Skocz do zawartości
eBanan

Mój Zestaw...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Więc tak, mam do wydania około 3000-3200zł. Komputer+monitor mam zamiar kupować w przeciągu końcówki Września, a początku Października. Oto mój konfing:

 

Mobo: Asus P5B Intel P965

Cpu: Intel Core 2 Duo E4300

Ram: Kingmax 2x1GB 667MHz

Grafika: Ati Radeon x1950pro PowerColor Arctic Cooling (ew. jakis GeForce 7900GS Galaxy Cm, bądź GeForce 8600GT Palit Sonic+)

Hdd: Seagate 320GB

Zasilacz: Chieftec CFT-500A-12S 500W

Monitor: 19' iiyama ProLite E1900WS-B3

 

Prosiłbym o ocene zestawu i ew. porady co do karty graf. (która z tych 3 wymienionych). Zaznaczę, że nie zależy mi na DX10, tylko na komfortowej pracy i graniu np. w Witchera w 1440x900 na komfortowych ustawieniach. Głównie używam komputera do kilku czynności naraz np. przeglądam 5 stron internetowych, gadam na gg, słucham muzy, grzebie w kodzie html, ściągam torrenty, poczta i inne duperele. Podczas jednoczesnego wykonywania tych czynności na moim starym kompie miałem poprostu lagi i chciałbym tego uniknąć. Jakby ktoś miał sugestie co do pozostałych elementów to też prosze o ew. wypowiedzenie się, choć wątpię żebym raczej miał zamiar je zmienić. Aczolwiek komentarze mile widziane.

 

Edit. Chciałbym zaznaczyć, iż nie mam zamiaru wogulę grzebać i podkręcać tych kart graficznych. Ogólnie z Overclockingiem podejdę tylko do C2D żeby jakoś te 2,7-3,0 GHz wyrobić. Pozdro i czekam na opinie, i porady.

Edytowane przez eBanan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit. Chciałbym zaznaczyć, iż nie mam zamiaru wogulę grzebać i podkręcać tych kart graficznych. Ogólnie z Overclockingiem podejdę tylko do C2D żeby jakoś te 2,7-3,0 GHz wyrobić.

Trochę bez sensu, bo grafę łatwiej się kręci niż proca.

 

Ogólnie to co polecił kolega wyżej, asus p5b to dobra mobo, ale po co sie pakować w starocia jak prawie za tą samą cenę masz mobo na nowym, dobrym chipsecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo - foxconn ip35a

proc - moze byc

ram - patriot

grafa - palit 8600gt sonic+

dysk - wd3200aaks

zasilacz - amacrox warrior

Co do grafy, to dlaczego Palit 8600GR Sonic+ miałby być lepszy od Radka Power Color x1950pro ? Jak pisałem nie zależy mi na DX10. Mógłbyś jakoś umotywować swój wybór ?

 

Trochę bez sensu, bo grafę łatwiej się kręci niż proca.

 

Ogólnie to co polecił kolega wyżej, asus p5b to dobra mobo, ale po co sie pakować w starocia jak prawie za tą samą cenę masz mobo na nowym, dobrym chipsecie :D

Ogólnie to Foxconn jest poza moim zasięgiem... Są jakieś płyty Gigabyte/Asusa na tym chipsecie ? A Asus P5B rekomenduje tym, iż jest dobrą płytą i odpowiednią dla mnie cenowo. Pozdro

Edytowane przez eBanan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi o dobre płyty, dobrej marki w dobrej cenie. Nie mam zbytnio przekonania co do Abitów, mój znajomy miał z nimi sporo problemów, więc myślę, że zostanę przy Asusie P5B. A co do karty to która będzie najlepsza? Jak pisałem na DX10 mi nie zależy. Prosiłbym o umotywowanie swojego wyboru. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taką płytą jest ten Foxconn :). Ale skoro jest poza Twoim zasięgiem to może coś z MSI? X1950 PRO jest lepszy w trochę starszych grach, ale moim zdaniem warto go kupić w cenie tak do 390zł (a można za tyle, tyle że używkę). No cóż, co do grafiki musisz zdecydować sam - każdy poleci Ci coś innego (8600gt vs 7900gs vs X1950 pro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż co do grafiki to jeszcze nie jestem pewny, ew. pogadam z wujkiem co prowadzi sklep komputerowy, ale wątpię żeby miał czas. Co do płyty MSI znalazłem ten model w dobrej cenie: MSI P35 Neo-F Intel P35, ale nie widze nic w nim specialnego. Ew. porady na temat płyty i karty byłyby tu mile widziane. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm interesująca propozycja. Jeżeli uda mi się wybazgrać o 100zł więcej na płytę to sprubuję z tym

