Skocz do zawartości
IGI

Biostar Tp35d2-a7 Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jestem chyba pierwszą osobą na forum która zakupiła tą płytę pozwoliłem sobie założyć ten temat ;).

 

Dołączona grafika

 

Na chwilę obecną płyta kosztuje 367 zł http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&am...4519&idk=38 i jest chyba jedną z najtańszych pozycji na p35 +ICH9.

 

Niska cena nie oznacza słabych rezultatów w oc - płyta osiąga fsb rzędu 540-590

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=153168

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=154677

 

Napięcia jakie można ustawić to 2.15 dla procesora i 2.6 dla pamięci, ale jak komuś mało może sobie zrobić Vmod Vddr którego opis znajdzie tutaj: http://www.xtremesystems.org/forums/showth...light=TP35D2-A7.

 

Bios jest bardzo przyjemny, daje spore możliwości w podkręcaniu szczególnie jego najnowsza wersja do pobrania stąd:

http://www.biostar.com.tw/app/en-us/t-seri...os.php?S_ID=286

 

Poprzednie wersje nie miały między innymi dzielnika pamięci 1:1 dla procesorów na fsb 800 czym mało płyta nie doprowadziła mnie do zawału ;], na szczęście pojawił się bios który naprawia tą "małą" niedogodność.

Z uaktualnianiem biosu jest jednak pewien problem - trzeba mieć napęd dyskietek ...

 

Układ elementów na płycie jest dobry, poza złączami zasilania które znajdują się pod procesorem na środku płyty ... Dostęp do zworki clear cmos jest łatwy, w rogu płyty znajdują się przyciski reset i power jak w droższych konstrukcjach oraz dwie diody które informują nas o ewentualnym uszkodzeniu pamięci lub karty graficznej.

W sekcji zasilania znajdziemy kondensatory tantalowe, reszta to zwykłe elektrolity. Sekcja zasilania jest solidna, co widac po testach na xtremesystems gdzie płyta dawała radę c2d na ponad 5 Ghz ;].

 

Płyta nie denerwuje nas podwójnym startem tak jak robi to np abit, podwójny start zdarza się jedynie po większych zmianach w biosie, po nieudanym oc następuje restart i płyta wstaje dzięki czemu nie musimy czyścić biosu gdy przesadzimy z ustawieniami, ja nie musiałem ani razu używać clear cmos.

 

Co do moich osiągów niestety nie mam się za bardzo czym pochwalić - trafiłem na słabiutki procesor aktualnie 2800 stabilnie przy lekko podbitym napięciu ;), jednak sama płyta jest stabilna jak skała i pozwala nieźle wykręcić moje corsairy (chociaż to mi się udało ;).

Jednym z atutów płyty jest też gwarancja - 36 miesięcy.

 

Zachęcam więc wszystkich do dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z użytkowaniem tej płyty ;) - ja jak narazie jestem zadowolony.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy te 3 fazy mogą być powodem do zmartwien jak na xtremesystems pociągnęły core 2 quad q6600 na ponad 4Ghz przy ponad 1.7 v na procku ? :P

Myślę że do c2d do normalnego podkręcania powinny spokojnie dawać radę ;).

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ... Powinny tam być 2 kilometry heat pipes i 2 kg miedzi jak w msi to wtedy by pewnie wszystko 10 razy lepiej działało :].

A serio płyta ma zasilanie jak biostar tforce p965 którego ma na tym forum duzo osób i nikomu nie padło zasilanie procka, wiec dlaczego tutaj miało by sie cos stac ?

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie ta płyta, szczególnie cenowo. Mam w związku z tym parę pytań:

 

1. czy jest to lepszy wybór niż EVGA 650Ultra?

2. jako człek kompletnie zielony jeśli chodzi o podkręcanie:

 

Dołączona grafika

 

a. czy zaznaczone na czerwono to FSB?

b. czy zaznaczoną na żółto częstotliwość pracy pamięci RAM można ustawić dowolnie, niezależnie od ustawionego FSB, czy też autentyczna częstotliwość podana jest poniżej (1000MHz - ale jak wtedy to rozumieć, wybieram 667 przy FSB 500 i pamięci pracują przy 1000?)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaznaczone na czerwono to fsb

To na żółto to częstotliwość pamięci ram a raczej jej dzielnik.

Jak na wszystkich płytach z p35 najniższy możliwy dzielnik pamięci to 1:1.

Czyli dla np e2140 po ustawieniu 1:1(w biosie 400mhz) pamięć będzie pracowała z dwukrotną prędkością fsb i podkręcając procka na 3.0 pamięć będzie działała na 750 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa płytka,rozważam zakup między właśnie tym Biostarem a Foxconn'em P35a.Do tego E2180 i OCZ 900.Jak myślicie która lepsza ? Obecność COM w moim przypadku obowiązkowa.

 

@Qbkens dostałeś już tą płytę , jak wrażenia ? Pisz,bom ciekaw jak diabli :wink:

 

Pozdro

Edytowane przez eve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie sprawdzałem możliwości OC zestawu bo mi to nie potrzebne i nawet nie wiem za bardzo jak z tymi pamięciami to trzeba zrobić, szukam poradnika na forum odnośnie podkręcania płyt opartych o p35 ale nie mogę sie doszukać :-| , płyta ogólnie dobrze sie sprawuje temp procka w spoczynku (uruchomiona przeglądarka) 25 st. C na boxowym coolerze, Foxcon troche droższy ale za to ma lepsze kondensatory, Biostar ma kondensatory solid state tylko przy zasilaniu procka no i biostar ma tyko 3 fazowy układ zasilania ale też jest tańszy polecam strone http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-13. Jak ktoś ma przypadkiem jakiś link do podkręcania pod ręka to byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Kupiłem tą płytę i mam pewien problem. Mam wsadzoną drugą sieciówkę bo udostępniam połączenie. Zaczęło się id tego że system nie wykrywał karty. Żadna z diod na niej się nie zapaliła, sprawdziłem z inną kartą i jeszcze kilkoma urządzeniami na PCI i żadne nie działało. U znajomego działały wszystkie. Więc stwierdziłem ze pewnie PCI jest trafione. Wymieniłem płytę i znowu to samo. Kupiłem inną sieciówkę i podziałało 1 dzień i znowu padło. Czy ktoś ma pomysł co to może być? Dodam że teraz raz się włącza a raz nie. Sprawdziłem kabel i jest ok.

Z góry dziękuję za pomoc.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...