ten temat bym się obraził za uznanie mnie za ograniczonego umysłowo

 

ps. jeśli ktoś musi tworzyć w VisualC++ to może niech nie nazywa siebie programistą bo obraża tych dla których pisanie jest formą sztuki, to tak jakby nazwać dzienikarzem kogoś kto pisze dla kolorowych magazynów dla gospodyń domowych

Niech zgadnę.. masz linuksa? :) Ja znam parę programów napisanych w tym g... np visual studio 2005, paint .net. czy managery do obsługi sql servera

 

Nie wiem czy wiesz, ale dzisiaj nie liczy się to, że napisałeś fajny program powiedzmy obsługujący firmę od samego początku, w asemblerze, liczy się to czy napiszesz go w 2 miesiace... Jak nie to wylatujesz z rynku i możesz iść programować pod most. Nie rozumiem potrzeby pisania ciągle od nowa tych samych rzeczy, skoro raz ktoś to już dobrze napisał to trzeba z tego korzystać maksymalnie upraszczając sobie i innym życie. ty myślisz o programiczkach, ale pomyśl o programach które mają po 20.000 plików z kodem... Tytułowe 3 kliknięcia są błogosławieństwem jakie spadło na Programistów przez duże P.

Częściej programistów określa się mianem developerów - programowanie to nie tylko znajomość języka jednego czy dwóch. Tu trzeba się wykazać pomysłowością. Czasami problemy rozwiązuje się klikając 3 razy.. ale jeszcze trzeba wiedzieć gdzie kliknąć i w jakiej kolejności. A to co ty opisujesz to jest tzw. bezmyślny koder, który wklepie do komputera co mu developer podeśle...

 

Ja piszę w Visualu i ja i zapewne wszyscy którzy tworzą oprogramowanie niezgodzili by się z Twoją teorią. Czy to że nie piszę od nowa każdej funkcji obsługi okna, czy że nie tworzę od nowa do każdej aplikacji mechanizmu wątków oznacza że nie jestem już programistą? Gdzie jest powiedziane że programista piszę swoje programy w notatniku i kompiluje je z linii poleceń... Sorry stary ale najwyraźniej nie wiesz o czym tutaj rozmawiasz. Idź sobie do byle jakiej firmy piszącej oprogramowanie i zobacz jak się TWORZY oprogramowanie. To co Ty mówisz to jest sztuka dla sztuki... Po to programiści tworzą narzędzia dla programistów żeby ułatwić im powtarzanie tych samych czynności. I to nie ma się tak jak dziennikarz do osoby piszącej poradnik dla pań, tylko tak jakbyś za wszelką cenę upierał się żeby jeździć trabantem, gdy w garażu stoi porsze...

 

I kolejny poleca tą wersję nie wspominając juz o tym ze zeby pisac normalne programy trzeba doinstalowac sdk i przekonfigurować VS...

Zakładając że pod .NETem nie da się pisać normalnych programów :)

 

.Net Framework i wszystkie jego części to najbardziej rozbudowana i zaawansowana technologia programistyczna jaka kiedykolwiek powstała w dziejach informatyki. Z kolei Visual Studio 2005 to na razie najlepsze środowisko na rynku pod każdym względem. Jeśli do tego dodać że większość komputerów na świecie ma system Windows to nic dziwnego że rynek stawia na to rozwiązanie.

No jeden myśli właściwie :), pewnie Microsoft daje Ci pracę :D Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...