Neo2-FR. Ale dzięki. A co do karty to która wydajnością w DX9 (nieco starsze gierki 2005-2006.) jest lepszym wyborem (8600GT/7900GS/x1950pro). Dzięki i Pozdro. (Przypominam - nie zależy mi na DX10 i podkręcaniu karty).

Edytowane przez eBanan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to co polecił kolega wyżej, asus p5b to dobra mobo, ale po co sie pakować w starocia jak prawie za tą samą cenę masz mobo na nowym, dobrym chipsecie :)

Oto pewien cytat z CDA z tego mies. (NDSN str. 169-170):

 

Problem drugi - płyty główne. Okazuje się, że tak naprawdę nie ma większej różnicy pomiędzy Intelem P965 a P35. Wprawdzie P35 miał być następcą P965, ale w rzeczywistości nie wykazuje nad nim przewagi. Ostatni miesiąc przyniósł tu sporą zmianę. Gwoździem programu w tym przypadku była obsługa procesorów przeznaczonych dla magistrali 333MHz.

 

Jednak producenci płyt głównych zaczęli masowo wypuszczać BIOS-y dla płyt P965, pozwalające na bezproblemową obsługę i rozpoznanie tych najnowszych CPU. Wprawdzie w opisie mamy wzmiankę o trybie O/C, ale w rzeczywistości procesory z FSB 1333MHz działają na P965 znakomicie.

 

Można nie tylko złożyć nowy komputer z 965, ale i dokonać łatwego upgrade'u starszego sprzętu z nowym procesorem. Jeśli oba układy są do siebie tak zbliżone, nie ma przeciwwskazań do zakupu płyty z nowszym chipsetem. Kierować należy się wyłącznie ceną.

Nie jest to cały cytat, lecz dalej autor podaje już tylko zalety P965 o cenie i wyposarzeniu, z tego wynika, że musowy zakup płyty opartej o układ P35 nie ma sensu. Więc taniej i lepiej byłoby zostać przy Asusie P5B. Więc Asus P5B w stosunku do MSI P35 to nie taki staroć... Jak to się sprawdza w rzeczywistości, bo już sam nie wiem?

Edytowane przez eBanan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj Khedrona z CDA, bo on często bzdury gada. Po co się pakować w stare chipsety, skoro są nowe, bardziej przyszłościowe? Pół roku temu polecał on pod AM2 jakiegoś ASUS'a, pod LGA775 P5B Deluxe, ani słowa nie wspomniał o KN9 czy AB9 (IP35-E wtedy jeszcze nie było). Przy najnowszym artykule pewnie uzwględniaj jakość 8600GT na podstawie starych sterowników itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj Khedrona z CDA, bo on często bzdury gada. Po co się pakować w stare chipsety, skoro są nowe, bardziej przyszłościowe? Pół roku temu polecał on pod AM2 jakiegoś ASUS'a, pod LGA775 P5B Deluxe, ani słowa nie wspomniał o KN9 czy AB9 (IP35-E wtedy jeszcze nie było). Przy najnowszym artykule pewnie uzwględniaj jakość 8600GT na podstawie starych sterowników itd.

dokładnie, pieprzy ten Kherdon, za przeproszeniem, jak może ... Miałem CDA lipiec i sierpień i po prostu jak czytałem jego artykuły to się coś w środku przewraca ... Taki niby el0 niezależny, a wygląda na lekko podkupionego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...