Skocz do zawartości
mookie

Knysza

Rekomendowane odpowiedzi

W różnych miejscach słyszy się "idziemy na hamburgera/hot-doga/zapiekanke" a w moim mieście chodzi się głównie na... knysze. Jest pełno budek z fast-foodem gdzie głównym daniem jest właśnie knysza dopiero potem jakieś zapiekanki itd.

Serwuje się ją głównie z kotletem, parówką, tuńczykiem, kebabem, serem, wegetariańską.

Jest jedno miejsce w mojej wiosce gdzie dają pyszną knysze, a tajemnica tkwi w prażonej cebulce i chrupiącej bo opiekanej bułeczce.

Podzielcie sie waszymi doświadczeniami z knyszą :)

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Knysza jest całkiem niezła. U mnie podają ją z kurczakiem, serem, pieczarkami, sałatą, takimi chrupkami jak niekiedy można spotkać w hamburgerach i sosem śmietanowym. Oczywiście w chrupiącej bułce. Dobre jedzonko, ale kebab i tak miażdży wszystko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Knysza to polska strawa? Czy przywieziona przez wędrowne ludy za czasów potęgi Rzeczypospolitej?

...tak, w skrócie to pieczony chlebek z nadzieniem z kaszy i dodatków. Problem w tym, że w zwykłych budkach pod tą nazwą sprzedają zwykłe kebapy. :angry: Bardzo dobra rzecz, we Wrocławiu na przykład dobrą knyszę można zjeść w takim malutkim bardze na PKP - pierwszy na lewo jak się wchodzi od strony orlenu - gość na miejscu wypieka chlebki - polecam tą najbardziej oryginalną, z samą kaszą... :rolleyes:

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak, w skrócie to pieczony chlebek z nadzieniem z kaszy i dodatków. Problem w tym, że w zwykłych budkach pod tą nazwą sprzedają zwykłe kebapy. :angry: Bardzo dobra rzecz, we Wrocławiu na przykład dobrą knyszę można zjeść w takim malutkim bardze na PKP - pierwszy na lewo jak się wchodzi od strony orlenu - gość na miejscu wypieka chlebki - polecam tą najbardziej oryginalną, z samą kaszą... :rolleyes:

Hmm... nie pomyliłeś czasem potraw? ta potrawa z kaszą i dodatkami o której mówisz nazywa się 'knysz' a to jest zupełnie coś innego niż knysza.

Najlepsza knysza jaką znam to w budce nieopodal akademików kredki i ołówka. Z tym dworcem przypomniała mi się pewna afera kiedy sanepid w knyszach sprzedawanych w jednej z budek na dworcu znalazł... nie powiem co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Knysz

 

U mnie w "knyszy" sprzedaje sie najczesciej kebaby. Czy wolowe czy drobiowe. Fakt jest jeden w menu wyglada to tak:

xxx w bułce

xxx w cieście

xxx w knyszy

Gdzie bułka i knysza to. Bułka z sezamem (taka na hamburgery) tylko że ta "knysza" jest dodatkowo przypiekana na takiej jakby gofrownicy w prążki i staje sie cienka i płaska oraz strasznie chrupiąca. Co do knyszy wypiekanej a nie takiej "lewej" to nie mialem jeszcze okazji sprobowac:|

W Zabrzu/Gliwicach zna ktos jakies miejsce:>? na ta knysza;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dworcem przypomniała mi się pewna afera kiedy sanepid w knyszach sprzedawanych w jednej z budek na dworcu znalazł... nie powiem co :)

...jeżeli mówisz o tych budkach w tunelu prowadzącym na perony, to <zgroza mode on>. Najlepsze, kumpel tam kupuje i twierdzi, że to przeca zdrowsze i lepsze niż śmieci z McDonalda... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli mówisz o tych budkach w tunelu prowadzącym na perony, to <zgroza mode on>. Najlepsze, kumpel tam kupuje i twierdzi, że to przeca zdrowsze i lepsze niż śmieci z McDonalda... :lol2:

Tak, chodziły plotki że aż 7-miu dżentelmenów doprawiało sosik czosnkowy bo tyle odmian "przyprawy" wykrył sanepid.

Przypomniałem sobie jeszcze że dobrą knysze dawali kiedyś (nie wiem jak teraz) w bufecie w akademiku t15 przy wittiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie pomyliłeś czasem potraw? ta potrawa z kaszą i dodatkami o której mówisz nazywa się 'knysz' a to jest zupełnie coś innego niż knysza.

Najlepsza knysza jaką znam to w budce nieopodal akademików kredki i ołówka. Z tym dworcem przypomniała mi się pewna afera kiedy sanepid w knyszach sprzedawanych w jednej z budek na dworcu znalazł... nie powiem co :)

Chodzi ci o ta na Bujwida co budka jest pod marketem(zapomniałem nazwy)? Żona mojego kumpla tam robi (niekiedy zamiast tam jest na psim polu ale nie wiem gdzie tam ta budka jest). Rzeczywiście dobra zarcie tam maja i co najwazniejsze wiem co jem tzn jak mi kumpla zonka przygotowuje :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...