Skocz do zawartości
G.R.E.G

Seagate Ata Iv St360021a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od tygodnia mam problem z dyskiem jak w temacie:

Najpierw info:

Dysk: Seagate Barracuda ATA IV ST360021A, 60 GB, 7200rpm, 2MB cache.

Dysk ma z 4 czy 5 lat, czyli już bez gwary.Chodzi jako systemowy.

Komp jak z podpisu.Nie kręcony.Wszystko na default.

 

Od tygodnia słyszę jeden lub dwa jakby zgrzyty wydobywające się z dysku podczas uruchamiania kompa i tylko wtedy.Chyba to głowica tak rozrabia.Ale co dokładnie się dzieje, trze o talerze czy co tam może wyprawiać.

Żadnych BSOD-ów nie mam, ani żadnego zawieszania kompa czy też przycinek .PeCet chodzi po 10-12 godzin dziennie, bez żadnego problemu.

I pytanie zasadnicze:

Czy zamawiać już nowy dyskacz, i robić archiwizacje, bo może lada chwila paść ? :?

Zamieszczam jeszcze screen ze S.M.A.R.T-a z HD Tune

Dołączona grafika

 

Z góry wielkie THX za jakieś porady. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dyskiem

Więc tak na szybko - 7 badów + 4 potencjalne bady i walnięta tasiemka od HDD. Zmień tasiemkę, ale nie zmieni to faktu, że dysk chyba zaczyna umierać...

 

PS. W subforum o dyskach i napędach jest temat pt "S.M.A.R.T." i tam powinien znaleźć się Twój topic (czytaj post ;) ) :)

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...