Skocz do zawartości
pxr

Otwarcie Laptopa Toshiba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupiłem nowy procesor - pentium zamiast celerona i chce go wymienić (pisałem w innym temacie).

Ale pojawił się problem dojścia do procka. Moja Toshiba A100-220 nie ma od spodu bezpośredniego dojścia (klapki). Czy może mi ktos podpowiedzieć jak się za to zabrać ?? Podejrzewam, że odkręca się od spodu wszystkie śróbki oznakowane jako B6, potem odwracam laptopa, otwieram klape i dźwigam cała srebną plastikową obudowe... i zostaje klawiatura, którą odpinam? Sam nie wiem... w sklepach komputerowych chcą za to - 100-150 zł ... prawie tyle co za proc dałem :(

 

Pomoże mi ktoś ??

 

Jest to ten laptop:

 

Dołączona grafika

 

Myśle, że inne modele mają tą samą obudowę...

 

 

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogoogluj bo na pewno ktos juz ta toshibe [a jak nie ta to podobny model] rozbieral. Zazwyczaj jest tak ze do proca dobierasz sie wlasnie od strony klawiatury, sciagasz obudowe, odpinasz klawiatke, odkrecasz chlodzenie, zakladasz nowy proc, smarujesz pasta termoprzewodzaca [generalnie tak jak w PC] i skladasz do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo... trochę mnie to nie pokoi. Pierwszy raz będę laptopa rozbierał… szczerze powiedziawszy to nie jestem z tego zadowolony :/ No ale cóż, może nie taki diabeł straszny… Blaszaki znam na wylot… czas na laptopa.

 

Rozbierał już ktoś? Może jakieś rady? Oprócz tego, że mam to robić pewnie powoli.

 

 

Aha, martwi mnie jeszcze krok 9 i 18... ?? ?? ?? ??

Edytowane przez pxr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już minęło kilka dobrych wieczorów... :-P Napisz jak wrażenia po wymianie. Czy różnica w codziennej pracy jest bardzo odczuwalna?

 

Tak, wiem ... minęło już parę dni :) Kultura pracy między Celeronem a Pentium jest niesamowita ... po prostu jest cisza !! Totalna cisza... czasem wiatraczek się włączy (chyba na pół lub nawet ćwierć obrotach) ale to sporadycznie. Jedynie kiedy się włącza to przy uruchamianiu laptopa :) Jestem w szoku :)

Co do wydajności to jest zauważalna różnica, programy otwierają się troszkę szybciej :) Ogólnie nie ma takich czkawek jak na celeronie, że chwile myśli i musisz poczekać na coś sekundę. Nawet Colin 2005 mi nie czka... na celeronie zdarzało mu się to (akurat zawsze jak wchodziłem w zakręt ;p ) - ale było to 2-3 razy podczas wyścigu - taki stop jakby. Teraz nic takiego nie ma.

Czy praca na baterii się wydłużyła nie wiem, jeszcze nie sprawdzałem :) nie miałem okazji, ale jak coś to dopiszę.

 

Podsumowując: warto wymienić celerona na pentium (ale 2 MB). Różnica jest odczuwalna - nie jest jakaś super hiper gigantyczna - ale czuć świeżość <-- to chyba dobre słowo :) No i brak czkania... które niekiedy drażni... tzw. muszę czekać na "właściwości" :)

 

Szczerze polecam :) bez owijania w bawełnę :)

Teraz walcze ze sprzedażą celerona :) może ktoś chce 1.6/1MB/400 ?? jest na allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...